МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На користь держави зробити «Нафтогаз України» монополістом

07/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
«Законодавче закріплення за «Нафтогазом України» монопольного статусу на українському ринку продажу газу – це єдина можливість поліпшити фінансовий стан компанії без нарощування заборгованості», – заявив заступник голови Ради громадської організації «ФРОНТ ЗМІН» Андрій Пишний.

Він вважає, що політика уряду в боротьбі з посередниками на газовому ринку показала свою неспроможність. «Я не розумію, як прем'єр-міністр бореться з посередниками, якщо вже половину промислових постачань зараз здійснює не «Нафтогаз України», а інші компанії», – додав Андрій Пишний.

На його думку, політика уряду в газових питаннях непослідовна і суперечлива. З одного боку, він друкує гроші для «Нафтогаза України» і пропонує нарощувати зовнішню заборгованість для поліпшення його фінансового статку, а з іншого – підтримує комерційних посередників на ринку продажу газу. З точки зору Андрія Пишного, на газовому ринку сталося те, про що говорили багато експертів – «одну фірму випхнули, інші засунули».

Андрій Пишний підкреслив, що такий сценарій розвитку подій був зрозумілий ще півроку тому. Він нагадав, що в січні 2009 року Арсеній Яценюк подав законопроект про закріплення монопольного статусу за «Нафтогазом України», щоб уряд не замінив одних посередників на інших – але документ не прийнятий до цих пір.

Заступник голови ради громадської організації «ФРОНТ ЗМІН» упевнений – якщо уряд зміг заборонити в Україні азартний бізнес, то, за бажання, зможе зробити «Нафтогаз України» монополістом, підтримавши законопроект.

Раніше в газеті «Дело» (із посиланням на прогнозний баланс газу на місяць) була опублікована інформація про те, що в липні лише половина промислових підприємств купуватиме газ в «Нафтогаз України».

Джерело: http://frontzmin.org/ns.jsp?locale=uk_UA&an=466

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua