МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За базування ЧФ РФ Україна може отримувати 2,5 млрд. доларів

07/13/2009 | krslovo
«Україна щороку отримуватиме 2,5 млрд доларів за базування ЧФ РФ в Криму, якщо український уряд візьме за приклад досвід Киргизії», - заявив голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН. Так він прокоментував інформацію про збереження американської військової бази у Манасі в Киргизії на умовах збільшення орендної плати з боку американців в 10 разів, - з 17,4 млн. дол. США до 170 млн. дол. США вже погодились на умови Киргизії.
Олег ФОМУШКІН запитав уряд, «чому перебування ЧФ РФ в Криму досі залишається збитковим, а орендна оплата російської сторони – неадекватною?». «У всьому світі держави, на території яких перебувають іноземні військові бази, не тільки покривають усі збитки, а ще й заробляють на цьому», - нагадав політик. В Україні ж, за його словами, «з держбюджету Севастополя щорічно надається 100 млн. грн. на утримання іноземного війська». В той же час, «навіть за попередніми підрахунками експертів, вартість оренди землі та майна в Криму складає не менше 2,5 млдр доларів», - наголошує ФОМУШКІН. «Де логіка?», - запитав він.
На думку політика, «щоб мінімізувати державні збитки, потрібно або вивести ЧФ РФ протягом року, надавши Севастополю можливість розвиватися, як туристичний та торговий центр, або перейти на комерційні умови його базування з другого півріччя 2009 року». «В України є достатньо підстав, щоб переглянути умови базування ЧФ РФ, попередньо провівши інвентаризацію всіх об’єктів, якими він користується», - наголошує член УНП. Він нагадав, що «представники ЧФ РФ в односторонньому порядку неодноразово порушували умови договору між Україною і Росією від 1997 року». «Це стосується і незаконних захоплень об'єктів та земель, і проведення військових навчань без погодження з українською стороною, й загалом брутального нехтування українським законодавством», - наголосив Олег ФОМУШКІН. На його переконання, «Україна має всі підстави в односторонньому порядку змінити умови базування ЧФ РФ».

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua