МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

По учасників - на Майдан (/)

07/14/2009 | Sean
http://umoloda.kiev.ua/number/1446/180/50874/
По учасників — на Майдан
На зборах ініціативної групи з організації референдуму проголосували проти депутатської недоторканності
Іван ЛЕОНОВ.

Минулої суботи в Українському домі у Києві таки відбулися збори ініціативної групи з організації всенародного референдуму, на який було винесено питання конституційного устрою: скасування політреформи–2004, розробка і прийняття нової Конституції лише Конституційною асамблеєю, обрання народних депутатів шляхом самовисування, а не за партійними списками, обрання суддів за мажоритарною системою тощо. Як уже повідомляла «УМ», тепер ініціативна група має зареєструватися у Центрвиборчкомі, після чого займеться збором 3 мільйонів підписів.

«До збору підписів приступимо десь за місяць, — повідомив «УМ» один з ініціаторів акції та засновників альянсу «Майдан» Михайло Свистович. — Нам потрібно провести ще двоє зборів, а також пройти бюрократичну процедуру з оформлення документів у міськраді».

Нагадаємо, ініціатором зборів є позапартійний загальноукраїнський трудовий рух «Солідарність», ідею підтримали громадські організації «Ми — українці», «За чесну владу», альянс громадянських активістів «Майдан», що вийшов із «чорної» «Пори», представники ще кількох ініціатив. Але самі збори виявили ще низку невеликих організацій, які готові працювати задля народного плебісциту. «Це як просіювання золота. Різні люди були — хтось залишиться, а хтось відсіється, — додає задоволений результатами зборів пан Свистович. — Показово, що багато з учасників прийшли «у розвідку» і були приємно здивовані тим, що збори організовані громадськістю, а не політиками».

Цікаво, що на початку збори не мали кворуму — зареєструвалося лише 140 учасників при необхідній мінімальній кількості у 200 осіб. Організатори згадували Конотоп — чимало активістів поїхали на Сумщину святкувати 350–річчя перемоги української зброї. Але люди не розгубилися: покликали знайомих, на майдан Незалежності пішли добровольці з інформаційними бюлетенями, які загітували потрібну кількість перехожих для участі у засіданні. Підсумок — 210 зареєстрованих учасників.

«Добре, що нам на Хрещатику довелося шукати людей, бо це засвідчує справжню народну ініціативу, — каже Михайло Свистович. — Що й казати, якщо навіть власник агенції «Наш формат» Володислав Кириченко агітував людей на майдані Незалежності, як простий волонтер!»

Без змін більшістю голосів учасники зборів проголосували запропоновані до винесення на референдум питання. Винятком стала лише пропозиція організаторів щодо обмеження депутатської недоторканності — люди не погодилися з цим і проголосували за скасування ст. 80 Конституції, якою гарантовано цю саму недоторканність, узагалі.

Організатори констатують, що минулої суботи було покладено початок активного просування в народні маси ідеї референдуму.

****
Далася їм ця чорна пора, звідки ніякий "Майдан" не вийшов... :)

Відповіді

 • 2009.07.14 | ilia25

  Жива ілюстрація небезпечності референдумів

  Sean пише:
  > Без змін більшістю голосів учасники зборів проголосували запропоновані до винесення на референдум питання. Винятком стала лише пропозиція організаторів щодо обмеження депутатської недоторканності — люди не погодилися з цим і проголосували за скасування ст. 80 Конституції, якою гарантовано цю саму недоторканність, узагалі.

  Депутатська недоторканість за всю новітню історію України не допомогла жодному злочинцю уникнути відповідальності. Зате напевне врятувала багатьох опозиціонерів від переслідувань Кучми.

  Але "людям" промити мізки що всі біди від недоторканості, виявляється нема жодних проблем. Звісно що різна наволоч полюбляла використовувати ці реферндуми для загарбання влади.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.14 | Sean

   це якщо і жива ілюстрація, то

   поганого журналіста


   ilia25 пише:
   > Sean пише:
   > > Без змін більшістю голосів учасники зборів проголосували запропоновані до винесення на референдум питання. Винятком стала лише пропозиція організаторів щодо обмеження депутатської недоторканності — люди не погодилися з цим і проголосували за скасування ст. 80 Конституції, якою гарантовано цю саму недоторканність, узагалі.
   >
   > Депутатська недоторканість за всю новітню історію України не допомогла жодному злочинцю уникнути відповідальності. Зате напевне врятувала багатьох опозиціонерів від переслідувань Кучми.
   Ги. Хвєномєнально. Ви...ладно, мовчу-мовчу, обіцяв....Пане Ілля, не знаю, чи для цього обов'язково жити в Україні, щоб зрозуміти, що недоторканність скликає до ВРУ тих, хто хоче уникнути відповідальности.

   > Але "людям" промити мізки що всі біди від недоторканості, виявляється нема жодних проблем.
   люди просто розуміють те, що не розумієте Ви.

   > Звісно що різна наволоч полюбляла використовувати ці реферндуми для загарбання влади.
   А інша наволоч, користуючись відсутністю референдумів, дерибанить Україну і свинячить на грушевського, 5
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.14 | ilia25

    Re: це якщо і жива ілюстрація, то

    Sean пише:
    > поганого журналіста
    >
    >
    > ilia25 пише:
    > > Sean пише:
    > > > Без змін більшістю голосів учасники зборів проголосували запропоновані до винесення на референдум питання. Винятком стала лише пропозиція організаторів щодо обмеження депутатської недоторканності — люди не погодилися з цим і проголосували за скасування ст. 80 Конституції, якою гарантовано цю саму недоторканність, узагалі.
    > >
    > > Депутатська недоторканість за всю новітню історію України не допомогла жодному злочинцю уникнути відповідальності. Зате напевне врятувала багатьох опозиціонерів від переслідувань Кучми.
    > Ги. Хвєномєнально. Ви...ладно, мовчу-мовчу, обіцяв....Пане Ілля, не знаю, чи для цього обов'язково жити в Україні, щоб зрозуміти, що недоторканність скликає до ВРУ тих, хто хоче уникнути відповідальности.

    От я й питаюся -- яким чином вона скликає, коли жодному злочинцю ще не допомогла?

    Насправді нікого вона не скликає, і такі як Лозинський опиняються у Раді не завдяки недоторканісті, а з зовсім інших причин. І доки ті причини не зникнить, вони й далі там будуть сидіти, навіть якщо недоторканість відмінять.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.14 | Sean

     Re: це якщо і жива ілюстрація, то

     ilia25 пише:
     > От я й питаюся -- яким чином вона скликає, коли жодному злочинцю ще не допомогла?

     А Ви не вважаєте абсолютну більшістьь нардепуків якщо не злочинцями то правопорушниками? Можливо за деякими винятками.

     Ну, щоб далеко не ходити, Вам їхні захоплення судів по душі?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.15 | ilia25

      Приклади?

      Sean пише:
      > ilia25 пише:
      > > От я й питаюся -- яким чином вона скликає, коли жодному злочинцю ще не допомогла?
      >
      > А Ви не вважаєте абсолютну більшістьь нардепуків якщо не злочинцями то правопорушниками? Можливо за деякими винятками.

      Вважатиму, якщо ви наведете приклади проавопорушень, за які їх не притягнули до відповідальності хоч у якійсь мірі завдяки недоторканості.

      > Ну, щоб далеко не ходити, Вам їхні захоплення судів по душі?

      От звідси можна детальніше? Кого, де і як захопили.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.15 | Sean

       Що приклади? Українською - у зброї кольба, а не приклад

       ilia25 пише:
       > Вважатиму, якщо ви наведете приклади проавопорушень, за які їх не притягнули до відповідальності хоч у якійсь мірі завдяки недоторканості.

       > > Ну, щоб далеко не ходити, Вам їхні захоплення судів по душі?
       >
       > От звідси можна детальніше? Кого, де і як захопили.
       Ілля, а Ви "Майдан" читаєте? Новини "Майдану" читаєте? ОК. Взагалі українські новини читаєте?

       Так от хочете знати - скористайтеся пошуком і подивіться про БЮТівських нардепів та про Окружний адмінсуд Києва.

       Сорі, але такі Ваші питання тільки доводять те, що Ви нічого не знаєте про Україну. Факт.

       А назагал Вам Свистович все пояснив про відповідальність і недоторканність. Їх тому і не притягають, що вони недоторканні, і не намагаються.

       А я Вам порадив покататися Обухівською трасою і подивитися на узбіччя.

       Можу ще порадити. Подивіться, будь-ласка на склад ВРУ, передивіться цей "депутатський корпус" персонально - почитайте біо, подивіться в писки, покладіть руку собі на щось і скажіть собі - хто з них гідний писати народу закони і хто б з них взагалі перся у ВРУ (всі ці директори та голови правлінь) якби не можливість "перестрахуватися" недоторканністю.


       Тоді, можливо, Ви не будете ставити питань, від яких українцям смішно. Хоча і сумно.

       А про хороших депутатів Ви розкажіть не тут, а на київських вулицях. Вас неодмінно послухають. Секунди дві :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.15 | karpo

        Припустимо - Ви стали нардепуком.

        Прийшли до Парламенту сповнені ідей. Хотів щось написати про складності, які виникнуть на славному шляху молодого парламентарія, але гадаю складностей не буде. Спочатку найдуть пару порнографічних фоток, а потім, потім ... вже самі шось вигадаєте. Бо нема недоторканості.
        Ще раз кажу Вам, потрібна вона депутатам ВР. Не повинні вони сидіти на ланцюгу податкової, міліції чи ще когось!
        Відповідальність за скоєне правопорушення депутати повинні нести по повній програмі, можливо навіть удвічі посилити цю відповідальність у разі притягнення. І притягнення треба зробити прозорим.
        УНП, до речі, ще у 2006 році намагалось ініціювати референдум по зняттю недоторканості - ЦВК не зареєструвало тоді. Але з того часу хто тільки не хапався за цю тему. У 2007 в НУНС на перевиборах взагалі ніякої іншої ідеї толком не було. Але я особисто і тоді, і сьогодні вважаю що недоторканість депутатам ВР потрібна.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.15 | ilia25

         Шон точно знає -- в нас нізащо не саджають

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.15 | Sean

          Ви вподобляєтеся клікушам нмд

          Ви даремно нарікаєте на Шона і приписуєте йому те, що він не стверджував.

          А стверджую я інше - у нас (не у вас, до речі) саджають не за що. Але простих посполитих, а не нардепуків.


          Ви дарма не повелися на мої до Вас пропозиції, це було б корисно і Вам і, якщо Ви такий прогресивний демократ, здатний до дії, і Україні. Але ок, так і буде.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.07.15 | ilia25

           Ви взагалі можете собі уявити таку річ, як "опозиційний депутат?

           Sean пише:
           > Ви даремно нарікаєте на Шона і приписуєте йому те, що він не стверджував.
           >
           > А стверджую я інше - у нас (не у вас, до речі) саджають не за що. Але простих посполитих, а не нардепуків.

           І ви не можете собі уявити ситуацію, коли опозиційного депутата намагаются засадити під надуманим звинуваченням? В Україні опозиціонери ніколи не потрапляли за грати?

           Вам пан Дядюк вже нагадав про Шкіля -- ми ж бо навідміну від вас призвища називати не соромимось.
       • 2009.07.15 | ilia25

        Чому тоді Лозинського притягли?

        Sean пише:
        > А назагал Вам Свистович все пояснив про відповідальність і недоторканність. Їх тому і не притягають, що вони недоторканні, і не намагаються.

        Чому тоді Лозинського притягли, чим він гірший?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.15 | Sean

         Гарне питання, я б теж його поставив, але

         ilia25 пише:
         > Sean пише:
         > > А назагал Вам Свистович все пояснив про відповідальність і недоторканність. Їх тому і не притягають, що вони недоторканні, і не намагаються.
         >
         > Чому тоді Лозинського притягли, чим він гірший?

         але є проста і правильна відповідь - бо це вже ні в які ворота. Очевидно. І покриття цього стрільця вдарило б по них усіх. Бо це - вбивство. А нікому не хочеться бути перед електоратом егідою вбивці.

         А от поштурмувати суд, роздерібанити землю, заблокувати Раду, не прийняти закон-регламент, неконституційно спробувати звільнити Голову НБУ, прийняти замість Конституції якусь гидоту - інша справа.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.16 | ilia25

          Re: Гарне питання, я б теж його поставив, але

          Sean пише:
          > ilia25 пише:
          > > Sean пише:
          > > > А назагал Вам Свистович все пояснив про відповідальність і недоторканність. Їх тому і не притягають, що вони недоторканні, і не намагаються.
          > >
          > > Чому тоді Лозинського притягли, чим він гірший?
          >
          > але є проста і правильна відповідь - бо це вже ні в які ворота. Очевидно. І покриття цього стрільця вдарило б по них усіх. Бо це - вбивство. А нікому не хочеться бути перед електоратом егідою вбивці.
          >
          > А от поштурмувати суд, роздерібанити землю, заблокувати Раду, не прийняти закон-регламент, неконституційно спробувати звільнити Голову НБУ, прийняти замість Конституції якусь гидоту - інша справа.

          А чому це "інша справа"? Хто або що визначає яка справа не лізе у ворота, а на яку можна заплющити очі?
  • 2009.07.14 | Микола Гудкович

   Іллє, хтось промив мізки Вам та Вам подібним. Щодо цього

   ilia25 пише:
   > всі біди від недоторканості, виявляється нема жодних проблем.

   Всі маніпулятори люблять використовувати цю конструкцію: «всі біди від… ніби немає проблем, крім …».

   «Можна подумати, що всі біди від Лозінського!»
   «Нема проблеми, крім політреформи.»

   Ні, звісно, всі біди не від недоторканості, не від Лозінського, не від Тимошенко, не від БЮТу, не від Януковича і т. д..

   Звісно, є інші проблеми, крім політреформи, крім суддівської сваволі, крім зневаги до закону, що її демонструють депутати, крім найкращих у світі газових контрактів.

   І всі це розуміють, включно з Вами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.14 | Михайло Свистович

   Re: Жива ілюстрація небезпечності референдумів

   ilia25 пише:
   >
   > Депутатська недоторканість за всю новітню історію України не допомогла жодному злочинцю уникнути відповідальності

   Допомогла десяткам у 2007 році, і в 2008-му теж. Та й іншим в інші роки можливо, якщо припустити, що їх навіть не намагалися притягти, бо знали, що є недоторканність.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.15 | ilia25

    Приклади?

    Михайло Свистович пише:
    > Допомогла десяткам у 2007 році, і в 2008-му теж.

    Хоч один приклад.

    > Та й іншим в інші роки можливо, якщо припустити, що їх навіть не намагалися притягти, бо знали, що є недоторканність.

    Якщо прокуратура не робить подання на зняття недоторканості, то і провина за це лежить 100% на прокуратурі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.15 | Sean

     Re: Приклади?

     ilia25 пише:
     > Михайло Свистович пише:
     > > Допомогла десяткам у 2007 році, і в 2008-му теж.
     >
     > Хоч один приклад.
     >
     > > Та й іншим в інші роки можливо, якщо припустити, що їх навіть не намагалися притягти, бо знали, що є недоторканність.
     >
     > Якщо прокуратура не робить подання на зняття недоторканості, то і провина за це лежить 100% на прокуратурі.
     Моє набридання Вам питанням про громадянство не було якоюсь моєю примхою Вас подіставати, я просто хотів зрозуміти, як може людина, котра претендує на обізнаність у темі, бути від теми настільки далекою. Пане, та яка прокуратура буде робити подання на зняття недоторканности, якщо його розглядатиме (по комітетах і в залі) сонм недоторканних з круговою порукою? І якщо ті ж недоторканні можуть цього прокурора тойво?

     Ви вимріяли собі Український Парламентаризм і Українських Парламентарів. Їх нема. Є кодло - нахабне,злодійкувате, брехливе і неосвічене, геть, до речі, недостойне Ваших про них світлих уявлень.

     І - все ж таки вона обертається :) - якщо Ви не приїдете сюди будувати парламентаризм, дуже можливо, що так все і залишиться. На Вашому сумлінні ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.15 | Taras-ods

      Їх є у нас!!!! Re: Приклади? -

      Sean пише:
      > ilia25 пише:
      > >
      > > Якщо прокуратура не робить подання на зняття недоторканості, то і провина за це лежить 100% на прокуратурі.
      > Моє набридання Вам питанням про громадянство не було якоюсь моєю примхою Вас подіставати, я просто хотів зрозуміти, як може людина, котра претендує на обізнаність у темі, бути від теми настільки далекою. Пане, та яка прокуратура буде робити подання на зняття недоторканности, якщо його розглядатиме (по комітетах і в залі) сонм недоторканних з круговою порукою? І якщо ті ж недоторканні можуть цього прокурора тойво?
      >
      >


      і справа Лозинського класичний приклад кругової поруки усіх депутатів ВР.
     • 2009.07.15 | ilia25

      Це все голімі відмазки -- змість прізвищ

      Sean пише:
      > ilia25 пише:
      > > Михайло Свистович пише:
      > > > Допомогла десяткам у 2007 році, і в 2008-му теж.
      > >
      > > Хоч один приклад.
      > >
      > > > Та й іншим в інші роки можливо, якщо припустити, що їх навіть не намагалися притягти, бо знали, що є недоторканність.
      > >
      > > Якщо прокуратура не робить подання на зняття недоторканості, то і провина за це лежить 100% на прокуратурі.
      > Моє набридання Вам питанням про громадянство не було якоюсь моєю примхою Вас подіставати, я просто хотів зрозуміти, як може людина, котра претендує на обізнаність у темі, бути від теми настільки далекою. Пане, та яка прокуратура буде робити подання на зняття недоторканности, якщо його розглядатиме (по комітетах і в залі) сонм недоторканних з круговою порукою? І якщо ті ж недоторканні можуть цього прокурора тойво?

      Голімі відмазки замість прізвищ. Якщо прокуратура відмовляється виконувати свої прямі обов'язки, то це її провина, і нікого іншого.

      А щодо страха прокурора що депутати його "тойво", то навіть якщо припустити цей гіпотетичний сценарий -- до чого тут недоторканість? Без неї депутати його ще швидше знімуть.

      А правда у тому, що у прокуратури на переважну більшість депутаів просто нічого нема. Якщо дійсно був злочин, то ВР позбавить такого деуптата недорканості вмить -- у випадку з Лозинським навіть ще до офіційного подання.


      Звісно, що навести хоч одне прізвище депутата, якому допомагла врятуватись недоторканість ви не можете. Чи вам теж з Кандаи не видно?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.15 | Sean

       галімі відмазки - у Вас: Ваше книжне уявлення про Україну

       ilia25 пише:
       > Голімі відмазки замість прізвищ. Якщо прокуратура відмовляється виконувати свої прямі обов'язки, то це її провина, і нікого іншого.

       Бо прізвища - на сайті ВРУ у "депутатському корпусі". У маєтках по Обухівські трасі тощо. Мабуть є винятки. Але Ви це зможете дослідити самі. Якщо захочете звісно. Мені не вірите? Не вірте, на здоров'я. Поспілкуйтеся з українцями тут.

       Бо, запевняю, поки Ви там, я тут набагато більше зроблю для просування своїх ідей. Не тому, що я, мовляв, розумний, а Ви - ні. Просто тому що я тут, а Ви - там :) І у мене щодня - досвід, а у Вас - хіба опосередковане уявлення. Хто переможе? Я. Не сумнівайтеся. Але я вмію бути милосердним :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.15 | ilia25

        Ви в Україні, але жодного прізвища ви так і не назвали

        Ви соромитесь назвати хоч одне прізвище бо знаєте, що потім виглядатиме дурником. І ховаєте свій страх за розмовами про моє "книжне уявлення".


        Sean пише:
        > Бо, запевняю, поки Ви там, я тут набагато більше зроблю для просування своїх ідей. Не тому, що я, мовляв, розумний, а Ви - ні. Просто тому що я тут, а Ви - там :)

        Запевняйте себе, мене ви запевните коли я побачу що від ваших зусиль тута є бодай якийсь результат. Даруйте, але ваші подання в суд та інші акції виглядають якось нікчемно.
   • 2009.07.15 | Олександр Дядюк

    А Шкілю та багатьом іншим

    допомогла залишитись у антикучмівських коаліціях.
    Інакше, якби не депутатська недоторканість, всі депутати, що не сцяли гарячим кипятком при вигляді Леоніда Даниловича, вже сиділи б, а депутатами були б зовсім інші і Верховна Рада, дружньо 450 голосами проголосувала б і за третій і за четвертий і за пятий терміни глибоко шановного Леоніда Даниловича.
    Ну нічого мрія скоро може збутися.
    От скоро можливо оберуть Президентом Януковича і готовий закластися - що він дуже намагатиметься позбавити депутатів імунітету - ну щоб всякі опозиційні козли не заважали йому одноосібно царствувати, а ВР (як наприклад в Туркменистані) складалась із 450 слухняних покірних овець.
    Інших всіх гепрокуратура, з податковою - швидко приберуть з ВР, дайте лише імунітет зняти.
    Так що пане Свистович не переживайте. Я вже Вам казав, як тільки но президентом стане Янукович - всі ваші мрії здійсняться - і поллітреформу відмінять і мажоритарку повернуть і цілком можливо депутатську недоторканість скасують.
    І саме ймовірніше це відбудеться якщо президентом оберуть Януковича.
    Так що не забудьте із сеаном проголосувати за прохфесора.
    "Януковичу - так, Янукович наш Президент, Майдан з прохфесором"!
  • 2009.07.15 | Мартинюк

   Ви ще забули про вибори, які також є загрозою демократії

   На думку Тимошенко та інших політреформаторів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.16 | ilia25

    Вибори ніхто не вважає загрозою демократії

    Навіть Тимошенко.
 • 2009.07.14 | karpo

  Бідолашний Влад - наче ж розумна людина,

  а купився на дешеві гасла
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.14 | Михайло Свистович

   Може й Ви колись станете розумним і зрозумієте, що то не дешеві

   гасла, і що він не купувався, адже має свою голову. Купити Влада дешевими гаслами неможливо. Його й "дорогими" дуже важко "купити". В неділю ми з ним сперечалися з купи питань, де я мав абсолютну рацію, але впертий Кириченко не погоджувався майже ні з чим, хоча визнавав, що він у тому майже дилетант, а я - фахівець :) А тут питання, в яких ми розбираємось приблизно однаково, і він чомусь не сперечався і не впирався ;) Більше того, закинув мені, що я йому завчасно не сказав, що конче треба люди і побільше, а я просто не був впевнений, що він підтримає ідею, а тому банально написав йому на електронну адресу таке саме запрошення, як і іншим про всяк випадок - відгукнеться-не відгукнеться.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.14 | karpo

    Я вже, мабуть, не стану .

    Бо не бачу там жодного пункту який варто було би виносити на референдум. А Влад просто "гарячий український парубок", його "купити" дійсно неможливо, але обдурити, як виявилось, дуже просто. Шкода.
 • 2009.07.14 | Адвокат ...

  Да уж, з "чопою" в них пунькьтік...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua