МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пам'ятник Мазепі: міська влада Полтави продовжує гальмувати

07/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
ЛИСТ ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВАЛЕРІЯ АСАДЧЕВА МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ПОЛТАВИ АНДРІЮ МАТКОВСЬКОМУ

Шановний Андрію Всеволодовичу!

Обласна державна адміністрація надає відповідь на відкритий лист щодо ситуації, яка склалася навколо спорудження пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані м. Полтави.

1. Функції замовника будівництва визначені на підставі листа Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка (лист від 25.06.2009 №37) та угоди про надання благодійної допомоги для фінансування робіт по будівництву пам’ятника між цією організацією та управлінням капітального будівництва Полтавської обласної державної адміністрації від 08.07.2009 №03-83. Вказана організація є також офіційним інвестором з будівництва пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані м. Полтави, будівництво якого проводиться за спонсорські кошти (лист від 25.06.2009 №38). Таким чином, фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження пам’ятника та інформація про джерела фінансування були своєчасно надані разом з проектною документацією на погодження до управління з питань містобудування та архітектури виконкому Полтавської міської ради.

2. На виконання вимог архітектурно-проектувального завдання від 31.12.2008 № 340 та у відповідності до Указу Президента України від 09.10.2007 №955/2007 «Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу», враховуючи вимоги Державної служби з питань національної культурної спадщини, художньо-пластичне вирішення скульптури та п’єдесталу було розглянуте на засіданні художньої ради Національної Спілки художників України 15 травня 2009 року у м. Києві із залученням представників експертної ради Міністерства культури України.
Представники міської художньої ради були офіційно запрошені на це засідання головою Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка, Народним депутатом України М.Г. Кульчинським (лист від 13.05.2009 №17). На жаль, це запрошення було проігнороване.
У результаті засідання художньої ради Національної Спілки художників України скульптурну модель пам’ятника гетьману України Івану Мазепі схвалено та рекомендовано для подальшого виливу у бронзі. Саме цей проект згідно з рішенням журі всеукраїнського відкритого конкурсу пам’ятника гетьману України Івану Мазепі, оголошеного Полтавською міською радою ще у 2007 році, було визнано переможцем. Тому незрозумілою є позиція художньої ради міськвиконкому щодо зауважень до власного затвердженого рішення.

3. У проектній документації враховані всі вимоги архітектурно-планувального завдання від 31.12.2008 №340. Проводилося виїзне засідання архітектурно-містобудівної ради міста з залученням представників облдержадміністрації та громадськості. При розгляді були чітко визначені місце розташування та габаритні розміри пам’ятника, що підтверджується протоколом за від 04.12.2008 № Пр-/3-03/31 та відповідною схемою, які погоджені головним архітектором м.Полтави В.М.Вадімовим.

Враховуючи вищенаведене, повідомляємо Вам, що проектно-кошторисна документація розроблена в повному обсязі й наразі з незрозумілих причин не погоджена тільки головним архітектором м. Полтави В.М. Вадімовим. Прошу сприяти прискоренню процесу погодження.

З повагою

Голова обласної
державної адміністрації В.М. Асадчев

Джерело: http://www.adm-pl.gov.ua/main/news2/detail/2332.htm

Ознайомитися з вищезгаданим Відкритим листом міського голови Полтави можна тут: http://rada-poltava.gov.ua/useful/50749443/

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua