«Атлант розправив плечі» хто читав, які враження?
07/15/2009 | Боббі
Може хто з тут присутніх читав роман нашої колишньої співгромадянки «Атлант розправив плечі» (в оригіналі «Atlas Shrugged»)? Якщо так, то які враження? Нікому не здалося, що описаний нею світ аж надто схожий на сучасну Україну?
Інформація на Вікіпедії: http://links.i.ua/go/-1703624714
Інформація на Вікіпедії: http://links.i.ua/go/-1703624714
Відповіді
2009.07.15 | Koala
Я спробував. Не витримав стилю.
2009.07.15 | Боббі
В оригіналі чи перекладі?
(мова в неї спрвді надто суха)2009.07.15 | Koala
В перекладі, і проблема ах ніяк не в сухості
радше - в багатомовності і загальному стилі викладення.2009.07.15 | Shadow
Re: «Атлант розправив плечі» хто читав, які враження?
Боббі пише:> Може хто з тут присутніх читав роман нашої колишньої співгромадянки «Атлант розправив плечі» (в оригіналі «Atlas Shrugged»)? Якщо так, то які враження? Нікому не здалося, що описаний нею світ аж надто схожий на сучасну Україну?
> Інформація на Вікіпедії: http://links.i.ua/go/-1703624714
С базовой идеей книги согласен, но написано так себе. Одна и та же, в общем-то правильная идея о том, что социализм не работает, что он плодит бездельников, а работяг душит, повторяется много раз. Что задалбывает.
По-моему, "чистый" капитализм (без вообще никакой социальной помощи) тоже не лучший способ. Социалка нужна - но в умеренных количествах.
Скажем так, если налоги в сумме не превышают 20%, то это нормальный для меня "уровень капитализма".
2009.07.16 | Мірко
Читав Atlas Shrugged ще давно
А також The Fountainhead, Night of January 16, Anthem, For the New Intellectual, і ще декілька.2009.07.16 | Боббі
Огого, оце да
я боявся, що Atlas Shrugged не подужаю (товстенна ж), і промову Джона Галта пропустив, бо хеппі енду вже хотілось, а промова довжелезна і важко сприймається, тим більше, що в ній підбиваються підсумки того, що вже було сказано.2009.07.16 | Max
Re: «Атлант розправив плечі» хто читав, які враження?
Боббі пише:> Може хто з тут присутніх читав роман нашої колишньої співгромадянки «Атлант розправив плечі» (в оригіналі «Atlas Shrugged»)? Якщо так, то які враження? Нікому не здалося, що описаний нею світ аж надто схожий на сучасну Україну?
Я читав (спочатку переклад, потім і "Atlas Shrugged").
Як художній твір -- слабувато, а взагалі -- книга супер. То не лише виклад певної політичної філософії, але передусім виклад певного світогляду.
Поміж іншим, саме завдяки тій книзі я остаточно усвідомив, що т.зв. альтруїзм є безумовним злом. Нележно від обставин, насправді ніхто нікому нічого не є винен.
І також, більш обдаровані особи завжди є в певен спосіб експлуатовані суспільством (менш обдарованими). Якщо така експлуатація має місце на системовому (державному) рівні, тоді вона починає переходити всі розумні межі, а суспільство стрімко деградує.
Чи тамто антиутопічне суспільство схоже на сучасну Україну? Як для мене, то вельми схоже. Маю враження, що ми вже знаходимось на початковій фазі сповзання в те, що змальовано Айн Ренд.
2009.07.16 | Мірко
Re Усвідомив, що т.зв. альтруїзм є безумовним злом.
2009.07.16 | Боббі
Re: «Атлант розправив плечі» хто читав, які враження?
Max пише:> Боббі пише:
> > Може хто з тут присутніх читав роман нашої колишньої співгромадянки «Атлант розправив плечі» (в оригіналі «Atlas Shrugged»)? Якщо так, то які враження? Нікому не здалося, що описаний нею світ аж надто схожий на сучасну Україну?
> Чи тамто антиутопічне суспільство схоже на сучасну Україну? Як для мене, то вельми схоже. Маю враження, що ми вже знаходимось на початковій фазі сповзання в те, що змальовано Айн Ренд.
мені просто здалося, що окрім всього іншого, "брейн-дрейн", чи масова еміграція здібних та працьвитих з України в країни загніваючого капіталізму впродовж останніх десятиліть і є саме тим «страйком», про який йдеться в книзі. Що цікаво, наслідки такі саме: крах економіки та занепад суспільства.
І там, як мені здалося, щонайменше двічи зустрічається пародія на запропоновану ідею "формульного" розподілу місцевих бюджетів в новому бюджетному кодексі.
Але, на жаль, книга у нас не дуже відома.
2009.07.16 | Max
Власне так воно і є
Боббі пише:> мені просто здалося, що окрім всього іншого, "брейн-дрейн", чи масова еміграція здібних та працьвитих з України в країни загніваючого капіталізму впродовж останніх десятиліть і є саме тим «страйком», про який йдеться в книзі. Що цікаво, наслідки такі саме: крах економіки та занепад суспільства.
Власне то я й мав на увазі: "витік мізків" з України на Захід як аналог тої фантастичної долини в Скелястих Горах з роману.
А ті, хто все ж не виїхав, маскуються в масі, не виділяючись.
Як і в романі, не хочуть здібніші і більш обдаровані (просто більш працьовиті) люди працювати "таво парня" замість на себе самих. Все більше енергійних і творчих осіб починає розуміти, що робити щось публічно значуще, суспільно важливе немає сенсу, бо все одно результати будуть присвоєні мародерами і неминуче підуть на вітер.
Наслідки звичайно ж, такі самі: сповзання економіки в середньовіччя і деградація суспільства аж до феодалізму.
2009.07.17 | Боббі
Ще один епізод з роману в нашому житті (л)
Якщо мародери з "Атланту..." діяли на захист суспільного блага, то ці на захист суспільної моралі.http://obkom.net.ua/news/2009-07-17/0920.shtml
Власне, до цього й шло: запровадження цензури в ЗМІ та придушення свободи слова... пошук приводу для тиску на ЗМІ та "охота на відьом".
Цікаво, чи розглядала та комісія газету "Факти", а надто останню сторінку?