МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cаламандра з проколом (/)

07/15/2009 | Sean
У вогні критики «Батьківщина» не горить, каже Тимошенко. ЮВТ іде на вибори і тренує піар–здібності на однопартійцях
Наталія ЛЕБІДЬ
http://umoloda.kiev.ua/number/1447/180/50922/

З’їзд партії «Батьківщина», що відбувся у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, вітав Юлію Тимошенко як свою кандидатку в президенти. (Фото Тетяни ШЕВЧЕНКО.) (Фото Рейтер)

Не ті нині партз’їзди. Шику–блиску мало. Втім, Юлія Тимошенко якраз замислила відпирання білого кольору, про що й повідомила вчора на ювілейному зібранні ВО «Батьківщина», приуроченому до 10–річчя партії. Власне, партійні кольори «Батьківщини» — жовтий, блакитний та малиновий, а от у Блоку Тимошенко — дійсно превалює білий, але, вочевидь, Юлії Володимирівні вже не до таких дрібниць. Скандал з екс–депутатом Лозинським спаплюжив усю БЮТівську «цноту». Ще раз Тимошенко прокололась учора, назвавши свій гурт «командою саламандр», які не бояться ні вогню, ні спецназу, ні «альф» та «морських котиків». Не найвдаліший образ, враховуючи асоціацію з романом–антиутопією Карела Чапека «Війна з Саламандрами», що оповідає про протистояння людства фашизму. Отак несподівано ЮВТ ідентифікувала себе зі світовим злом, зробивши це, мабуть, таки випадково.

 
Під музику Вівальді

Наші з’їзди — це завжди свято, кажуть БЮТівці, маючи на увазі «шоу». Цього разу не вийшло ні свята, ні шоу. Якщо під останнім не мати на увазі дефіле «Батьківщини молодої» (підпорядкованої «скаутської» організації) з кульками у вигляді сердець. Молодь партії «згуртована та мобілізована, чекає ваших рішень», — відзвітував Тимошенко один із її наймолодших «серценосців», нардеп Євген Суслов. А очікування «виносу знамені загону» було ще нуднішим. Уже ніхто не видавав футболок із дотепними принтами на кшталт «Вийду заміж за БЮТівця» абощо (хто хотів — уже вийшов або ж доношував стару). Єдине, що отримала преса, — це звернення Вільфреда Мартенса (голови Європейської народної партії) про те, як добре ЄНП «мати такого надійного партнера в Україні». А в залі тим часом грали вівальдівські «Пори року», інколи, щоправда, переключаючись на «Океан Ельзи».

Потім з’явилися Тимошенко і Ніна Матвієнко, яка у супроводі хору виконала Гімн України. Велика українська співачка (кажемо це із належним пієтетом) стає традиційним супроводом БЮТівських зібрань.

Що вдієш — вибори на носі, і Тимошенко необхідно заручитися підтримкою еліти та Європи. Або ж зімітувати її. Завдання номер два: морально знищити політичних суперників. Завдання номер три: довести електорату, чому голосувати слід саме за вас.

Щодо підтримки Європи, то Тимошенко активно мусує у своїй промові співпрацю з Мартенсом та ЄНП. Хоча наразі до асоційованих членів цієї загальноєвропейської партії прийнято тільки «Нашу Україну», пані Юлії достатньо й того, що Мартенс обіцяє від імені ЄНП «бути поряд і надалі». Бути поряд — ще не означає оженитися, але важливий момент промови вже закладено.
На кажи «гоп»...

Що цікаво: про філософію солідаризму, з якою «Батьківщина» носилася зо два роки тому, вже ніхто не згадує. Зате в картинках та графіках представлено ідеологічних опонентів Тимошенко — Ющенка та Януковича, з яким ще місять тому БЮТ мало не вступив у протиприродні інтимні стосунки. На великий екран залу виводять цитату з виступу Януковича і кадри з Ющенком, який передрікає країні дефолт. Збиткуючись над Ющенком, його «змушують» тричі похлинутися цим словом — от, мовляв, каркає на нашу голову... Проте сама Тимошенко недавно визнала, що черговий транш кредиту від МВФ піде на обслуговування зовнішнього боргу. Тож якщо кредитів більше не буде, дефолт таки постукає у її страшні сни.

Але йдеться навіть не про економіку. Радше — про піар. Неприємно вразило, як оператори Тимошенко, ілюструючи славне десятиліття партії «Батьківщина», заміксували в єдине ціле кадри з «України без Кучми» та Помаранчевої революції. Як–то кажуть, по мірі віддалення від вождя кількість тих, хто допомагав нести йому колоду, неухильно зростає. Злі язики подейкували в далекому 2004–му, що Юлія Володимирівна скептично називає повсталий Майдан «біомасою». Схоже на правду, враховуючи, як безжально викреслює вона тих, хто відважується бодай на якесь інакодумство.

Утім, вчорашня двогодинна промова Тимошенко — це закладення певного формату під усю президентську кампанію. Кому віднині дякувати за все — питання навіть не риторичне, а крамольне. Звичайно ж, ми дякуємо Юлії Володимирівні.

До речі, ще до її появи в залі голос за кадром прокоментував кадри помаранчевого Майдану: «Тоді ми ще не знали, що наш усенародний Президент прийде за шість років». Натяк цілком зрозумілий, тим більше що вчорашній з’їзд «тимошенківців» одностайно ухвалив рішення про похід на президентські вибори, а сама ЮВТ уточнила, що її політична сила більше не буде підтримувати «чужих» кандидатів — лише Тимошенко.

Хоча народна мудрість недарма вчить не казати «гоп». Бо з перескоком можуть виникнути такі проблеми, які й Європа не розрулить.


ДО РЕЧІ

До Юлії Тимошенко та її партії можна ставитися по–різному. «УМ» сприймає чинного Прем’єра досить критично. Проте є все ж певні межі, які не варто переходити ні в любові, ні в ненависті. На минулих вихідних у селі Сприня Самбірського району Львівщини було зірвана акцію на честь 65–річчя Української головної визвольної ради та відкриття пам’ятного знаку. Причина лише в тому, що серед виступаючих було заявлено БЮТівця Андрія Шкіля. Отак місцеві націонал–демократи засвоїли уроки Романа Шухевича та Степана Бандери про здатність забувати політичні чвари, коли на порядку денному — інші питання. Настрій було зіпсовано не тільки депутату Шкілю (якого, до того ж, оббрехав один із регіональних сайтів), а й усій громаді. А полеглі герої, мабуть, вкотре здивувались поведінці своїх нащадків...


СПРОТИВ

Висловити свою незгоду з політикою, яку проводить Прем’єр і її політична сила, вчора під Міжнародним виставковим центром на Броварському проспекті зібралися представники деяких громадських організацій, депутати місцевих рад, окремі рядові члени партії «Батьківщина». Утім намагання останніх потрапити на з’їзд закінчилися безуспішно. Незгодних спершу відтіснили близько 50 співробітників міліції. Пізніше, не криючись від відеокамер, «люди в цивільному» почали виривати з рук пікетників плакати і силою намагалися розігнати цю групу (пізніше з’ясувалося, що «люди у цивільному» теж мали посвідчення правоохоронців). Лише втручання депутатів місцевих рад, присутніх на акції, та журналістів не дозволило заарештувати «інакодумців».

За усною домовленістю, усіх затриманих відпустили. Натомість незгодні розійшлися з недовго­тривалого пікету.

Відповіді

 • 2009.07.15 | Михайло Свистович

  Я не розумію, навіщо вона взяла за символ отруйну істоту?

  Та ще й малозрозумілу для переважної більшості виборців? Коли кажуть "Ми - орли", то всі розуміють, що це - добре. Коли кажуть "Ми - воли", то теж розуміють, а от саламандра мало в кого викликає позитивні асоціації.

  Я так розумію, що Юля вчергове захотіла виглядати ерудованою і знову ляпнула про те, про що навряд чи знає сама. Хтось з її радників мабуть почитав книжку з геральдики чи міфології та й підсунув їй, знаючи її потяг до оригінального :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.15 | Sean

   думаю це був експромт

   Михайло Свистович пише:
   > Та ще й малозрозумілу для переважної більшості виборців? Коли кажуть "Ми - орли", то всі розуміють, що це - добре. Коли кажуть "Ми - воли", то теж розуміють, а от саламандра мало в кого викликає позитивні асоціації.
   >
   > Я так розумію, що Юля вчергове захотіла виглядати ерудованою і знову ляпнула про те, про що навряд чи знає сама. Хтось з її радників мабуть почитав книжку з геральдики чи міфології та й підсунув їй, знаючи її потяг до оригінального :)
   може і так

   як би там не було, дивуюся, що дотепер в Мережі не бачив фотошопок з юлею та саламандрами :) Воно їй ще гикнеться
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.15 | Михайло Свистович

    сама перед цим якусь езотерику читала? Re: думаю це був експромт

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.15 | Микола Гудкович

     Як варіант, ставила металопластикові вікна

    • 2009.07.15 | So_matika

     Але Війну з Саламандрами вона не читала мабуть

     Бо там Саламандри - спочатку слуги, а потім вороги людей. Майже як нардепи від БЮТ, спочатку позиціоновані як слуги народу.
     Так що Юля каже правду. Увєруйтє!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.15 | GreyWraith

      Сумна і повчальна книга, згоден...

      Згадайте, як у ній людство, роблячи все правильно і добре, сліпо котилося до прірви, незважаючи на всі спроби тверезо подивитися на ситуацію. І опам'яталося вже, схоже, запізно... Шкода, що книга, схоже, не втратила своєї актуальності навіть і після розгрому Гітлера.

      Хоча деякі висновки, певно, були зроблені: он згадайте газову декларацію Євросоюзу та України навесні, плюс новий уряд Болгарії призупинив енергетичні проекти із Росією...

      Також саламандра згадується в романі "451 за Фаренгейтом" як емблема пожежників. :)

      P.P.S. А цікаво, хто з політиків що справді читає? Тимошенко, певно, цього роману не читала, бо інакше язика б прикусила. :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.15 | So_matika

       Угу

       GreyWraith пише:
       > Згадайте, як у ній людство, роблячи все правильно і добре, сліпо котилося до прірви, незважаючи на всі спроби тверезо подивитися на ситуацію. І опам'яталося вже, схоже, запізно... Шкода, що книга, схоже, не втратила своєї актуальності навіть і після розгрому Гітлера.
       Якщо чесно, я її читала років ***надцять тому, але один прикол запам"ятався дуже добре: Верховний Саламандр, за чутками, був людиною, і перед тим служив в армії в якихось нижніх чинах типу єфрейтор.


       > Також саламандра згадується в романі "451 за Фаренгейтом" як емблема пожежників. :)
       Угу. Тобто винищувачів книжок.
       КЛАССС які асоціативні ряди. Молодець Юля, все по Фройду.
      • 2009.07.16 | Lexa62

       Re: Сумна і повчальна книга, згоден...

       > Також саламандра згадується в романі "451 за Фаренгейтом" як емблема пожежників. :)
       >

       Пожежниками там називали тих, хто спалюэ книжки, уточнення необхідне.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.16 | GreyWraith

        Я не уточнював, бо вважаю культурний рівень...

        ... більшості читачів "Майдану" вищим, ніж культурний рівень Тимошенко. :) А "451 за Фаренгейтом" - річ НМД достатньо популярна, щоб усі знали, яка там була функція пожежників. :)
    • 2009.07.16 | Мартинюк

     У вченні Каббали якісь саламандри фігурують

     в якості символа.
     Напевно Юлька записалася на якісь курси Каббали.
   • 2009.07.15 | Woodstock generation

    А може мешти хтось такі купив - і сподобалося?

  • 2009.07.15 | Адвокат ...

   А шо тута ніпанятна?

   ТЮліщє бубліко-ґоловоє вже всьо зробило, аби господарка українська згоріла, мов сірник, та ще й про хмиз подбала. І буде УкґхАінє,-- "ачістітєльний аґонь", і спалить він усих, окрім біло-сердешних сало-мандрів...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.15 | GreyWraith

    Не дочекається...

    Адвокат ... пише:
    І буде УкґхАінє,-- "ачістітєльний аґонь", і спалить він усих, окрім біло-сердешних сало-мандрів...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.16 | Адвокат ...

     Хто зна...Сало-мандризьм змінив салі-дарізьмь.

     Від SA до SS... ґруппенхв`юрерів ТЮлька вже має. Скоро мона буде робить "ґєнєральськую роту".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.16 | Мартинюк

      Дуже добре : "сало-дари" перетворилися в "сало-мандрівників"

      Коротше натерли п"яти салом і тим же натерли лижі, аби легше і швидше можна було би тікати з України.
      Звісно прихопивше все що можна підняти...
 • 2009.07.15 | keymaster

  Дивні речі пише аффтар про Сприню

  > ДО РЕЧІ
  >
  > До Юлії Тимошенко та її партії можна ставитися по–різному. «УМ» сприймає чинного Прем’єра досить критично. Проте є все ж певні межі, які не варто переходити ні в любові, ні в ненависті. На минулих вихідних у селі Сприня Самбірського району Львівщини було зірвана акцію на честь 65–річчя Української головної визвольної ради та відкриття пам’ятного знаку. Причина лише в тому, що серед виступаючих було заявлено БЮТівця Андрія Шкіля. Отак місцеві націонал–демократи засвоїли уроки Романа Шухевича та Степана Бандери про здатність забувати політичні чвари, коли на порядку денному — інші питання. Настрій було зіпсовано не тільки депутату Шкілю (якого, до того ж, оббрехав один із регіональних сайтів), а й усій громаді. А полеглі герої, мабуть, вкотре здивувались поведінці своїх нащадків...


  Нічого в Сприні зірвано не було. Хіба що виступ Шкіля зірвали - але це що - вся "акція на честь 65–річчя Української головної визвольної ради та відкриття пам’ятного знаку"? Були виступи до Шкіля, були після нього, далі ще класний концерт був, ветеранам накрили поляну + козаки для них спеціально куліш зварили. Всі приємно проводили час, і тільки прочитавши це повідомлення, мабуть, можуть дізнатися, що "акція в Сприні була зірвана". Невже й справді світ без Шкіля не існує?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.15 | Torr

   за часів Юліної молодості, Саламандра - це були популярні туфлі.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.15 | Чучхе

   там взагалі фраза по-дебільному сформульована

   з оцього "до речі" абсолютно неможливо зрозуміти, що ж сталося - нема ні підмету, ні присудку
  • 2009.07.16 | Мартинюк

   Судячи зі всього афтарша переповідає київський міський фолькльор

   Бо саму авторицю важко запідозрити у особливо великих симпатіях до Тимошенко. Втім можливо до Шкіля якісь сентименти зосталися.

   Втім мене дратує нахабне примазування Тимошенко навіть не до Майдану ( де вона доволі вдало імітувала "ефект присутності" при нульовій якщо не мінусовій підтримці ) а до "України Без Кучми" де вона була присутня суто паралельно і збоку, і яку врешті здала з потрохами , пропахавши через ФНП ( Фронт національного порятунку) рішення про припинення масових акцій у Києві під приводом типу "підготовки реферндуму" про імпічмент Кучмі. За це Юлі заплатили тимчасовим припиненням криміналльних справ і тимчасовим ( на два тижні) розблокуванням її коштів у Банку "Словянський"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.16 | Микола Гудкович

    Десь є ця інформація з доказами?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.16 | Мартинюк

     Котра саме ?

     Якщо про "роль Тимошенко в УБК" то вже були неоднократні дискусії на Вільному Форумі, писав я, писав Свистович, інші, були розлогі тексті, можливо на віть статті з посиланнями і детальним описом подій та обставин.
     Зокрема те що що Турчинов правдоподібно провокував ексцеси , які привели до побоїща 9 березня 2001 року.


     Якщо про ефективність Тимошенко у 2004 році, то для того потрібно просто порівняти результати Ющенка у тих областях, які "віддали в управління Тимошенко" з результатми попердніх опитуваннь громадської думки. І справа навіть не у фальсифікації. Це добре видно якщо порівнювати результати у тих областях, які так би мовити не довірили Тимошенко.Окрім того є конкретні очевидці , які свідчили про те як люди Тимошенко, наприклад Семинога у Донецьку за гроші "віддавали" штаби Ющенка в "оренду Януковичу".

     До речі якщо Ви зможете знайти подробиці :
     1. Торгу Тимошенко з Ющенком літом 2004 року.
     2. Текст угоди і список областей, керівництво штабами у яких брала на себе Тимошенко.
     3. Порівняти дати остаточного перходу Тимошенко "на бік Ющенка" і дату його отруєння.

     То я буду радий побачити ці лінки. У вас такий пошук, чомусь краще виходить.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.16 | Микола Гудкович

      Як дасть Бог часу, спробую знайти. Дефіцит часу страшенний…

 • 2009.07.16 | zmej_gorynych

  мені останнім часом згадуються інші Юлині слова

  А саме:
  "Ви будете любити цю владу, а влада буде любити вас!" /(С) ЮТ, 2004/

  Проголошено зі сцени Майдану в буремну осінь-2004.

  І взагалі, поправте мене, будь-ласка, якщо я не правий: все, проголошене тоді "новою" політбляелітою з трибун, в реалі виявилось абсолютною протилежністю. Наприклад:
  - "Бандитам тюрми" - неймовірна к-сть бандитів додатково прийшли до влади, а ті, хто з ними реально боровся і повірив у справедливість, натомість сіли до буцегарні
  - "Будете любити владу..." - більшої ненависті до неї навряд чи й може існувати
  - "5 мільйонів додаткових робочих місць" - ноу камментс
  - "Живемо погано не тому, що дурні, а тому що злодії в хаті" - їх, здається, як мінімум потроїлось
  - "Без старої злочинної влади легко вступимо в ЄС та НАТО" - повний білий полярний лис. "Нова" влада переважно виявилась куди як злочиннішою та аморальнішою, а ЄС та НАТО взагалі накрились мідним тазом
  - "Дитинка-сиротинка" реально стала ще біднішою
  - ... і т.д.

  І все це старанно обходиться та замовчується.

  Але я тим падлам не забув і не забуду нічого. Жодної букви не забуду! Запитаю, сцуко, за кожен розділовий знак. Хоча й без моєї ненависті горіти їм вічно в пеклі аж до сьомого коліна.

  Висновок старий як світ: "ніхто не наливає нове вино в старі міхи" /(С)/ :).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.16 | Мартинюк

   Ви просто добряче "заїлися" після Майдану

   І забули про свою заплату до того, про машину на якій ви їздили до того, чи якої взагалі не було, про кількиість робіт які ви поміняли за цей час, про пару мільйонійв будівельників, які звільнилися минулого року,про металргів, хіміків та шахтарів яких послали у безплатні відпустки чи скоротили , про тих бандюків які були тоді , і ще не ткнулися носом в тих які повернулися за останні місяці Юльчиної каденції. Особливо раджу вам уникати людей "добрейшего і любезнейшого Литвина" якому до речі за 10 хвилин до смерті дзвонили і Кирпа і Кравченко.
   Доречі відсутність у Вас претензій до стану реалізації "Українського прориву" викликає у мене неабияке зацікавлення.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.16 | GreyWraith

    Нічого дивного - до доброго люди звикають швидко...

    ... і вважають, що так і має бути, та й так було завжди. :)

    Мартинюк пише:
    І забули про свою заплату до того,
    З 2004 року у мене зросла втроє в доларовому еквіваленті.

    про пару мільйонійв будівельників, які звільнилися минулого року,
    Що Ви маєте на увазі? Втечу через кризу швидких західних грошей із української нерухомості? Так тут все просто: easy come, easy go. Те саме, до речі, стосується і металургії та тому подібних експортноорієнтованих галузей: спочатку ці активи росли як на дріжжах, а потім і обвалилися, просадивши і наших хвалених мільярдерів...


    Особливо раджу вам уникати людей "добрейшего і любезнейшого Литвина" якому до речі за 10 хвилин до смерті дзвонили і Кирпа і Кравченко.

    Якщо Ющенко матиме хватку витерпіти цю агонію парламенту до кінця і не поспішить рятувати, кирдик ВР напевне стане і кирдиком тій тварюці Литвину. (читали, як його блок здобував голоси у вчительки моєї дочки?)

    Доречі відсутність у Вас претензій до стану реалізації "Українського прориву" викликає у мене неабияке зацікавлення.
    Ага. :) Хоча тут є універсальна відмазка: "Я тут майже все зробила, аж ЗНЕНАЦЬКА прийшов проклятий довгоносик і все пожер"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.16 | Мартинюк

     Масові звільники будівельників почалися після ЗАБОРОНИ кредитів

     на будівельні цілі , в тому числі і на промислове та офісне будівництво. Це середина літа 2008.

     А ще у квітні Тимошенко пообіцяла Путіну що буде сприяте входу російських системоутворюючих банків в Україну. Сказала - зробила , у серпні почалася атака на ПІБ, який у грудні за рішенням тимошенківського в.о. Голови Антимонопольного комітету став російським . Знаю що найменше чотири середні банки, які впали через неможливість повернути гроші вкладені у ПІБ. Нові російські власники також не збираються це робити.

     Я не бачу в цьому великого впливу світової кризи, я бачу лише майстерне імітування кризи для приховування кримінально-економічного мародерства.Бо всбди у світі криза дає 5, від силши 10% падіння, Але не 40 і 60 .

     P.S. Мій знайомий , який займався роздрібною торгівлею у Ірпіні у лютому цього року звільнив 14 працівників. Інший знайомий - виробництво меблів - скоротив 20 працівників. Всі ці робочі місця появилися після помаранчевої революції. Всі вони зникли після медведчуківсько-тимошенківського реваншу над Майданом.
    • 2009.07.16 | OlalaZhm

     Re: Нічого дивного - до доброго люди звикають швидко...

     У мене від 2004 нічого не змінилося. Щоправда, для цього довелося в лютому двох людей скоротити, аби зберегти ті ж зарплати.
   • 2009.07.16 | zmej_gorynych

    Re: Ви просто добряче "заїлися" після Майдану

    Та чому лише після.
    "До" було не менше.

    Мартинюк пише:
    > І забули про свою заплату до того, про машину на якій ви їздили до того, чи якої взагалі не було, про кількиість робіт які ви поміняли за цей час, про пару мільйонійв будівельників, які звільнилися минулого року,про металргів, хіміків та шахтарів яких послали у безплатні відпустки чи скоротили , про тих бандюків які були тоді , і ще не ткнулися носом в тих які повернулися за останні місяці Юльчиної каденції. Особливо раджу вам уникати людей "добрейшего і любезнейшого Литвина" якому до речі за 10 хвилин до смерті дзвонили і Кирпа і Кравченко.

    Зарплата в мене аж ніяк не помінялася. Робота також. Машини як не було, так і нема (але скоро буде. Нива-21213 для рибалки :).
    А ще хочу сказати, що абсолютно однаковісінько відношуся як до Ющенка/Юлі, так і до інших ахтунгів. Цебто з огидою, ага.

    > Доречі відсутність у Вас претензій до стану реалізації "Українського прориву" викликає у мене неабияке зацікавлення.

    Та є їх купа тих претензій. Але спочатку були рацпропозиції. Неодноразово писаних на тому ж усопшому сайтєгу "Українського Нариву". Але який сенс говорити про претензії. Всеодно вони й лишаться струсом повітря.

    Ще раз підтвердилася банальна та дещо цинічна істина: коли хочеш щось зробити - зроби це сам.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua