МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пам"ятника Івану Мазепі 24 серпня в Полтаві не буде.

07/15/2009 | did
Сьогодні позочергова сесія полтавської міської ради на своєму позачерговому засіданні розглядала одне питання: * Про встановлення в Полтаві 24серпня на соборній площі пам"ятника гетьману України Івану Мазепі* попередне своє рішення про встановлення памятника на соборній площі депутати відмінили і той памятник який вже виготовленний в Києві ІВАНУ МАЗЕПІ вирішили що він не підходить Полтаві. Міський голова Андрій Матковський ізуїтськими політтехнологіями зробив все щоб в Пролтаві не було пам"ятників ні Симону Петлюрі ні Івану Мазепі ні Карлу X11. На відмінно виконав замовлення Москви по святкуванню перемоги російської зброї в Полтавській битві 27 червня 2009 року і все за державні гроші хіба що третій редут відновили за гроші спонсорів.

Відповіді

 • 2009.07.15 | Bogun

  А як можна законно цього вилупка зняти з посади голови?

 • 2009.07.15 | АБВГ

  Пищучи про щось - перепровіряйте. В Полтаві пам"ятник буде!

  Як і Бандері в Донецьку. Але це вже з часом. :)
  http://www.regionnews.poltava.ua/
  Валерій Асадчев: «Велич Мазепи не заперечує – йому можна і два пам’ятника поставити»
  Середа, 15 Липень 2009
  Сьогодні голова Полтавської ОДА Валерій Асадчав провів прес-конференцію, на якій, зокрема, прокоментував рішення сесії міської ради. Як виявилося, ОДА продовжить спорудження пам’ятника гетьману Івану Мазепі. «Стосовно сесії, я зрозумів головне – рішення про відміну прийняте не було. Не було також прийняте рішення про перенесення цього пам’ятника з Соборного майдану. Було прийняте рішення, яке я не зовсім можу коментувати. Але знаю одне – у зв’язку з тим, що він залишається на Соборному майдані і що нема заборони, ми продовжуємо роботи», - сказав голова ОДА. За його словами, сьогодні вони не бачать перешкод, крім технічних, для того, щоб збудувати пам’ятник Мазепі у Полтаві.За його словами, сьогодні вони не бачать перешкод, крім технічних, для того, щоб збудувати пам’ятник Мазепі у Полтаві.


  «Ми єдине, що маємо зробити – поставимо паркан. Якщо буде якийсь супротив – для цього є правоохоронні органи. Поставити огорожу - значить потім поставити охорону і робити все цивілізовано», - говорить про план подальших дій Валерій Асадчев.

  Також він наголосив, що функція замовника ОДА надана рішеннями Уряду та додав: «Тому ми до кінця виконаємо ці рішення. Після цього виконаємо рішення, яке, я так розумію, сьогодні було прийняте - передамо пам’ятник місту».

  Причетність до випадку зі спилюванням дерев у парку на Соборному майдані, він заперечив: «Не знаю хто там що пиляв. Не виключаю, що мер сам давав команду пиляти ті дерева, щоб потім використовувати це з про вокативної точки зору».

  Стосовно ж сьогоднішнього рішення сесії міської ради про спорудження «нового» пам’ятника Мазепі на чолі з міськвиконкомом, то Асадчев сказав: «Якщо є така ініціатива міста, я її буду тільки вітати. Але не думаю, що треба два пам’ятника Мазепі ставити на одному Соборному Майдані. Хоча велич Мазепи це не заперечує – йому можна і два пам’ятника поставити. Якщо місто береться ще один створити, то - заради Бога».

  У свою чергу народний депутат України, керівник полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський теж прокоментував прийняте сьогодні рішення Полтавської міської ради: «Це рішення було прийнято всупереч Указу Президента "Про відзначення 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу". Вони хочуть побудувати пам’ятник, який не матиме того державницького та естетичного вигляду, який потрібен для підняття та виховання духу Української громади. Полтавська «Просвіта» продовжує роботу по спорудженню пам’ятника Великому Гетьманові України Іванові Мазепі на Соборному майдані в Полтаві», - каже Кульчинський.

  Як повідомило товариство "Просвіта", станом на 15 липня зібрано на будівництво пам'ятника Мазепі 1 млн. 055 тис. грн.

  Нагадаємо, сьогодні Полтавська міська рада не скасувала своє рішення від 22 серпня минулого року. Натомість за ініціативи мера Андрія Матковського внесли зміни: виконавцем робіт щодо встановлення пам’ятника гетьману Івану Мазепі призначили Полтавський міськвиконком
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.15 | GreyWraith

   А що це Асадчев мав на увазі?

   АБВГ пише:
   Було прийняте рішення, яке я не зовсім можу коментувати.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.15 | АБВГ

    Мав на увазі пам"ятник і "ввіду" мера. Читайте ще

    Мазепа у Полтаві буде - пам'ятник йому збудує міськвиконком, а не ОДА
    Середа, 15 Липень 2009


    Відповідне рішення ухвалили сьогодні депутати Полтавської міської ради на позачерговій сесії. На розгляд винесли одне питання: про скасування рішення позачергової тридцятої сесії Полтавської міської ради п’ятого скликання від 22 серпня 2008 року «Про погодження місця розташування пам’ятника гетьману України Івану Мазепі». Проте мер Полтави Андрій Матковський вніс свій проект. Він запропонував не скасовувати попереднє рішення, а внести до нього зміни. А саме - виконавцем робіт щодо встановлення пам’ятника гетьману Івану Мазепі призначити Полтавський міськвиконком. Депутати підтримали міського голову: «за» - 27, «проти» - 1 з 35 присутніх на позачерговій сесії.


    З приводу дебатів, то Андрій Матковський сказав: «Сьогодні не обговорювалися політичні питання чи роль постаті Мазепи. Говорили, що встановлення пам’ятника має відповідати міській будівельній нормі. Сам пам’ятник треба погоджувати не в Києві, а з художньою радою Полтави, громадськістю міста». Стосовно ж зміни очільника встановлення пам’ятника гетьману, міський голова пояснив, що рік тому цю місію взяла на себе ОДА, бо на момент голосування (22 серпня) була розпорядником коштів, які виділялися на спорудження пам’ятника з держбюджету. Нині ж, з огляду на те, що від коштів держбюджету відмовилися, а спорудження проходить з не всіма погодженнями «ініціативу громади очолить міськвиконком Полтави, який визначить забудовника».
    Також Андрій Матковський наголосив, що жодної копійки з міського чи державного бюджету на «нового» Мазепу не витратять, кошти братимуть виключно з благодійних внесків. Він пообіцяв, що вже через п’ять днів відкриють благодійний фонд, у який всі бажаючі зможуть перерахувати гроші.
    Що ж робити з уже майже готовим «старим» Мазепою та чи встигнуть встановити пам’ятник до Дня незалежності, як планувалося раніше, - не повідомляється. Пороте міський голова зазначив, що зібрані раніше кошти на «старий» пам’ятник ініціатори зможуть направити на рахунок благодійного фонду, який невдовзі відкриють.

    Нагадаємо, вчора працівники приватного будівельного підприємства та полтавські МНС-ники за вказівкою облдержадміністрації розпочали зрубувати дерева та хотіли встановити будівельну огорожу. У цьому їм завадили депутати міської ради.

    Кошти на спорудження пам’ятника гетьману Івану Мазепі збирали з різних регіонів країни. Зокрема, Олег Скрипка у Полтаві дав благодійний концерт, виручені кошти з якого (40,06 тис. грн.) пішли на пам’ятник; полтавські і київські митці виставляли свої твори на аукціоні. Екс-глава Секретаріату Президнета Віктор Балога пожертвував 160 тис. грн. А народні обранці, депутати Верховної Ради, Станіслав Довгий та Арсеній Яценюк здали по 1 тис. грн. Станом на 3 липня, зібрали 1 044 264,20 грн. Всього пам’ятник обійшовся у 1 млн. 824 тис. грн.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.07.16 | Тарас Токар

  Ситуація дійсно заведена в глухий кут

  І що погано, так це те, що протистояння триває між владними політичними силами - між т. з. коаліціянтами. А регіонали потирають руки на цьому протистоянні, стоячи за кулісами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.16 | Bogun

   Re: Ситуація дійсно заведена в глухий кут

   Ну і команда у Тюльки - Лозинський, Портнов, Матковський, що не призвіще, то "патріот" і "порядна людина".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.17 | Тарас Токар

    Re: Ситуація дійсно заведена в глухий кут

    Bogun пише:
    > Ну і команда у Тюльки - Лозинський, Портнов, Матковський, що не призвіще, то "патріот" і "порядна людина".
    Погано те, що цій команді немає кому протистояти.
 • 2009.07.17 | Тарас Токар

  didу, схоже, що Ви праві (л)

  http://maidan.org.ua/static/news/2009/1247833387.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua