МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримська УНП закликає ВР України «Рекламувати українське!"

07/15/2009 | krslovo
Кримська організація Української Народної партії звернулася до Верховної Ради України з пропозицією внести необхідні поправки до Закону України «Про рекламу», щоб визнати рекламу україномовної книги соціальною, тобто такою, яку ЗМІ зобов´язані розміщувати «безкоштовно в обсязі не менше 5 відсотків ефірного часу, друкованої площі, відведених для реклами». Так представники УНП відреагували на інформаційну «діру» в популяризації україномовної книжки. За їхньою думкою, поширена пропаганда україномовної книжки зможе підвищити попит на неї серед українців, зокрема, кримчан, що допоможе зробити таку книжку не лише елементом національної культури, всупереч тривалому ігноруванню державою її значення в духовному розвитку нації, а й вагомим фактором вітчизняного ринку книжкової продукції.
«Як приклад хочу навести ситуацію в Криму, де україномовна друкована продукція майже повністю відсутня, тут цілковито домінують книги, випущені та завезені видавцями з сусідньої Росії, що складає близько 85-90% національного книжкового ринку», — констатує голова Кримської організації УНП Олег ФОМУШКІН. Це, за його словами, «загострює й так складну мовну проблему півострова, заважає забезпеченню навчального процесу в освітніх закладах, повноцінному функціонуванню місцевих органів законодавчої, виконавчої та судової влади, а також закладів охорони здоров’я, науки, культури, соціального захисту населення». «Треба відроджувати національну культуру, і починати треба з активізації зацікавленості населення України, особливо молоді, книгами, — вважає політик. — Тому важливо надати рекламі україномовної книжки статусу соціальної, поширювати її пропаганду».
За словами представника УНП, збільшення попиту на україномовну книжку «допоможе зменшити вплив Російської Федерації на кримський інформаційний простір, що постійно загрожує національній безпеці півострова та несе загрозу економічній незалежності автономії».
«Зацікавленість україномовною книжкою може допомогти деяким українцям, а особливо мешканцям такого проблемного регіону, як півострів Крим, в подальшому позбутися «комплексу національної меншовартості» та усвідомити, як важливо підтримувати вітчизняного видавця в процесі подолання економічної кризи», — підсумував Олег ФОМУШКІН.

Відповіді

  • 2009.07.15 | Bogun

    Re: Кримська УНП закликає ВР України «Рекламувати українське!"

    Молодці прикольна ідея. Та чи захочуть її підтримати Тюлька з Хамом?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua