МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вступна кампанія проминула екватор

07/16/2009 | levsociety
Продовжується прийом документів у ВНЗ. Хоча кількість заяв уже перевищила минулорічні показники, черги в приймальних комісіях і запал абітурієнтів зменшуються поволі. Мислячи стереотипно, абітурієнти спочатку подавали документи на найбільш рейтингові спеціальності (економічні, правничі, іноземні мови), чим створювали непотрібний ажіотаж, черги. Зараз, маючи можливість побачити свій рейтинг в інформаційній системі «КОНКУРС» Міністерства освіти і науки України, вступники розпочали другу хвилю подачі документів на менш популярні напрямки підготовки, але такі, на які вони реально можуть дістатись зі своїми балами ЗНО.
Але, не всі абітурієнти можуть побачити свій рейтинг в системі «Конкурс», оскільки «Львівська політехніка» вносить дані про абітурієнтів зі значним запізненням. ВНЗ зобов’язані висвітлювати інформацію про кількість поданих заяв станом на попередню добу. На напрям «Економіка підприємства», зокрема, згідно оприлюднених даних «Львівською політехнікою» подано 320 заяв станом на 14 липня, натомість громадськими спостерігачами Товариства Лева зауважено, що 320 заяв було подано вже до 10 години 9 липня. За словами відповідального секретаря приймальної комісії НУ «Львівська політехніка» Романа Брилинського, така ситуація склалася тому, що приходиться вносити більше ніж 100 позицій на кожного вступника, враховуючи всі бали атестату. Задіявши невелику кількість операторів, а це трохи більше 20 осіб на весь великий навчальний заклад, приймальна комісія не встигає оперативно обробляти заяви вступників. На даний момент приблизно третина заяв не опрацьована, і якщо наплив абітурієнтів не зменшиться, то є сумніви, що на час закінчення подачі документів, 29 липня, усі дані будуть внесені.
Натомість, як зауважив Андрій Гаталевич, відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім.. Івана Франка, дані про бали атестату їхні оператори не вводять, оскільки вони не є обов’язковими. Значно більша кількість осіб, задіяних при наборі даних, приблизно 120 осіб, дає можливість оприлюднювати інформацію про кількість поданих заяв вчасно.

Відповіді

 • 2009.07.16 | Koala

  Частково брехня, частково правда

  levsociety пише:
  > Зараз, маючи можливість побачити свій рейтинг в інформаційній системі «КОНКУРС» Міністерства освіти і науки України, вступники розпочали другу хвилю подачі документів на менш популярні напрямки підготовки, але такі, на які вони реально можуть дістатись зі своїми балами ЗНО.
  А ну, відкрийте http://www.vstup.info і подивіться... Ага - у вас теж не відкривається? І так половину часу. Адміни скаржаться на "хакерські атаки", але, гадаю, проблема в банальній нестачі грошей на нормальний сервер.
  > Натомість, як зауважив Андрій Гаталевич, відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім.. Івана Франка, дані про бали атестату їхні оператори не вводять, оскільки вони не є обов’язковими. Значно більша кількість осіб, задіяних при наборі даних, приблизно 120 осіб, дає можливість оприлюднювати інформацію про кількість поданих заяв вчасно.
  В нас ВНЗ значно менший (ліцензований обсяг - близько 500 осіб, поки що десь стільки ж заяв), з усім справляється 1 людина.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.16 | sama

   Re: Частково брехня, частково правда

   До восьмої ранку нормально відкривається:))Якщо вступників близько 400 тисяч і вони хочуть побачити себе на 5 - 15 факультетах кожен - що тут дивувати?.
   Правда, тут бувають інші заморочки . От уже Львівська політехніка навчилася не встигати вводити дані станом на кінець минулого дня і не може гарантувати, що на момент закінчення прийому заяв всі дані будуть введені.Дивно- універ при такому ж потоці встигає, а політех -ні.
   Звичайно буде жаль, як 29 ввечері той сайт завіситься на пару днів і діти не знатимуть звідки свої багаточисельні копії забирати і куди нести оригінал. Ось тут і знайдуться добрі люди з мудрими порадами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.16 | Koala

    Від якого часу до 8-ї?

    Крім того, ви не пробували пояснити розлюченим батькам, що приїхали "на розбірки" до Києва з Франківська, чому їхньої дитини нема на сайті, коли ви самі не маєте змоги передивитися сайт? Ото ж бо.
 • 2009.07.16 | Киянка

  Гаряча темка

  Я теж псую швидкість :) цього сайту вступу - збираю статистику, слідкую за динамікою. Цікаво. А звернули увагу, що у провідні ВНЗ навіть на не самі гостро популярні напрямки ідуть прям вундеркінди всі на підбор - принаймні, в прохідній по кількості частині на бюджет? Могилянка, Шевченка - середній бал зовнішнього оцінювання - 193-195. Ну ваще, нема слів...

  Може, коли ці розумні діти не скурвляться, вивчаться й будуть потім працювати за своїм фахом - тоді й почнеться реальна движуха на краще? Звісно, і їм буде непросто. Але і набрати майже максимум на тестах - це попітніти не один рік треба (хто бачив тестові завдання, особливо неоднозначну за відповідями їх частину в гуманітарно-суспільних предметах - погодиться. Навіть саправдні доктори, бува, чесали голови :) )
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.16 | Koala

   Крім вундеркіндів, там ще одна категорія є - пільговики

   Ото Могилянці буде непереливки з інвалідами...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.17 | Киянка

    Щодо пільговиків -

    якщо мається на увазі ті, що йдуть поза конкурсом, то в Могилянці їх якраз мало, принаймні поки що, а от в Шевченко - вистачає (інші ВНЗ докладно не дивилася). Однак треба визнати, що такі пільговики в Шевченка (принаймні на гуманітарно-суспільні факультети) теж мають досить високі бали. А от там само такі пільговики, які мають право на першочерговий вступ, дійсно переважно слабші. Але ж вони наче не йдуть, як от позаконкурсники, попереду списків, і не відтіснять тих непільговиків, котрі мають більше балів - так воно виглядає за логікою тих таблиць абітурів.

    Бажаю перемоги найкращим - тим, від кого потім на роботі за фахом буде найбільш суспільної користі
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.17 | Woodstock generation

     Не багато, кажете?

     Ось тут з 145 місць "позаконкурсники" окупували вже половину - причому у останніх по списку дуже низькі бали - аж до 278 - а після них ідуть "конкурсники" - починаючи з 400.

     http://www.vstup.info/2009/i2009i110d6.030401list.html

     А ось тут "позаконкурсники" зайняли 20 з 25 бюджетних місць - в т.ч. з балами нижче 300 - а конкурсники з балами ~390 можуть і не потрапити до ВУЗу.

     http://www.vstup.info/2009/i2009i110d6.030508list.html

     І такого є багато.

     Так що це проблема НМД.
     Думаю держава мусить сприяти отриманню освіти інвалідами - але не в такий спосіб. Наприклад встановленням квоти на ДЕЯКІ спеціальності - наприклад в 20% - не досить хіба? А не проходиш - іди на будь-яку іншу спеціальність - держава гарантує безкоштовне отримання вищої освіти інваліду.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.17 | Киянка

      Гм

      Сайт лежить, як і переважну кількість часу - попадати туди можуть тільки наполегливі, дуже вмотивовані :)

      А це лінки з якого ВНЗ та факультету? Якщо так, то дійсно забагато позаконкурсників, і я теж сумніваюся, що це доцільно.

      А хто знає, скільки цього року випускників? Цікаво було б співвіднести з кількістю абітурів (може, на сайті вона буде?) та кількістю тих, хто вступить.

      Наївно, але хотілося б десь роздобути також дані (якщо таке можливо), скільки хч приблизно потрібно нині для української економіки працівників з вищею та середньою спеціальною та ін. освітою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.17 | Woodstock generation

       Це Львіський університет ім. І.Франка

       спеціальності - міжнародні відносини та якась спеціальність з економічного факультету

       Коли достукаюсь до сайту - скопіюю дані прямо сюди.

       Звичайно - в результаті ситуація буде дещо іншою - бо подавання документів на 10-20 спеціальностец сильно маскує картину.

       Але -
       З пільгами в країні треба розібратись.
       В цілому - і в освіті зокрема.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.17 | Киянка

        Дякую

        > З пільгами в країні треба розібратись.
        > В цілому - і в освіті зокрема.

        Звісно, і для пільговиків теж якусь бальну планку виставляти немінімальну, а може - сплачувати за них те саме по їх вибору і вступу, але на комерційних засадах
      • 2009.07.17 | Woodstock generation

       Ось приклад - фінанси і кредит - 25 бюджетних місць

       Вступна кампанія 2009 » Львівський національний університет імені Івана Франка » 6.030508 фінанси і кредит » Список абітурієнтів на денній формі навчання

       Сьогодні 17 липня 2009 року. Дані надано станом на кінець попередньої доби.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.07.17 | Woodstock generation

        !!! Дивитись нижче під темами - в кінці сторінки !!!

       • 2009.07.17 | sama

        фінанси і кредит - це не страшно

        факультет випускає безробітних. Нехай арендують кіоск і вперед.Значно страшніше юридичні, міжнародні, податкові, митні спеціальності .Там теж пільговиків задосить.Яку філософію запровадять вони на робочих місцях, звикнувши до пільг з дитинства?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.17 | Киянка

         зараз напишу непопулярну річ

         жорстку, але ...

         На принаймні більшості робочих місць мали б працювати люди без ущербної психології (щоправда, не лише пільговики можуть нею відрізняються). Для чимось реально ображених з дитинства (інвалідів, хронічно хворих і т.д) мало б бути безкоштовне навчання з пільговими прохідними балами, але не на всі спеціальності. Якщо серед них трапляться генії, можна додатково стимулювати. Але геніальність вже в шкільнму віці мала б якось проявлятися - в оцінках, винаходах, статтях, віршах, моделях і т.д.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.07.17 | Woodstock generation

          Та мова не стільки про інвалідів -

          а то приїжджає Тимошенко/Ющенко у район, що постраждав від повені - і обіцяє дітям з постраждалих районів навчання у ВУЗах коштом бюджету.
          Ну, по-перше - постраждало село - а от у одного хатка на горбку - і його не (так сильно) затопило - а довідку у сільраді взяти - проблема невелика.

          А якщо когось і затопило - але він дуже багатий - то що, доцільно давати його дитині позачерговий вступ?

          Крім інвалідів думаю там ще дуже багато звичайного шахрайства.
      • 2009.07.17 | Woodstock generation

       О! Тепер краще!

       Вступна кампанія 2009 Львівський національний університет імені Івана Франка » фінанси і кредит » Список абітурієнтів на денній формі навчання

       Сьогодні 17 липня 2009 року. Дані надано станом на кінець попередньої доби.
      • Абітурієнт Сума балів за сертифікатом (іспитом) Право на позаконкурсний вступ Цільове направлення Переможець конкурсів / олімпіад Право на першочерговий вступ
       1Серединський Вячеслав Вячеславович393тактак
       2Процак Ольга-Олена Володимирівна385так
       3Галущак Назарій Володимирович384.5так
       4Шевчук Наталія Василівна380тактак
       5Атлахович Андрій Ігорович378.5так
       6Данилів Оксана Ігорівна378так
       7Алексєєв Олександр Вікторович376тактак
       8Шенбор Володимир Орестович373.5тактак
       9Сподарик Василь Андрійович372.5так
       10Наумко Ярослав Степанович368так
       11Рибак Наталія Василівна362.5так
       12Білецька Наталія Володимирівна359тактак
       13Здебський Юрій Михайлович356.5так
       14Чайка Надія Анріївна354так
       15Бурковська Наталія Йосифівна352тактак
       16Федік Богдан Васильович330.5так
       17Горошко Назар Юрійович328.5так
       18Кісіль Христина Миколаївна326.5так
       19Головачко Юлія Едуардівна321.5так
       20Торба Леся Йосипівна298так
       21Василечко Наталія Володимирівна398.5так
       22Бобик Ірина Ігорівна398.5так
       23Паращин Дарія Юріївна398.5
       24Онищак Вікторія Ігорівна398.5
       25Нечай Володимир Васильович398.5
       26Конєв Іван Євгенович398.5
       27Лепка Соломія Богданівна398так
       28Іроденко Неля Василівна398так
       29Іроденко Неля Василівна398
       30Антонюк Дарій Орестович398
       31Чупак Христина Степанівна397.5так
       32Куніцка Вікторія Володимирівна397.5так
       33Семків Надія Петрівна397.5
       34Бартків Оксана Михайлівна397так
       35Горак Анастасія Григорівна397
       36Винар Мар`яна Василівна396.5так
       37Кізима Дарія-Соломія Богданівна396.5
       38Тисяк Ольга Богданівна396.5
       39Гаврилів Мар`яна Тарасівна396.5
       40Мамчак Яна Орестівна396.5
       41Семків Ольга Михайлівна396.5
       42Головко Марія Романівна396так
       43Зварич Марта Степанівна396так
       44Зварич Марта Степанівна396
       45Укста Яна Іванівна396
       46Шидловська Тетяна Василівна396
       47Дацко Ольга Василівна395.5так
       48Винничук Тарас Сергійович395.5так
       49Божик Марія Володимирівна
       Абітурієнт Сума балів за сертифікатом (іспитом) Право на позаконкурсний вступ Цільове направлення Переможець конкурсів / олімпіад Право на першочерговий вступ
       1Серединський Вячеслав Вячеславович393тактак
       2Процак Ольга-Олена Володимирівна385так
       3Галущак Назарій Володимирович384.5так
       4Шевчук Наталія Василівна380тактак
       5Атлахович Андрій Ігорович378.5так
       6Данилів Оксана Ігорівна378так
       7Алексєєв Олександр Вікторович376тактак
       8Шенбор Володимир Орестович373.5тактак
       9Сподарик Василь Андрійович372.5так
       10Наумко Ярослав Степанович368так
       11Рибак Наталія Василівна362.5так
       12Білецька Наталія Володимирівна359тактак
       13Здебський Юрій Михайлович356.5так
       14Чайка Надія Анріївна354так
       15Бурковська Наталія Йосифівна352тактак
       16Федік Богдан Васильович330.5так
       17Горошко Назар Юрійович328.5так
       18Кісіль Христина Миколаївна326.5так
       19Головачко Юлія Едуардівна321.5так
       20Торба Леся Йосипівна298так
       21Василечко Наталія Володимирівна398.5так
       22Бобик Ірина Ігорівна398.5так
       23Паращин Дарія Юріївна398.5
       24Онищак Вікторія Ігорівна398.5
       25Нечай Володимир Васильович398.5
       26Конєв Іван Євгенович398.5
       27Лепка Соломія Богданівна398так
       28Іроденко Неля Василівна398так
       29Іроденко Неля Василівна398
       30Антонюк Дарій Орестович398
       31Чупак Христина Степанівна397.5так
       32Куніцка Вікторія Володимирівна397.5так
       33Семків Надія Петрівна397.5
       34Бартків Оксана Михайлівна397так
       35Горак Анастасія Григорівна397
       36Винар Мар`яна Василівна396.5так
       37Кізима Дарія-Соломія Богданівна396.5
       38Тисяк Ольга Богданівна396.5
       39Гаврилів Мар`яна Тарасівна396.5
       40Мамчак Яна Орестівна396.5
       41Семків Ольга Михайлівна396.5
       42Головко Марія Романівна396так
       43Зварич Марта Степанівна396так
       44Зварич Марта Степанівна396
       45Укста Яна Іванівна396
       46Шидловська Тетяна Василівна396
       47Дацко Ольга Василівна395.5так
       48Винничук Тарас Сергійович395.5так
       49Божик Марія Володимирівна
о! Тепер краще!
 • 2009.07.19 | sama

  Сайт знову працює нормально:))

  Цікаво, чому в списках так часто зустрічаються двічі підряд продубльовані прізвища і чому дехто ховається під прізвищем Абітурієнт?
 • 2009.07.16 | Woodstock generation

  Re: Гаряча темка

  Можливість здачі документів не необмежену кількість спеціальностей сильно заплутує картину. І незрозуміло як цього позбутись.

  А от що зрозуміло на 100% - то це неймовірна кількість пільговиків, що йдуть поза конкурсом. Думаю Вакарчуку слід озвучити тему зменшення кількості пільговиків - залишити там круглих сиріт та неповносправних - і все.
  І слід поширювати усвідомлення того, що така кількість пільговиків - це не результат діяльності міністрерства - а результат діяльності Верховної Зради - бо в деяких репортажах по ТБ це якось закидають в сторону міністерства.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


 • Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
  Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua