МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Булави не літають

07/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
15 липня важкий атомний підводний крейсер "Дмітрій Донской" в рамках льотно-конструкторських випробувань комплекса здійснив запуск балістичної ракети "Булава" з акваторії Білого моря. Через те, що перша ступінь спрацювала нештатно, ракета самоліквідувалась.

"Необгрунтовані заяви" у зв'язку з випробуваннями багатостраждальної ракети джерело в оборонно-промисловому комплексі пояснило "жорсткою конкуренцією між розробниками перспективних ракет за майбутні замовлення". З одного боку в цьому конфлікті ті, хто пропонують робити ставку на рідинні ракети, з іншого - на твердопаливні. "В методах боротьби не стидаються", - відзначив співбесідник агентства.

За його словами, Московський інститут теплотехніки (МІТ), який очолює генконструктор Юрій Соломонов, має величезний вдалий досвід розробки твердопаливних ракет. "МІТ багато зробив для відновлення ракетної кооперації. "Булава" - це, по суті, перша чисто російська морська стратегічна ракета", - додало джерело.

Він не виключив можливих організаційних заходів по відношенню до керівництва програми "Булава", але відзначив, що "зміна керівника на даному етапі навряд чи піде на користь справі". Міністерство оборони РФ поки що про можливі перестановки в керівництві проекту нічого не повідомляє.

У Війського-промисловій комісії при уряді РФ вважають, що після з'ясування причин аварії випробування "Булави" слід продовжити. "Останній аварійний пуск "Булави", звичайно, буде старанно проаналізований, - запевнив представник комісії, що побажав залишитись невідомим. - Ситуація з ракетою, думаю, не безнадійна. Ні одні випробування нових ракет не обходяться без таких невдач".

"Погано, що позаштатна ситуація виникла під час роботи першого ступеню. Ми вважали його повністю відпрацьованим. Але, знову ж, треба отримати підтвердження про те, як розвивались події", - сказало джерело.

Чергова невдача при випробуваннях ракетного комплексу "Булава" могла бути викликана тим, що у ракети прогорів корпус, повідомляє джерело в оборонно-промисловому комплексі. Через це змінилась траєкторія польоту, і автоматика видала команду на самоліквідацію, пояснює версіє "Інтерфакс".

Тим часом російські спецслужби перевіряють версію про можливу диверсію, повідомило у РІА "Новості" джерело в компетентних органах. "Дефекта деталь може потрапити в ракету через відсутність ефективного контролю за якістю зі сторони або заводу-виробника, або при безпосередньому зборі ракети", - пояснив він. Навіть якщо дефективні деталі потрапили в технологічну ланку через злочинну халатність, це можуть розцінити як диверсію.

Балістична ракета "Булава" має стати в перспективі основою морських стратегічних ядерних сил. Липневий випробувальний пуск ракети "Булава" вже одинадцятий. З попередніх десяти п'ять, за неофіційними даними, також були названі невдалими.

Терміни досліджень і прийняття на озброєння нової міжконтинентальної балістичної ракети будуть продовжені, як мінімум, ще на півроку, заявило джерело в ракетно-космічній галузі. "Черговий випробувальний пуск ракети "Булава" відбудеться в кращому випадку через 5-6 місяців", - заявила людина, близька до комісії, яка замається розслідуваннями причин невдалого запуску.

За його словами, на розслідування причин аварії ракети необхідно не менше двох-трьох місяців, ще примірно стільки часу піде на проведення необхідних доробок і наземних випробувань. Раніше військові обіцяли, що літні випробування "Булави" завершаться цього року і ракета піде на озброєння.

Джерело: Ньюзру.ком

Відповіді

 • 2009.07.17 | kotygoroshko

  мабуть, зі штучним інтелектом Re: Булави не літають

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Вони самоліквідуються...
 • 2009.07.17 | AK

  Как вы яхту (тоесть подлодку) назовёте, так она и поплывёт (л)

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > 15 липня важкий атомний підводний крейсер "Дмітрій Донской"

  Ось дещо про Діму Донського:
  http://eldesign.ru/life/2007/0908/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.17 | kotygoroshko

   ну і чмо.... і ці підари щось лепечуть про Мазепу?

   тіпо зрадник? на себе б подивилися...
 • 2009.07.17 | АБВГ

  Брехня! Не літають...

  ... не тільки Булави!

  http://www.lenta.ru/articles/2009/07/17/missiles/
  16 июня издание The Indian Express опубликовало материал о проверке местной счетной палатой (Comptroller and Auditor General, CAG) вооружения военно-воздушных сил Индии. Аудиторы пришли к выводу, что половина ракет класса "воздух-воздух" Р-77 (в экспортном варианте - РВВ-АЕ) российского производства оказались бракованными, что повлияло на их эксплуатационную готовность. Под прицелом контролеров оказались фактически самые новые и совершенные в своем классе ракеты, которые, по признанию западных специалистов, превосходят даже их аналоги.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.17 | GreyWraith

   Росіяни кажуть, що у випадку "Булави" винні диверсанти...

   ... а у випадку ракет для Індії ще простіше: прокляті західні конкуренти скупили всю індійську комісію із закупок. :lol:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.17 | So_matika

    Угу. "І так десять разів" (с) анекдот

 • 2009.07.17 | Lexx

  Re: Булави не літають

  А все тому, що свого розуму не мають, а у ворогів технології вкрасти вже не можуть.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua