МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Диверсанти" з одеської мерії працювали на професійному рівн

07/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
М.-І. вже повідомляв про те, що директорів двох комунальних підприємств Одеси вночі 14 липня міліція спіймала на гарячому: держслужбовці різали оптоволоконні кабелі інтернет-провайдера "ТеНеТ". Цю інформацію сьогодні підтвердила прес-служба Інтернет-асоціації України.

Порушників вистежили працівники "ТеНеТ", а місце злочину було сфотографовано оперативно-розшуковою групою Приморського РВ УМВС України в Одеські області.

У зв'язку з інцидентом ІнАУ, членом якої є "ТеНеТ", направила листа Президенту України, Голові Верховної ради, прем'єр-міністру, а також у відповідні міністерства з вимогою вжити всі відповідні міри і притягти затриманих до кримінальної відповідальності.

ІнАУ також підкреслила, що необхідно вжити всі заходи, щоб не припустити подальшого незаконного втручання працівників державних і комунальних підприємств у діяльність операторів телекомунікаційних мереж загального користування, адже такі втручання вже набули масового характеру.

Як розповіли в компанії "ТеНеТ", хвиля масових пошкоджень кабелів в Одесі почалася ще в кінці 2008 року (саме тоді в компанії виник конфлікт з міським Управлінням інформації через намагання останнього взяти під контроль популярний в місті інтернет-форум - М.-І.), і все це робилося на професійному рівні. По-перше, різалися в основному абонентські кабелі - "вита пара", що суттєво ускладнювало своєчасне виявлення пошкоджень. По-друге - улюблений час вандалів - від 12-ї години ночі до 4-ї ранку, коли шанси вчасно спіймати зловмисників найменші. По-третє - використовувалися вишукані методи, до яких могли додуматися тільки ті, хто добре розбирається в мережевих технологіях.

В які суму обійдеться компанії "ТеНеТ" поновлення роботи мережі - поки невідомо, але нинішнє пошкодження кабелів залишило без зв'язку близько 800 клієнтів.

Джерело: proIT

Один з затриманих, Сергій Соболев, оприлюднив в одеських інтернет-ЗМІ свою версію події: начебто вони з колегою просто прогулювалися вночі вулицею, відпочиваючи від денної спеки, а в під'їзд, де їх спіймали і передали міліції працівники "ТеНеТ", потрапили випадково, бо побачили там кошенят і підійшли їх погладити.

Посилання по темі: Міліцією затримано двох чиновників-диверсантів

Відповіді

 • 2009.07.17 | So_matika

  Це може бути і виживання конкурентів з ринку

  Підприємство "Одеські інженерні мережі" засновано мерією в лютому цього року. Вочевидь, витоптує місце.
  В мене кілька разів була така ж фігня з інтернетом від "Фарлеп" - після дзвінка в техпідтримку виявлялося, що пошкоджені кабелі. Але таких масштабів, як у Тенета, поки не було (тьху тьху).
  Але скоріше за все це таки помста за форум.
 • 2009.07.17 | So_matika

  Офіційний документ: лист ІнАУ до органів державної влади (\)

  http://www.inau.org.ua/52.2125.0.0.1.0.phtml

  Президенту України
  Ющенку Віктору Андрійовичу

  Копія: Голові Верховної Ради України
  Литвину Володимиру Михайловичу

  Копія: Премьер-міністру України
  Тимошенко Юлії Володимирівні

  Копія: Секретарю Ради національної безпеки і оборони України
  Богатирьовій Раїсі Василівні

  Копія: Міністру внутрішніх справ України
  Луценку Юрію Віталійовичу

  Копія: Міністру з питань житлово-комунального господарства України
  Кучеренко Олексію Юрійовичу

  Копія: Генеральному прокурору України
  Медведьку Олександру Івановичу

  Копія: Голові Служби безпеки України
  Наливайченку Валентину Олександровичу

  Копія: Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України
  Колобову Сергію Олександровичу

  Копія: Заступнику Міністра транспорту та зв'язку України - голові Державної адміністрації зв'язку
  Гончару Миколі Вікторовичу


  Вих. № ­­127/01-10
  від 16.07.2009 р.

  Щодо умисного пошкодження кабельних ліній
  зв'язку державними службовцями у м. Одеса та
  намагань незаконного перерозподілу ринку
  телекомунікацій України


  Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси 90 телекомунікаційних компаній, даним листом виражає глибоку стурбованість фактом умисного пошкодження кабельних ліній зв'язку і несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку державними службовцями у м. Одеса, яке виразилось у наступному.

  Вночі 14 липня 2009 року співробітниками технічної служби оператора телекомунікацій ТОВ НВП «ТЕНЕТ» був виявлений факт пошкодження магістрального волоконно-оптичного кабелю цієї компанії. Під час перевірки лінії електрозв’язку на місці пошкодження було виявлено та за допомогою викликаного підрозділу ППС затримано під час скоєння чергового пошкодження магістрального волоконно-оптичного кабелю двох осіб, а саме: державного службовця (посвідчення № 2478) Директора КП «Одеські інженерні мережі» Водолагіна Юрія Дмитровича та державного службовця (посвідчення № 1236) Директора КП «Одеський інформаційно-аналітичний центр» Соболєва Сергія Володимировича. Також була здійснена фотофіксація місць скоєння протиправних дій оперативно-розшуковою групою Приморського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області.

  Такі дії зазначених державних службовців не є просто кримінальним проявом з ознаками злочинів, передбачених статтями 360 та 361 Кримінального Кодексу України. Оскільки зазначені особи є керівниками відповідних комунальних підприємств, пошкодження ними мереж електрозв’язку одного з операторів телекомунікацій загального користування є прикладом спроби перерозподілу ринку доступу до мережі Інтернет на користь комунальних підприємств. Випадки порушення вимог законодавства України про захист економічної конкуренції в намаганнях перерозподілити вітчизняний ринок телекомунікацій на користь комунальних або державних підприємств, на жаль, стають все частішими. За останній рік члени Інтернет Асоціації України неодноразово повідомляли про факти умисного пошкодження їх мереж електрозв’язку представниками державних або комунальних підприємств, ці факти вже прийняли масовий характер. Причому ці спроби зазвичай ґрунтуються на використанні повноважень тих чи інших державних службовців. Таке незаконне втручання у розвиток стратегічно важливої галузі телекомунікацій створює реальну загрозу для національної безпеки держави.

  Звертаємось до повноважних представників держави з проханням про здійснення усіх належних дій щодо розслідування цього злочину, притягненню зазначених державних службовців до кримінальної відповідальності, а також прийняття всіх заходів щодо недопущення у подальшому незаконного втручання співробітників державних та комунальних підприємств України у діяльність операторів телекомунікаційних мереж загального користування.  З повагою,

  Виконавчий директор ІнАУ Володимир Куковський  Додаток: Повідомлення Прокурору Одеської області Присяжнюку В.С. та Начальнику Управління СБУ в Одеській області Туріці В.В. директора ТОВ НВП «ТЕНЕТ» Альохіна І.Ю. (копія, на 2-х арк.).

  Додаток 1 арк.

  Додаток 2 арк.  Про Інтернет Асоціацію України

  Інтернет Асоціація України (ІнАУ) була створена в листопаді 2000 року з метою консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін у розвитку Інтернету в Україні. Зараз Асоціація об’єднує 90 учасників. Значний вплив, який ІнАУ справляє сьогодні на розвиток вітчизняного ринку телекомунікацій, ґрунтується на об'єднанні експертно-аналітичного, інтелектуального, організаційного і технічного потенціалів та багаторічного практичного досвіду найбільших українських Інтернет сервіс провайдерів, операторів телекомунікацій, контент-провайдерів, електронних і традиційних засобів масової інформації, постачальників устаткування, громадських організацій, що входять до складу Асоціації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.17 | karpo

   Це приклад - "звірячого" оскалу капіталізму!!!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua