МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кияни! Вам комфортно від підвищених тарифів? (л)

07/17/2009 | GreyWraith
До того ж ці тарифи освячено Конституцією. :)

http://www.unian.net/ukr/news/news-326805.html


влада столиці підвищила комунальні тарифи для того, щоб “кияни могли почуватися комфортно в умовах зими, стабільно отримувати тепло, газ і воду, незважаючи на надзвичайно тяжку економічну і навіть політичну кризу, спровоковану майбутніми виборами Президента України”.

А, може, причина простіша, ніж надзвичайно тяжкі кризи? На "Київенерго" починається і "холдинг" закінчується? ;)


“Я продовжую працювати над тим, щоб тарифи у Києві для соціально незахищених киян, яких налічується понад 500 тис. у місті, стали ще нижчими, ніж вони були до ухвалення рішення про їх підвищення, реалізуючи мою філософію про те, що багаті у Києві платитимуть за бідних», – заявив Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

Якщо відкинути ідею переробки цих 500 тисяч паразитів і виродком включно на метан у біореакторі, то іншим виходом є просто переїзд тих самих багатих, що ще мають гроші і совість, щоб не клянчити гроші, а платити за комунальні послуги, до місць із адекватнішими порядками. Хай сама нечисть утримує цю купу притонів, бо я вже починаю стомлюватися.

Відповіді

 • 2009.07.17 | ziggy_freud

  яке таке підвивщення тарифів? Скасовано Шевченківським

  райсудом за позовом блоку Кличка. Особисто я платитиму за старими. Або не платитиму взагалі.

  GreyWraith пише:
  > “Я продовжую працювати над тим, щоб тарифи у Києві для соціально незахищених киян, яких налічується понад 500 тис. у місті, стали ще нижчими, ніж вони були до ухвалення рішення про їх підвищення, реалізуючи мою філософію про те, що багаті у Києві платитимуть за бідних», – заявив Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

  жодного разу. Лохи платять завжди. Оце ідеологія Ч. з компанією. Багаті викрутяться. В бідних і за старими тарифами нема чим розрахуватись. Почнуть тиснути на решту. Або репресіями, або давити на "сознатєльность".

  розраховуватись за дії окупаційної адміністрації у м.Київ будуть і бідні, і багаті, і умовно середні. Багато років після відставки Черновецького.
 • 2009.07.20 | shu

  Re: Кияни! Вам комфортно від підвищених тарифів? (л)

  Підвищення тарифів не може радувати за визначенням. Але краще платити більше ніж взагалі бути без води та електрики. Ті кому це дорого можуть піти оформити субсидію.
  Взагалі тим критиканам, що незадоволені підвищенням тарифів треба починати з того, чому гривна упала майже в 2 рази? Чому товари в супермаркетах подорожчали подекуди в 3 рази за рік? Якого дідька в усьому світі нафта подешевшала, а у нас спостерігається системний ріст цін на бензин?
  Чому таке однобоке сприйняття? Чому така вибірковість? Якщо ви не бажаєте платити такі тарифи, чому ж мовчки йдете до супермаркету і купуєте там товари, які піднімаються у ціні мало не щодня?

  Я не кажу як гарно, що нам підняли тарифи. Гарно було б коли ми знали за що платимо і мали б можливість обирати постачальника послуг, що надає їх якісніше і дешевше. Але цього немає і ще не скоро буде, бо у нас люди воліють отримувати усе на халяву. От і отримуємо відповідну халяву.

  Хто Вам нагріє воду по старим тарифам? Черновецький мусить з власної кишені це сплатити? Не переймайтеся, скоріше ви усі померзнете у своїх хатинках ніж він буде від себе відривати хоч копійку на ваш обігрів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.20 | GreyWraith

   Є різниця

   shu пише:
   Але краще платити більше ніж взагалі бути без води та електрики.
   [...]
   Чому товари в супермаркетах подорожчали подекуди в 3 рази за рік?

   Між тарифами за комунальні послуги і товарами у супермаркеті є різниця. І Ви розумієте, в чому вона полягає:
   Гарно було б коли ми знали за що платимо і мали б можливість обирати постачальника послуг, що надає їх якісніше і дешевше.
   Але цього немає і ще не скоро буде...


   От до того часу, доки я не буду точно знати, за що плачу, і що мої кошти витрачаються максимально ефективно і не розкрадаються, і що я гарантовано отримаю послуги, співвимірні до того, скільки я заплатив, доти я і не буду платити за невідомо звідки взятими тарифами.

   Я бачу дуже багато місць у Києві, які можуть приносити пристойний прибуток, а зараз розорюються. І я не хочу оплачувати зі своєї кишені безгосподарність некомпетентної київської влади.

   От і отримуємо відповідну халяву.
   Халява, як Ви могли прочитати у матеріалі, який я давав, - це свідома політика київської міської влади. І вона у зв'язку із цим підвищенням
   тільки погіршується...

   Хто Вам нагріє воду по старим тарифам? Черновецький мусить з власної кишені це сплатити?
   Судячи із того, що написано, Черновецький хоче, щоб я сплатив із власної кишені і за свою теплу воду, і ще й за воду тих свиней, що за нього голосують... Ось цим я вкрай обурений.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.20 | shu

    Re: Є різниця

    GreyWraith пише:
    > shu пише:
    > Але краще платити більше ніж взагалі бути без води та електрики.
    > [...]
    > Чому товари в супермаркетах подорожчали подекуди в 3 рази за рік?
    >

    > Між тарифами за комунальні послуги і товарами у супермаркеті є різниця. І Ви розумієте, в чому вона полягає:

    Я ні. Може пояснете?


    > От до того часу, доки я не буду точно знати, за що плачу, і що мої кошти витрачаються максимально ефективно і не розкрадаються, і що я гарантовано отримаю послуги, співвимірні до того, скільки я заплатив, доти я і не буду платити за невідомо звідки взятими тарифами.

    Вам вказують в платіжці за що Ви платите. Почитайте уважно. Якщо Ви не будете сплачувати то просто одного дня не отримаєте нічого. Або з Вас візьмуть але іншим шляхом, як доречі зараз і відбувається бо все дотується з бюджету міста. Але дотація іде усім і бідним і багатим і тим хто живе у 2 кв.м. і той хто жирує у 200 кв.м.

    Що до того, що Ви бажаєте знати за що і як, то і в супермаркеті ситуація точно така ж. Там ніхто не буде показувати Вам з чого склалася ціна на масло чи сир, який Ви купуєте. Просто вона зростає, а чому? Це справа продавця. З чого складається вартість квитка на потяг? Вона просто росте.    >
    > Я бачу дуже багато місць у Києві, які можуть приносити пристойний прибуток, а зараз розорюються. І я не хочу оплачувати зі своєї кишені безгосподарність некомпетентної київської влади.

    Може Ви і податки платити не хочете? :-)
    Таку владу обрали. Наступного разу можете обрати іншу. Але це Вам не допоможе, бо справа не у владі, а у людях, що бажають усе на халяву і не розуміють, що кращє платити справжню ціну, а за це вже можна і вимогати якості.

    >
    > От і отримуємо відповідну халяву.
    > Халява, як Ви могли прочитати у матеріалі, який я давав, - це свідома політика київської міської влади. І вона у зв'язку із цим підвищенням
    > тільки погіршується...

    У поточної влади я бачу потуги перейти від відвертої халяви до відносно чесного способу оплати, коли усі платять реальну ціну, а тим хто не може - адресно дотують. Але зробити їм не дали це такі популісти, що кричать про неможливість підвищення тарифів.А зрештою нічого не змінюється, а лише остаточно деградує.

    >
    > Хто Вам нагріє воду по старим тарифам? Черновецький мусить з власної кишені це сплатити?
    > Судячи із того, що написано, Черновецький хоче, щоб я сплатив із власної кишені і за свою теплу воду, і ще й за воду тих свиней, що за нього голосують... Ось цим я вкрай обурений.

    Поставте лічільник і будете платити тільки за себе. А за "тих свиней" Ви будете сплачувати насправді значно менше, бо "свиней" поубавиться, залишаться лише ті що дійсно того потребують. А зараз датуються УСІ! А Ви замість нормальних шляхів, лікарень та іншого отримуєте те що ці гроші ідуть щоб дотувати 100% населення з різними потребами і можливостями.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.20 | GreyWraith

     Re: Є різниця

     shu пише:
     Я ні. Може пояснете?
     Ви ж самі писали про вибір і конкуренцію в супермаркеті. :)

     Вам вказують в платіжці за що Ви платите. Почитайте уважно.
     "Інші витрати"?

     Якщо Ви не будете сплачувати то просто одного дня не отримаєте нічого.
     Я досі платив акуратно і вчасно. Але, судячи зі стану інфраструктури, я і при цьому одного дня не отримаю нічого. Бо не амортизується належною мірою, вже не кажучи про розвиток. Саме це я і мав на увазі, коли писав про неефективне розпорядження коштами.

     бо все дотується з бюджету міста.
     Не так уже і давно нас переконували, що оскільки нафта і газ дорогі, то просто змушені підняти ціни на опалення до рівня рентабельності. Я платив вже за новими цінами. Тепер ціни на енергоносії впали, а чомусь НЕСПОДІВАНО все знову стало нерентабельно. Коли цьому настане край?

     Вихід - у тому, щоб кожен сам платив за себе безпосередньо тим же компаніям, а не посередникам. До речі, я особисто дуже хотів би стати акіонером тієї ж міської енергокомпанії, чому не можу?

     Там ніхто не буде показувати Вам з чого склалася ціна на масло чи сир, який Ви купуєте. Просто вона зростає, а чому? Це справа продавця.
     Якщо я помічаю, що ціна зависока і не відповідає якості, я іду до іншого супермаркета. А власники того сидять без моїх грошей.

     З чого складається вартість квитка на потяг? Вона просто росте.
     Тоді я їду міжміським автобусом.

     Таку владу обрали. Наступного разу можете обрати іншу. Але це Вам не допоможе,
     Тоді через декілька циклів ітерації у мене терпець урветься, і я залишу це прокляте місце. :)

     що кращє платити справжню ціну, а за це вже можна і вимогати якості.
     А Ви знаєте її, ту саму справжню і реальну ціну? ;)

     Але зробити їм не дали це такі популісти, що кричать про неможливість підвищення тарифів.А зрештою нічого не змінюється, а лише остаточно деградує.
     Уже один сеанс підвищення цін на все в декілька разів відбувся. Деградування ніяк не припинилося. Можливо, перед тим, як незаконно знову залазити до моєї кишені, слід розібратися, що ж не вийшло, і чому? Перед тим, як лити воду у бочку, слід переконатися, що вона не протікає, чи не так? ;) От я в стартовому дописі і вказав на такі діри...

     Поставте лічільник і будете платити тільки за себе.
     Вже поставив.

     А Ви замість нормальних шляхів, лікарень та іншого отримуєте те що ці гроші ідуть щоб дотувати 100% населення з різними потребами і можливостями.
     Уже ніби і дотації скасовували, і повну оплату вводили, - чому знову цю процедуру потрібно проводити?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.21 | shu

      Re: Є різниця

      GreyWraith пише:
      > shu пише:
      > Я ні. Може пояснете?
      > Ви ж самі писали про вибір і конкуренцію в супермаркеті. :)

      Можливо це не дуже вдале порівняння.

      Супермаркети не є монополістами, а ЖЕК є. На перший погляд. Але як і в разі супермаркету Ви начебто можете піти і отримати потрібний товар в іншому магазині так і у випадку з ЖЕКом Ви можете об'єднатися з іншими мешканцями і створити об'єднання мешканців а через нього винайняти приватний жек. Такі приклади є в природі і дійсно від того у людей якість послуг вища, а ціни навіть нижчі.
      Хто Вам заважає змінити ЖЕК? Простіше просто скиглити, що Вам постійно начебто безпідставно піднімають ціни, а якість залишається стало низькою. Чи не так?

      >
      > Вам вказують в платіжці за що Ви платите. Почитайте уважно.
      > "Інші витрати"?
      >
      > Якщо Ви не будете сплачувати то просто одного дня не отримаєте нічого.
      > Я досі платив акуратно і вчасно. Але, судячи зі стану інфраструктури, я і при цьому одного дня не отримаю нічого. Бо не амортизується належною мірою, вже не кажучи про розвиток. Саме це я і мав на увазі, коли писав про неефективне розпорядження коштами.

      Я повністю погоджуюсь - неефективне. Але від того, що при тій шаленій інфляції і здорожченні усього потрібного для підтримання хоча б того рівня, що ми зараз маємо, ми збережемо старі ціни то ми точно нічого не покращемо і є великий ризик, що те що маємо втратимо.
      Я маю горячу воду і холодну воду у крані, електрику, газ, сміття регулярно вивозять, двірники переодично приберають подвірря. Коли щось ломається я дозвонююсь без проблем до нашого совкового ЖЕКу і там повідомляють орієнтовно коли полагодять. Останнім часом аварії почастішали. Це погано. Але ж ми усі розуміємо, що це дуже складна проблема - застаріла інфраструктура. Потрібні величезні кошти. Але уявіть собі, що саме ці кошти зараз просто будуть йти на дотації, бо всерівно населенню особливо перед виборами нічого не відключать. Але ці гроші ровним шаром розподілятимуть серед усіх і велика кількість цих людей їздять на автівках на які в день витрачають грошей стільки скільки їм потрібно заплатити в місяць за свою квартиру.
      Це умно? Це справедливо? Колись від такої політики з'являтся гроші на ті інфраструктурні речі про які Ви кажете? Чи це має відбутися за щучим велінням за Ємеліним хотінням?


      >
      > бо все дотується з бюджету міста.
      > Не так уже і давно нас переконували, що оскільки нафта і газ дорогі, то просто змушені підняти ціни на опалення до рівня рентабельності. Я платив вже за новими цінами. Тепер ціни на енергоносії впали, а чомусь НЕСПОДІВАНО все знову стало нерентабельно. Коли цьому настане край?

      А забули що стало з гривнею? Чи може Вам рахунки у доларах приходять?
      В комуналці в першу чергу енергоносії це газ. Де це Ви почули, що газ для України останнім часом дешевшав?

      >
      > Вихід - у тому, щоб кожен сам платив за себе безпосередньо тим же компаніям, а не посередникам. До речі, я особисто дуже хотів би стати акіонером тієї ж міської енергокомпанії, чому не можу?

      Бо Ви мабуть погано розумієте значення акціонера. :-)
      Насправді нам потрібні радикальні реформи взагалі і комунальної сфери в першу чергу, після судової, адміністративної та податкової :-)

      Але будемо реалістами. Зваживши на настрої населення які переважають і які подібні Вашим, тобто нічого не робити і нічого не платити, а хтось на блюдці з блакитною койомкою має усе принести і все на халяву, так за таких настроїв у нас ще довго не буде щастя реформ.
      Отже потрібно хочь, щоб те що маємо не пропало. І зрозуміло, що коли скріз усе продорощало, то комуналка не може бути винятком. Це закон збереження енергії.


      >
      > Там ніхто не буде показувати Вам з чого склалася ціна на масло чи сир, який Ви купуєте. Просто вона зростає, а чому? Це справа продавця.
      > Якщо я помічаю, що ціна зависока і не відповідає якості, я іду до іншого супермаркета. А власники того сидять без моїх грошей.

      :-)) У Вас багато часу на ходіння по супермаркетах, а грошей схоже дуже мало, бо якось ці власники без Ваших грошей гарненько себе почувають і не втомлюються підвищувати ціни.


      > Таку владу обрали. Наступного разу можете обрати іншу. Але це Вам не допоможе,
      > Тоді через декілька циклів ітерації у мене терпець урветься, і я залишу це прокляте місце. :)

      Таких вже багато. Нажаль. Але всеж Ви мені здається драматизуєте. Ми ж не живемо в землянках і вода в нас тече з кранів. У багатьох країнах люди навіть не знають, що таке вода з крану.

      >
      > що кращє платити справжню ціну, а за це вже можна і вимогати якості.
      > А Ви знаєте її, ту саму справжню і реальну ціну? ;)

      Це в сучасглму світі відносна річь.
      Але в даному випадку можна орієнтуватися на те що та ціна, що була - це замала ціна, бо дотувалася ще з бюджету. Це факт. Можна казати про неефективність витрачання коштів і т.і. Але систему ніхто не зміне навіть самий класний мер не взмозі це змінити. Отже зараз коли усе подорожчало логічно, що і старі ціни вже замалі. Вихідів є 2. Збільшити ціни для населення або збільшити дотації з бюджету.
      От з цього і виходьте. Населення різне. Для великої кількості насправді це підняття нічого не варте. Для тих хто ледь живрєє є система адресної допомоги - субсидії. Отже в даному разі доведеця платити більше але це дієво і справедливо.
      А другий шлях - це просто прихована асоціальна і несправедлива обдирайлівка. Та ще така, що взагалі плишає будь-які надії на якісь інфраструктурні речі.

      >
      > Але зробити їм не дали це такі популісти, що кричать про неможливість підвищення тарифів.А зрештою нічого не змінюється, а лише остаточно деградує.
      > Уже один сеанс підвищення цін на все в декілька разів відбувся. Деградування ніяк не припинилося.

      Як Ви можете об'єктивно про це судити? У Вас меншає тиск води у крані? Газ пропав? На подвір'ї перестали сміття прибирати і вивозити?
      А що було б якби підвищення не відбулося. Можете об'єктивно оцінити?

      > Можливо, перед тим, як незаконно знову залазити до моєї кишені, слід розібратися, що ж не вийшло, і чому? Перед тим, як лити воду у бочку, слід переконатися, що вона не протікає, чи не так? ;) От я в стартовому дописі і вказав на такі діри...

      Діри ці усім зрозумілі. Але треба виходити з реалій. Те що Ви пропонуєте в сучасних умовах здійснити неможливо. А вода потрібна зараз. Нова ціна на фоні іншого подорожчання досить пристойна. Я наприклад вже сплатив. Це досадно, але ж коли рублять голову за волоссям не плачуть. Мене наприклад куди більше турбує з якого такого права взяли і опустили курс гривні у майже 2 рази? От це справжнє шахрайство, хтось бездумно і авантюрно понабирався кредитів, а усі мають за них їх віддавати зараз. От це обурює.

      > А Ви замість нормальних шляхів, лікарень та іншого отримуєте те що ці гроші ідуть щоб дотувати 100% населення з різними потребами і можливостями.
      > Уже ніби і дотації скасовували, і повну оплату вводили, - чому знову цю процедуру потрібно проводити?

      Коли це таке відбулося? Це все були плани усіма нелюбимого мера Черновецького. Він то ввів, але ж улюбелнеця народу Юля взяла і скасувала їх. Але і тоді здаєтья не йшлося про 100% оплату населенням.
      А те що зараз вона робить закликаючи не платити - це злочин. Бо люди таки не стануть платити, а за газ потрібно живими грошіма розраховуватись. Його просто відключать і все. Юля на білому верблюді, а ми усі в замерзлих хатах і з ненавістю до тих хто ціни піднімає.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua