МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна хоче від США гарантій безпеки

07/20/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У ході візиту віце-президента США Джозефа Байдена у Київ будуть обговорюватися питання гарантій України у зв'язку з завершенням терміну дії програми зі стратегічних озброєнь, а також питання підтримки США євроінтеграційних прагнень країни.

Про це заявив український посол у США Олег Шамшур.

"З урахуванням ускладнення ситуації з безпекою у нашому регіоні і з завершенням дії програми стратегічних озброєнь, ці два питання є для нас серйозним фактом, щоб подивитися на те, які гарантії зараз існують", - сказав Шамшур.

Відповідаючи на питання про те, в якій формі можуть бути дані такі гарантії, посол зазначив: "Ми хотіли б, щоб це було зроблено у формі, яка юридично зобов'язує".

Шамшур також вважає, що під час зустрічі буде обговорюватися і питання підтримки США курсу України на євроатлантичну інтеграцію.

"Для мене немає підстав сумніватися в тому, що євроатлантична інтеграція буде підтримана, і про це були досить реально зроблені всі заяви на рівні провідних членів нової адміністрації", - зазначив Шамшур.

"Інтерфакс-Україна"

http://pravda.com.ua/news/2009/7/20/98610.htm

sean

Відповіді

 • 2009.07.21 | Историк

  Гарантии, гарантии... За какие, извиняюсь, заслуги? За чей счет?

  С Шустером справиться не можете. Гарантии даются абсолютно лояльным и надежным. 5-й пункт Сев.-антл. договора носит многосторонний характер, не надо путать его с оборонной стратегией НАТО времен холодной войны. Готовы ли украинцы до последнего защищать США, Португалию?... Может и готовы, но ловко скрывают. Главная гарантия безопасности Украины - опыт и традиции национально-освободительной борьбы. Без УПА и Шухевича не было бы и независимой Украины. Говорю, поскольку знаю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.21 | Bogun

   Ми самі сильні, самі потужні і самі хитрі.

   За логікою пана Історика копаємо криївки і збираємо зброю, а хай в НАТО будуть дурні португали, хвранцузи, поляки і прибалти. А ми у випадку москальсьскої агресії підемо воювати з ворогом який у разів п'ять, як мінімум, по кількості потужніший за нас, с косами та дідівськими шмайсерами. А ще у нас буде кавалерія на возах, мотороти на скутерах і авіація на дельтапланах. Така психологічна атака спутає плани будь-якого ворога. З моря їх будемо добивати недоробленою субмариною і Гетьманом Сагайдачним. А якщо нічого не получиться кинемо курсантів богунського училища, київських студентів як у 1918. Тому що ми самі сильні, самі потужні і самі хитрі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.21 | Историк

    Re: Ми самі сильні, самі потужні і самі хитрі.

    Так за какие коврижки Запад должен Вас защищать вплоть до крайности? Включение Ц.Европы в НАТО и ЕС практически гарантирует его против реальных военно-политических рисков. В особенности - Германию, которая, наконец, избавлена от положения "на фронте". Немцы должны готовиться грудью стать за Луганск? М.б. поляки, болгары? Ну-ну... А они сами в Луганске да Днепропетровске этого хотят? Москва, если и прибегнет к танкам, то только, если раскол Украины уже станет свершившимся фактом. Что касается оружия, то Запад, конечно, поможет. Но ведь украинский ВПК когда-то позволял держать в страхе пол-мира...
    А насчет "шмайсеров"... Знаете ли, почему украинский КГБ был самый лютый? И почему Кравчук и др. в августе 1991 г. так испугались остаться без поддержки Москвы, а потом ударились в "национальное возрождение"? Вот-вот...
  • 2009.07.21 | Убітий Єнот

   Украина участвует во ВСЕХ акциях НАТО

   посылает своих солдат. При этом остальные страны "под зонтиком" и только Украина делает это только за туманные намеки.
   Украина гораздо более надежный партнер США чем та же Франция и Германия, которые американцев кидают регулярно.
  • 2009.07.21 | zmej_gorynych

   +1

   Историк пише:
   > ... Главная гарантия безопасности Украины - опыт и традиции национально-освободительной борьбы. Без УПА и Шухевича не было бы и независимой Украины. Говорю, поскольку знаю.

   Браво. На 100% поділяю Вашу думку.
   Добавив би до "досвіду та традицій" ще й активний та творчий їх розвиток :benetton:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.21 | Историк

    Re: +1

    zmej_gorynych пише:
    > Добавив би до "досвіду та традицій" ще й активний та творчий їх розвиток :benetton:
    Полагаю, это необходимое условие для выхода из нынешней "серой зоны". Вопрос, конечно, в конкретных формах - при том, что в Европе есть запрос на пассионарность.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua