МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перша зустріч провідників ОУН після чергового Великого Збору

07/20/2009 | nupress
16 липня в Києві на Ярвалу відбулася зустріч Голови ОУН(р) Стефана Романіва з в.о. Голови Проводу ОУН(м) Миколою Яковиною. Пан Микола привітав п. С. Романіва з обранням на посаду Голови ОУН і передав поздоровлення від Голови Проводу ОУН Миколи Плав’юка.

Відбулася дружня розмова двох керівників націоналістичних організацій. Спочатку кожний зробив екскурс в минуле та висвітлив власний шлях зростання в націоналістичній організації як провідника. Надалі співрозмовники перейшли до обговорення актуальних питань сьогодення.

С.Романів високо оцінив попередню роботу щодо налагодження співпраці між двома гілками ОУН і відзначив необхідність її продовжувати Співрозмовники погодились, що сьогодні, коли націоналістичні організації зростають як гриби з ініціативи, як друзів так і недругів, дуже важливо не піти манівцями і не дати себе перетворити в чергову сто-якусь політичну партію. У кожного в суспільному житті є своя функція.

Одне із головних завдань ОУН опікуватись діяльністю громадського сектору. Призначення ж партій - боротися за владу. Сьогодні, коли партії вибили у суспільства цілу низку преференцій для здіснення своїх повноважень, але не справились з поставленими перед ним завданнями, цілком логічним є розчарування населення в партіях та посилення впливів громадсько-політичних рухів на політичне життя країни. Це боляче для партій, але не смертельно для держави. Головною загрозою, наголосив Голова ОУН(р) С.Романів, було би втратити головне надбання демократії - це право людини мати вільний вибір. Іншою небезпекою є загроза втрати незалежності або існування Української держави. І наше першочергове завдання усунути ці загрози, або бути готовими реально їм протидіяти.
П.Микола Яковина висловив думку, що ефективність участі націоналістів у політичних процесах залежить, насамперед, від вироблення спільної позиції двох гілок ОУН. Отже напрацювання у цьому напрямку є дуже важливими.

Обидві сторони підкреслили, що унікальність ОУН, ефективність її дії була саме в застосуванні принципу надпартійності у політичному житті. Керівники ОУН ствердили, що для націоналіста характерним є діяти за правилом: головне щоб добра справа була зроблена не зважаючи на те, хто це зробив.

Потреба об’єднання не може бути предметом політичних спекуляцій. Напередодні президентських виборів дуже важливо об’єднати всі українські сили навколо спільної української національної ідеї та власної і єдиної кандидатури на посаду президента, здатного продовжити роботу над її втіленням.

На завершення розмови провідники домовились у найближчому часі провести консультації щодо спільної участі у президентських виборах. Також предметом наступних обговорень для координації дій мають стати участь у конституційному процесі, питання недосконалості виборчої системи тощо. Планується відбути низку зустрічей на ці та інші теми у наступному місяці.

На прощання Голова ОУН(р) Стефан Романів подарував п. Миколі Яковині книгу Антологія українського націоналізму», що було видано організацією до 80-ї річниці ОУН та 100-річчя від дня народження С.Бандери.

Прес-служба ОУН(р)

16 липня в Києві відбулася зустріч Голови ОУН(р) Стефана Романіва з в.о. Голови Проводу ОУН(м) Миколою Яковиною. Пан Микола привітав п. С. Романіва з обранням на посаду Голови ОУН і передав поздоровлення від Голови Проводу ОУН Миколи Плав’юка.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua