МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олександр Тодійчук: Потрібен чіткий план переходу до нових цін

07/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Українським суспільством шириться інформація про підвищення цін на газ для населення. Щодо авторства цієї ініціативи та її передумов точаться суперечки. Наскільки виправдане та можливе підвищення цін розповів UA-energy.org президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.

Олександре Сергійовичу, на скільки виправдане можливе підвищення цін на газ для населення з 2010 року?

Я думаю, що ціни на газ в Україні були аномально низькими. Такі низькі ціни не сприяли розвитку власної галузі нафтогазовидобутку, тому що газ продавали взагалі по 35-40 доларів за 1000 кубометрів. Звичайно, такі ціни в сьогоднішніх умовах не дозволяли цим компаніям розвиватися. Але з іншого боку, я свідомий того, що робити це (підвищувати ціни на газ для населення) потрібно лише за двох умов. Перше це абсолютна прозорість використання коштів, які будуть надходити, тому що у нас з цим сьогодні надзвичайно великі проблеми. З іншого боку це дотації, домога тим хто об’єктивно потребує такої допомоги. Я маю на увазі для тих, хто використовує газ для опалення приміщення та приготування їжі. Зростання цін саме для цих людей, які не мають великих площ, буде в декількох десятках гривень на місяць. Звичайно, це важкий тягар для тих, хто ледве зводить кінці з кінцями сьогодні, але я думаю, що людей небагато, яким треба зробити адресну допомогу. На жаль, у нас дотувалася з боку держави ціна на газ, яка приходила із-за меж
України. Але ці дотації більшою частиною отримували багаті - ті хто опалювали свої котеджі в 1000-1500 м.

Наскільки реально підвищити ціни з 2010 року?

Тут занадто багато останніми роками популізму. Бояться таких кроків ті, хто планують перемагати на наступних виборах і говориться про те, що є багато проблем. Я думаю про те, що це підвищення треба робити як це робиться в світі – поетапно. Я б робив певне зростання поквартально. Це буде потужним стимулятором до того щоб багато хто перейшов на інші види палива. У нас газ був найдешевший. Ми відійшли від використання торфу, деревини, біомаси, соломи і так далі. Наша держава робить котли, які дозволяють заряджати їх паливом раз на тиждень. Треба подумати про те, щоб дати якусь допомогу тим людям, які б побажали перейти на інші види палива. В багатьох країнах Заходу приватний споживач газу платить набагато більше за газ ніж підприємство. Є світова об’єктивна ціна на газ. Період, коли ціна на газ в Україні була найнижча, може навіть в Європі, на жаль минув. Може й не на жаль, тому що низька ціна на газ призвела до того що більша частина споживачів перейшла на споживання саме газу і ми стали настільки газозалежними. У нас 50% газова складова в енергетичному балансі держави. Але потрібно щоб був чіткий план переходу до нових цін. Це шлях, котрий приведе до позитивних зрушень в економіці і в енергоспоживанні, в підвищенні культури енергоспоживання. Але потрібно щоб в цьому процесі найбільше не постраждали найбідніші.
UA-energy.org

Відповіді

 • 2009.07.21 | kotygoroshko

  що за хуйня? проблема в цінах чі в зарплатах? коли буде перехід

  до європейських зарплат?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.21 | Адвокат ...

   Поки нарід не прийде до тями й не припинить обирати до влади

   камуніздов, касамольцев да прочіх баньдітов,-- ніколи.
 • 2009.07.21 | karpo

  Все правильно - треба було ще у 1992році

  перейти на європейські ціни. Сьогодні б вже давно і платня була б як в Європі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.21 | Адвокат ...

   Угу-с. Але ж...

   Камунізди да касамольци, разом з иншою, классово блізькой ім уґоловщіной,-- тіко у кошмарних свої снах бачили европейські зарплати в Україні. Тим глитаям, аби жиріти та хизувати сь "крутізной тачєк" потрібен бідний нарід, що за 30-ть халявних гривень,-- "і маму радную удавіт". Патерналізм,-- ето звучіт виґодно!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.21 | karpo

    Камуніздам і камзамальцам треба декларувати

    видатки як УНП пропонує. Тоді побачимо і круті тачки і мажорів с тьолками.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua