МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пікетування Секретаріату Президента України

07/22/2009 | Майдан-ІНФОРМ
23 липня о 9.00 активісти громадської організації «Якість життя» (Одеса) пікетуватимуть Секретаріат Президента з вимогою до Президента України Віктора Ющенка скористатися наданими йому Конституцією повноваженнями і зупинити процес підготовки до приватизації Одеського припортового заводу. Учасники акції передадуть до Секретаріату Президента відкритого листа до Віктора Ющенка, під яким підписалося понад чотири тисячі мешканців міста Одеси. Текст листа наведено нижче.

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до акції.

Єдина умова - не приносити з собою жодної партійної символіки. Всіляко вітаються державні прапори, «штандарти» від представників громадських та правозахисних організацій, креативні гасла по темі акції. А головне – позитивний настрій, з яким треба йти до перемоги.

_______________________________

Відкритий лист Президенту України п. Ющенку Віктору Андрійовичу

Пане Президенте,

мешканці Одеси, що підписалися під цим листом, очікують від Вас рішення, що відповідає інтересам держави Україна та її громадян: скористатися повноваженнями, наданими Вам Конституцією, і зупинити процес незаконної приватизації ВАТ „Одеський припортовий завод”, вчергове розпочатий Фондом держмайна та Кабінетом міністрів України.

ВАТ „Одеський припортовий завод” здійснює виробництво, прийом, зберігання і завантаження рідкого аміаку, і згідно з Постановою Кабінету міністрів України № 554 від 27.07.05 р. „Про перелік видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку” є екологічно та техногенно небезпечним об'єктом. За даними Міністерства охорони навколишнього природного середовища України він входить в сотню підприємств – найбільших забруднювачів довкілля. Через це ОПЗ потребує функціонування єдиної системи жорсткого контролю за станом навколишнього середовища, рятувальної служби, газової і пожежної безпеки, медичної допомоги і воєнізованої охорони, а також постійного відповідного нагляду з боку державних органів.

Приватизація одного з найбільших хімічних виробництв України може призвести до зниження рівню технологічної та екологічної безпеки. Цех перевантаження аміаку, який входить до складу ОПЗ, занесений до державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки, аварія на якому може мати транскордонний вплив, тому дуже високою є ймовірність ураження території Одеської, Миколаївської областей та акваторії Чорного моря, що становить загрозу життю та здоров’ю мільйонів громадян в Україні та за її межами. В першу чергу до зони потенційного ураження потрапляє Одеса, житлові масиви якої знаходяться на відстані всього 15 км від найбільшого в Європі аміакосховища сумарною місткістю 120 тисяч тонн.

Згідно Закону України „Про екологічний аудит” приватизація подібних об’єктів не може бути здійснена без обов’язкового екологічного аудиту. Минулого року активісти нашої організації були ініціаторами судового процесу проти Кабінету міністрів України з позовною вимогою зупинити приватизацію ОПЗ через те, що її умови не відповідають чинному законодавству України. В процесі судового розгляду, ґрунтуючись на доводах позивачів, було отримано ухвалу про забезпечення позову, яка забороняє будь-яким юридичним та фізичним особам вчиняти будь-які дії щодо приватизації ОПЗ без здійснення обов’язкового екологічного аудиту. Умов, зазначених в цій ухвалі, досі не дотримано, тобто будь-які спроби приватизації є незаконними.

Крім того, приватизація ОПЗ суперечить державним інтересам України, оскільки держава втрачає контроль над важливою галуззю виробництва, продаючи в приватні руки стратегічне підприємство, яке з дня свого заснування було прибутковим і щорічно приносило десятки мільйонів гривень до державного бюджету. Так, за підсумками 2008 року чистий прибуток від діяльності ОПЗ склав 796,9 млн. гривень. Тимчасові складності нинішнього року пов’язані в основному з різким зростанням ціни на газ, яке є наслідком газової угоди, підписаної Прем’єр-міністром Ю.В.Тимошенко, і згідно якої ціна на газ для України є найвищою в Європі. Попит на аміак і мінеральні добрива, попри коливання ціни і обсягу, є постійним, тому завчасне оголошення ОПЗ нерентабельним є проявом антидержавницького мислення. Величезне прибуткове підприємство фактично примушують до штучного збанкрутування, і зараз воно виставлено на продаж за явно заниженою ціною - лише п'яти власних річних прибутків.

Ще один важливий фактор державних інтересів - те, що ОПЗ є кінцевою точкою транскордонного аміакопроводу довжиною більше тисячі кілометрів, який починається в Тольятті (Росія), і більша частина якого знаходиться в територіальних межах України. Передаючи фінальну частину цієї труби в приватні руки, держава повністю втрачає контроль над цілою галуззю хімічної промисловості, ключовим об’єктом якої безумовно є аміакотранспортна система. Приватні власники, які з великою ймовірністю навіть не будуть резидентами України, отримають монополію на транспортування стратегічної для української економіки хімічної продукції.

Пане Президенте! Вашим конституційним обов’язком, як глави держави Україна, є захист інтересів як її громадян, так і держави в цілому. Хочемо ще раз підкреслити: йдеться не просто про державну власність, а про питання стратегічної важливості для якості життя громадян і незалежності та потужності української економіки. Тільки слабка держава розпродає активи, щоб заповнити фінансові дірки. Сильна держава, якою і Ви, і ми хочемо бачити Україну, не може припуститися таких фатальних помилок. Тому мешканці Одеси очікують від Вас справді державницького рішення: зупинити приватизацію Одеського припортового заводу.

_____________________________

Цей відкритий лист передається 23 липня до Секретаріату Президента,
підписаний більш ніж чотирма тисячами одеситів.

Просимо мешканців інших міст також ставити свої підписи
за цим посиланням: http://www.petition.org.ua/?action=view&id=221125

Відповіді

  • 2009.07.22 | So_matika

    Хто хотів допомогти у розголосі проблеми ОПЗ, велкам пліз

    Хто в Києві - можете написати/намалювати все (цензурне), що ви хочете сказати з цього приводу і зранку 23 липня принести на Банкову. Можна і не писати - просто прийти. На сьогоднішній день Ющенко єдиний, хто може вирішити проблему одноосібно. До нього обов'язково треба достукатися.

    Хто не в Києві - підпишіть петицію http://www.petition.org.ua/?action=view&id=221125 і передайте лінк далі.

    Громадські і партійні організації, особливо одеські - якщо ви погоджуєтеся, що ОПЗ не можна приватизувати, оприлюднюйте свою думку, виступайте з відкритими листами, якомога більше! Чим гучнішим буде резонанс, тим ймовірніше він досягне результату. Скоро вибори, і політики першого ешелону хочуть нам сподобатися. Дамо їм цю можливість :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.22 | Мартинюк

      А з чим повязана зміна позиції СП ?

      Бо там нібито вже підтримують продажу?
      Це зміна обставин чи зміна Балоги на ВерВанну вплинула?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.22 | So_matika

        Не знаю :( Але Ющ коли давав умовну згоду, то

        зазначив, що погодиться за певних умов - відокремлення перевалочного комплексу і т.п. От якраз цього робити категорично не можна, бо руйнується цілісна система безпеки. А без її гарантії жодна добросовісна аудиторська кампанія там не пройде. Недобросовісний же аудит можна оскаржувати, правда тут вже знадобляться фахівці в темі хімпрому та екобезпеки.
        Коротше шанс на те, що Юща трафить громадянська совість чи здравий глузд фінансиста, ще є. Треба довбати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".