МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

През.Таджікістану не вважає Україну розвиненою і цівілізованою(\

07/23/2009 | kotygoroshko
Президент Таджикистану хоче вилучити російську з офіційного спілкування


Президент Таджикистану Емомалі РАХМОН у телевізійному зверненні з нагоди Дня мови закликав парламент до швидкого ухвалення нового закону про мову, відповідно до якого спілкуватися з органами державної влади й управління, підприємствами і установами, одержати інформацію й документи можна буде лише державною мовою – таджицькою.

Як повідомляє NEWSru, За його словами, проект нового закону розроблено з урахуванням сучасних вимог державного управління і з метою підвищення національної самосвідомості і відчуття патріотизму таджицького народу.

До цього закон закріплював за російською мовою в Таджикистані статус мови міжнаціонального спілкування - давав кожному громадянинові право самостійного вибору мови спілкування з органами держвлади й управління, з підприємствами й організаціями.

Е.РАХМОН розкритикував деякі друковані видання за погане знання таджицької мови. "Сьогодні в Таджикистані є такі газети, мова яких не відповідає вимогам нормативної мови і здорового смаку. У публікованих цими газетами матеріалах не дотримуються встановленої норми літературної мови і навіть прийняті правила правопису", - сказав Е.РАХМОН.

На його думку, деякі журналісти, "свідомо або через незнання" використовують важкі й незрозумілі широкому загалу слова й терміни. "Це небажане явище призводить до того, що мова засмічується чужими, часто штучними й випадковими елементами, - сказав Президент Таджикистану. - Настав, нарешті, час, коли нам, на кшталт інших розвинених і цивілізованих країн, слід турбуватися чистотою своєї державної мови, впорядкувати включення будь-яких нових елементів в мову на основі літературних норм і покласти край усіляким спотворенням мови і правопису".

Президент Таджикистану закликав фахівців-мовознавців відповідальніше підходити до добору, впорядкування й використання нових міжнародних термінів і понять у таджицькій мові.

При уряді Таджикистану планується створити Комітет з мови й термінології, повідомив Е.РАХМОН. Він також висловився за розробку держпрограми розвитку національної мови.


постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-327656.html

Відповіді

 • 2009.07.23 | Bestt

  Про велич нації можна судити, з того, наскільки її представники

  Президент Таджикистану Емомалі Рахмон у телевізійному зверненні у середу ввечері з нагоди Дня мови закликав до швидкого ухвалення нового закону про мову. "Про велич нації можна судити, перш за все, з того, наскільки її представники оберігають і поважають свою національну мову", - сказав Рахмон.


  дожили - таджики и то нас умнее оказались. они доказали, что они -
  НАЦИЯ, а не стадо.

  эт токо наши шуфричи с табачниками могут законы принимать про русский язык в судах, отдельно взятых областях и вообще везде и всюду...

  дуже сумна історія ((
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.25 | Мірко

   Re:можна судити, наскільки представники поважають мову

   Має рацію. Сумна правда.
 • 2009.07.23 | Lexa62

  Ви читали мої пости про мову?

  Мабуть ні.
  На відміну від таджиків саме ми створили як, так звану, російську так і, так звану, українську мови.
  Аргументів більш ніж достатньо. Фактажу - цілі бібліотеки. Чому ніхто не хоче розуміти - для мене велика загадка.
 • 2009.07.23 | Адвокат ...

  Йому просто байдужа Україна. Він звийчайний таджикський

  націоналіст. І дбає, як і годить націоналісту,-- про свою націю та про свою державу. І добре робить! Бо точно знає, що так воно і має бути. Бо має перед очима досвід країн Бальтії.
 • 2009.07.24 | AK

  Можна спрогнозувати початок чергового "мєсячніка нєнавісті"

  в Росії. На цей раз стосовно Таджикістану.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua