МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні немає обмеження прав росіян

07/24/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Заява Міністерства закордонних справ Росії про обмеження освітніх прав російської національної меншини в Україні не відповідає дійсності, про це заявив в інтерв`ю УНІАН міністр освіти і науки Іван ВАКАРЧУК.

«Це йде така атака на Україну на всіх напрямках. Тим російським політикам звично говорити неправду», - сказав він.

І.ВАКАРЧУК підкреслив, що до середньої школи дітей записують батьки, і за їхнім бажанням формуються класи і обирається мова навчання.

«Якщо є 5 учнів будь-якої національності, вже може бути клас. Жодної скарги про те, що немає можливості вчитися рідною мовою в Україні, до нас не надходило», - підкреслив І.ВАКАРЧУК.

«Російські офіційні особи спочатку говорять неправду, потім критикують. Відома софістика - на фальшивих підставах, а далі на підставі логічних тверджень когось в чомусь переконувати. Це їх стиль», - додав він.

Водночас міністр повідомив, що питання про відстоювання освітніх прав українців за кордоном належить до компетенції Президента і прем`єр-міністра.

«Ми (Міносвіти) можемо подавати інформацію вищим посадовцям про те, що відбувається», - сказав він.

Також І.ВАКАРЧУК додав, що право приймати рішення про відкриття шкіл національних меншин, зокрема в Росії, належить уряду РФ.

«Наші вищі посадовці можуть лише звернути їх увагу на те, що кількість україномовних державних шкіл у Росії дорівнює нулю. Тоді як у нас працює 1 тис.199 шкіл з викладанням російською мовою, в яких вчиться 403 тис. 719 учнів, і 1 тис.628 шкіл з викладанням українською і російською мовами, в яких російською мовою вчаться 368 тис. 594 учні», - повідомив він.

Раніше офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Андрій НЕСТЕРЕНКО на прес-конференції в Москві заявив, що МЗС РФ розраховує, що Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут ВОЛЛЕБЕК дасть об`єктивну оцінку «дискримінаційним діям» влади України відносно російської мови і російськомовного населення.

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/191655

sean

Відповіді

 • 2009.07.25 | Ігор

  Все якраз навпаки

  Є обмеження прав україномовних. В школі (Запорізька обл.) де вчиться моя дитина 2 класи по 26 дітей, навчання російською мовою. З цих класів набрати 5 заяв на навчання українською не проблема, але третій клас відкривати не будуть.
 • 2009.07.26 | Громадянин

  Re: В Україні немає обмеження прав росіян

  Ну і що Воллебек? Розібрався вже що до чого? Непогано б було ознайомитись з його думкою про те хто кого обмежує.
 • 2009.07.27 | Sean

  немає

 • 2009.07.27 | omela

  Є обмеження!

  Є (незначне) обмеження споконвічного природного права росіян панувати над хахлами і панами чутися - хахли фканєц абарзєлі!
 • 2009.07.27 | yes

  Чому? Непорядок!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua