МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ні створенню національного парку в селі Гута

07/26/2009 | Popovych
Депутати Богородчанської районної ради від Всеукраїнського об’єднання "Свобода" підготували звернення до голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Палійчука М. В. з вимогою детально вивчити питання створення Національного парку "Синьогора" площею 10 000 га на території Богородчанського району.
Дане звернення прийняли 23 липня на сесії Богородчанської районної ради.

Річ у тім, що в селі Гута Богородчанського району, де, між іншим, знаходиться президентська дача, місцеві мешканці не мають права заходити на територію лісу: його пильно охороняють вартові, котрі застосовують грубу силу і штрафують місцевих мешканців за те, що вони йдуть не у "свій" ліс. Більше того, сільській громаді запропонували створити у їхній місцевості Національний парк "Синьогора" площею понад 10 000 га, але селяни на громадських слуханнях категорично висловились проти цього. Позаяк лобісти ідеї створення парку не заспокоїлись, мешканці села Гута звернулись до Богородчанської районної організації ВО "Свобода" з проханням про допомогу.

Депутати Богородчанської районної ради від ВО "Свобода" з’ясували, що така ініціатива походить не від органу місцевого самоврядування с. Гута і не від Богородчанської районної влади, де не приймалось жодних рішень з цього питання.

Богородчанська "Свобода" занепокоєна, що чиниться тиск на окремих представників місцевого самоврядування села Гута з вимогою підтримати створення НПП "Синьогора". У зв’язку з цим існує недовіра сільської громади та населення району загалом до створення Національного парку, бо все, що стосується дій з власністю, майном, надрами, землею, лісами, насторожує людей і небезпідставно.

"Свободівці" вимагають від Івано-Франківської обласної державної адміністрації надати усі документи, які підтверджують чи доповнюють необхідність створення НПП "Синьогора".

Відповіді

 • 2009.07.27 | naturalist iaroslav

  Re: Ні створенню національного парку в селі Гута

  Людей і "Свободу" дурять земельні спекулянти. Це вони зацікавлені, щоб була можливість перепродувати чужі паї. Національний природний парк (НПП) якраз "відкриває" ліс для людей, бо ДУСя погодилася його передати в НПП.
  В НПП буде здійснено зонування, більша частина території отримає статус рекреаційної. Це дасть змогу, з одного боку, сприяти розвитку зеленого туризму та використовувати як ресурс суспільного значення, з другого - дозволить зберегти цінні природні комплекси як надбання людей і нації, а не групки махінаторів. Оскільки в цих місцях збереглося багато рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, окремі місця, де вони перебувають, матимуть охоронний (заповідний) статус. Зараз буде здійснено наукове обстеження цих місць, щоб точно визначити межі окремих зон (всього їх 4-ри, і тільки одна з них матиме заповідний статус).
  Створення НПП означає такоє бюджетне фінансування, створення робочих місць в депресивному районі, перспективи невиснажного розвитку. Є позитивні приклади поруч - Карпатський НПП, Шацький НПП. Таких парків багато в Словаччині і Польші. Вони не заважають людям, навпаки, стають їхніми захисниками в збереженні природи, землі і роботи. Громада Гути має ще раз подумати, і зробити вибір на користь свою, держави і природи, для людей і України.

  ярослав


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua