МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські немовлята народжуються боржниками МВФ

07/29/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила другий перегляд програми співробітництва з Україною і схвалила виділення третього траншу кредиту на суму близько 3,3 млрд доларів.
Із завершенням другого перегляду рада директорів МВФ схвалила поправки до критеріїв виконання програми Україною в частині дефіциту державного бюджету країни у відповідь на розширення прогнозного значення дефіциту держбюджету за рахунок включення дефіциту "Нафтогазу".
Четвертий транш у розмірі близько 3,84 млрд доларів буде виділений Україні у випадку успішного завершення третього перегляду програми у листопаді 2009 року.
Щоб одержати четвертий транш Україні необхідно буде прийняти поправки до закону "Про відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкрутом", які б полегшили можливості досудової санації та знизили рівень надмірних зобов'язань.
Крім того, з кінця вересня має бути розпочата публікація детальної інформації про банки, зокрема, якість активів і зобов'язань, власників.
Як відомо, МВФ затвердив кредитну програму stand-by для України загальним обсягом 16,4 млрд доларів у листопаді минулого року. Запозичення грошей минулої осенні почалося за ініціативи уряду Тимошенко, який не в останню чергу завдяки цьому, зумів уникнути дострокових парламентських виборів і відставки. Загальна сума виділених Україні на даний момент траншів за програмою stand-by склала вже 10,9 млрд. доларів. Це становить на сьогодні $236 на кожного жителя України з новонародженими немовлятами включно. Тобто кожне українське немовля від сьогодні народжується з „вродженим” боргом МВФ на суму $236 , яка ставатиме ще більшою після отримання кожного наступного траншу. На середньо статистичну сім’ю із двох дорослих і двох дітей це становить приблизно одну тисячу доларів США. Цілком очевидно що ініціатори позичання цих грошей не збираються віддавати його з власної кишені, і правдоподібно взагалі не збираються віддавати в часі свого правління. Тобто за все це рано чи пізно доведеться платити нам і нашим дітям ...

Наслідками надання кредиту, зокрема, стали обмеження права НБУ використовувати наявні в нього валютні резерви для підтримки національної валюти, реприватизація найбільших українських банків і зосередження емісійного кредитування НБУ саме для цих , підконтрольними уряду, „націоналізованих” банків, що на думку багатьох експертів стало одною з найголовніших причин фінансової кризи в Україні.

Відповіді

 • 2009.07.29 | Мартинюк

  Тимошенко розраховує одержати гроші МВФ до кінця тижня(/)

  Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО сподівається, що кошти третього траншу кредиту МВФ в обсязі 3,3 млрд. дол. надійдуть в Україну вже поточного тижня.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це прем’єр-міністр заявила сьогодні, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

  «За нашими розрахунками, у кращому варіанті, до кінця тижня цей фінансовий ресурс увійде до бюджету України, що дасть можливість зміцнити фінансову ситуацію в Україні, стабілізувати всі фінансово-економічні процеси, дасть Україні надію до кінця світової фінансової кризи мати високий ступінь стабільності і якість протистояння всім викликам світової фінансової кризи», – сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

  Вона наголосила, що позитивне рішення Ради директорів МВФ про виділення чергового траншу свідчить не лише про те, що Україна виконує антикризову програму уряду, розроблену спільно з фахівцями МВФ, але й про те, що на сьогодні в нашій країні «повністю збалансовані фінансові ресурси після виділення чергового траншу».

  Разом із тим, прем`єр зазначила, що перегляд програми співпраці для виділення Україні третього траншу кредиту проходив у достатньо складних умовах.

  «Підготовка до виділення цього траншу проходила в надзвичайно складних політичних умовах України. І те протидія, яка виходила з боку всіх гілок влади по відношенню до уряду, протидія, яка щодня створювала додаткові перешкоди для отримання траншу і для співпраці, безумовно, ускладнила процес», – сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

  Проте, підкреслила прем’єр-міністр, уряду вдалося впоратися з усіма складнощами, у зв`язку з чим Ю.ТИМОШЕНКО висловила особливу подяку виконуючому обов`язки міністра фінансів Ігорю УМАНСЬКОМУ, а також усім своїм економічним радникам, Національному банку, який «все ж таки достатньо професійно пройшов цей шлях», а також керівникові місії МВФ в Україні Джейлі ПАЗАРБАЗІОЛУ і постійному представникові МВФ в Україні Максу АЛЬЄРУ.

  Довідка УНІАН. МВФ у листопаді 2008 року схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд. дол. і надав перший транш кредиту в 4,5 млрд. дол.

  12 травня в Україну надійшло 2,8 млрд. дол. другого траншу кредиту МВФ.

  Частину другого траншу в розмірі 1,5 млрд. дол. спрямовано безпосередньо до Державного бюджету України для фінансування зовнішніх боргових зобов`язань уряду.

  Планувалося, що третій транш становитиме 3,2 млрд. дол., четвертий, – 3,8 млрд. дол.

  28 липня Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила виділення Україні третього траншу кредиту stand-by у розмірі 3,3 млн. дол.

  Кошти кредиту надаються щоквартальними траншами після перегляду і корекції програми співпраці.
 • 2009.07.29 | Николай Чернигов

  С такими заголовками впору вместе с Витренко на митинги ходить

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.29 | Боббі

   Подивіться статистику по держ. боргу (l)

   Держ. борг + регулювальника

   http://bank.gov.ua/Balance/debt/01042009.pdf

   Він останнім часом якось так непогано зростає, на відміну від ВВП.

   А як відомо, борги колись повертати треба буде
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.29 | Николай Чернигов

    Неудивительно

    Боббі пише:
    > Він останнім часом якось так непогано зростає, на відміну від ВВП.

    В долг и берут-то из-за нехватки собственного. Особенно в кризис. У Вас есть другие предложения?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.29 | Боббі

     Жити по средствах. Підходить?

     Або коли вже борги беруться, то їх треба не проїдати напередодні виборів, а використовувати для здійснення необхідних реформ, які можуть викликати "касові розриви": зменшення податкового тиску може призвести до зменшення надходжень до бюджету. А здійснені реформи з часом мають окупитись.

     Але брати державний борг для погашення боргів приватних банків - злочин.
     Брати від мого імені борг для прикриття задів банкірів на мерседесах - злочин.
     Брати державний борг для здійснення передвиборчого марнотратства - злочин.
     Будувати фінансову піраміду, коли попередні борги закриваються за рахунок нових, більших боргів - злочин.

     Як не крутіть, але ця спец. операція затягнення населення країни в боргову яму - злочин.

     Нинішня криза викликана марнотратством в борг, і накопиченням нових боргів її не розв'язати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.07.29 | Sych

      +5 І ще додам, що нічого суттєвого (зміна витрат, податкової,

      заохочення бізнесів етц.) для поліпшення економіки не робиться. Що в Україні, що в Америці.
  • 2009.07.29 | Мартинюк

   Осіння угода з МВФ не була нікому потрібною

   Принаймні за тих умов , під якими вона була підписана. Окрім звісно Тимошенко - вона тягне будь які гроші, в надії їх вкрасти - що в неї, на жаль, виходить дуже добре.

   Перечитайте осінні умови надання кредиту МВФ :

   Перша вимога - заборона використовувати стаб-фонд НБУ, замість якого мали нібито бути надані 16 млр, але які виявилимся "розтягнутими у часі" і наперед розподіленим по статтях витрат, які у свою чергу мало повязані із стабілізацією фінасової системи.

   Друга вимога - скасування всіх дотихчасових регуляторних механізмів НБУ і введення "вільного" курсу гривни, який насправді вилися у катастрофічне падіння, яке ледве спинили відомою угодою Ющенка-Стельмаха і Пинзеника, оприлюдненою ранком 18 грудня 2008 року у Борисполі .

   Третя вимога - обмеження ( насправді повне припинення) емісійного фінасування НБУ українських банків, окрім обмеженого списку "обраних", більшість яких всупереч "ринковій ідеології" на сьогодні стали "державними".


   З огляду на те що сталося восени, зараз стає ясно, що цього кредиту не слід було брати взагалі - Україна могла справитися з проблемами своїми силами і при тому з набагато менш тяжкими втратами.

   Чи для Вас назва архаїчної фінансової інституції часів "холодної війни" сьогодні стала замінником поняття "совесткая власть" ( Кто тут против советской власти?)
 • 2009.07.29 | Свинья на радуге

  Эти садисты действуют на нас на расстоянии (л)

  http://ftib.org.ua/forum/uploads/monthly_07_2009/post-2-1247867372.jpeg
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.07.29 | kom8407

  Re: Українські немовлята народжуються боржниками МВФ

  Вім урядам вигідно брати борги, бо тратять вони самі і за рахунок боргів створюють видимість успішної політики, а повернення боргів вішають на шию наступним урядам.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua