МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луценко про Пукача

07/30/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Юрій Луценко: «У справі затримання Пукача немає жодної політики - є лише колосальна ретельна робота оперативних служб МВС»

Під час прес-конференції, що відбулася сьогодні в МВС України за участю очільника відомства Юрія Луценка, серед інших питань обговорювалися аспекти затримання одного з фігурантів справи про вбивство Георгія Гонгадзе – колишнього керівника служби кримінального розшуку МВС генерала-лейтенанта міліції Олексія Пукача. Журналістам показали 9 томів розшукової справи, в якій викладені всі перипетії пошуку цієї людини, що тривав з 2005 року. За словами Міністра, його знайдення є результатом професійної майстерності не лише працівників Служби безпеки України, а й величезної роботи оперативних працівників карного розшуку МВС.

– Одного разу ми вже виходили на слід Пукача – 2006 року на Луганщині, коли обґрунтовано знали про те, що він там перебуває. На жаль, тоді міліції зрадила оперативна вдача і його затримати не вдалося, – зазначив Міністр.

Проте оперативна удача не зрадила працівників карного розшуку іншого разу – у червні цього року, коли оперативники «вирахували» номер стільникового телефону, яким міг користуватися Пукач, і навіть приблизний район його перебування. Юрій Луценко продемонстрував журналістам копію листа до Генпрокуратури з викладенням цієї інформації, яка, врешті, стала вирішальною у виявленні конкретного місця перебування генерала-втікача.

– Начальник Департаменту карного розшуку МВС України, у відповідності з чинним законодавством, письмово повідомив Генпрокуратуру про наявність даних щодо одного з номерів мобільного телефону, що знаходиться у Чуднівському районі Житомирської області (стільникова вежа с. Стетківці) і може належати розшукуваному Олексію Пукачу, - розповів Міністр. - Рішенням слідства цей номер (оскільки МВС позбавлене можливості контролювати телекомунікації) «вирахуваний» в результаті аналізу телефонних з’єднань, зв’язків розшукуваного й був переданий для подальшого опрацювання оперативним підрозділам Служби безпеки України. Працівники останньої виїхали на місце, технічним шляхом встановили конкретні координати (село Молочки) і здійснили затримання.

Відповідаючи на одне із запитань журналістів Юрій Луценко зазначив, що «ніяких політичних причин затримання пана Пукача немає, є лише колосальна ретельна робота оперативних служб МВС та фахова робота Служби безпеки України і я просив би політиків не експлуатувати ці речі». Він підкреслив, що вважає це затримання «особистою удачею для всіх, кому є небайдужим просування справи вбивства Георгія Гонгадзе».
Юрій Луценко нагадав, що він особисто доклав чимало зусиль для того, аби ця справа «зробила перший переможний крок». Саме у його службовому кабінеті 2005 року, через кілька місяців після призначення, «на килим ступили троє колишніх, а тепер уже засуджених, працівників міліції, які дали покази про причетність до вбивства журналіста і були одразу передані у руки слідчого Генеральної прокуратури, а потім вказували на Пукача, як на виконавця і організатора цього вбивства». Міністр зазначив, що на часі шукати відповіді на питання – хто був замовником злочину? - й висловив сподівання, що вони «надійдуть незалежно від того політичного піару й контрпіару, який, на жаль, розгортається навколо цієї справи», і екс-генерал отримає заслужене ним покарання. Згадане затримання, на переконання глави МВС, має стати «надзвичайно важливим щепленням всім працівникам міліції задля відповідальності і недопустимості виконання злочинних наказів».

– Звичайно, тут не можна промовчати і про винних працівників міліції, які не змогли виконати свої обов’язки з розшуку Пукача, – говорить Юрій Луценко. - Йдеться про керівництво Чуднівського райвідділу внутрішніх справ і конкретно про дільничного, який обслуговував село Молочки. Службове розслідування встановило, що до жовтня минулого року цю дільницю обслуговував молодший лейтенант, який за клопотанням керівництва сільради і громади був звільнений з посади через неналежне виконання службових обов’язків. Посада лишалася вакантною до квітня 2009-го (саме тоді у Молочки приїхав Пукач), коли тут з’явився новий дільничний, який теж виявив у цій справі бездіяльність. Також свою роботу не зробили начальники відділів дільничних інспекторів та карного розшуку. Днями має вийти наказ, за яким буде прийнято рішення про звільнення начальника райвідділу та начальника відділу дільничних інспекторів, оголошення неповної службової відповідності начальнику карного розшуку й, можливо, притягнення до відповідальності посадових осіб обласного рівня.
Міністр зазначив, що причетними до «справи Гонгадзе» є колишнє керівництво МВС України, і не тільки.

- Не виключаю, що Пукач зараз дасть й інші покази щодо того, хто замовив убивство і дав усний злочинний наказ, кому він рапортував тощо, - підкреслив Юрій Луценко. - Тобто, ця справа може довести причетність до цього злочину колишніх керівників держави чи державних інституцій.

ДЗГтаМД МВС України

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua