МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Встановлено антирекорд фінансування Збройних Сил України (/)

07/31/2009 | MV
ВСТАНОВЛЕНО АНТИРЕКОРД ФІНАНСУВАННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ, “Флот України”

Днями в Севастополі відбулася прес-конференція голови правління Центру воєнної політики та політики безпеки Євгена Шелеста. Він очолює незалежну неурядову громадську організацію, яка проводить дослідження, конференції, семінари та громадські слухання з питань національної безпеки України у воєнній та воєнно-політичній сферах.
Генерал-лейтенант запасу Євген Шелест скористався для наочності екраном і на численних слайдах навів цифри і зробив висновки, з яких випливає, що стан фінансування потреб Міністерства оборони України на поточний рік є дійсно критичним. Цифри, закладені на потреби військового відомства в Держбюджет на 2009-й та 2010 роки, свідчать не лише про економічну кризу в державі, а й про повне ігнорування потреб армії. Багаторічна тенденція падіння бюджету Міністерства оборони призвела до його розміру менше 1% від ВВП, хоча згідно зі ст. 2 Закону “Про оборону України” він має становити 3% від ВВП. Не виконується і Указ Президента України “Про рішення РНБОУ від 9.12.2005 про Державну програму розвитку ЗСУ на 2006 — 2011 рр.”, у якому фінансування встановлено на рівні 2% від ВВП. Отже, фінансування ЗС України зменшується при всіх президентах, урядах і парламентах незалежної України.
За оцінками Євгена Шелеста, у 2010 році мінімальний рівень фінансування потреб Збройних Сил України повинен складати близько 20 млрд. грн. Лише за таких умов можна буде виконати завдання Збройних Сил України, підтримати в належному стані озброєння та військову техніку, організувати повноцінну підготовку військ, забезпечити соціальні гарантії військовослужбовців та продовжити перехід українського війська на контрактну основу.
На думку експерта, за існуючого в 2009 році бюджету 7,4 млрд. гривень до кінця року показники боєготовності багатьох зразків техніки можуть бути зведені до нуля. Особливо актуальним це питання є для ВМС ЗС України.
Порівняльні таблиці й діаграми підтверджували найнижчий рівень фінансування українських Збройних Сил серед країн Європи та Росії, найнижчі витрати на одного військовослужбовця, найменші показники ВМС серед країн Чорноморського басейну, сумні перспективи стану озброєнь та військової техніки.
Євген Шелест стверджує, що це сталося через декларативну турботу вищих органів державної влади про потреби військових, про обмеження фінансовими рамками зусиль військового керівництва та байдужість суспільства до цих проблем.
Головна мета прес-конференції, як вважає голова правління Центру воєнної політики та політики безпеки, — підвищення розуміння і підтримка суспільством проблем армії та наполеглива робота державних органів з фінансового забезпечення обороноздатності держави.
Лише у цьому випадку Україна матиме боєздатні Збройні Сили.
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=2537

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua