МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Волинська облрада - про недружню ухвалу польського Сейму

08/04/2009 | keymaster


З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Волинської обласної ради

щодо Ухвали Сейму Республіки Польща

«У справі трагічної долі поляків Східних Кресів»

від 15.07.2009 рокуПрезиденту України

Ющенку В.А.


Премєр-міністру України

Тимошенко Ю.В.


Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.


Першому заступнику Міністра закордонних справ України

Хандогію В.Д.


Послу Республіки Польща в Україні

Яцеку Ключковському


Голові Сейму Республіки Польща

Броніславу Коморовському


Парламентській Асамблеї Україна-ПольщаКонструктивний міждержавний діалог, який останніми роками було налагоджено між Польщею та Україною і який сприяє добросусідським відносинам польського та українського народів, є одним із пріоритетних питань зовнішньої політики нашої держави. Сучасна політична ситуація вимагає пошуку компромісів різного роду, зокрема, і в питаннях історичного минулого взаємин українців та поляків.

Ухвала Сейму Республіки Польща від 15 липня, в якій безпідставно стверджується про те, що Організація Українських Націоналістів (ОУН) та Українська Повстанська Армія (УПА) здійснювали антипольські акції, які носили характер етнічних чисток та геноциду, суттєво підриває налагодження мирного діалогу між нашими державами. В той же час українська сторона до таких компрометаційних дій не вдається.

Боротьба нашого народу в 40-ві роки ХХ ст. ставила за мету захист інтересів українців та велася на українській землі, етнічна приналежність якої вже давно доведена істориками та часом.

Безумовний є і той факт, що велика частина польських колоністів на українських землях, ставши жертвою військових дій своїх політичних провідників, постраждала у даному конфлікті. В той же час не варто забувати про тисячі українців, які загинули від рук поляків на Волині та Закерзонні, будучи замордованими через ту обставину, що ідентифікували себе з українським народом. Окремою сторінкою є Акція «Вісла» по насильній депортації українців з їх етнічних земель, якій і досі не дали об’єктивної, а головне справедливої історико-правової оцінки.

Подібні ухвали польського Сейму корінним чином підривають міждержавні напрацювання українців та поляків, нагнітаючи напругу між двома народами та їх політичними чільниками.

Саме тому Волинська обласна рада звертається до Президента України та компетентних міністерств, а також польських державних інституцій і просить порушити дане питання належним чином та вирішити його найближчим часом з наслідками, прийнятними як для української, так і польської сторони.Прийнято на тридцять першій сесії Волинської обласної ради п’ятого скликання


24 липня 2009 рокуВідповіді

  • 2009.08.04 | klekit

    Re: Волинська облрада - про недружню ухвалу польського Сейму

    Добра заява. Але із цього приводу необхідна реакція на державному рівні. Чи буде?

    Вдало оцінила газета "День": "Небезпечна подачка екстремістам":

    http://www.day.kiev.ua/277877/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua