МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Візит Патріарха в Крим має політичний підтекст

08/04/2009 | krslovo
Кримська організація Української Народної партії впевнена, що візит російського Патріарха Кирила в Україну — це чергове втручання московської церкви у внутрішньополітичні справи України. Про це, за словами представників УНП, свідчить зустріч Патріарха з кримчанами біля кафедрального Олександро-Невського собору в Сімферополі, де майоріли 38 російських прапорів та жодного державного українського. При цому іноземного гостя супроводжували представники «регіональної» кримської влади, проросійських політичних партій та російського казацтва. За словами голови управи Кримської організації УНП Миколи Борисенка, ця ситуація показує зневагу російського Патріарха до України як держави та дискредитує українську православну церкву, оскільки гість політизує своєю поведінкою православ´я.
Українська Народна партія виступає за створення в Україні єдиної Помісної церкви та вважає, що УПЦ МП в Україні повинна мати відповідний статус закордонної церкви та називатися Російською православною церквою в Україні.

Відповіді

 • 2009.08.04 | Bestt

  Візит Кирила в Україну має політичний підтекст (л)

  Візит патріарха Московського Кирила в Україну добігає кінця – тож можна підводити підсумки.

  Найголовніший з них, безумовно, полягає в тому, що слова представників МП і УПЦ МП та й самого патріарха Кирила про те, що це візит "не політичний, а пастирський", а глава Московської патріархії приїхав в Україну "просто помолитися", виявилися дезінформацією.

  Практично в кожному місті патріарх говорив політичні речі, які не відрізнялися від офіційної кремлівської пропаганди. Зокрема, з питання Голодомору патріарх Кирило заявив, що це "спільна трагедія російського й українського народів".

  Фраза загалом красива. Якби ще вона пояснювала радянське визнання голоду в російському Поволжі й цілковите табу в СРСР на тему українського голоду 1932-33 років.

  А найголовніше, якби ця теза якось пояснювала офіційні дані радянського перепису, за якими кількість українців протягом 1926-1937 років скоротилася на 15,3%, тоді як кількість росіян в СРСР за цей же час зросла на 20,7%.

  Патріарх Кирило розказав, що його родині в голодні часи хтось підкинув під двері мішок борошна. Між тим, в Україні 1933 така ситуація була цілком неможливою. Адже, на відміну від Росії, в Україні у людей забрали всі харчі, і ніякого борошна ні в кого, крім держави, тут просто не було.

  Ледь не детективна історія сталася з відвідинами Рівного. З подачі Московського патріархату, російські й українські ЗМІ почали повідомляти про погрози, які нібито надходили Кирилові.

  У зв’язку з цими погрозами патріарх Московський скасував візит до міста і поїхав у Корець. При цьому СБУ повідомило, що ніяких погроз патріархові не надходило, а Секретаріат президента повідомив, що теж не попереджав Кирила ні про які провокації, а, натомість, не радив відвідувати храми, статус яких ще остаточно не визначений.

  Через день Кирило все ж поїхав до Рівного. Складається враження, що весь цей шум був створений аби російське ТБ ще раз затаврувало "западенців"...

  Патріарх Московський повідомив очевидну неправду, коли заявив, що на Західній Україні не можна відкрити жодного нового храму УПЦ МП. Храми УПЦ МП щороку відкриваються на заході на додачу до вже існуючих, які й так часто стоять без пастви, бо її обмаль.

  Якщо такі перебільшення – спроба патріарха Кирила привернути увагу до питання, то треба розуміти, що перебільшення нівелюють інші аргументи. Такі відомості, що не відповідають дійсності, підривають довіру до інших речей, які виголошував патріарх. Бо як можна вірити у великих питаннях, якщо нема правди в малих?

  При цьому варто згадати, що єдиний на території Росії храм Київського патріархату було силою захоплено російським ОМОНом в 1997 році.

  Безумовною "родзинкою" візиту стала проповідь патріарха проти споживацтва:

  "Процессу потребления нет предела. Можно купить один самолёт, другой, третий. Но что это значит по отношению к обществу? Земля не способна выдержать такой проект. А значит, поддерживать его – грех.


  При цьому фотограф, для повноти картини й ілюстрації пафосу, відзняв на руці патріарха годинник ціною в 30 тисяч євро.

  http://www.pravda.com.ua/news/2009/8/4/99363.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua