МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Брехня звичайна і брехня "статистична"(/)

08/04/2009 | Мартинюк
Зверніть увагу в даному опусі абсолютно не враховане падіння курсу національної валюти і відповідний ріст цін . Тобто рахується не кількість хліба,картоплі, одежі та інших товарів, придбаних у роздрібній торгівлі, а кількість гривневих купюр, які пройшли через цю роздрібну торгівлю.
Аби знати реальне падіння купівельної спроможності українців простіше врахувати співвідношення 3/5, де 3=8-5, 5 - курс доллара на початку 2008 року, 8 - середній курс доллара у першій половині 2009


Оборот роздрібної торгівлі знизився на 15,2%
http://www.epravda.com.ua/news/4a785deb3b234/
За січень-червень 2009 року оборот роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту як юридичних, так і фізичних осіб-підприємців) зменшився на 15,2%, у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року.

Про це повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ" з посиланням на дані Держкомстату.

Разом з тим за звітний період 2009 року обсяг обороту роздрібної торгівлі на одну особу в Україні, порівняно з аналогічним періодом 2008 року, зменшився на 655 гривень у грошовому еквіваленті.

Найбільш значне зниження було відзначено у Києві (2024 гривень), Харківській (1018 гривень) та Дніпропетровській (926 гривень) областях.

Найменше зниження в Тернопільській (192 гривень), Житомирській (272 гривень), Київській (276 гривень), Рівненській (294 гривень) та Одеській (305 гривень) областях.

Зверніть увагу - такий самий шахрайський трюк ( "забування" про знецінення гривни) використовуєтьі при публікації інших статистичних даних. Нагадаю що Тимошенко заборонила всім державним органам окрім Держстату давати будь яку інформацію пресі про стан економіки і державних фінасів

Відповіді

 • 2009.08.04 | Николай Чернигов

  Буває ще брехня "політична"(/)

  Мартинюк пише:
  > Тобто рахується не кількість хліба,картоплі, одежі та інших товарів

  Я дивлюсь, в багатому Києві з голодухи без картоплі пухнути почали, а в найбіднішій Тернопільщині найнепоганіші показники:

  > Найбільш значне зниження було відзначено у Києві (2024 гривень)
  > Найменше зниження в Тернопільській (192 гривень)

  То може, як рахувати "без політики", то треба просто відмітити скорочення споживацьких кредитів та купівлю за їх рахунок нерухомості та автівок?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.04 | Мартинюк

   Йшла мова про роздрібну торгівлю.

   Нерухомість в це щонайменше не входить.

   Купівля чого небудь в кредит також не є роздрібною торгівлею. У всякому разі згідно загальноприйнятих економетриних методик - бо в цьому випадку задіюється банк і безготівкове перечислення...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.04 | samopal

    То плазму в Фокстроті купували не "в кредит", а "оптом"?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.04 | Мартинюк

     Плазму в Фокстроті купували не в роздріб а "в кредит"

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.04 | Николай Чернигов

      Так можно і купівлю картоплі в гастрономі...

      за допомогою картки з роздрібного товарообігу відкинути.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.05 | Мартинюк

       З час останнього пришестя "багині" картки стали пережитком

       Ними для закупівлі товарів зараз майже не користуються .Переважно черз проблеми з банками. Але це не робить виторг магазинів більшим. Так само як неможливість товарного кредитування, яке ви чомусь намагаєте виставити як "заслугу" уряду Тимошенко.

       Мій знайомий закрив цього року сім торгових точок - дитячі іграшки, культовари, галантерея. Звільнив 13 працівників... Причому тут картки і кредити на пральні машини?
     • 2009.08.04 | samopal

      Чули коли-небуть такий вираз "споживчий кредит"?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.05 | Мартинюк

       Ну зараховуйте до того якщо хочете кредити

       А це щось змінює ? Невже від того хліб подешав що Юлька розгромила банківську систему України і перетворила її упосередник між собою та друкарським верстаном НБУ. Невже від того стало Україні краще, що люди не можуть взяти у "розсрочку" шафу чи телевізор ?

       Ви гонити примітивну "юльню" намагаючись забалакати суть теми , відвести обговорення в бік від сумного факту - українці стали купувати в половину менше.

       Якщо Ви вважаєте цей факт торжеством більшовицько-пролетарської ідеології, то так і скажіть. Можете ще відповідні цитати з Маркса і Леніна навести.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.08.05 | samopal

        Банківську систему розгромили хоружівці фіртющенка.

        Мартинюк пише:
        > А це щось змінює?

        Так, це зайвий раз доводить неспроможність вашої "аргументації", яка, відтак, зводиться до політичних лозунгів. Вам не важко буде стверджувати, що популізм уряду (точніше - його "антидержавної" половини) призвів і до світової фінансової кризи, а кредити МВФ, чи європейських фінансових структур у ваших очах набувають очевидного "злочинного" характеру у міру обмеження "еліті хоружівської нації" доступу до їх використання.
        На превеликий жаль, така політизація лише розпалює та задимлює дискусії, перешкоджаючи вирізненню слушних тверджень чи раціональних ідей навіть, якщо у опонентів урядової коаліції такі й трапляються...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.05 | Боббі

         Хрестовий похід на банки почався зі сверблячки у прем'єрки

         Хрестовий похід на банки почався зі сверблячки у прем'єрки минулої зими, коли вона виявила, що у всьому винний Фірташ.

         А потім почалась політика воєнного комунізму: конфіскація газу у Фірташа, агітація проти приватних підприємців та приватних банків
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.04 | Николай Чернигов

    Нерухомість дійсно не входить

    А от продажі об'єми продаж безпосередньо населенню і домогосподарствам для споживання входять в роздрібний товарообіг незалежно від форми оплати.
 • 2009.08.04 | Боббі

  Споживацька бульбашка луснула

  Споживацька бульбашка луснула разом з припиненням споживчого кредитування, але якщо додати знецінення гривні, виходить красива картина.

  Хоча, тут ще як дивитись: доля тіньової економіки від початку року зростає, не думаю, що вона відбивається в офіційній статистиці.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.05 | Мартинюк

   А як на вашу думку на споживання вплинуло звільнення 1,5 млн буд

   Позбулися роботи півтора мільйона лише будівельників. Не кажучи про інших.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.05 | Боббі

    Негативно, як ще?

    Останнім часом будівельна галузь перетворилась на економічну бульбашку, яка не могла не луснути. Тепер має відбутись корекція ринку нерухомості, аби ціни почали відповідати реальності.

    Та взагалі, економічне піднесення останніх 4 років було більше бульбашковим вздуттям від іноземних кредитів ніж сталим розвитком країни.

    Жодних необхідних реформ не впроваджувалось, виробництво придушувалось... а тепер маємо те що маємо
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.06 | Мартинюк

     Не зовсім так

     Вчора був на новому заводі під Києвом, якийц встигли почати і закінчити завдяки доступним у 2007-2008 роках кредитам.
     Продукція харчова, йде і на експорт, і в Україну.

     А тепер про будівництво - літом минулого року увійшла в дію постанова , яка повністю забороняла кредити під будь яке будівництво. Уряд і НБУ кивають пальцями один на одного.
     Явної кризи тоді ще не було , як два місяці до того коли на місяць було забороненно давати кредити взагалі ( типу для того аби на вибори до Київради показати що Тимошенко подолала інфляцію).

     Для людей , які звязані з бізнесом криза почалася саме тоді - мораторій на кредити змусив підприємства використовувати свої депозити та інші резерви - фактично підприємства позичали гроші іншим підприємствам, аби ті не зупинилися( наприкалд своїм партнерам і контрагентам). Різкий і несподівний удар по будівельній галузі (будівельники не могли позичити тимчасові оборотні кошти навіть на добудову школи чи того ж заводу, на якому вчора був), резонував по всій економіці - будівельні матеріали, зникнення мільйонів робітників будіндустрії як покупців закладів торгівлі і т. д і т. п.

     Потім у серпні - скоординований тимошенківсько-клюєвський удар по ПромІнвест Банку через блискавично почату блокаду його найбільший регіональнийх відділеннь. Суть блокади полягала в тому що всім бюджетним організаціям було наказано забрати свої гроші вірахунки з ПІБу. Для довідки - ПІБ потягнув за собою до десятка менших банків які перевкладали свої кошти в ньго чи у спільні з ПіБом інвестиційні проекти. Причина "акції" - дана навесні Путіну обіцянка посприяти Росії у придбанні одного з "системоутворюючих" банків України.
 • 2009.08.05 | yes

  Люди, які спотворюють статистику не розуміють суті кризи

  Це як у байці: "Лєто красноє пропєла..."
 • 2009.08.05 | jamap

  Re: Брехня звичайна і брехня "статистична"(/)

  Мартинюк пише:

  > Зверніть увагу - такий самий шахрайський трюк ( "забування" про знецінення гривни) використовуєтьі при публікації інших статистичних даних. Нагадаю що Тимошенко заборонила всім державним органам окрім Держстату давати будь яку інформацію пресі про стан економіки і державних фінасів

  так це ж статистика скорочення торгівлі. Термін відображає лише це. Ні більше, ні менше. Ви від терміну вимагаєте те, чого в ньому немає.

  Зменшення обороту (менше купують) може бути, як через знецінення гривні, так і через втрату праці людьми. Чи просто через страх витрачати гроші, бо он криза на дворі. Чи через відсутність кредиту, чи через збільшену смертність людей.

  Та мало через що може зменшитися оборот. Це ж лише констатація факту - менше купують. І це усе. А чому менше, це зовсім інше запитання і інша статистика.

  Ви зразу оголосили статистику товарообороту "шахрайською" лише тому, що в ній не описано за рахунок чого той товарооборот зменшився.

  Мусимо зберігати почуття здорового глузду і не осмішуватися.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.06 | Боббі

   трохи зауважень

   jamap пише:
   > Мартинюк пише:
   > > Зверніть увагу - такий самий шахрайський трюк ( "забування" про знецінення гривни) використовуєтьі при публікації інших статистичних даних. Нагадаю що Тимошенко заборонила всім державним органам окрім Держстату давати будь яку інформацію пресі про стан економіки і державних фінасів
   > так це ж статистика скорочення торгівлі. Термін відображає лише це. Ні більше, ні менше. Ви від терміну вимагаєте те, чого в ньому немає.
   В абзаці вище якраз і сказано про те, що решта статистичних показників, які б допомогли зрозуміти причину скорочення товарообігу, або засекречена урядом, або доступ до неї ускладнено.

   > Зменшення обороту (менше купують) може бути, як через знецінення гривні, так і через втрату праці людьми. Чи просто через страх витрачати гроші, бо он криза на дворі. Чи через відсутність кредиту, чи через збільшену смертність людей.
   Там оборот вимірюється номінально в гривні, через знецінення він мав би зростати (за умови збереження реального значення).

   Залишається зростання безробіття, криза на дворі, смертність або відсутність кредитів.

   > Та мало через що може зменшитися оборот. Це ж лише констатація факту - менше купують. І це усе. А чому менше, це зовсім інше запитання і інша статистика.
   Інша статистика засекречена урядом, на що і скаржиться автор.

   > Ви зразу оголосили статистику товарообороту "шахрайською" лише тому, що в ній не описано за рахунок чого той товарооборот зменшився.
   Її, як видно з абзацу на горі оголошено "шахрайською" тому що не згадуєтсья знецінення гривні, з чого випливає, що реальний товарообіг скоротився ще більше.

   > Мусимо зберігати почуття здорового глузду і не осмішуватися.
   Це точно
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.06 | jamap

    Re: трохи зауважень

    тобто, вже почалася мова про "решту статистичних показників". Хоч ніби Мартинюк розводився про один конкретний показник - оборот і його обізвав шахрайством.

    Отже, якщо хотілося довідатись про причину зменшення товарообороту, то не треба було нарікати на сам показник, котрий в принципі не може показати, чому товарооборот зменшився. Про те я й написав.

    Тоді - якщо подають один показник "довжину", а "ширину" засекречують, то це не означає, що "довжина" мусить містити "ширину", чи, що "довжина" автоматично є шахрайство, чи що навіть сама "ширина" є шайхрайство. Бо засекреченість показника не є ознакою шахрайства.

    Якщо вже дуже хотілося довести, що саме обезцінення гривні є головною причиною зменшення товарообороту, то треба було подати приклади кореляції між коливанням гривні і коливанням обороту. Тобто, не верещати "шахрайство", бо приховують інші показники, а показати кореляцію в цифрах.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua