МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Восени буде колапс житлово-комунальної системи

08/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Заступник голови ради «ФРОНТУ ЗМІН» Андрій Пишний переконаний, що заяви уряду про стабілізацію економіки в Україні не мають нічого спільного з реальним станом справ. Про це він сказав, коментуючи постанову Національної комісії регулювання електроенергетики про подорожчання газу для населення на 20% з 1 вересня поточного року.

«Від самого початку було зрозуміло, що газові домовленості зразка 2009 року, незважаючи на запевнення прем’єра, обов’язково відіб’ються на тарифах на послуги ЖКГ для населення», – зазначив Андрій Пишний. За його словами, тарифи – це дзеркало політики уряду в сфері енергозабезпечення. Тому, на його думку, виникає щонайменше чотири питання.

«Перше: чому газ, який видобувається в Україні, йде на промислові підприємства, а не для населення, як обіцяли? Друге: чому НАК «Нафтогаз» втрачає внутрішній ринок платоспроможних промислових споживачів на користь комерційних посередників? Третє: чому прем’єр відмовилася від контрактної бази у сфері постачання й транзиту 2001 року, адже, згідно із цими угодами, чинними до 2009 року включно, ми мали б отримувати газ по 50 доларів за тисячу кубометрів? І нарешті четверте: чому блокується запропонована монополізація українського ринку НАКом?»

Відповіді на ці та багато інших запитань, переконаний Андрій Пишний, ми отримаємо тільки після виборів президента. Хоча ці проблеми потребують негайного вирішення вже сьогодні. «Проблеми лише посилюються тим, що уряд не в змозі нічого протиставити кризі й шукає винних замість того, щоб ці проблеми вирішувати», – підкреслив він.

На думку заступника голови ради «ФРОНТУ ЗМІН», результати урядової політики вже сьогодні бачить кожен громадянин, відкриваючи свій гаманець. «Частка заробітної плати в доходах українців впродовж першого кварталу знизилася на 2,2% і становить менш ніж половину – 44%», – наголошує Андрій Пишний. «Натомість виплати соціальної допомоги зросли, що свідчить про ріст безробіття серед населення», – підкреслив він. Крім того, борги населення за житлово-комунальні послуги вже становлять майже 9 млрд. грн.

За його словами, найбільше зниження прибутків населення спостерігається в Києві, Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Луганській областях. «Людям вже зараз нічим платити, – констатує Андрій Пишний. – Що зміниться у вересні, якщо сьогодні тільки 24% киян оплатили нові рахунки за послуги ЖКГ?». І це при тому, що мешканці столиці більш платоспроможні, а підвищені тарифи не такі високі, як у деяких значно бідніших регіонах України.

На переконання Андрія Пишного, восени нас чекає колапс житлово-комунальної системи. Він зауважує, що від фінансування цієї сфери залежить не лише фінансова безпека системи ЖКГ, а й безпека життя людей, оскільки комунальні мережі й так перебувають у вкрай поганому технічному стані, а коштів на їх модернізацію уряд не шукає.

«Підвищення цін на житлово-комунальні послуги для населення спричинить кризу неплатежів, і на місцеві бюджети впаде ще один фінансовий тягар, оскільки дотацій на це ніхто не передбачив». За його словами, місцеві органи влади будуть змушені забирати гроші з інших статей видатків, оскільки центральний бюджет буде не в змозі їх покрити. «Не забуваймо, що на наших плечах лежить зовнішній борг України у розмірі 105 мільярдів доларів», – наголосив Андрій Пишний.

Він прогнозує, що після підвищення тарифів на газ для теплокомуненерго з 1 жовтня цього року вартість опалення і гарячої води зросте на 80%. «Це суттєво знизить доходи громадян, які вже почали економити на найнеобхіднішому. Факти свідчать, що кількість людей, які зараз економлять на їжі, зросла до 65,5%, тоді як ще восени минулого року вона становила 28%. Ви лише уявіть – 70% українців перейшли на дешевші, а значить і на менш якісні та менш корисні для здоров’я продукти. Кожен п’ятий українець вже почав економити на ліках і аж 35% населення ледве зводять кінці з кінцями, і їм не завжди вистачає на їжу. Понад третина населення країни за межею бідності!» – наголосив заступник голови ради «ФРОНТУ ЗМІН». Погіршення фінансового стану людей – це прямий шлях до значного зростання рівня злочинності. «Вже зараз у деяких регіонах кількість розбійних нападів збільшилася вдвічі» – зазначив він.

«Ми на порозі нового витка фінансових проблем. А єдиним «рецептом» уряду, як зазначив перший віце-прем’єр Турчинов, є зменшення імпорту енергоносіїв удвічі за рахунок зменшення їх споживання. А чи встигнемо ми це зробити до початку опалювального сезону? Чи є у країни мільярди доларів на енергозберігаючі технології? Ці питання, на жаль, залишаються риторичними», – підсумував Андрій Пишний.

Він переконаний, що така недолуга політика уряду тягне населення й країну в боргову прірву, а заяви про стабілізацію в економіці, які постійно робить прем’єр, м’яко кажучи, не відповідають дійсності. «Я можу припустити, що такий оптимізм уряду є частиною інформаційної політики та черговим «геніальним» винаходом політтехнологів БЮТ, але в жодному разі це не може виправдовувати нездатність уряду боротися з кризою. Уряд або втратив відчуття реальності й почав вірити у власні передвиборчі байки, або ж свідомо ухиляється від своїх прямих обов’язків», – сказав заступник голови ради «ФРОНТУ ЗМІН».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua