МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яценюк ностальгує за СССР

08/05/2009 | Д. А.

На жаль, в Україні повністю атрофувалося бажання влади всіх рівнів вирощувати інтелектуальну еліту країни.
Пригадуєте, як було раніше: олімпіади, Артек, золоті медалі. У Союзі був селективний відбір інтелектуалів, їх заохочення і мотивація. Дітей нагороджували, відправляли відпочивати до Артека, спілкуватися з однолітками із інших країн. Я все це знаю, я все це пройшов, і це найяскравіші мої дитячі спогади.

http://arseniy2010.livejournal.com/5311.html#cutid1

Хотілося б нагадати пану Яценюку, що в Союзі українських інтелектуалів частіше селективно відбирали до ГУЛАГу, ніж до Артеку.

Відповіді

 • 2009.08.05 | Адвокат ...

  Ги... Це ж що ж воно виходть? Кролєґу у дитячі роки у Артеці

  пообіцяли, що він Брєжьньовим буде, або на крайняк Андроповим. Про Подґорноґо та Ґромику не згадували. Кролєґ подрос і возмужал... Ґромиком побув, Подґорним те ж побув... А коґжа же в БрєжьньовИ???
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.05 | Torr

   Сєня таки похрумкає юлькін лехторат

   до речі, Юлька в Артеці таки не відпочивала бо була поганою піонєркою...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.05 | Адвокат ...

    Зато вона була вправною касамолкою. Так що,--

    нє відать Кролєґу ТЮльчиної капусти!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.05 | Мартинюк

     Зате у кролика Цирконія тато професор діамату

     Читав на якомусь форумі що наукова спеціаліція професора Яценюка- старшого не то історія КПРС не то марксистсько-ленінська філософія.
     Різниця в принципі невелика, але для мене має певне значення - з другими ще можна було на семінарах подискутувати, з першими - ні.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.05 | Адвокат ...

      Наш Кролєґ не Цирконій, а Миш`як.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.05 | AxeHarry

       Re: Наш Кролєґ не Цирконій, а Миш`як.

       Ги. І тe, і другe (Кролєг і Миш"як - від слова Миші) - гризуноподібнe...
     • 2009.08.06 | yes

      Тема дісера "Роль комуністів у формуванні пролетаріату на Буко?

      Тему дісера я видумав, але що не видумав - викладав він у т.ч. історію КПСС. Зараз там же він викладає історію Росії та якийсь додатковий курс історія Латинської Америки. Принаймі рік-два тому.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.06 | GreyWraith

       НМД тема звучить по-дурному...

       Наскільки я пам'ятаю класову теорію, суспільні класи - явище об'єктивне. Вони або є, або їх нема. А якщо вже якісь комуністи починають формувати суспільний клас, то виникає фейк.

       Згадав анекдот, що закінчується словами: "Колгосп організував. Висилайте колгоспників". :)
 • 2009.08.06 | GreyWraith

  Re: Яценюк ностальгує за СССР

  Д. А. пише:
  На жаль, в Україні повністю атрофувалося бажання влади всіх рівнів вирощувати інтелектуальну еліту країни.
  Як я люблю цю безлику третю особу... :) У ВЛАДИ атрофувалося бажання, ВОНИ блокують. А що воно таке - ця сама влада? Якщо врахувати, що довгий час сам Яценюк займав не останні посади у виконавчій владі, очолював законодавчу владу і в даний момент є законодавчою владою, то слід би йому було прозвітувати про свій особистий внесок у вирощуванні інтелектуальної еліти країни. :) Що зробив, що не зробив, які причини того, що не зробив, що планує робити далі...

  Пригадуєте, як було раніше: олімпіади, Артек, золоті медалі. У Союзі був селективний відбір інтелектуалів, їх заохочення і мотивація.
  Можна багато на цю тему дискутувати, але НМД будь-яка діяльність оцінюється лише результатом. І я не дуже погрішу проти істини, коли буду стверджувати, що теперішній склад ВР визначався саме цим самим селективним відбором інтелектуалів за совка. Там же колишніх емігрантів, дисидентів чи хоча б людей, що зробили самі себе, кіт наплакав, а решта - це все результат тієї самої селекції. Моє враження: коли цих 450 депутатів розігнати, тут же набрати на вулиці 450 випадкових людей і посадити їх писати закони, то я певен, що якість цих законів і рішень парламенту відразу різко зросте, а рівень корупції і казнокрадства різко впаде (звісно, і нові випадкові люди можуть пізніше скурвитися. Але ж до теперішньої ВР багато йшли вже скурвленими). От і вирок цій селекції, заохоченню і артекам.

  Це попри те, що вироком назавжди є крах цього самого совка...

  Дітей нагороджували, відправляли відпочивати до Артека, спілкуватися з однолітками із інших країн. Я все це знаю, я все це пройшов, і це найяскравіші мої дитячі спогади.
  Зі спеціально відібраними комуністами однолітками? ;) Тю, так в чому проблема? І зараз діти запросто можуть поїздити поспілкуватися із однолітками, і не у спецільно виділеній резервації, а по всьому світу. І не волею третьої особи множини, а за власним бажанням. Моя дочка їздила цієї зими... Те ж саме - і про студентів та вчених.

  Хотілося б нагадати пану Яценюку, що в Союзі українських інтелектуалів частіше селективно відбирали до ГУЛАГу, ніж до Артеку.
  До Артеку і в тому подібні теплі місця відбирали в першу чергу понятлівих. :) Та й з приводу не тільки українських інтелектуалів - он згадаймо замордованого Миколу Вавілова, що помер з голоду у в'язниці, з/к Туполєва, ледве-ледве не розстріляного Корольова. Та й на волі теж не дуже добре жилося... Он я читав, які доноси писали на Ландау - загальновизнаного першого фізика-теоретика того часу у світі. Та й за Брєжнєва теж атмосфера була не дуже...
 • 2009.08.06 | 123

  важко побачити в цьому ностальгію, швидше критику, аргументовану

  зпівставленням
 • 2009.08.06 | АБВГ

  Вперше скажу дещо на захист Совка. Додам трішки кольору в чорне.

  ДЕЩО в Совку дійсно було організовано непогано. Наприклад, гуртки для дітей, спортивні секції, піонерські табори - то були дійсні досягнення суспільства. Вони розвивали особистість.
  В Стокгольмі був на екскурсії під назвою "Подорож в майбутнє". Нам показували школи, дитячі садки, спортивні секції. Досягнення соціалізму.
  І то сказати - аренда виділених приміщень і праця вихователів коштували настільки дешево, що гріх було їх не використовувати.
  Сам в обласному центрі займався в кількох гуртках і чотирьох спортивних секціях. Пригадую зараз місцезнаходження двох з них. Гімнастикою займався в синагозі, а вільною боротьбою - в костьолі!
  Система олімпіад допомагала відбору юних талантів з провінції. У знайомого з Маріуполя син став нещодавно переможцем всеукраїнської олімпіади з математики. І де він зараз? Правильно, в Москві. Закінчив МГУ.
  От вам і виховання української еліти.
 • 2009.08.06 | Sean

  подібне притягує подібне (с)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua