МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як важко патріарх Кирило проходить через ушко голки в Україні

08/06/2009 | АБВГ
Ось і завершився пастирський візит на Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила Першого, під час якого несподіваного розголосу отримали відвідини Святійшим західно-українського міста Рівне. На другий день після швидкоплинного заїзду в нібито небезпечне для московського патріарха місто, Кирило Перший на прес-конференції в Луцьку висловився в тому плані, що у Рівному йому і боятися не було чого, так як проти його візиту протестували "всього тридцять чоловік".

Лукавив Святійший. Місцеві ЗМІ дають цифру в кілька тисяч протестуючих. А статистика - і того більше. Про протестні настрої судіть самі. У Рівненській області на кожну тисячу населення зареєстрована одна християнська громада. Зверніть увагу - на кожну тисячу населення. При цьому громад Московського патріархату в області менше половини. Це при тому, що на Західній Україні в роки Радянської влади православні церкви московського патріархату, як не дивно, майже не закривалися, тому що служили ідеологічним зброєю у боротьбі із західним впливом. І навпаки - джерелом впливів кегебешних, бо священники відомо яким відомством затверджувались. Ви не повірите, але близько половини ВСІХ, повторюю - усіх існуючих у світі парафій РПЦ при Радянської влади саме й знаходилися на Західній Україні! В Росії на область лишали кілька храмів десь на задвірках, на всю Москву було залишено кілька десятків, а в Західній Україні - у кожному селі! Так що втрата гегемонії Московського патріархату на Західній Україні показова. Поширюються не тільки парафії Київського патріархату. Як гриби після дощу ростуть протестантські громади, колись жорстоко переслідувані комуністами. Їхня кількість у Рівненській області за двадцять років з кількох десятків досягла чотирьохсот! Вже кожна третя громада Рівненщини - протестська, кожна четверта - Київського патріархату. І це без практичної допомоги влади.

Звиклі до тепличних умов підтримки владою представники Московського патріархату ходять по коридорам влади на Україні, намагаючись отримати в користування існуючі храми. Раніше це вдавалося - навіть другу за значимістю християнську святиню - Почаївську лавру, уряд Януковича, який грав перед виборами президента України роль рецидивіста, що розкаявся, постановою від 2003 року передало в оренду на 49 років саме Московському патріархату! Законність даного рішення зараз намагаються оскаржити. Але дивіться, за цей же час з 1992 по 2003 рік в Рівненській області збудовано 371 храм, з них Московського патріархату, - одиниці. Кажуть - грошей немає.

Згадалося, як провідуючи родичів в Рівному, довелось відвідати службу в баптистській церкві. Тема проповіді була про те, що християнин повинен бути прикладом оточуючим. Після проповіді громада задавала питання. Один парафіянин запитав пастора: «Брате, от ви говорите про приклад іншим, а самі взимку без шапки ходите?» На що пастор відповів: «Ви знаєте, брате, що у мене шість чоловік дітей. Тому на шапку у мене грошей немає. » При цьому громадою щойно було закінчено будівництво величезного баптистського будинку молитви! А пастор, що керував будівництвом, ходить на службу пішки і без шапки, тільки з Біблією в руці!

І як у такій обстановці виглядає в очах ровенчан патріарх Кирило, що читає проповіді про християнську стриманість і проклинає західне суспільство споживання, а у самого при цьому годинник за 30 тисяч євро, але відсутні кошти на будівництво храмів? І його слова про лише тридцять людей, протестуючих проти його візиту в Рівне?

Відповіді

 • 2009.08.07 | Сергій Кабуд

  Добрі новини, але навіть 50% МПЦ сатани є для Волині ганьбою

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.07 | АБВГ

   МП під УПЦ маскується, як колись загони НКВД під УПА

   Що є то є. Але і ще дещо. УПЦ МП на Волині маскується під українську так само, як колись загони НКВД під УПА - важко відрізнити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.07 | Мартинюк

    На сусідній Львівщині також .

    Ну нема лиха без добра - Кирил їх всіх попалив своїм візитом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.07 | Сергій Кабуд

     оце точно і як воно спрацювало - любо дорого дивитися!

 • 2009.08.07 | АБВГ

  Відповідь про годинник з МП - ржунємагу (/)

  День і ніч працює ідеологічна кузня в Донському монастирі, не сплять побратими Гундяєва, заліпухи йому ліплять, маляви пишуть.
  http://www.unian.net/ukr/news/news-330117.html
  Дорогий годинник патріарха - "Це теж форма смиренності: не стилізувати себе під убогого ченця, а покірливо користуватися тим, що дають тобі люди і Церква, але при цьому серцем не прикипаючи до цих речей", - сказав отець Андрій Кураєв.
  Та в Росії і в Україні таких патріархів троє з чотирьох чиновників! Що покірливо користуються тим, що дають люди і Бог !!!
  А ви кажете, що провославної науки нема. А тут он які софізми конструюють, куди там Канту, з його моральним законом в собі і Небом над собою.!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.07 | kotygoroshko

   то Гундяєв - поет!

   в прозі :)

   а що він каже про православних блядєй під хоругвами на тому мотозльоті під Севастополем, де він позував фотографам з пляшкою "Боржомі" в руках?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.07 | АБВГ

    Re: то Гундяєв - поет!

    Бляді теж народ, так що якщо дадуть - то треба користуватись, але не прикипать до них! Це і буде ваше смірєніє і служеніє по московським канонам.
  • 2009.08.07 | 2

   Это не Гегель, а Кант.

   АБВГ пише:
   > А ви кажете, що провославної науки нема. А тут он які софізми конструюють, куди там Гегелю, з його моральним законом в собі і Небом над собою.!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.07 | АБВГ

    Re: Это не Гегель, а Кант.

    З такими редакторами приємно працювати. Дякую. Затупив на сонечку :)
   • 2009.08.07 | GreyWraith

    А хто їх, тих протестанстьких єретиків, розбере?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.07 | 2

     Точно не Вы. Здесь требуется образование.

     Читали "Критику практического разума"?
    • 2009.08.09 | АБВГ

     Про протестанстьких єретиків, тільки українських

     Десь читав статистику, що в Україні 30 мільйонів громадян називають себе православними, з них раз на тиждень ходить до церкви один мільйон.
     Ще мільйон вважає себе протестантами. З них раз на тиждень ходить до церкви теж один мільйон. :)
     Тобто по числу молитовних звернень до Бога церкви зрівнялись. :)
     А по числу баптистів Україна обігнала Великобританію і стала найбільшою баптистською державою Європи.
     ПС Думаю, греко-католики дадуть ще мільйон активних віруючих.
     Отакий український хрест виходить.
     Четверте рамно атеїсти.
 • 2009.08.07 | АБВГ

  Щось мені здається, що назначали Гундяєва вождем десь так: (/)

  І прошу не вказувати на можливі інші варіанти імені рукоположеного. :)
  http://rutube.ru/tracks/1203695.html?v=794ed668cac4136431fa2a3a1999dad2


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua