МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Справа лікарів у Кривому Розі, або як тиражується брехня

08/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
06.08.09 принаймні на трьох каналах (1+1, СТБ, ТРК Україна) з'явилися гарячі новини, які не змогли не зачепити серце нормальної людини. Адже мова йшла про хабарництво, ненадання допомоги, про загибель дітей. http://tsn.ua/ua/ukrayina/u-krivorizkomu-pologovomu-budinku-torguvali-zhittyam-novonarodzhenih.html

Але...

Якби ж це було правдою. Бо таких відверто дешевих, низькопробних і синхронних журналістських матеріалів вже давно не було в ефірі.

Що таке куросурф? http://www.compendium.com.ua/info/168959/nycomed/kurosurf
Тобто це дуже специфічний препарат, застосовується ВИКЛЮЧНО для недоношених новонароджених до 34 тижнів. Лікувальна доза складає 2 флакони, профілактична 1-2 флакони. Вводиться безпосередньо після народження (бажано найскоріше) спеціально підготовленим лікарем в трахею новонародженого через інтубаційну трубку.
Ніякого іншого застосування цей препарат немає.

Цього препарату на Дніпропетровську область згідно наказу від 22.05.2009 № 357 Про розподіл лікарського засобу "куросурф", закупленого у централізованому порядку за кошти Державного бюджету України на 2009 рік http://www.moz.gov.ua/ua/main/docs/?docID=12834 на усю Дніпропетровську область виділено на рік аж 50 флаконів!!!! У 2008 Наказ від 13.08.2008 № 456 Про розподіл лікарського засобу "куросурф", закупленого у централізованому порядку у 2008 році 54 флакони http://www.moz.gov.ua/ua/main/docs/?docID=10860 .
Ще є Неосурф (вартість якого 980 грн.) і якого виділено 111 флаконів, але про нього мова не йде. Й виділений він у серпні 2008 року Наказ від 13.08.2008 № 455 Про розподіл лікарського засобу "неосурф", закупленого у централізованому порядку у 2008 році http://www.moz.gov.ua/ua/main/docs/?docID=10859 .

Отже, мова йде про декілька десятків флаконів препарату. В той же час у пологовому будинку, про котрий іде мова, народилося 21 немовля з вагою менше 1 кг. (яким препарат потрібен безумовно), а ще є недоношені з більшою вагою. То скільки має бути флаконів і як їх лікар має витратити?! Всього в пологовому будинку народилося за 2008 рік більше 4000 немовлят. За статистикою біля 4-5% це недоношені. Тобто десь порядка 160-200 новонароджених.

Діти народжуються не тільки у зручний робочий час з 8:00 до 17:00. Так само недоношені діти не народжуються у планові терміни. Отже, якщо зважити на ці обставини, то виходить, що лікар має одноосібно (на практиці з дозволу головного лікаря) прийняти рішення про застосування препарату, один флакон якого коштує більше ніж його дві заробітні плати. Більше того, лікар має виконати відповідні складні маніпуляції в присутності медсестер.

З точки зору пересічного мента ну не може такого бути, аби лікар, який отримує ставку 1237 грн. при вищій категорії, не поцупив пару флаконів!!! От і починає рити, особливо, якщо поставлено задачу знайти. Знаходяться люди які готові підтвердити його сумніви.

Ну, наприклад, мама не знайшла на тілі дитини слідів маніпуляцій (уколів). Вибачте, але ... По-перше дитину яка лежить на посту інтенсивної терапії у кувезі мама ретельно оглянути не могла. По-друге ніяких слідів й не могло бути, оскільки препарат вводиться через рот чи ніс спеціальним пристроєм. Так само після декілька діб слідів препарату виявити уже неможливо.

Щодо того, що дитина закричала і це є свідченням того, що вона здорова й не потребує препарату то це, самі розумієте, який рівень медичних знань.

Так само введення препарату не гарантує, що недоношена дитина житиме й буде здорова. Кожен медичний випадок потребує окремого розгляду групою фахівців, медичної а часом і судової експертизи.

Згідно із правами пацієнта, лікар повідомляє БАТЬКІВ дитини про можливі варіанти лікування. Наприклад, що введення препарату суттєво підвищує шанси дитини на життя. Ви певно зрозуміли, що 100% забезпечення потреби у препараті за рахунок бюджету нема (нема й 50%).

Отже, батькам пропонують придбати цей препарат, бо така можливість потенційно існує. А оскільки час тут грає виключно важливу роль то між фірмою постачальником через медпредставника налагоджено швидкий звязок. Злочинний?!!!

Самі вирішуйте який він, і що в ньому злочинного. Медпредставник має протягом 30 хвилин привезти препарат, або надати лікарні декілька чергових флаконів "під реалізацію", якщо швидка доставка неможлива. Це є злочин чи благо ???!!! З точки зору мента це є ЗМОВА!!! А для Вас, якщо опинитесь в подібній ситуації?
Після введення препарату батькам віддаються флакони від введеного препарату. Зрозуміло, що їх присутність при процедурі небажана.

Чи є сума в 4-6 тисяч для батьків непереборно великою? Для деяких категорій так. І це проблема. Але вона поза межами можливостей лікарів.
До того ж не варто забувати, що є виплати на народження дитини. Є ризик що гроші буде витрачено, а дитина помре? Звичайно є. Жодні гроші ще не давали гарантію на успіх у важкому стані.

Якщо лікарня має бюджетний препарат то він вводиться дитині, про що робиться запис у картці, а флакони списуються медзакладом у встановленому порядку. То списувати флакони виявляється є злочином чи ознакою злочинних дій? Якихось особливих процедур стосовно списання куросурфу не передбачено.

Так, в Україні є проблема із достатнім забезпеченням цим препаратом та із його своєчасною доставкою. Цю проблему пробує вирішити фонд Пінчука, за що йому велике спасибі, але Кривий Ріг в програмі не задіяний http://pinchukfund.org/forum/viewtopic.php?p=4203&sid=07c1363cea16b71dc761f7ee48c31a7a почитайте й зрозумійте справжню ситуацію.

В пологовий будинок приходять молоді амбітні люди з відділу боротьби з економічими злочинами для перевірки. До того, декілька місяців роботу пологового будинку перевіряло контрольно-ревізійне управління. І як же воно цього безладу не побачило? І от, того, що не знайшло КРУ, миттю розкрили браві молодики, які й фігурують на задньому плані камери під час інтерв'ю з постраждалими. Знайшли людей готових розділити їхні сумніви та ще й на камери. Навіщо факти й докази. Досить емоцій.

Не було ніяких допитів. Жоден лікар чи медсестра не отримували повістки, але був сильний психологічний тиск при "бесідах". Ми от з вами розмовляємо, а потім підпишіть ось тут. Не хочете розмовляти, тоді напишіть що не хочете :). Отакі ми браві. Ми свідки? Ми звинувачені? Ні-ні, що ви. Нас у чомусь звинувачують? Є якісь факти? Та ні, що ви, ми просто так цікавимось.

І от результатом "важкої" праці є кримінальна справа. А оскільки жодного факту, на який можна було б хоч якось покластися нема, то натомість є аж три передачі, на трьох каналах про підозри слідчих й можливих потерпілих. Ну нехай, залишимо доблесні органи, бо то певно така у них служба.
Хоча, коли прокурор району Валерій Прихожанов говорить на камеру про ПІДОЗРИ, без жодного підтвердженого факту, то навіщо він це робить?

А от як із журналістами цікаво виходить. Жоден із них не зайшов у пологовий будинок, хоча вхід вільний. У пологовому будинку режим вільного відвідування, партнерскі пологи (це коли батько присутній при пологах). Чому б не зайти? Чого знімати корпус з манівців?
Вам хтось перешкоджав? Не пускав? Відмовлявся розмовляти? Брутально поводився? Та нічого подібного. Ніхто туди не заходив. Бо навіщо? Адже тоді все стане не таким скандальним, не таким однозначним.
Чи висвітлення точки зору усіх учасників проблеми вже не є нормою нормальної журналістики.

А з якого часу правоохоронці відділу боротьби з економічними злочинами стали журналістами телеканалу СТБ за сумісництвом? То хоча б представились глядачам. Адже поряд із "постраждалим" стоїть саме вони. Аби той не збився? Чи охороняють?

А тепер про сам журналістський матеріал. Вибачте, але назву препарату можна без помилки написати? А поцікавитися як його вводять слабо? А те що відділення реанімації у пологовому будинку відсутнє це також не проблема? Бо в місті таке відділення таки є, але в іншій лікарні. То про що саме мова?

А ось це читайте:
"Зараз у пологовому тривають тотальні обшуки. Правоохоронці вилучають усю документацію за останні кілька років - намагаються з’ясувати, скільки саме дітей могли загинути від недбалості лікарів. Чиновники від медицини, наразі ніяких коментарів не дають."

Як ви собі уявляєте тотальні обшуки у пологовому будинку?! Які тривають. Приїздіть з камерами та подивіться. Або й понятими може будете.

Ну а реакцію на такі матеріали можете глянути http://tsn.ua/ua/ukrayina/u-krivorizkomu-pologovomu-budinku-torguvali-zhittyam-novonarodzhenih.html# . Не вражає?! Це на матеріал де нема ЖОДНОГО факту, але гора емоцій і маніпуляцій. Для чого? Чи для кого?

А тепер станьте на місце лікаря. Йому в консиліум включити прокурора району перш ніж куросурф призначати чи не призначати?
Тож призначати, чи не призначати? А шість років за гратами ....

Відповіді

 • 2009.08.07 | igorg

  як збудити ненависть форум 1+1

  ...
  Душить евреев/ Вчора, 23:08
  В любой больнице ща устроен масштабный развод , будьте бдительны ... Для них ваша жизнь , здоровье -ничто , деньги -все...
  Доцент/ Вчора, 23:04
  Зачем нам правовое государство??? Покрывать такуюмразь???? Всех стрелять без суда и следствия!!! Суки, других слов нет!!!
  Гаррі Потер/ Вчора, 22:57
  Тоже мне новость. Да такое творится в каждой больнице. Без денег туда вообще лучше не показываться. Заболел и нет денег - умирай себе тихонько дома. Валить надо всех этих уродов. Чтобы добро победило зло, надо, чтобы собрались все добрые и поубивали всех злых.
  val/ Вчора, 22:49
  Невже і ціх уррродів спустять на гальмах ?? І де той довбаний гарант ? Що мовчить ? Чи парад приймати вчиться ?
  правильный украинец/ Вчора, 22:47
  это люди которые спят крепко и их не мучает совесть которой нет.и такие понятия как честь им не известны.не удивлюсь если среди них есть евреи. которым все равно чем торговать.ну а пресекать надо жестко-смерть за смерть
  Aliensister/ Вчора, 22:38
  Полностью согласна с предідущими комментаторами.С ними нужно, как в "Собачьем сердце" Булгакова-душить.
  СС/ Вчора, 22:36
  Не посадить, а замочить всех надо, по частям резать!
  Нина/ Вчора, 22:30
  Какой цинизм. Сташно подумать, что можно попасть в руки к таким врачам.
  ТИНА/ Вчора, 22:20
  У моей родственницы в этом роддоме родился мертвый ребенок, хотя она лежала в стационаре и ее наблюдали якобы. не сделали кесарево, не приняли никаких мер, только говорили, что-то не так с ребенком. уроды. посадить и выгнать из профессии навсегда.
  ТИНА/ Вчора, 22:20
  У моей родственницы в этом роддоме родился мертвый ребенок, хотя она лежала в стационаре и ее наблюдали якобы. не сделали кесарево, не приняли никаких мер, только говорили, что-то не так с ребенком. уроды. посадить и выгнать из профессии навсегда.
  Володимир/ Вчора, 22:16
  РОЗТРІЛ!!!!!!!!
  Людина/ Вчора, 22:12
  Весь персонал цього пологового без суддів і адвокатів закатать під асфальт
  Нестор/ Вчора, 22:08
  Бензином? Слишком гуманно. Устроить таким мразям душ из соляной кислоты
  Нестор/ Вчора, 22:07
  Иногда я хочу убивать таких тварей
  немовля/ Вчора, 22:05
  мочить козлов, как минимум мочить, это же чикатилы самые натуральные, только тот мочил не ради денег
  АнтиЮщ/ Вчора, 22:04
  Ну и что? Пусть живут? Может пора самосуд устраивать без этой продажной власти? Что, там рыба с плавника начала тухнуть, а не с главврача? Я уже дед, но если бы с моей внучкой что то сделали, я без объявления уничтожал бы эту мразь по одному.
  Харьковчанин/ Вчора, 22:03
  Собрать этих врачей в одной комнате, облить бензином и поджечь!!! Без суда и следствия!
 • 2009.08.07 | igorg

  Відкрито кримінальну справу до адміністрації

  по ст.364 ч.2
  Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем
  1. Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -
  карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  по ст.366 ч.2
  Стаття 366. Службове підроблення
  1. Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -
  карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.07 | OlalaZhm

   Вартості одного юльчинорго плаття достатньо щоб покрити

   витрати на закупівлю цих ліків для всього Кривого Рогу.
   А якби ці наші елітні бидляки ще не розкрадали бюджет, то проблем з фінансуванням принаймні медицини в усій країни не було би. Тепер вони свої жирні сраки вивозять на курорти - коштом життів дітей, які вмирають в лікарнях без ліків
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.07 | DADDY

    Вартості лайт-боксів Тянибока також для цього достатньо

    Це була б справжня ініциатива "Свій до свого по своє" від справжньої української сили.
    Але лайт-бокси і біг-морди важливіші...втім,як і Луї Віттон.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.07 | OlalaZhm

     А шо, Тягнибок вже бюджет розподіляє? Супер!!! Дякую за новину!

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.07 | DADDY

      А шо, Луї Віттон бюджетним коштом куплений?Дякую за новину!

      Ви тільки на негатив увагу звертаєте? А конструктива у моєму дописі не помітили?
      Ну, тоді: Ває кон Діас.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.07 | igorg

       Луї Віттон? Це вже дуже серйозний діагноз

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.08.07 | Odesa

        Ми скочуємося у прірву.

        Я випадково бачив по телевізору цей матеріал. Жахливий коктейль невігластва і брехні! Терміново треба відновити карну відповідальність за наклеп, інакше країну просто "заїдять воші".
        Нескінченні ідіотичні перевірки, безглузді обмеження на використання ліків і брехливі журналістські матеріали добивають і так півживу державну медицину. Як лікар, що давно "відокремився від держави", я особисто маю зиск з такої агонії бюджетної медицини: в мене під дверима шикуються черги. Але ж криза державної медицини може поставити перед нацією не менш серйозні виклики, аніж економічна та політична кризи чи військова вразливість! А шляхів порятунку достатньо! Досить скоротити і жорстко проконтролювати центральний апарат міністерства, обмежити його вплив на низові ініціативи, зняти заборони і контрольні обмеження на фінінсування певних галузей, припинити шарпати медперсонал різними курсами, переатестаціями та іншими способами узалежнити і трохи пограбувати, і все це стане цілком життєздатним.
        Ця риба зіпсувалася з голови, звідтам її треба і "оздоровлювати". З кабміну і владних кабінетів гниття охопило багату і працелюбну країну. Там і слід навести лад найперше. Ваше слово, товаришу виборець!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.07 | igorg

         А що вибирати? Я просто дивуюся як зіпсовані

         певні молоді люди, що йдуть у ту систему. Яка готовність зробити будь-яку підлість, фальсифікацію, обман. Так само і журналісти. Невже повна втрата совісті? Прийдіть в пологовий будинок, походіть, подивіться як працює лікар день, тиждень, походіть за лікарем і зрозумієте що це за "осине кубло". Ніхто проганяти не стане.
         В місті залишилося сім неонатологів (лікарів-педіатрів пологових будинків). З них три пенсійного віку, іншим за сорок. З десяток ставок вільні, нема бажаючих. Навантаження на одного рівне двом-трьом ставкам, платять максимум за півтори. На сайті міськвідділу охорони здоров'я постійно висить запрошення на роботу. Чомусь не йдуть. Педіатрів у місті вже також практично нема.

         Років 8-10 також був прецедент, коли неонатолога кинули за грати в СІЗО. Звісно, що в медицину людина не повернулася.
         В пологових будинках неонатологи це майже каста ізгоїв, для биття. Усі прекрасно знають що гроші не в них, але луплять завжи їх. Зважди за цапа відбувайла. То кому це потрібно? Це ще старі кадри якось терплять.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua