МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Світові злочинці Гітлер та Сталін і суддя Кирил

08/07/2009 | Йосиф Сірка
‘The only thing necessary for the triumph [of evil] is for good men to do nothing.’ Edmund Burke (англійський філософ)*.

Низка коментарів в українських виданнях щодо відвідин України Московським патріярхом Кирилом однозначно згідні з тим, що це не була подорож святішого отця до свого стада, щоб помолитися, а скоріш, щоб виконати кремлівську агітацію за „один народ” православний. Правда, дехто з авторів журналістської „братії” пробували говорити в унісон з Московським патріярхом. В.Піховшек у статті „Failed state” Україна і візит Патріарха Кирила” (Главред, 3.8.09) після нищівної критики України, виявив свої симпатії. Він заторкнув і „споживчу складову” Заходу (але не звернув увагу на годинник патріарха за 30 тисяч евро) і на те, що „помісна церква вже 2000 років існує” в Україні. А потім „авторитетно” зазначив: „Потрібно визнати, що Голодомор був не геноцидом етнічних українців, а засобом знищення економічно самостійних власників.” Що ж чекати від росіянина, якому блокують взагалі інформацію про Україну, коли досвідчений і „вислужений” журналіст в Україні нехтує тисячами доказів, що Голодомор був таки геноцидом українського народу! Та вже одного авторитету амерниканського єврея Рафаєля Лемкіна повинно було б вистачити Пеховшекові, щоб знов не заводити читачів в оману. Сама журналістська етика вимагає, щоб такі твердження, які Пеховшек написав, не потрапляли на сторінки газет та журналів, бо вони є образою пам”яті мільйонів, що загинули голодною смертю! Зрештою, відомий журналіст з недавньої сумної ери попереднього президента повинен би знати, що за заперечення Голокоста поплатився вже не один. Серед останніх німець Ернест Цюндель ( Zündel), якого за заперечення Голокосту спочатку депортували із США до Канади (як мешканця Канади), а потім депортували до Німеччини, як громадянина ФРН, де його було засуджено до п”яти років ув”язнення. Англійського історика Дейвіда Ірвінґа (Irving), за заперечення Голокосту арештували в Австрії і тут засудили до трьох років. Український журналіст був би зробив Московському патріархові прислугу, коли був би звернув його увагу, що в Україні найвищий законодавчий орган визнав Голодомор геноцидом українського народу, але, на жаль, досі ще нікого за заперечення голодомору не засудили. Приклад Ізраїля повинен би бути дороговказом не тільки для українських журналістів, але й політиків, які живуть з податків тих, що пережили український ГОЛОКОСТ!

Патріарх Кирил також порушив тему Голодомору задля того, щоб сказати, що вмирали і росіяни і інші, а його батькам в той час хтось „підкинув” мішок борошна. Якщо вже патріарх виявив навіть бажання прийняти українське громадянство, то повинен би хоч ближче ознайомитись з Голодомором в Україні, оскільки українські селяни не мали не тільки борошна, але й картоплю, зерно та все їстивне від них забрали!

Слідкуючи за десятиденним перебуванням Московського патріярха дуже напрошується порівняти ці перші відвідини України „посланця” Кремля та перші відвідини Папи Римського Павла Йоганна ІІ у червні 2001 р.. Не будемо говорити про те, що на молебені Папи приходило до мільйона християн, бо Павло Йоганн ІІ був улюбленим Папою не тільки в Україні, але й у світі!

Увагу нашу привертає той факт, що Папа, який не претендував на звання Патріярха України – звернувся до своїх шанувальників державною мовою України - українською, а Московський Патріярх не спромігся навіть на одне речення українською! Якщо пригадати промови Павла Йоганна ІІ, то в них була повністю відсутня політизація – він звертався до вірячих як Отець духовний, якому йшлося про проповідування Слова Божого, християнську любов до ближнього, толерантність до іншої віри і повагу до кожного народу.

У „мітінґових” промовах Московського патріарха „паства” не почула про Слово Боже, але зате мала нагоду переконатися, що погляди Кирила повністю ототожнюються з поглядами кремлівських посадовців. Йдеться не тільки про Голодомор, але й історію, яку Московський патріарх готовий сприймати лише так, як це трактують імперські інтереси Кремля, а не національні інтереси України – тобто, не об”єктивно, але сфальсифіконано! Великим доказом відданости імперським інтересам патріарха було співставлення злочинів А.Гітлера та Й.Сталіна. Виявляється, що голова РПЦ бачить „різницю” між найбільшими злочинцями минулого століття, а причина дуже проста – один (поганий) хотів завоювати світ, щоб німці ним правили, а другий (меньше поганий)– хотів щоб росіяни, тому його можна, до певної міри, виправдати. Чи не Путін був першим, що став виправдовувати найбільшого злочинця українського народу!?
Дуже поверховою була критика західного споживацтва, маючи на руці годинник вартістю 30 тисяч евро!

Та найбільше кидалося у вічі те, що з самого початку Патріарх РПЦ оминав слова Україна, українці. Складалося враження, що йому було б приємніше вживати термін „советские люди”, за яких він і сприймав тих, що хотіли помолитися разом з ним.

О.Палій у статті „Московський патріарх вивіз залишки ілюзій” (УП. 04.08.09) зазначив, що: „Практично в кожному місті патріарх говорив політичні речі, які не відрізнялися від офіційної кремлівської пропаганди. Зокрема, з питання Голодомору патріарх заявив, що це „спільна трагедія російського і українського народів”.

Прикро було слідкувати за поведінкою декотрих політиків та кандидатів у прези- денти України, які мовчки слухали Московського патріапха і намагалися бути чим ближче до нього, щоб їх камери „схопили”. А було б дуже доречно і Патріархові нагадати, що в Україні Голодомор визнано геноцидом українського народу і тої думки є численні парламенти світу.
Малоросійство проявилося у багатьох членів ВР України, які перед Московським патріархом демонстрували покірність, а у ВР блокують працю і вдаються до бійки, що ніяк не відповідає християнському вченню.

Отак і вийшло, що панував дух мітінгу, при постійній присутності найвищих представників Партії регіонів, а не дух побожности при першому візиті Московського патріарха в Україну. А щодо деяких політиків, то вони довели своєю рабською поведінкою та „надмірною побожністю”, що вони б годиллися подавати кадильницю, чи свічку священикові, а не змагатися за президентське крісло!


* Одинока конче потрібна річ для перемоги зла є те, щоб добрі люди були бездіяльними (з англійської – йс).

Відповіді

 • 2009.08.08 | simsimopen

  Кіріл виконував наказ Путіна - Мєдвєдєва

  І невипадково після повернення в Москву негайно подався доповідати про результати. Не знаю, чи ви зауважили, що однією із головних цілей своїх "проповідей" було протиставлення Європи (безбожный Запад) "боголюбивій православній Росії". Мовляв, для чого вам, українці, ЄС, краще - в православне братство... Дарма, що голодно і порожньо, зате в ваших патріархів навіть годинники по 30 тис. баксів. Отже, "всё путём..."
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.08 | РУСИН

   Re: Кіріл виконував наказ Путіна - Мєдвєдєва

   Усі наші сучасні біди – це наслідок сатанинської селекції, під час якої була фізично знищена найкраща частина українського народу, а решта – деморалізована. Українці в Україні досі не можуть здійснити того, що співають у національному гімні: «Запануємо ми, браття, у своїй сторонці», а залишаються на рідній землі у ролі національної меншини. Ба, нині ми постаємо перед реальним вибором на посаду президента з-поміж кандидатів, чужих Україні духом і культурою (дехто з них узагалі поза будь-якою культурою). Для ни Україна – не батьківщина, а лише територія і населення, над яким хочеться попанувати, – «ця країна». Думаймо, кого обираємо до національного проводу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.08 | Историк

    Я ж говорю: "резервисты" и вербовочный контингент

    для Кирилла:
    РУСИН пише:
    > Ба, нині ми постаємо перед реальним вибором на посаду президента з-поміж кандидатів, чужих Україні духом і культурою (дехто з них узагалі поза будь-якою культурою). Для ни Україна – не батьківщина, а лише територія і населення, над яким хочеться попанувати, – «ця країна». Думаймо, кого обираємо до національного проводу.
  • 2009.08.08 | Адвокат ...

   Схоже на те. Дуже схоже. Аж до "нєпрілічія".

 • 2009.08.08 | Историк

  Кирилл - полковой поп, призывающий украинских "резервистов"

  под старые знамена.
  «Россию часто характеризовали как страну рабов и господ. К сожалению, реально это страна генералов и солдат» (о.Яков Кротов)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.08 | Адвокат ...

   Ну що Ви, кулєґо! Курілка,-- "крупний бізь-нєсь-мєнь".

   Який намірив сь стать ґенералісімусом. Тіко він ще не рішив чого: контрабанди тютюну та алькоголю з "бєздуховноґо Запада", чи всєя Галактики.

   Друге,-- цікавіше, а перше,-- надійніше та й прибутковіше. ;)
 • 2009.08.08 | Историк

  Часы и должность (звание) у Кирилла уже есть. Пора заняться

  большой политикой. А политика у России - "ответить на агрессию" или "оказать братскую помощь". Есть, кстати, мнение, что Кирилл по своим профессиональным данным будет помощнее "тандема"... В общем, читайте "День опричника".
 • 2009.08.08 | Pianist

  Re: Світові злочинці Гітлер та Сталін і суддя Кирил

  Як просто можна вирішити нашу державотворчу проблему. Досить, щоб кожен українець усвідомив себе. Все. Більше нічого не потрібно. Якби кожен українець усвідомив себе, то Кирило (чи Кіріл) і дня не витримав би в Україні. Не забуваймо, що ця його поїздка - це просто розвідка. Масованої експансії треба чекати перед виборами Президента.
 • 2009.08.10 | Олег, Дніпропетровськ

  Re: Світові злочинці Гітлер та Сталін і суддя Кирил

  Про Піховшека зайве й згадувати - його несприйняття України й українського добре відомі ще з 2004 р. Своїм принципам він не зрадив.
  Нічого дивного нема й у поведінці Партії регіонів (чи регіону?). Їх моцковий й управлінський центр у Москві. Звідти вони дістають вказівки, як діяти.
 • 2009.08.10 | Александр

  Re: Світові злочинці Гітлер та Сталін і суддя Кирил

  Все это так. И по другому быть не могло.
  Ведь не секрет, что после разгрома и уничтожения РПЦ в 20-х,
  сталин решился в конце войны на некоторые шаги по восстановлению
  религии, но естественно под контролем славных органов НКВД
  Вербовали в органы уже духовных семинариях, а кто был не согласен
  просто не продвигали по службе.
  Позтому и алексей - 2, и кирилл -- увы!! увы !! сотрудники...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua