МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Китаєвській пустині таки сплахнуло

08/09/2009 | euro
У Києві в урочищі Китаєво триває силова громадянська акція із повернення нерухомості та майна, що були незаконно захоплені монахами Свято-Троїцького чоловічого монастиря (Китаївська пустинь). (Належить до УПЦ Московського патріархату).

Мешканці прилеглого до монастиря району зібрались сьогодні у кількості близько 500 осіб з метою припинити свавілля монастирської братії й повернути свою власність.

Перед брамою монастиря пройшов мітинг, де виступаючі висловились за жорсткі й радикальні дії по відновленню законності. Після закінчення мітинга люди силоміць зупинили будівельні роботи, що велись монастирем на захоплених земельних ділянках, перекрили усі в'їзди на них залізними ланцюгами й виставили громадську варту.

Потому група активних учасників акції вибила двері кв.№1 по вул.Китаївській, 32/5, що була захоплена ченцями 17 грудня 2008 року, і вселила до неї законного власника Олександра Калашникова (21 рік). Як свідчить потерпілий і його сусіди, ченці тривалий час погрожували йому та його матері, безпідставно вимагаючи звільнити квартиру. Після того як 14 грудня минулого року матір хлопця загинула у цій же квартирі за нез'ясованих обставин (офіційна версія – «отруєння чадним газом»), «святі отці» викинули сироту на вулицю.

Олександр розповідає: «17 грудня після похорон та поминального обіду до нас підійшли двоє представників монастиря, а очолював цю делегацію дільничний інспектор Іваницький І.І. Служитель монастиря отець Федір спершу висловив нам співчуття та попросив дозволу зайти до хати для розмови. Зайшовши отець Федір прямо сказав, що ця квартира належить монастирю, і ми повинні її негайно залишити і додав: «Ви ж розумієте, що я звідси вже нікуди не піду». За сприяння дільничого інспектора хлопця серед зими виставили на двір.

Далі, зі слів потерпілого, трапилось наступне: «21 грудня пізно увечері служителі монастиря зруйнували веранду і сарай, які моя сім’я свого часу збудувала власним коштом і на законних підставах. 22 грудня, усе, що знаходилось у квартирі (документи, гроші, речі, меблі, продукти та інше) винесли без нашої присутності. Я подав заяви щодо незаконного захоплення будинку та майна особами з Китаївського монастиря до: КМДА call-центр 0-51, управління праці та соціального захисту, начальнику голосіївського РУГУ МВС України м. Києва, підполковнику міліції Стрижану В.О., звідки матеріали були направлені прокуророві Голосіївського району м.Києва, на ім'я старшого радника юстиції Іванця М.Г.».

Але, не зважаючи на численні звернення, жодних заходів правоохоронці тоді не вжили.

*Олександр є правнуком видатного українського вченого, працівника Інституту садівництва П.Савковського, який отримав від держави цю трикімнатну квартиру 1953 року і з тих пір це було єдине їхнє сімейне помешкання.

Сьогодні на місці подій працюють слідчі, що опитують громадян по цих та інших фактах правопорушень, які вчинялись ченцями за останні роки. Також присутні старші офіцери Головного управління МВС м.Києва та Голосіївського районного УМВС. З метою запобігання сутичкам між сторонами конфлікту варту несуть бійці спецпідрозділу «Беркут» та патрульно-постової служби.

Стан квартири О.Калашникова, яку громадяни сьогодні силоміць відбили у ченців, вразив усіх дороговизною ремонту. Учасник подій Петро Несвітайло висловився так: «Скромні служителі культу облаштували собі там п'ятизіркову келію, щоб якісно відпочивати після тяжких чернечих буднів. Сором і ганьба! Це не монастир, а злодійське кодло, яке треба судити і саджати. Нехай на кримінальній зоні спокутують усе що накоїли. Ми знайдемо спосіб передати туди всю правду про цих злодюг, а там їм хлопці з наколками доступно пояснять, ким вони є насправді».

Громадяни сьогодні вважали за необхідне, у першу чергу, відновити справедливість стосовно Сашка Калашникова. Наступним кроком стане повернення цілої низки об’єктів нерухомості (земельних ділянок, господарських споруд, гаражів), що були самовільно захоплені ченцями упродовж останніх років.

Також учасники акції сьогодні зібрали кошти й замовили в одній із київських фірм нові двері для квартири О.Калашникова. Після доставки дверей трапився відвертий силовий інцидент, спровокований ченцями. Особи у рясах спробували перешкодити встановленню нових дверей і здійснили фізичний напад на представників фірми, що мала виконати замовлення по монтажу. Проте, бійці «Беркуту» професійно й жорстко попередили вчинення чергового злочину й не допустили фізичної сутички між сторонами.

За словами Олександра Данилюка, адвоката мешканців урочища Китаєво, що потерпіли від беззаконня збоку Китаєвського монастиря, - представники правоохоронних органів, котрі сьогодні виконують свої службові обов’язки на місці подій, діють фахово й неупереджено. Адвокат переконаний, що вже у понеділок буде заведена відповідна кримінальна справа за ст.197-1 ККУ, яка передбачає, що самовільне захоплення земельних ділянок, їх незаконне використання тощо, - є кримінальним злочином, що карається позбавленням волі.

Сьогодні учасники протесту також оголосили акцію безстроковою і закінчиться вона, за їх словами, тоді, коли усе украдене буде повернуто, а також за умови, що всі заяви про скоєння злочинів представниками монастиря будуть належним чином розглянуті та зареєстровані, опитані усі свідки та потерпілі, проведені усі необхідні слідчі дії та справи будуть передані до суду.

Також громадяни вимагають від Предстоятеля УПЦ(МП) Митрополита Володимира (Сабодана) відлучити від церкви всю братію Свято-Троїцького монастиря, як таких осіб, що зганьбили себе й підірвали авторитет Церкви методичним і свідомим порушенням низки засадничих релігійних канонів. Громадяни обіцяють, що у понеділок передадуть Митрополиту Володимиру низку свідчень, які готові підтвердити під духовною присягою, про те що керівництвом і ченцями Китаївської пустині здійснювались акти відвертого святотатства. Люди, зокрема, готові свідчити про речі, які неприпустимі не лише для ченців – осквернення святинь, насильництво, здирництво, хабарництво, шантаж.

Джерело: Пресс-служба Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності

Відповіді

 • 2009.08.09 | Гостья

  Re: У Китаєвській пустині таки сплахнуло

  Каждый из нас, когда его обижают, хочет справедливости, так почему в даном случае, мы протестуем, когда нужно отдать то, что принадлежало им раньше, не забывайтесь, это мы пришли, и живем там где место свято. Как горько, что Деньги, для людей стали главным, но Люди вспомните, что никто и никогда за деньги не смог купить Любовь, честь, душу, а главное БОГА.Главнее этого ничего нет, а все остальное тлен.
  Ой - ой, какие "плохие монахи" забрали, захватили, а как что так куда к Богу, в Церковь, а когда все отберете, куда ходить будете, а ведь пропадете! Люди не монахи виноваты, а власть, которая отбирает, но давать никому ничего не желает, ведь свой карман ближе, а нашли куда стрелки перевести, а вы, как стадо свиней корыто показали вот и бежите. Вспомните Вы же люди, и начните думать головой и поступать по совести. Поверьте можна прожить без многого, а вот без Бога ни минуты!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.09 | старий пес

   Дуже побожна Гостья, я зрозумів Вас так:

   Жити по Божому -- це прийти на поминки й з молитвою викинути "одержімих сатаной" хазяїв на вулицю. Бо кляті пожильці не мають Бога у серці, розуміння святості справи, і хочуть "странного", жити у своїй квартирі, бо мають "бісовські папери" на право влодіння нею. Такийі екзорцизм по православному напевне викине з їхніх душ сатану і поселить у ній "боголюбіє і смірєніє".
   Жити по Божому -- це прийти до Історичного музею і поставити у його дворі собачу буду, обізвавши її каплицею, бо ж там була Десятинна церква.
   Жити по Божому -- це обдерти розопис XVII-XIX віків у храмах Лаври і позамальовувати все іконами у дусі хохломи (чим більше золота, тим краще). Поруйнувати в'їздні ворота у Лаврі, бо через них не пролазить броньований Мерс.
   При цьому, покірно опустивши очі долу, "жечь глаголом" стосовно "вєщізма, гнілого, бєздуховного запада" і везти звідти без мита тютюнець та спирт.
   А якщо Ви такі побожні, то віддайте свою хату монахам, а самі прилаштуйтесь десь на вулиці.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.09 | Габелок

    Re: А що таке Бог?

    Все це залежить від того як це пояснить кремлівський/кагебістський патріарх, який по совмєстітєльству є ще й єнєралом ФСБ. Так що ж таке є бісівське для кремлівського кагебе канонізованого патріархату? Все що є божим для світу є бісівське для кремлівської сатани в сатанинській імперії.
  • 2009.08.09 | igorg

   Богу келії з євроремонтом не потрібні так само як

   і ченці аби почути людину.
   Якщо ченці викидають сироту на вулицю тому що це належало 70 років церкві яку знищили більшовики то хто вони. Якщо ми будемо діяти аналогічно то що почнеться? Може пані допоможе мені вернути пару гектарів дубового лісу, що належав моєму дідові і який вирубали? А пару гектарів землі? А коней, реманент?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.10 | Олена Весел

    А пасіку, кузню, леваду

    Бричку, коней, гектари лісу і гектари поля, кусок річки і кусок звіринця - і це у незаможного селянина!!!!! А моєму діду за те, що він вибігав, щоб ще за радянських часів повернути громаді церкву, убив залишки здоров'я на її ремонт і відновлення та задоволення забаганок священників по 10 разів перемальовувати образи, бо бачте не дуже страшно намалювали і Бог не такий надутий, як їм треба вийшов, за те, що захищав її і сам під кулі потрапляв, піп УПЦ МП спочатку ту церкву розграбував і позабирав все куплене коштом громади золоте церковне приладдя і навіть новенькі ризи, а інший, якого село разом з матушкою зразу після семінарії пригріло, хату купило, годувало, поїло, дітям помагало, ще і фашистом при всіх обізвав, бо бачте не тою мовою до нього звернувся. Привіз оце недавно мощі святих в село - так за місяць 12 трупів намалювалось серед тих дідусів і бабусь, які до церкви дошкандибали, а ще з десяток просто ноги-руки поламали після того протягом тижня, досі ще мруть як мухи і падають з інсультами. А як на счьот патрєтів Януковича на виборах 2004 поряд з образом - це яким таким церковним регламентом такі дії прописані?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.10 | Рудь Микола

     Люди самі винні

     Бо нема чого їм попа з Отцем Небесним плутати.
     Господь у плодах рук людських потреби не має.

     То ж не запобігайте перед попами, а тим паче
     коли вони вашу мову ображають, яку Вам рідна мама
     передала ще у чреві своєму.
     За таку образу попа слід до суду тягнути і вигнати
     з села за образу громади, що своєю мовою говорить.
     Піп - служка громади і без її волі ніц не має робити,
     а тим паче майно громади розкрадати.
     За такі речі слід обрати старосту, викликати міліцію,
     зробити заяву письмову і приволокти попа за патли перед люди,
     щоб віддав що украв і на суд так само приволокти та судити
     обо'язково у селі виїздним судом.

     Народ чеський своє відродження почав з Яна Гуса,
     коли попів та монахів поставив на місце і змусив
     служити людям у пошуках дороги до Бога, а не череву своєму.

     Якщо народ навприсядки та на колінах перед попом,
     то туди йому й дорога.

     А як трупам та гробам поклоняються, з ганчір'ям брудним
     вештаються по світах, замість того, щоб до Господа звертатись
     з чистою молитвою - то гріх великий мають і на манівці
     сліпцями-попами виведені, щоб загинути.

     Мудрецями Русі задовго до християн сказано,
     щоб люди не молились покійникам, бо вони
     у гробах - нічого не знають.

     Господь не потребує посередників для спілкування з чадами своїми.
     Церква - то не ризи попівські, а коли двоє збираються во ІМ'Я ЙОГО.
     Все це написано і сказано дохристиянськими православними священниками,
     задовго до того, як гридні княжі загнали списами народ
     у Почайну і не давали вийти тим, хто не поцілував хреста.

     Ті, хто не поцілували хреста - попливли прохромленими
     за течією у кривавій воді прямо до Царствія Небесного.

     Отже, думайте, кому поклоняєтесь.

     Олена Весел пише:
     > А моєму діду за те, що він вибігав, щоб ще за радянських часів повернути громаді церкву, убив залишки здоров'я на її ремонт і відновлення та задоволення забаганок священників по 10 разів перемальовувати образи, бо бачте не дуже страшно намалювали і Бог не такий надутий, як їм треба вийшов, за те, що захищав її і сам під кулі потрапляв, піп УПЦ МП спочатку ту церкву розграбував і позабирав все куплене коштом громади золоте церковне приладдя і навіть новенькі ризи, а інший, якого село разом з матушкою зразу після семінарії пригріло, хату купило, годувало, поїло, дітям помагало, ще і фашистом при всіх обізвав, бо бачте не тою мовою до нього звернувся. Привіз оце недавно мощі святих в село - так за місяць 12 трупів намалювалось серед тих дідусів і бабусь, які до церкви дошкандибали, а ще з десяток просто ноги-руки поламали після того протягом тижня, досі ще мруть як мухи і падають з інсультами. А як на счьот патрєтів Януковича на виборах 2004 поряд з образом - це яким таким церковним регламентом такі дії прописані?
  • 2009.08.10 | Taras-ods

   Це Ваша особиста думка.

   Гостья пише:
   > Каждый из нас, когда его обижают, хочет справедливости, так почему в даном случае, мы протестуем, когда нужно отдать то, что принадлежало им раньше, не забывайтесь, это мы пришли, и живем там где место свято. Как горько, что Деньги, для людей стали главным, но Люди вспомните, что никто и никогда за деньги не смог купить Любовь, честь, душу, а главное БОГА.Главнее этого ничего нет, а все остальное тлен.
   > Ой - ой, какие "плохие монахи" забрали, захватили, а как что так куда к Богу, в Церковь, а когда все отберете, куда ходить будете, а ведь пропадете! Люди не монахи виноваты, а власть, которая отбирает, но давать никому ничего не желает, ведь свой карман ближе, а нашли куда стрелки перевести, а вы, как стадо свиней корыто показали вот и бежите. Вспомните Вы же люди, и начните думать головой и поступать по совести. Поверьте можна прожить без многого, а вот без Бога ни минуты!


   тобто хай сирота живе на вулиці, бо чиновникам з кооперативу захтілося розширити жилплощу?
   А може пора ціх підприємців обкладати податками як всіх громадян?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.10 | Odesa

    Якщо в цієї фофудної "гостьї" не знайшлося кращих аргументів,

    ніж "як до горя, то й до Бога" ("льогко" ототожнюючи Бога зі злочинною чернечею бандою), то вже і сліпому ясно: відбувається відверте насильство і злодіяння московських попів, одурілих від безкарності. Ці окупанти, сподіваючись на підтримку злочинної і беззаконної за суттю московської імперії, вже геть пустилися берега і втратили почуття міри в своєму злодійстві. Кожна чесна людина має сприяти очищенню України від цієї ворожої диверсійної сітки. Сподіваюся, що це осине кубло скоро опиниться на звалищі історії поруч з людожерським московським імперіалізмом, що його породив.
  • 2009.08.10 | GreyWraith

   Re: У Китаєвській пустині таки сплахнуло

   Гостья пише:
   Люди вспомните, что никто и никогда за деньги не смог купить Любовь, честь, душу, а главное БОГА.Главнее этого ничего нет, а все остальное тлен.
   Ви справді вірите, що Бог - поряд із цими монахами-гангстерами? ;)

   Ой - ой, какие "плохие монахи" забрали, захватили, а как что так куда к Богу, в Церковь, а когда все отберете, куда ходить будете,
   Знайдемо. Але точно не до цієї гопоти. :)

   а ведь пропадете!
   Так як та нещасна жінка, про яку згадано? ;) А Ви про своє спасіння подумали, коли на Страшному суді Ісус Христос Вас запитає з Вас те, що Ви допомагали пройдисвітам, що прикривалися Його іменем, чинити злочин та кривду знедоленим? ;) І за сліпоту Вашу, через яку Ви ніяк не хотіли за справами розбиратися, у тому що справжнє, а що ні...

   Люди не монахи виноваты, а власть, которая отбирает, но давать никому ничего не желает,
   Це Ви разом із тими бандитами в рясах будете Христу про злу і винну у всьому владу пояснювати. :) Як думаєте, сприйме він таке виправдання?

   Поверьте можна прожить без многого, а вот без Бога ни минуты!
   Чому не можна жити без Бога? Он монахи і Ви разом з ними живете, і, схоже, непогано. :)
  • 2009.08.10 | Koala

   Нехай, але який це стосунок має до згаданої ситуації?

 • 2009.08.10 | Andrij

  Re: У Китаєвській пустині таки сплахнуло

 • 2009.08.10 | GreyWraith

  Смирення, побожність та любов до ближнього від РПЦ?

  euro пише:
  Як свідчить потерпілий і його сусіди, ченці тривалий час погрожували йому та його матері, безпідставно вимагаючи звільнити квартиру. Після того як 14 грудня минулого року матір хлопця загинула у цій же квартирі за нез'ясованих обставин (офіційна версія – «отруєння чадним газом»), «святі отці» викинули сироту на вулицю.
 • 2009.08.10 | DADDY

  ДЯкуємо за це говорящому роботу-андроїду: кіНАХ!

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
  від 26 квітня 2002 р. N 228-р
  Київ


  Про передачу цілісного майнового комплексу
  Київського державного науково-виробничого
  учбового комбінату в безоплатне користування
  монастирю "Китаївський пустинницький скит"


  Підтримати пропозицію Мінагрополітики, погоджену з
  Мінекономіки, Мінфіном, Держкомрелігій, Фондом державного майна,
  про передачу в безоплатне користування монастирю "Китаївський
  пустинницький скит" цілісного майнового комплексу Київського
  державного науково-виробничого учбового комбінату після його
  ліквідації в установленому порядку.


  Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

  http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=145&user=1249903568122176
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.10 | AxeHarry

   Re: ДЯкуємо за це говорящому роботу-андроїду: кіНАХ!

   Мeні цікаво - яка процeдура приїзду сюди москвопопів у монастирі? Вони отримують укргромадянство? ім видають візи?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.10 | DADDY

    :-/ які ж візи з "братніх" попів?Ми їм і Почаїв (Ящур) віддали і

    Китаївську пустинь (кіНАХ).
 • 2009.08.10 | Арій.

  Бісові попи.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua