МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Свобода» ініціювала встановлення меморіальної дошки С.Петлюрі

08/10/2009 | UPA_Podilya
Деражнянська «Свобода» ініціювала встановлення меморіальної дошки С.Петлюрі
Деражнянська районна організація ВО «Свобода» виступила з ініціативою встановлення на приміщення залізничного вокзалу у Деражні меморіальної дошки Головному Отаману УНР Симону Петлюрі.
8 листопада 1919 року у м.Деражні Петлюра провів державну нараду Директорії УНР, на якій були присутні Президент ЗУНР Є.Петрушевич, член Директорії А.Макаренко, прем’єр І.Мазепа, державні чиновники: С.Шрамченко, В.Сальський і командир 1-го корпусу УГА генерал І.Микитка. Місцем наради був вагон бронепотяга, який розташовувався на території залізничної станції «Деражня».
Деражнянська «Свобода» звернулася до місцевої влади з ініціативою встановити на приміщення залізничного вокзалу меморіальної дошки Симону Петлюрі на честь відзначення в Україні 90-річчя подій Української революції.
Голова Деражнянської районної організації ВО «Свобода» Олег Шкабара зазначив, що містечко Деражня мало за честь приймати українських державників на своїй землі і сьогодні українці повинні шанувати ті нелегкі часи і віддати належне українським героям.


Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО “Свобода”

Відповіді

  • 2009.08.10 | Sean

    взагалі-то Директорія в цей час тікала

    і перебувала переважно у мандрівному штабному вагоні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua