МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правозахисники критикують "комендантську годину" для дітей

08/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Запровадження в Україні «комендантської години» для неповнолітніх порушує права людини.

Про це кореспонденту УНІАН заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир ЯВОРСЬКИЙ.

"Це абсолютне і безумовне порушення свободи пересування особи, що гарантується Конституцією та Європейською Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод", - зазначив він.

За словами В.ЯВОРСЬКОГО, такому обмеженню "не може бути виправдання", оскільки цей захід може застосовуватися у крайніх випадках, тимчасово, на короткий строк і повинні бути дуже серйозні підстави влади для таких дій.

Крім того, як зауважив співголова Харківської правозахисної групи Євген ЗАХАРОВ, запровадження «комендантської години» для неповнолітніх є "елементом надзвичайного стану, який ніхто не оголошував".

Як повідомляв УНІАН, Всеукраїнська громадська організація «Комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією» заявила, що має намір до вересня розробити і направити на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає введення в Україні «комендантської години» для неповнолітніх. Законопроектом планується передбачити внесення поправок до закону про охорону дитинства, зокрема, передбачається, що комендантська година для дітей до 16 років під час навчального року починатиметься з 22.00, у період канікул – з 23.00.

https://maidanua.org/static/news/2009/1249655547.html

sean

Відповіді

 • 2009.08.11 | Вячеслав Хаврусь

  НМД, даремно

  В Німеччині наприклад діти до 12-ти років не можуть залишатися ніколи без догляду дорослих. Я думаю, подібну ж практику треба пропонувати і в Україні. Як варіант, діти можуть відвідувати розважальні заклади в вечірній час лише в присутності своїх батьків. Все-таки з 1-м місцем в Європі по вживанню українськими підлітками алкоголю треба щось робити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.11 | ziggy_freud

   то треба скорочувати вживання алкоголю, замість

   обмежувати свободу пересування.

   1) суворо обмежити рекламу, включно з "молодіжними" та "прикольними" слабоалкоголіками
   2) штрафувати продавців і власників за продаж неповнолітнім
   3) зрештою скороти кількість "свят", коли вся країна примусово відправляється в запой на пару тижнів
  • 2009.08.11 | ak1001

   до 12 це одне, а от після 12 - це вже зовсім іншеCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua