МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Яценюка по Ратушняку

08/12/2009 | Sean
З мила "Майдану"

****

12 серпня 2009 року

Звернення лідера Громадської організації «ФРОНТ ЗМІН» до громадян України

Напад мера Ужгорода на волонтера Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН» сколихнув всю країну.

Двометровий здоровань напав на 21-річну тендітну студентку, котра роздавала інформаційні буклети «ФРОНТУ ЗМІН», і завдав їй тілесні ушкодження різного ступеня важкості. І зробив це на основі расистських поглядів, про що сам відкрито зізнався в ЗМІ.

Надзвичайний випадок? Ні. Волонтерка «ФРОНТУ ЗМІН» – далеко не перша жертва закарпатського злочинця у владі. Він нападав на чиновників, політиків, депутатів, шанованих у суспільстві людей, просто перехожих. Усе сходило йому з рук. Без сумніву, і напад на дівчину теж мав би залишитися непоміченим.

Скільки злочинів місцевих князьків у всій Україні залишаються незафіксованими? Найчастіше ми навіть не знаємо про те, які злочини відбуваються під прикриттям «місцевих баронів» у тому чи іншому місті. У тих же нечастих випадках, коли справа доходить до публічного розголосу, високопоставлені злочинці легко уникають правосуддя, ховаючись у країні або за кордоном. Саме так вчинив депутат Лозінський.

В Україні склався порядок, який дарує ратушнякам і лозінським безкарність. Місцеві князьки є частиною олігархічних кланів, що засідають у Верховній Раді. Олігархічному уряду вони забезпечують підтримку на виборах у своїх регіонах (адмінресурс), а натомість – отримують політичний «дах» для сваволі на довірених їм територіях – в областях, містах, селах. Цей «дах» дає ратушнякам і лозінським змогу влаштовувати полювання на селян, проповідувати нацизм і переслідувати інакодумців.

Простим людям у такій країні, ясна річ, живеться нелегко. Зате «хрещеним батькам» системи легко керувати «електоратом». Адже хто краще зможе виконувати завдання своїх патронів, ніж лозінські й ратушняки – повноцінні «господарі» регіонів?

Батько нового українського феодалізму – колишній прем'єр-міністр України, лідер партії «Громада», «господар» Дніпропетровської області Лазаренко, який нині сидить в американській в'язниці. І Ратушняк, і Лозінський починали політичну кар'єру з лазаренківської «Громади».

Ні Тимошенко, ні Янукович не виступили проти дій Ратушняка. Реакція президента Ющенка була млявою й неадекватною. Це прямо вказує на те, що місцеві князьки є частиною державної машини влади.

Інакше чим можна пояснити те, що правоохоронні органи від початку звужують кваліфікацію дій мера? Поки прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу проти Ратушняка тільки за двома статтями – за хуліганство й перевищення службових повноважень. Але його дії – це ще й завдання тілесних ушкоджень середньої важкості (ст. 122). Це – перешкоджання законній діяльності громадської організації (ст. 170). Це – розпалювання міжнаціональної ворожнечі в поєднанні з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинене посадовою особою (ст. 161 ч. 2). Ратушняк порушив п'ять статей Кримінального кодексу й повинен нести за це відповідальність.

Безкарності не повинно бути. Якщо кожний ратушняк може відкрито й безкарно пропагувати нацизм, країна може буквально розсипатися. Після 2004 року ми живемо в державі, розділеній навпіл. Один Бог знає, на які й на скільки частин здатна розділити Україну майбутня президентська кампанія, якщо політичну дискусію вестимуть «діячі» рівня Ратушняка – із використанням кулаків, нацистської й расистської риторики. Діяльність Ратушняка і йому подібних – це поглиблення розколу України. Це – шлях до знищення держави.

Тому я заявляю – я зроблю все, щоб Ратушняка було покарано не за хуліганство, а за всі злочини, вчинені ним. Я вже звернувся з відповідною заявою до Генпрокуратури, МВС і СБУ. Україна – багатонаціональна, полікультурна і багатоконфесійна країна. В цьому – її стратегічний ресурс, а не слабкість. Тільки добре розуміючи це можна врятувати країну.

Закликаю всі політичні партії, громадські організації, всіх громадян України. Скажіть своє слово проти ксенофобії, расизму й нацизму. Зверніться до Генпрокуратури з вимогою порушити справу проти Ратушняка за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Я звертаюся до всіх жителів Закарпаття – українців і росіян, угорців і словаків, ромів і євреїв. Не бійтеся! Давайте разом покажемо Ратушняку і його покровителям у Києві, що їхній час закінчився!

Арсеній Яценюк

Відповіді

 • 2009.08.12 | yes

  Скупа сльоза скотилася по моїй щоці: кінець політкар"єри Сєні

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.12 | Bogun

   Після заяв Яценюка по листу Мєдвєда,

   Після заяв Яценюка по листу Мєдвєда, я десь починаю розуміти Ратушняка!
  • 2009.08.12 | ak1001

   нерозумію вашої радості

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.12 | yes

    А там радісного написано? Цілком прогнозовано з мого боку.

 • 2009.08.12 | Горицвіт

  нормально вродіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua