МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Ульянченко (/)

08/12/2009 | observеr
У Ющенка відреагували на заяву Медведєва: агресія стосується держави

Публічне звернення Президента РФ Дмитра МЕДВЕДЄВА до Президента України Віктора ЮЩЕНКА має нагадати усім політичним силам та громадським організаціям і рухам України про потребу внутрішньої консолідації, незважаючи на будь-яку політичну чи партійну приналежність.
Про це йдеться у заяві голови політради “Нашої України” Віри УЛЬЯНЧЕНКО, розміщеній на центральному інформаційному сервері партії.
У заяві зазначається, що публічне звернення Д.МЕДВЕДЄВА дає підстави для членів «Нашої України», її прихильників та громадськості зробити головний висновок: “на жаль, молоде керівництво Росії перетворюється на заручника старих імперських комплексів, які змушують постійно плекати образ зовнішнього ворога і підміняти рівноправний діалог з усіма сусідніми державами мовою образ і погроз. Саме ця причина вимагає чітко розставити всі крапки над “і”.
Насамперед, заявляє В.УЛЬЯНЧЕНКО, “викликає здивування заява щодо бажання вести з Україною партнерський економічний діалог. В економічній площині ми неодноразово бачили невиконання домовленостей про функціонування зони вільної торгівлі між Україною і Росією, яка вигідна обом народам. Складовою хибної політики є інспірований російською стороною газовий конфлікт, який отримав негативну оцінку як в Україні, так і у Європейському співтоваристві. Партія «Наша Україна» також неодноразово наголошувала на економічно необґрунтованих та політично заангажованих умовах угод щодо постачання природного газу в Україну”.
“Не може не викликати здивування теза, викладена в зверненні Президента Росії, про єдину для наших країн газотранспортну систему. За такою логікою ми б мали говорити і про єдність газових і нафтових ресурсів, що знаходяться на території Російської Федерації, оскільки так було в “добрі старі часи Радянського Союзу”, - зазначає глава Секретаріату Президента України В.УЛЬЯНЧЕНКО.
На її переконання, “недалекоглядна політика тиску й обману не відповідає справжнім економічним інтересам Росії. Як приклад взаємовигідної співпраці - активний діалог між діловими колами наших держав. Ми бачимо мудрість у діях російських інвесторів, які не лише створюють нові робочі місця в Україні, платять податки до українського бюджету, але й по-братньому допомагають нам у відновленні національних святинь та історичних пам’яток української державності”.
“Не витримують критики слова про утиски російськомовного населення в Україні. Про безпідставність таких звинувачень свідчать висновки багатьох авторитетних міжнародних організацій. Красномовний факт: у Росії, де проживають мільйони українців, немає жодної української школи. Тимчасом в Україні понад 1400 шкіл з російською мовою викладання, в кожній загальноосвітній українській школі вивчається російська мова і література. За рахунок українського державного бюджету повноцінно функціонують російські театри, музеї і культурні центри.
Очевидно, окремим російським політикам справді непросто усвідомлювати, що державною мовою в Україні є українська, в Польщі – польська, в Чехії – чеська, в Болгарії – болгарська. Водночас у них не виникає запитань, чому в багатонаціональній Російській Федерації, де проживають десятки великих народів, державною мовою є лише російська. До делікатних питань гуманітарної сфери керівництво Росії ставиться з офіцерською прямотою, плутаючись у фактах, договорюючись до того, буцімто всі російськомовні українці є етнічними росіянами.
Такі оцінки викликають не лише жаль, а вже й обурення та стурбованість з приводу нинішньої політичної тактики й стратегії керівництва Російської Федерації. Сьогодні цю стурбованість офіційно або неформально поділяють десятки держав світу”, - заявляє В.УЛЬЯНЧЕНКО.
Вона нагадує, що свою позицію щодо російсько-грузинського конфлікту партія «Наша Україна» неодноразово висловлювала і вона є незмінною: “Рівно рік тому під час подій на Південному Кавказі політика провокацій і тиску призвела до загибелі багатьох невинних людей – грузинів, осетинів, росіян. Закономірним є запитання, чи не настав час усвідомити, що порушення базових принципів міжнародного права про недоторканність державних кордонів може мати трагічні наслідки. Необхідність такого усвідомлення підтверджує той факт, що незалежність самопроголошених республік Південна Осетія й Абхазія цивілізований світ не визнав. Безсумнівно, політика провокацій не відповідає життєвим інтересам російського народу, чия багатостраждальна історія мала б навчити нових і молодих керівників Росії робити правильні висновки – не імперські, а партнерські”.
Як запевнила глава Секретаріату Президента, Україна робить усе, щоб така “недалекоглядна політика не вплинула на дружнє ставлення українців до російського народу. Про це переконливо свідчать соціологічні опитування, проведені спільно з компанією “Київський міжнародний інститут соціології” в Україні і “Левада-Центр” у Росії. Кількість українців, що вважають росіян своїми друзями та добрими сусідами, за період березень-2008 – березень-2009 зросла з 88% до 93%. Натомість нас не може не турбувати постійне антиукраїнське зомбування, яке відбувається в Росії. За період правління нинішнього Президента Росії кількість росіян, що вважають Україну недружньою державою, зросла з 30% до 56%, тобто майже удвічі”.
На її переконання, громадяни обох держав мають відмежуватися від “агресивної риторики, до анналів якої, на жаль, відходить останнє звернення Президента Росії. Ми розраховуємо, що мудрість наших народів поставить на місце тих, хто забуває не лише цивілізовані правила поведінки, але й уроки історії”.
Як заявила В.УЛЬЯНЧЕНКО, звернення Д.МЕДВЕДЄВА водночас відіграє й іншу роль, “певно, неочікувану для його авторів, – вкотре нагадає Україні про потребу внутрішньої консолідації, незважаючи на будь-яку політичну чи партійну приналежність. Агресивна тональність звернення російського лідера по суті стосується не В.ЮЩЕНКА і його політики, а всієї нашої держави й усього українського народу”.
Як голова політради партії «Наша Україна» В.УЛЬЯНЧЕНКО закликала виявити тверду солідарність в одстоюванні національних інтересів і недопущенні ведення з Україною будь-якого діалогу в неоімперській тональності.

постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-330742.html

Відповіді

 • 2009.08.12 | observеr

  повний текст - тут (л)

  http://www.razom.org.ua/news/2286/
 • 2009.08.12 | observеr

  Російський МЗС моментально запідозрив Ульянченко в довільності

  Російський МЗС моментально запідозрив Ульянченко в довільності
  12.08.2009 12:29___ www.ПРАВДА.com.ua

  Версія для друку Додати коментар [ 2 ]
  Секретаріат президента Віктора Ющенко довільно інтерпретував послання російського президента Дмитра Медведєва, побачивши в ньому елемент агресії.

  Про це заявив заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін, коментуючи заяву керівника політради "Нашої України" і глави СП Віри Ульянченко, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Це довільна інтерпретація того, що викладено в посланні нашого президента. У цьому посланні ніякої "агресії" зовсім немає, там виражена заклопотаність", - сказав він.

  "Обнадіює тільки та частина цієї відповіді, у якій говориться про те, що два народи, дві держави повинні взаємодіяти", - підкреслив Карасін.

  Заява Карасіна надійшла менше ніж за годину з моменту опублікування реакції Ульянченко.

  У розповсюдженій раніше заяві Ульянченко говориться: "Агресивна тональність звернення російського лідера, по суті, стосується не Віктора Андрійовича Ющенка, його політики, а всієї нашої держави і всього українського народу".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.12 | АБВГ

   Марков: Україна буде мати посла Росії тільки коли заслужить!

   Оце параноя!
   Вчора дивився російські канали.
   Таке враження, що коментатори тільки що вирвались з розбірки в комунальній квартирі, ще дрижать від напруги і ненависті до сусідів.
   Артисти.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.12 | Мартинюк

    Вельми комічно виглядала зустріч Медведєва з презихою Фінляндії

    Його слова про зразкове добросусідство між Росією та Фінляндією ще раз нагадали всім - Росія може бути хорошим сусідом, але тільки тоді, коли пару раз і добряче отримає по своїй нахабній ведмежій морді.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.12 | Bogun

     Re: Вельми комічно виглядала зустріч Медведєва з презихою Фінляндії

     Тільки так!
    • 2009.08.12 | АБВГ

     Опитування показують, що найгірше в Європі саме фіни відносяться

     до Росії.
     Тому й взірцеві.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.12 | Сахаров

      А як вони ще можуть ставитися до держави, яка

      перекрила вихід Фінляндії до Баренцового моря, захопивши район Петсамо-Ліінахамарі, відібрала одні з найбагатших у світі поклади нікелю (Нікель, Заполярний) і відхапала Карельський перешийок. Фінни Росію ненавидять і фінську війну не забули, але чекають свого часу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.12 | АБВГ

       Хотіли мочити в сортирах - а мочаться у власному ліжку!!!

       Видно, кепскі справи, коли фінів як взірцевих друзів позиціонують: більше нікого.
       Домочились.
       Завоняли всю перину :).
  • 2009.08.12 | GreyWraith

   Коли мій сусід стає дуже вже заклопотаним станом справ...

   ... не у себе, а у мене, то він посилається у пішу еротичну подорож.
 • 2009.08.12 | АБВГ

  паранойя: виявляється, послання до Ющенка було приватним

  як заявило сьогодні МЗС РФ.
  А ви, збоченці, його підглянули і підслухали!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.12 | Мартинюк

   НаноМедвед схоже обісрався ...

   Або вони з Путіними граються у доброго-поганого слідчого, або наноМедвед задалеко поліз не у свої справи - Зурабов це людина до "мозга жопи" путінська, а російський нановедведик зараз по дрібницях (бізнесових) намагається тягатися з Вованом і по дрібненькому вставляти йому палки в колеса.

   Виглядає що Дмитрик отримав звідкись підсрачників того ж самого дня, Про це свідчить блювотно-приторна єлейність його тону у розмові з фінською презихою того ж дня пополудні.І постійне мимрення про добросусідство і дружбу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.12 | GreyWraith

    Побачив, що ніхто його в Україні не боїться...

    ... і вирішив здати назад?
    До того ж, схоже, на Заході косо на це подивилися - вийшло із цими американськими цілком щирими ініціативами точно за приказками "скільки вовка не годуй - а він в ліс дивиться" і "горбатого могила виправить". І зараз ще дуже невчасно - митна війна Росії із Китаєм...

    А те, що зайвий раз лизонули руку ті шолудиві шавки, що й так російськими недоїдками харчуються, - ну так яка із цього користь? :)

    Мартинюк пише:
    або наноМедвед задалеко поліз не у свої справи - Зурабов це людина до "мозга жопи" путінська,
    Ще зауважу, що така відсутність посла об'єктивно шкодить саме Росії - і не тільки репутації у світі, а й навіть її розвідувально-підривній діяльності в Україні. :)

    І постійне мимрення про добросусідство і дружбу.
    Ви подробиць не знаєте: що то за перців наші туронули десь з місяць тому, що тих так трусить? :) Пам'ятаєте підозріле самогубство їхнього консула в Одесі, що гроші таємно переказував тамтешнім русофілам? НМД такі таємні фінансові операції тримаються в першу чергу на довго встановлюваних особистих контактах, і якщо СБУ справді вдалося вийти на слід і накрити ось цю таємну російську підривну підривну мережу, то це можна вважати великим нашим успіхом. Особливо із огляду на наступні вибори Президента...
 • 2009.08.12 | igorg

  Правильно, не справа Президента Путінським шісткам відповідати

 • 2009.08.12 | АБВГ

  Скажу точно- воювати не будуть. Без горілки не зможуть.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.12 | Мартинюк

   Точно - покидання фронту і революція.

   А також погроми заміських будинків російських олігархів... А як тільльки спалять хату Абрамовича - втрутяться Обама і Саркозі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.12 | GreyWraith

    А Обамі і Саркозі воно треба?

    НВАК втрутиться - для захисту співвітчизників, що, зокрема, торгують на російських базарах, від анархії та свавілля...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua