МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

08/12/2009 | Віктор Гарбар
Звернення російського президента Дмітрія Мєдвєдєва до Віктора Ющенка адресоване не так до найвищої посадової особи України, а передусім до політичного класу та до громадян України.

З властивим московським правителям великодержавним хамством пан Мєдвєдєв в ультимативній формі зажадав від українських політиків негайно визнати протекторат Кремля в усіх без винятку сферах суспільного та політичного життя нашої крани. Пан Мєдвєдєв не сказав нічого нового. Все це ми чули й раніше. І можна було б проігнорувати акторський дебют пана Мєдвєдєва у короткометражному кіно, як би не миттєва реакція частини українського політикуму на цей шедевр. Лідери, або спікери низки політичних партій, які разом мають прихильність біля половини українських виборців, миттєво стали во фрунт, взяли під козирок, заспівали «Боже, царя храні!». То ж можна констатувати, що «смотр сіл прошьол успєшно»! Примітно, що формальний адресат звернення протягом цілого робочого дня ніяк на нього не відреагував.

Громадяни ж України отримали змогу переконатись в тому, що рефлекси провінційної парт-хоз-номенклатури відмінно збереглись в сучасному українському політикумі, незважаючи на 18 років незалежності. А ще громадяни України отримали можливість дізнатись, що ж чекає на них у майбутньому, яке для них вже намалювали кремлівські геополітичні сценаристи. Власне й тут творчих злетів знайти не вдалось. Бо правильне життя українців має відбуватися за відомим совєцьким прислів`ям: «Пункт пєрвий: начальнік всєґда прав. Пункт второй: єслі начальнік нє прав, смотрі пункт пєрвий». І ніяких обіцянок «свєтлоґо будущєґо». Навіть натяків.

Чого ж пропонує супер-зірка геополітичного Мосфільму українцям? Добровільно, свідомо та демократично привести до влади людей, які швиденько ліквідують «історічєскоє нєдоразумєніє под. названім Україна». Тобто, фактично перестати бути громадянами України ще до її формальної ліквідації як держави. Спокусливо? Судячи з реакції частини українського політикуму,-- дуже! Мєдвєдєв очікує, що й більшість українських громадян пристане на його пропозицію.

Отже, «височайшим созволєнієм» передвиборча президентська кампанія в Україні розпочалась. І головною темою тієї кампанії «настоятєльно рєкомєдовано счітать Россію, єйо інтєрєси, єйо сімпатіі і антипатіі, єйо мнєніє, єйо вибор». Все інше,-- «просьба іґноріровать».

Жорсткий тон звернення, підкріплений двома військовими кораблями на дальньому плані, мав не на жарт налякати «пересічного українця». Демонстрація могутності Кремля, його рішучості та безжальності мала паралізувати волю, спонукати до колаборації заради збереження життя. Парадоксально! Очильник держави, яка заперечує Голодомор та вибілює сталінські репресії апелює до ментальних структур суспільної свідомості українців, породжених тими злочинами. Він апелює до інстинкту самозбереження, але спонукає до суїциду. А це означає, принаймні, що не такий вже впевнений пан Мєдвєдєв у перемозі «своїх» в боротьбі за владу у «ворожій» Україні. А від так, в українського суспільства є вибір: погодитись на спокусливу пропозицію пана Мєдвєдєва та добровільно самознищитись, або ж попри труднощі та негаразди будувати власну Державу. І вибір цей стосується кожного громадянина.


Україна чекає, що кожен зробить свій вибір, кожен виконає свій обов'язок.

Відповіді

 • 2009.08.12 | Tschislin

  Re: Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

  Ющенко - ТАК!
  Зізнаюсь, після 2004 я досить критично ставився до Президента (і мабуть-таки, є за що, тай тюлька вміє подобатись). Останнім часом думав підтримати Яценюка (із рейтингових міркуваннь), яле кролег не пройшов останньго і найважливішого тесту: реакція на москвохамство.
  В дупу рейтинг! У першому турі голосую за Юща!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.12 | Bogun

   Re: Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

   А я і першому і в другому. Бо вірю що він таки буде з нашим Президентом!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.12 | Tamerlan

    Підтримую. Ющенко наш Президент!

  • 2009.08.12 | Віктор Гарбар

   Re: Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

   Tschislin пише:
   > Ющенко - ТАК!

   На жаль... Бо він занадто нерішучий.


   > Зізнаюсь, після 2004 я досить критично ставився до Президента (і мабуть-таки, є за що, тай тюлька вміє подобатись). Останнім часом думав підтримати Яценюка (із рейтингових міркуваннь), яле кролег не пройшов останньго і найважливішого тесту: реакція на москвохамство.

   Я не хочу захищати Кролєґа, але маю зазначити, він має шанс позбутись совковських рефлексів.


   > В дупу рейтинг! У першому турі голосую за Юща!

   Подивимось... Може й так. :)


   P.S. Але мій текст не про те. ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.12 | Tschislin

    Re: Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

    як на мене - і про це теж. Може й головним чином. Але це тільки моє сприйняття.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.13 | vit

     Re: Ультиматум Мєдвєдєва скорее для внутреннего использования,

     чем для Украины. Согласитесь.В Украине такое заявление будет иметь крайне негативное отношение "сомневающихся" , и, если это заявление - начало предвыборной компании в Украине - крайне неудачный ход Москвы.
     А вот с точки зрения очередного "бития себя в грудь" - типа мы такие крутые, что можем "Украину к ногтю" - так это исключительно для внутреннего российского пользования.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.13 | Віктор Гарбар

      Re: Ультиматум Мєдвєдєва скорее для внутреннего использования,

      vit пише:
      > чем для Украины. Согласитесь.В Украине такое заявление будет иметь крайне негативное отношение "сомневающихся" , и, если это заявление - начало предвыборной компании в Украине - крайне неудачный ход Москвы.
      > А вот с точки зрения очередного "бития себя в грудь" - типа мы такие крутые, что можем "Украину к ногтю" - так это исключительно для внутреннего российского пользования.

      Такі оцінки звернення Мєдвєдєва вже лунали. Теза про те, що Мєдвєдєв вихвалявся перед своїми підданим власною потугою, теза вельми розумна. Однак, маю зазначити, що пан Мєдвєдєв, як показує спостереження за його діяльністю, вважає і Україну,-- внутрішньою справою РФ. Відповідно, українських громадян,-- підданими своєї країни, які "трошечки розбалувались", бо 18-ть років не знали панського батога, але про його існування й досі добре пам`ятають.
   • 2009.08.19 | yes

    Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.


    > > В дупу рейтинг! У першому турі голосую за Юща!
    >
    > Подивимось... Може й так. :)
    >
    >
    > P.S. Але мій текст не про те. ;)

    Ви просто не догнали, що ставши проти російської позиції в Україні, ви стали на бік Ющенка, а не на бік Яценюка, Тимошенко, Януковича та Медвєвєва. Спроба внести щось третє, заледве буде успішною.

    P.S.
    Те, що можна називати головною рисою українця, невідємною складовою його менталітету - ВИТРИМКА, ви називаєте нерішучістю. (боюсь, що під впливом пінчуково-коломойсько-рібіновичського зомбування у Вашій свідомості відбулися серйозні фізіологічні зміни. Щоденний автотренінг може Вам допомогти покращити здоров"я та тверезий погляд на процеси в Україні)

    Стара і замусолена тема про нерішучість Ющенка просто виглядає наївно на фоні досягнутих Ющенком результатів в Україні. Жоден український рішучий політик не добився такого поважного листа від сусіднього президента - авжеж, рішучість всіх інших українських політиків спрямована у зовсім іншому руслі - плювати на закони і побільше собі грошей, дерибану і влади.

    Саме цю рішучість Ви хотіли б бачити у Ющенка?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.19 | GreyWraith

     Re: Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

     yes пише:
     Ви просто не догнали, що ставши проти російської позиції в Україні, ви стали на бік Ющенка, а не на бік Яценюка, Тимошенко, Януковича та Медвєвєва. Спроба внести щось третє, заледве буде успішною.
     Все просто: або А - це А і 2x2=4 - або це не так. Є багато різних варіантів брехні - правда одна. Є багато варіантів рабства - воля одна.

     Те, що можна називати головною рисою українця, невідємною складовою його менталітету - ВИТРИМКА, ви називаєте нерішучістю.
     "Коли ти бережеш залізний спокій Всупір загальній паніці й клятьбі, Коли наперекір хулі жорстокій Між невірів ти віриш сам собі..." (с) (Р.Кіплінг)

     Стара і замусолена тема про нерішучість Ющенка просто виглядає наївно на фоні досягнутих Ющенком результатів в Україні.
     Ги, а у кого із Ющенкових опонентів результати більші і вагоміші? ;)

     Жоден український рішучий політик не добився такого поважного листа від сусіднього президента
     І де ж Ви тих інших рішучих помітили? Де у тих рішучих РІШЕННЯ? :)
 • 2009.08.15 | VOL

  Все то воно так - але трохи не так.

  А не так тому, що обидва кремлівських клоуни (один з них вільно говорить німецькою мовою) охмурили повністю пані Меркель при особистій зустрічі в Сочі.

  Пані ж, даючи інтерв"ю, вже заявила, що буде виступати проти відродження фашизму на теренах України, а також піднесення на щит українських національних героїв часів ІІ-ї Світової Війни.

  Робіть висновки панове. Що з цього тепер буде..? Та й буде на довгії роки. А виправити ситуацію ой як важко...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.23 | Адвокат ...

   Я Вам заздрю! Чєс`слово!!!

   VOL пише:
   > А не так тому, що обидва кремлівських клоуни (один з них вільно говорить німецькою мовою) охмурили повністю пані Меркель при особистій зустрічі в Сочі.

   Та ґєту "пані Мурькєль" ще таФФарішчь Шрьодєрь ахмуріл! Вконуючи "заданіє Центра" ;)


   > Пані ж, даючи інтерв"ю, вже заявила, що буде виступати проти відродження фашизму на теренах України, а також піднесення на щит українських національних героїв часів ІІ-ї Світової Війни.
   >
   > Робіть висновки панове. Що з цього тепер буде..? Та й буде на довгії роки. А виправити ситуацію ой як важко...

   "Пані", а вірніше,-- б*дь,-- "сґлатнула мєдвєлєдєвскіє сдрочькі",-- і була "заґлотом" задоволена сі. Німчура ніколи не хтіла, аби була Вільна Незалежна Соборна Україна. Яко й,-- мацькальва. Не дарма ж,-- усі мацькальськії царі з царіцьками були на 3-ри чверти німчурою. ;)
 • 2009.08.19 | ааа

  Re: Ультиматум Мєдвєдєва: пропозиція, від якої варто відмовитись.

  Бити медведя!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.23 | Адвокат ...

   Битку проти мідвєда маєте? Як да,-- то дайте!

   В`*бьом-с,-- мало ніпакажется! ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua