МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна витратила понад 3 млрд грн на російську мову. Росія - 0!

08/12/2009 | Narodna
Україна витратила 3 мільярди 195 мільйонів гривень з бюджетів усіх рівнів України на утримання навчальних закладів з російською мовою навчання, натомість Російська Федерація не виділила жодних коштів на утримання навчальних закладів з українською мовою навчання в Росії.
Про це свідчать оперативні дані Головної служби з питань гуманітарного розвитку Секретаріату Президента України, – повідомляє УНІАН.

Згідно з цими даними, в Україні нараховується 983 дошкільних навчальних заклади з російською мовою виховання, в Росії таких закладів з українською мовою навчання – 0, в Україні є 1199 загальноосвітніх навчальних заклади з російською мовою навчання, в Росії подібних закладів з українською мовою – 0. Загалом в Україні навчається російською мовою 779 423 учні загальноосвітніх навчальних закладів, 1 292 518 учнів вивчають російську мову як предмет і 165 544 учні вивчають російську факультативно або в гуртках. Натомість в Росії вивчають українську мову як предмет 205 учнів, а 100 учнів вивчають її факультативно.

В Україні навчаються російською мовою 59 656 студентів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації і 395 186 студентів ІІІ–ІV рівні акредитації. В Росії жоден студент не навчається українською мовою.

В Україні за рахунок державного бюджету надруковано 1 555 500 примірників підручників російською мовою вартістю 18 млн. 616 тис. гривень. У Росії державним коштом не надруковано жодного підручника українською мовою.

Відповіді

 • 2009.08.12 | АБВГ

  Накінець-то второпали, що потрібно виступати офензивно.

  У Росії в цьому питанні ні одного козиря, крім розгромленої в Москві єдиної української бібліотеки і знищеної в Підмосков"ї єдиної укранської церкви.
  Як казав Чорномирдін: "Украина запрещает русский язик. У нас етого нєт. "
  З наведених цифр видно, чого нєт.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.12 | GreyWraith

   Ні в якому разі не можна починати виправдовуватися

   Треба із цими числами не лінуватися ходити до того ж самого ОБСЄ і не забувати скаржитися на утиски українців в Росії. Хай росіяни там відгавкуються різною хуцпою, - треба постійно нагадувати тим же європейцям, з ким вони мають справу. :)

   BTW а цікаво, як будуть викручуватися наші доморощені русофільчики, коли воно роззявить пащеку на тему нечуваних утисків російської мови в Україні - а його по лобі ось цими трьома мільярдами.
 • 2009.08.13 | Иларион

  Re: Україна витратила понад 3 млрд грн на російську мову. Росія - 0!

  А як ставитися до заборони в РФ приймати украинцив на держслужбу?
  Окреми приклади - це фальшиви вивиски. А в основи - кадрова политика "непущать" и доносив, ябедництва. Тут усима методами ставлять батькив и дитей у становище "предателей". Народ про це знае и вважае за краще не видстоювати свои права.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua