МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Канада прокредитує перший український супутник

08/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Україна залучить кредит Канади у розмірі 254 млн. доларів на створення першого українського супутника.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив керівник Національного космічного агентства Олександр ЗІНЧЕНКО сьогодні журналістам у Кабінеті Міністрів.

«Загальна вартість проекту становить 254 млн. доларів, які надасть компанія MDA під 5,1% річних на 10 років», - сказав О.ЗІНЧЕНКО.

За його словами, контракт між MDA і «Укркосмосом» підписується, а гроші повинні надійти в квітні 2010 року під державні гарантії на підставі відповідного рішення уряду від 10 квітня 2009 року.

Керівник НКАУ уточнив, що більша частина робіт проводитиметься в Україні, зокрема, створення платформи ракетоносія «Зеніт».

О.ЗІНЧЕНКО також повідомив, що генеральним партнером України виступить канадська компанія MDA, проте до реалізації проекту буде також залучено канадське агентство EDC.

Як повідомляв УНІАН, прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявила, що український супутник зв`язку може бути запущений у вересні 2011 року. На сьогодні Україна спільно з Канадою вже відпрацювала програму виробництва й запуску супутника зв`язку, відзначила прем`єр.

http://www.unian.net/ukr/news/news-330837.html

sean

Відповіді

 • 2009.08.13 | Микола

  Re: Канада прокредитує перший український супутник

  250 мільйонів вкрадуть. По гарантії держави будуть розплачуватися наші діти і внуки. Зінченко- космонавт???
 • 2009.08.13 | omela

  гроші вкрадуть

  в 2011 не буде ні грошей, ні супутника.
  зате буде несплачений кредит до 2020 р.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | Мартинюк

   Не вкрадуть, якщо пролетять Юля і Яник.

   А щоб їх витиснути треба не тільки президенські вибори, але й парламенські.
  • 2009.08.14 | Мартинюк

   А таки вкрадуть - гроші надійдуть до виборів.(/)

   Більша частина кредиту на супутник надійде вже цього року   Олександр ЗІНЧЕНКО
   Більшу частину кредиту Експортного Агентства Канади (Export Development Canada), загальним обсягом 254,6 млн. дол., державне підприємство «Укркосмос» для виробництва українського супутника зв`язку отримає вже цього року.

   Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор Національного космічного агентства України Олександр ЗІНЧЕНКО.

   При цьому він не уточнив конкретний обсяг коштів, зазначивши, що гроші надходитимуть кількома траншами.

   Кредит, зазначив О.ЗІНЧЕНКО, буде виділено під держгарантії в розмірі 2 млрд. грн. на 10 років під «невеликий» відсоток.

   Супутник запускатиметься українською ракетою-носієм «Зеніт-3SLB» із космодрому «Байконур».

   Термін експлуатації супутника - не менше 15 років, термін окупності – 8-9 років.

   Головним підрядником робіт є компанія MacDonald Dettwiler & Associates (Канада).

   За інформацією НКАУ, в рамках проекту планується виготовити й запустити супутник в орбітальну позицію 38,2е східної довготи.

   Супутник забезпечуватиме роботу в двох частотних діапазонах Ku і Ка. В частотному діапазоні Ku супутник матиме 16 активних транспондерів, у частотному діапазоні Ка супутник матиме 4 активних транспондери.

   Супутник надаватиме послуги радіомовної та фіксованої супутникових служб, і забезпечуватиме передачу супутникового телебачення, включаючи телебачення високої чіткості, доступ до інформаційних мереж, мультимедіа послуги й роботу корпоративних і відомчих VSAT-мереж.

   Послуги надаватимуться в розширеній зоні обслуговування, до якої увійдуть Україна, Білорусь, країни Прибалтики, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Румунія та Молдова. Керування супутником здійснюватиметься з території України. Станції керування обслуговуватимуться українським персоналом.

   Як повідомляв УНІАН, прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявила 12 липня, що український супутник зв`язку буде запущено у вересні 2011 року. Вона зазначила, що Україна спільно з Канадою вже відпрацювали програму виробництва й запуску супутника.

   Довідка УНІАН. Компанія MacDonald Dettwiler & Associates (MDA) є провідним світовим виробником корисного навантаження для телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування Землі. Компанія має досвід створення телекомунікаційних супутників на базі платформ супутників виробництва провідних світових виробників. Активи компанії становлять 1,467.408 тис. дол. США Компанія MDA має власні офіси й підприємства в Канаді, США, Об`єднаному Королівстві, Ірландії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua