МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кравчук: "Президенти приходять і відходять..." (/)

08/13/2009 | Sean
КИЇВ, 12 серпня. (Алла Шершень - УКРІНФОРМ). Учорашнє послання президента Російської Федерації Дмитра Медведєва главі Української держави Віктору Ющенку спрямоване не на вихід з кризи у відносинах обох країн, а на її загострення. Таку думку висловив екс-президент України Леонід Кравчук в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові УКРІНФОРМу.

"Звернення президента Росії носить неконструктивний, не дипломатично вивірений характер, часто там звучать нотки самого Медведєва - як людини", - сказав Л.Кравчук.

Із тексту послання випливає бажання російського керівництва побачити в Україні іншого президента, що знову ж таки некоректно по відношенню до сусідньої держави, відзначає Л.Кравчук.

Водночас він переконаний, що такі суто українські питання, як вступ до НАТО, мова та газотранспортна система ніякого відношення до Росії не мають. "Це є втручання у внутрішню ситуацію в країні, що є неприпустимо", - наголосив екс-президент.

Заява також, на його думку, свідчить про те, що керівництву України потрібно найближчим часом винести питання вступу до НАТО на всеукраїнський референдум, аби позбавити можливості спекулювати на цій темі. "Не можна, щоб воно так тліло, диміло і нічого не вирішувалося", - зазначив політик.

Про наміри загострити міждержавні стосунки свідчить і відсутність в Україні російського посла, який би дбав про поліпшення відносин. "При всій повазі до Патріарха Кирила, не він має надавати інформацію Медведєву про Україну. Для цього є посли...", - наголосив колишній президент.

Він також переконаний, що деякі українські кандидати в президенти мали б бути більш стриманими, звинувачуючи Віктора Ющенка у погіршенні українсько-російських відносин, оскільки "це все не має значення, коли йдеться про Україну".

"Щоб мати булаву, треба бути державником, а якщо хочеш бути васалом або, скажімо, губернатором Тамбовської області, то нехай їде в Тамбов. Я нікого не ображаю, не хотів навіть цього говорити, але ви знаєте - є межа, за яку не можна переступати", - заявив Леонід Кравчук.

На думку екс-президента, керівники обох держав мають неодмінно порозумітися, бо не можна, щоб через "емоції та амбіції однієї людини постраждали мільйони людей".

"Я переконаний, що народи хочуть жити у мирі, злагоді, і потрібно думати про майбутнє, про перспективу нормального, дружнього життя двох великих народів. А президенти приходять і відходять. А ті, що сьогодні є, мають думати саме про майбутнє і України, і Росії. Якщо вони будуть керуватися амбіціями і шукати "круті", вибачте на слові, слова, як когось дошкулити - це не президенти, а хлопчики у коротких штанцях", - резюмував політик.

Відповіді

  • 2009.08.13 | Анатоль

    Да... Опустив Кравчук Кролика...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua