МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому Симоненко Шухевича боїться?

08/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Суд у справі про наклеп не відбувся, бо лідер КПУ — на курортах

Руслан ЗАЄЦЬ
http://umoloda.kiev.ua/number/1468/180/51651/

Учора в Печерському районному судді Києва мало відбутися слухання справи проти лідера Компартії Петра Симоненка за позовом дітей головнокомандувача УПА Романа Шухевича — Юрія та Марії. Проте засідання перенесли на 8 вересня, оскільки Симоненко на суд не з’явився. Сторона відповідача пояснила свою неявку тим, що перший секретар ЦК КПУ зараз у літній відпустці.

Суть справи така: ще у 2007 році — після того, як Президент Віктор Ющенко підписав указ про відзначення 100–річного ювілею Романа Шухевича, — Петро Симоненко заявив, що Україна не повинна вшановувати пам’ять людини, яка одержала з рук Гітлера два «залізні хрести». Таку ж заяву робив і «регіонал» Дмитро Табачник. Як повідомив «УМ» адвокат Юрія та Марії Шухевичів Ярослав Зейкан, історики з Національної Академії наук України підтвердили той факт, що жодних нагород від нацистів, і тим паче від Гітлера, Роман Шухевич не одержував. Тому Симоненко та Табачник мають відповісти за сказане, вважає син головнокомандувача УПА — очільник партії УНА–УНСО Юрій Шухевич. За його словами, зволікання з вирішенням справи в судді (а позов зареєстрований ще 29 травня 2008 року) показує, що в Україні насправді не шанують героїв.

«Я відчував, що Симо­ненко не прийде на це засідання», — каже позивач в інтерв’ю «УМ». Єдина його надія — на те, що конфлікт може розв’язати Європейський суд із прав людини.

sean

Відповіді

  • 2009.08.13 | Историк

    Вот-вот, боится. И именно его (или "их"). В этом все дело.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua