МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющeнко відповів наномєдвєду

08/13/2009 | AxeHarry
http://pravda.com.ua/news/2009/8/13/99810.htm

Лист Президента України Віктора Ющенка Президенту Російської Федерації Дмитру Медведєву

Шановний Дмитре Анатолійовичу,

Уважно ознайомився з Вашим листом від 6 серпня 2009 року. Буду відвертим, я дуже розчарований його недружнім характером.

Не можу не погодитися з тим, що в стосунках між нашими країнами є серйозні проблеми, проте дивно, коли Ви повністю виключаєте відповідальність за це з боку Росії.

Наша держава ніколи не відходила від принципів дружби і партнерства, зафіксованих у Великому договорі 1997 року, робила максимум можливого для плідного, взаємовигідного розвитку двосторонніх відносин. Більше того, згідно із зазначеним Договором наші країни мають будувати відносини одна з одною, зокрема, на основі принципів взаємної поваги та суверенної рівності.

І все ж хотілося б відійти від емоцій та неупереджено проаналізувати стан двосторонніх відносин.

Позиція України щодо минулорічних подій у Грузії - загальновідома та збігається з позиціями практично всіх країн світу. Вона полягає у виключній повазі до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів грузинської або будь-якої іншої суверенної держави.

Безпідставними є й закиди щодо постачання зброї до Грузії. Прикро, що незважаючи на неодноразові чіткі і зрозумілі роз'яснення української сторони щодо законності її дій на ринку зброї, російська сторона продовжує послідовну кампанію, спрямовану на формування сприйняття України як держави, що не дотримується міжнародних правил та режимів у галузі військово-технічного співробітництва. У зв'язку з цим варто нагадати, що Грузія не була і зараз не є об'єктом жодних міжнародних санкцій чи ембарго Ради Безпеки ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій на поставки озброєнь, військової техніки чи товарів подвійного використання. Крім того, російські пропозиції запровадити такі обмеження в рамках ОБСЄ, внесені після російсько-грузинського конфлікту, підтримані не були.

Не може бути предметом політичних нарікань з боку Росії і курс України на інтеграцію в НАТО. Це змушує нас знову повторювати прописні істини про те, що право на вибір міжнародних засобів забезпечення національної безпеки, зокрема, участі у військово-політичних союзах, є невід'ємним елементом державного суверенітету будь-якої країни, і Росія має його поважати. Нагадую Вам, що Закон України «Про основи національної безпеки України», який був ухвалений Верховною Радою України у 2003 році, у тому числі і керівництвом нинішньої опозиції, передбачає пряму інтеграцію України до НАТО, аж до прямого членства. Цим керується Президент України.

Також хотів би вкотре наголосити, що прагнення нашої держави до набуття членства в Альянсі жодним чином не спрямоване проти Росії, а остаточне рішення щодо вступу до НАТО прийматиметься лише після проведення всенародного референдуму.

Хочу особливо відзначити, що стаття 17 Конституції України не допускає розташування на території України військових баз іноземних держав. У той же час наша держава залишається вірною своїм міжнародним договірним зобов'язанням щодо тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України до 28 травня 2017 року та у повному обсязі виконує положення відповідних базових угод 1997 року.

Натомість, мушу констатувати наявність серйозних проблем в імплементації базових угод з боку російської сторони в питаннях землі, нерухомого майна, радіочастот, засобів навігації тощо. Протягом всього періоду базування Чорноморського флоту Росії на території України його командуванням систематично допускалися грубі порушення двосторонніх домовленостей та законодавства України, про що українська сторона постійно інформувала російську сторону.

Україна послідовно виступає за розвиток прагматичних стосунків з Росією в економічній сфері, передусім в енергетиці. Україна розпочала програму модернізації української газотранспортної системи для доведення її рівня до високих міжнародних стандартів і готова залучати до цього процесу потенціал європейських країн та інших учасників.

Наша країна неодноразово на практиці підтверджувала свою надійність як партнера у транспортуванні енергоресурсів: газу, нафти та матеріалів для ядерної енергетики. Україна - одна з небагатьох країн світу, яка у червні цього року привітала ініціативу Російської Федерації щодо її готовності розпочати багатосторонній діалог з удосконалення міжнародно-правової бази у сфері енергетичної безпеки, яка, на наше переконання, має базуватися на Енергетичній Хартії та документах, напрацьованих в її рамках.

У Вашому листі також міститься чергове повторення відомих закидів, мета яких - спробувати позбавити Україну свого погляду на власну історію, власні національні інтереси, пріоритети зовнішньої політики. Переконаний, що питання історії поряд із рідною мовою, культурою, родинною етикою є фундаментальними засадами для формування держави та ідентифікації української нації.

Порушуючи на міжнародній арені питання про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років, український народ віддає також данину пам'яті мільйонам росіян, білорусів, казахів та представників інших національностей, що померли від голоду у Поволжі, на Північному Кавказі, в Казахстані та інших регіонах колишнього СРСР. Відомо, що під час проведення Акції пам'яті «Незгасима свічка», присвяченої 75-м роковинам Голодомору в Україні, у вікнах сотень міст в усьому світі, у тому числі й у Росії, горіли свічки, що є свідченням багатонаціональної солідарності з Україною у визнанні цього факту.

Жодним чином не можу погодитися з нібито витісненням російської мови з громадського життя в Україні. Елементарні неупереджені оцінки мовної ситуації в Україні і Росії свідчать зовсім про зворотні факти. Саме в Російській Федерації українська меншина практично позбавлена можливості реалізовувати право на задоволення своїх національно-культурних потреб. Підтвердженням цього є відомі висновки міжнародних організацій.

Відповідаючи на зауваження про начебто втручання влади України у справи православної церкви, зазначу таке. Українське керівництво поважає канони і традиції церков та релігійних організацій. Церква в Україні відокремлена від держави, кожний громадянин має право сповідувати будь-яку релігію. Водночас ніхто не може заборонити громадянам вільно висловлювати свою позицію щодо будь-яких питань, у тому числі і релігійних.

Стосовно візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну слід наголосити, що ним були висловлені слова вдячності на адресу керівництва нашої держави за високий рівень організації його перебування в Україні. При цьому жодних негативних або критичних оцінок, які наводяться у Вашому листі і дискредитують сам дух цього візиту, Предстоятель Руської православної церкви, звичайно ж, не робив. Загалом ми вважаємо надуманим та недоречним пов'язування питань візиту в Україну Патріарха Кирила з двосторонніми політичними відносинами.

Коментуючи вимушене рішення української сторони щодо двох дипломатичних представників Росії, слід підкреслити, що перед таким кроком ми тричі офіційно доводили до російської сторони інформацію про неправомірні дії зазначених високопоставлених дипломатів. Українська сторона надала достатню доказову базу їх діяльності в Україні, яка завдавала шкоди національним інтересам України. Натомість, відповідні дії російської сторони стосовно українського дипломата є абсолютно невмотивованими та безпідставними. Сподіваюся, що у майбутньому нашим обом державам вдасться уникнути повторення таких прикрих випадків, які затьмарюють двосторонні відносини.

Підсумовуючи наведене, хотів би висловити переконання, що вирішення наявних проблем українсько-російських двосторонніх відносин потребує інтенсивної роботи. Тому рішення відкласти приїзд нового російського посла в Україну, безумовно, не сприятиме конструктивному розвитку наших відносин.

Україна продовжує залишатися прихильником широкої співпраці з Російською Федерацією на основі взаємної поваги, рівноправ'я, шляхом підтримання конструктивного діалогу, в тому числі і на найвищому рівні. Готовність вести діалог за столом переговорів я підтверджував протягом останнього року щонайменше тричі у своїх листах на Вашу адресу. Цей заклик залишається актуальним і сьогодні. На жаль, раніше у відповідь я отримував лише запрошення на участь у скачках на приз Президента Росії та інших багатосторонніх заходах. Сподіваюся, що цього разу Ваша реакція на нього буде конструктивною.

Я впевнений у гарному майбутньому українсько-російських відносин, які базуються на глибоких традиціях дружби та добросусідства між народами наших двох країн і які очевидно є міцнішими, ніж інтереси окремих політичних кіл, та не залежать від ситуативної кон'юнктури політичного моменту.

З повагою

Віктор ЮЩЕНКО

Відповіді

 • 2009.08.13 | DADDY

  Ніж так виправдовуватись-краще б не відповідав

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | OLexandra

   Нормальна відповідь

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.13 | DADDY

    Ви ось обговорення почитайте блск (/)

    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1250141694&first=1250168001&last=1250147518

    І спробуйте зрозуміти мою точку зору: РАЗ ЗА 5 РОКІВ!!!! Можна гримнути і сказати?: питання мови, історії і оцінки Голодомору-32,33 Україна буде вирішувати без врахування точки зору іноземних держав, урядів та президентів. Так само як і питання державної безпеки будуть вирішуватись виключно на засадах, встановлених Законом України про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.13 | yes

     Re: Та гримайте у себе вдома. Каблуком ще постукати

    • 2009.08.13 | AxeHarry

     Re: Ви ось обговорення почитайте блск (/)

     DADDY пише:
     > http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1250141694&first=1250168001&last=1250147518
     >
     > І спробуйте зрозуміти мою точку зору: РАЗ ЗА 5 РОКІВ!!!! Можна гримнути і сказати?: питання мови, історії і оцінки Голодомору-32,33 Україна буде вирішувати без врахування точки зору іноземних держав, урядів та президентів. Так само як і питання державної безпеки будуть вирішуватись виключно на засадах, встановлених Законом України про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики.


     Так у відповіді якраз про цe самe і сказано, алe бeз гримання, а спокійно і чeмно. Лаптєм гримати - нє наш мєтод.
    • 2009.08.13 | Наталка

     Я з DADDY. Але знаючи Юща - добре, що й на таке спромігся

   • 2009.08.13 | zmej_gorynych

    І я вважаю, що нормальна.

    Тому відразу пішов і підтримав національного виробника: прикупив ще сім пачок (в пачці 20 штук, тобто сумарно - 140 штук. Бо на більше не вистачило грошей) патронів калібру 7,62x39 Луганського Патронного Заводу.
    А із зарплати піду і ще трохи прикуплю.

    Якщо у крем[б]лядєй такими темпами зносить башти, то як не сумно, але видається, що в недалекому майбутньому самою ходовою валютою в Україні та (гадом буду!) Раші будуть саме боєприпаси (якщо вірити Беркелю аль Атомі), а не якісь там гривні, долари, єврики, рублі, чи будь-які інші папірці.

    :sol: :sol: :sol:
  • 2009.08.13 | AxeHarry

   Re: Ніж так виправдовуватись-краще б не відповідав

   Досить виважeно, які виправдовування.

   Звичайно, було б по приколу щоб на листі папeру , розмальованому синіми і жовтими квіточками з підписом Прeзидeнта , була 1 коротка фраза:

   "Вeльмишановний Діма, а нe пішов би ти нах?
   PS. Каструльку алюміньову з голови зніми."

   ...Алe ж цe покищо занадто.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.13 | WG

    А чьо? Через інтернет - нормальна форма!

  • 2009.08.13 | yes

   Читайте уважно.

  • 2009.08.13 | Анатоль

   Якби Ющенко відповів різко, то це тільки б підтвержувало слова

   Медведа (і всяких януковичів), що Ющенко винен в погіршенні Україно-Російських відносин.
   А так, варто лише порівняти тон двох президентів, і зразу стає очевидним, хто за покращення відносин, а хто нагнітає конфронтацію.
   (А різких оцінок випаду Медведа і так досить).
 • 2009.08.13 | Pavlo

  Шкода, що Ющ не зломав формат пред"яви., як це зараз модно.

 • 2009.08.13 | Odesa

  Чудовий текст! Раджу прочитати!

 • 2009.08.13 | yes

  Клас! Особливо про скачки. Це власне і суть всієї відповіді!

  Медвєдєв дістав ляпаса.

  Він у відповідь ні слова не може сказати, бо буде все дуже смішно виглядати, на весь світ смішно.
 • 2009.08.13 | Pavlo

  Багато букв. Було б достатньо виділенного жирним:

  Лист Президента України Віктора Ющенка Президенту Російської Федерації Дмитру Медведєву

  Шановний Дмитре Анатолійовичу,

  Уважно ознайомився з Вашим листом від 6 серпня 2009 року. Буду відвертим, я дуже розчарований його недружнім характером.

  Не можу не погодитися з тим, що в стосунках між нашими країнами є серйозні проблеми, проте дивно, коли Ви повністю виключаєте відповідальність за це з боку Росії.

  Наша держава ніколи не відходила від принципів дружби і партнерства, зафіксованих у Великому договорі 1997 року, робила максимум можливого для плідного, взаємовигідного розвитку двосторонніх відносин. Більше того, згідно із зазначеним Договором наші країни мають будувати відносини одна з одною, зокрема, на основі принципів взаємної поваги та суверенної рівності.

  І все ж хотілося б відійти від емоцій та неупереджено проаналізувати стан двосторонніх відносин.

  Позиція України щодо минулорічних подій у Грузії - загальновідома та збігається з позиціями практично всіх країн світу. Вона полягає у виключній повазі до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів грузинської або будь-якої іншої суверенної держави.

  Безпідставними є й закиди щодо постачання зброї до Грузії. Прикро, що незважаючи на неодноразові чіткі і зрозумілі роз'яснення української сторони щодо законності її дій на ринку зброї, російська сторона продовжує послідовну кампанію, спрямовану на формування сприйняття України як держави, що не дотримується міжнародних правил та режимів у галузі військово-технічного співробітництва. У зв'язку з цим варто нагадати, що Грузія не була і зараз не є об'єктом жодних міжнародних санкцій чи ембарго Ради Безпеки ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій ...

  З повагою
  Віктор ЮЩЕНКО
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | Odesa

   Re: Багато букв. Було б достатньо виділенного жирним:

   Дякую за таку блискучу корективу тексту! Ех, розповсюдити б Ваш варіант інтернетом, особливо - його російським сектором: люди б посміялися!..
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.13 | enver

    Re: Багато букв. Було б достатньо виділенного жирним:

    А что, можно так и сделать...
    Разместить в новостных сайтах "новость"

    Из текста письма Президента Украины Президенту России.
    В письме, в частности, говорится:
    > Дмитре, пішов на х...
    > Ющенко.

    И внизу маленькая ссылка на полный вариант, с указанием, как из полного варианта получился "сокращенный"
 • 2009.08.13 | Українець, громадянин України

  також буде відеозвернення до українського народу (л)

  http://www.president.gov.ua/news/14677.html
 • 2009.08.13 | Мартинюк

  Нормально: Пояснюю тобі Діма популярно, що неясно - звернись до

  свого психіатра...
 • 2009.08.13 | samopal

  Жорстка делікатна відповідь "агрісівним поползновєніям"

  Ющенко вже тричі писав листи Медведу - просився на "встрєчу", - то ж уся ця "епістолярна загроза" виникла не сьогодні.
 • 2009.08.13 | Д. А.

  Саме такої відповіді я й чекав від свого Президента

  Вкотре переконуюсь, що наразі Ющенку як Президенту альтернативи немає.

  Ющенко - ТАК!
 • 2009.08.13 | Bogun

  Супер, кращої відповді Мєдвєду не придумаєш. Ющенко молодець!

 • 2009.08.13 | Slavix

  краще б проігнорив...

  AxeHarry пише:
  > http://pravda.com.ua/news/2009/8/13/99810.htm
  >
  > Лист Президента України Віктора Ющенка Президенту Російської Федерації Дмитру Медведєву
  >
  > Шановний Дмитре Анатолійовичу,
  >
  > я отримував лише запрошення на участь у скачках на приз Президента Росії та інших багатосторонніх заходах

  Дааааааааааааааааа... Вкотре сам себе висік... Вузький в його НЕАДМІНІСТРАТОРІВ горизонт мислення: або гавкати на собаку або лизати їй незручно писати що.

  > Сподіваюся, що цього разу Ваша реакція на нього буде конструктивною.

  Дадуть приз Президента Росії за багатосторонні скачки рачки: іще кружечок проскакати...
  >
  Холопський дух не виб"єш булавою...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | zmej_gorynych

   Так Ющ же і проігнорив Мєдвєда! Уважніше читайте.

   Звернення не до Мєдвєда, а до Українського Народу.
 • 2009.08.13 | zmej_gorynych

  Re: Ющeнко відповів наномєдвєду

  І ніхто не звернув увагу на дві надзвичайно суттєві речі:

  1. Ющенко це звернення адресував не Мєдвєду, а Українському Народові.
  2. Ющенко не забажав взагалі спілкуватися по даному питанню з Мєдвєдом. Чим фактично (мовою міжнародної дипломатії) опустив його нижче плінтуса. Ні, навіть просто "опустив". Крапка.

  Це, пані та панове, кардинально свідчить, що реакція Юща по даному питанню є максимально жорстка. Далі хіба розрив дип. відносин та війна.

  Мабуть буду за нього голосувати (в житті б не подумав!!!). Подивлюсь далі на його поведінку та на його діла... Але на 95% рішення вже прийняв.


  Побачимо, що далі буде. Поки-що виглядає один до одного грузинський варіант: тоді також почалося з того, що Пуцька вкрай озлобився на Саакашвілі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | Slavix

   Re: Ющeнко відповів наномєдвєду

   zmej_gorynych пише:
   > І ніхто не звернув увагу на дві надзвичайно суттєві речі:
   >
   > 1. Ющенко це звернення адресував не Мєдвєду, а Українському Народові.
   > 2. Ющенко не забажав взагалі спілкуватися по даному питанню з Мєдвєдом. Чим фактично (мовою міжнародної дипломатії) опустив його нижче плінтуса. Ні, навіть просто "опустив". Крапка.
   >
   А український народ тепер звуть "Шановний Дмитре Анатолійовичу, Уважно ознайомився з Вашим листом..."???
 • 2009.08.13 | Ослик Иа

  Молодцы! Очень хорошо ответили.

 • 2009.08.13 | Slavix

  Згадався анєкдотец

  Потрапили на острів Ахмєтов, Моісєєв і Ющенко.
  Ну і тут їх, звичайно, схопили тубільці.
  Тубільці кажуть: ми відпустимо того, хто
  а) заплатить п"ятдесят штук баксів;
  б) віддастся всьому племені по колу;
  в) з"їсть мішок солі.

  Ну, Ахмєтов, звичайно, одразу витягає 50 косих, його відпускають.
  Моісєєв, звичайно ж вибрав другий варіант.

  Ющенко думав-думав, каже:
  - Несіть мені сіль.
  З"їв кілька ложок і каже:
  - солоно, давайте краще мене по колу.
  Один його пропустив, другий, третій... каже:
  - стійте, боляче, несіть краще сіль.
  З"їв кілька ложок:
  - солоно, давайте краще мене по колу.
  Один його пропустив, другий, третій... каже:
  - стійте, боляче, несіть краще сіль.
  З"їв кілька ложок каже:
  - солоно, давайте краще мене по колу.
  Один його пропустив, другий, третій... каже:
  - стійте друзі!

  Подумав, поламався, витягає 50 штук, до вождя:
  - от курви, знов надурили...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | АБВГ

   І мені згадався анєкдотец з часів ГДР

   Знайшли рускій і німець ковбасу.
   Як ділити будемо, по братськи чи порівну? - питає рускій.
   Звичайно, порівну ! - відповідає німець.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.14 | Д. А.

    Трошки не так


    Знайшли рускій і німець ковбасу.
    - Давай поділимо її по-братськи, - каже рускій.
    - Знаєш, давай краще порівну! - відповідає німець.
 • 2009.08.13 | Pavlo Z.

  Гарно відповів. Потєшная драчка. Інтерес Ющенка розумію,

  але в чому інтерес мєдвєда, тим більше, що він - однозначний ініціатор?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | FSS

   Re: Гарно відповів. Потєшная драчка. Інтерес Ющенка розумію,

   На ej.ru кажуть щр медвед так хотів Зурабова зарити, бо той є людиною Путіна... Може буть... Тим більше що Діма вже указ підписав...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.13 | GreyWraith

    І вони ще нам дорікають розладом у владі?

 • 2009.08.13 | АБВГ

  Умру зі сміху! І вгадаєте, як щойно "Врємя" прокоментувало лист

  Ющенка?
  Вбийтесь - не вгадаєте!
  Про лист Ющенка було сказано одним словом - отриманий.
  Далі - віртуозно: цей лист - відповідь на конкретні і справедливі претензії, висловлені в литсі Мєдвєдєва.
  Великим форматом - лист Мєдвєдєва на блозі.
  Тривожним голосом - цитати з листа того ж Мєдвєдєва.
  Занавіс.
  ...
  І що народ може думати після такої аналітики?
  Те ж саме, що й думав совіцький громадянин, точніше - чєловєчєк.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.13 | GreyWraith

   Найгидкіше у цьому російському рабстві...

   ... те, що воно - добровільне.

   На тому ж самому Заході наївно вважали росіян, такими ж вільними, як і вони. І що як тільки ті нарешті дізнаються правду, то стануть вільними. Вони помилялися. Он росіяни і досі батогу моляться і чоботи того, хто їх мордував і нищив, цілують...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.13 | Tschislin

    Re: Найгидкіше у цьому російському рабстві...

    На жаль, це - так, для абсолютної більшості... Думаюча меншість - це майже як аномалія, всі інші - "расія - щєдрая душа", - уууу, жлоби...
   • 2009.08.14 | Адвокат ...

    Ви є ду-у-уже не справедливі до мацькальоїдів.

    Бачите, мацькальоїд, або гомо-мацькаліус,-- шизохвреник за визначенням. Шизохвреник, схильний до бурхливого галюционування та в край аґресивної поведінки. Або разом, або окремо.

    Не варто міряти мацькальоїдів мірками звичайних, нормальних людей. "Нє вийдєт!!!" Те, що для нормальної людини батіг, те для мацькальоїда або пряник, або зашморг...


    Не беріть дурного в гольову і погодьте сь: нам їх не зрозуміти. Бо не можливо і не треба. ;)
 • 2009.08.13 | АБВГ

  Новодворська теж відповіла наномєдвєду (/)

  http://www.echo.msk.ru/programs/personalno/612246-echo/

  В. НОВОДВОРСКАЯ: Вообще-то, Дмитрий Медведев много нового и интересного нам открыл в этом послании. И недаром он оделся в чёрную рубашку. По-моему, он хотел напомнить про годовщину грядущую пакта Молотов-Риббентроп и подтвердить, что Россия остаётся на позициях Молотова даже при том, что Риббентропа давно нет и в помине. И что мы претендуем уже даже не на нашу часть Украины, которую тогда Гитлер нарезал своему союзнику Советскому Союзу, который столь же виновен в развязывании Второй мировой войны и в соучастии, как и гитлеровский режим. А что мы уже на всю Украину претендуем, даже на ту часть, которую Гитлер не дал.

  То есть, Путин с Медведевым просят добавки. И реплика Госдепартамента мне кажется, она очень соответствует по тону и стилю реплике ЕС. То есть, это полностью бесполезно. Здесь нужны другие методы, не напоминать России, что Украина суверенное государство, потому что Россия нынешняя официозная не считает Украину суверенным государством, и не напоминать о том, что надо расследовать убийство правозащитников, а просто уже применять такую методику, как исключение из ПАСЕ, из ОБСЕ, из Восьмёрки, отказ общаться, арест счетов…

  А. ДУРНОВО: Простите, по-моему, в послании Госдепартамента не идёт речь о таких мерах.

  В. НОВОДВОРСКАЯ: Вот, увы, не идёт. А всё остальное не подействует. Иначе российские власти не догадаются, что Украина суверенное государство. В этом послании совершенно очевидным становится тот факт, что Украину считают частью того Советского Союза, который, видимо, в великих умах наших чекистов продолжает существовать. Украину упрекают в том, что она имеет независимую внешнюю политику. Как она посмела? Кто ей вообще такое позволяет! Не обрадовалась агрессии России в Грузии, а должна была обрадоваться, должна была наши танки украсить веночками из незабудок. «Вышла мадьярка на берег Дуная, бросила в воду цветок».

  Да ещё и оружие Украина поставляла этой самой Грузии. А ведь известно, что оружие можно продавать, во-первых, Ирану, во-вторых, Кубе, в-третьих Венесуэле с Уго Чавесом, в-четвёртых Северной Корее, ну, можно ещё, конечно, ХАМАСу и Хесболле. И некоторым африканским террористическим антизападным режимам, а больше никому нельзя. Потому очень интересен сюжет о Черноморском флоте, т.е. обвинения в плохом отношении к этому флоту, оно же не выразилось в той конкретике, что «вы наших моряков посадили в континентальную блокаду, им не дают кушать, им не дают сходить на берег»…


  В. НОВОДВОРСКАЯ: Такого рода претензии может предъявлять суверен к своему сателлиту. К суверенному государству просто-напросто такие претензии предъявлены быть не могут. Если бы реально что-то произошло с Черноморским флотом, какое-нибудь судно бы потопили, на какое-то не доставили провизию, моряков бы дискриминировали, не пустили бы их на последний киносеанс в Севастополе или вообще не позволили бы сходить на берег, были бы претензии от одного главы государстве другому главе.

  Но ведь претензии относятся к области будущего, когда уже перестал действовать этот договор об аренде, и Медведев в претензии, что Украина собирается этот договор не возобновлять, т.е. пусть сначала Чёрное море высохнет, но Черноморский флот там будет стоять вечно, пока не сгниёт, пока сам по себе не потонет, потому что нам его деть некуда. Знакомый аргумент. Советские войска в Европе тоже пытались там оставить на постоянное ношение на том основании, что их некуда девать.

  Ничего, увели и вопрос решился сам по себе. Более того, Украине пытаются навязать наши сталинистские учебники истории и русский язык насильственным образом.

  А. ДУРНОВО: Но там, всё-таки, довольно много народа говорит по-русски.

  В. НОВОДВОРСКАЯ: А почему там народ говорит по-русски? В результате того самого пакта Молотов-Риббентром раздел Украины, лишение украинского народа своей идентичности, организацию «Просвита» в сталинские времена, посадили коллективно и расстреляли только за то, что они занимались изучением украинской истории и украинского языка. То есть, язык просто истреблялся, вместе с его носителями. И насчёт учебников, это, конечно, замечательная претензия. Вот статую оккупантов, которые стоят по всей Украине, должны увенчиваться цветами на том основании, что они и были советскими гражданами, которые отвоёвывали у Гитлера Украину для собственного употребления.

  И прочие, столь же обоснованные претензии, вплоть до газа. Кончается всё, конечно, газом. В конце там очень прозрачный, как газ, намёк, что вентиль-то в наших руках. Не хотите газ получать – и ладно. И посла не получите. Я понимаю, что то, что Зурабов не приедет в Киев – это большое решение, некому будет пенсионную реформу проводить для украинского народа. Но здесь лучше позвать кого-нибудь из первоисточника, Гайдара или Коха, или Авена, профессионалов высокого класса.

  А. ДУРНОВО: Но даже если так, Валерия Ильинична, всё-таки, те люди, которые там живут и говорят по-русски, как им быть?

  В. НОВОДВОРСКАЯ: Учить украинский язык. Если я живу в США, я буду учить английский язык, чтобы не чувствовать себя сиротой, а если я не хочу себя чувствовать сиротой, я возьму, уеду туда, где говорят по-русски, я же не живу в США. Если я не хочу жить в Латвии, я не буду учить латышский язык, но если я хочу жить в Латвии, хочу быть гражданкой Латвии, я выучу латышский язык. Так нельзя. Никто не обязан создавать… пожалуйста, говорите! Но на улицу не выходите. А обучение? А университеты? А государственное управление? А вывески? А магазины?

  Это полная ерунда! Они давно бы выучили украинский язык, если бы российские колонизаторы, в частности, уже в лице Путина и Медведева, не подначивали Крым и всех остальных, что мол, не надо учить, скоро мы здесь будем. Как говорится, у советского оккупанта не отечества, его родина – танк. Так было всегда. На подобные послания президент суверенного государства должен ответить отзывом своего посла из Москвы. Я бы на месте Ющенко просто отправила своего посла временно на пасеку собирать мёд или малину, или что там сейчас на Украине созрело, и пожалуйста, было бы полное равенство. Нельзя позволять ходить по себе теми самыми сапогами, которые по Оруэллу наступают на лицо человечества, и которыми Путин раздувал для Обамы самовар.

  Ни США, ни Европа своими мягкими и бесполезными констатациями реальности, не заставят вернуться к этой реальности обезумевшие от всевластия, видимо, кольцо Соурона им досталось в конечном итоге, кремлёвский режим, путинский. Так не получится. Более того, получится что-то совсем наоборот, норма станет патологией, патология станет нормой. Сейчас у нас назначена стационарная психиатрическая экспертиза Юлии Приведённой из многострадальной коммуны «Портос», я совершенно не разделяю убеждений ни этих коммунистов, ни Юлии Приведённой, но согласитесь, когда человек со своим адвокатом является на экспертизу, и эксперты, обличённые медицинским дипломом, которые, всё-таки, чему-то учились в печально известном институте Сербского, говорят: «Вы знаете, мы и Пушкина считаем ненормальным, странно себя вёл, с царём спорил, на дуэли сражался, и вообще, мы не можем считать вменяемыми тех людей, которые ходят на митинги протеста, на Марши несогласных и на пикеты».

  Такое начало обещает нам совершенно замечательное продолжение. Решение всех вопросов, т.е. возвращение карательной психиатрии, каждый, кто идёт не в ногу – тот даже не враг народа, а просто ненормальный. То есть, режим действует уже на уровне асфальтового катка. Логика развития асфальтового катка – это давить не то что ему мешает, а давить вообще всё. Власть контролирует страну, более того, она её не только контролирует, она её задавила, задушила полностью. И уже правозащитников устраняет, чтобы никто и не пискнул.

  О чём беспокоиться? Но они сейчас стараются тем одиночкам, которые ещё не встали на колени, запретить выйти на улицу с каким-нибудь бумажным плакатом, запретили поставить малотиражный фильм, вроде того фильма о тюрьме, который сделал Алексей Соколов. Зачем они это делают? Пошло устранение диссидентов, как во всемогущем Советском Союзе, хотя диссиденты были полностью бессильны. Зачем, спрашивается? А это логика режима. И кончается это всё тем вопросом, что и джинсы нельзя носить, и волосы длинные надо стричь, и всех одеть в одинаковые маечки.

  Как это поколение замечательное Селигера, путин-югентовцев, нашистов, молодогвардейцев. Дальше они начинают подбираться уже к начальной школе и к детскому саду.

  А. ДУРНОВО: Это «Особое мнение» Валерии Новодворской. Возвращаемся к проблемам бывшего Советского Союза. На этот раз северная, с Литвы. Очередной эпизод «молочных войн». Обнаружилось что не всё молоко, завози мое из Литвы на территорию России, но некоторая его значительная часть не то что не качественное, но в нём обнаружен тетрациклин, достаточно вредное вещество. И сейчас чиновники из двух таможенных ведомств решают эту проблему. Но если Россия делает упор на то, что всё дело в некачественном молоке, то с литовской стороны скорее склонны видеть в этом политику, что всё дело в политических несогласиях. А Вам как кажется?

  В. НОВОДВОРСКАЯ: Это уже наша продовольственная шизофрения. То в абхазских мандаринах был какой-то антибиотик, то в белорусском масле и молоке микробы завелись, то сейчас шпроты были некоторое время назад некачественные латвийские и эстонские, то сметана латвийская была нехороша, а сейчас у нас очередь… Я уж не говорю про грузинское вино, про «Боржом» и про вино из Молдовы. Сейчас у нас очередь литовского молока. Почему не эстонского?

  А. ДУРНОВО: Валерия Ильинична, 10 секунд, к сожалению.

  В. НОВОДВОРСКАЯ: Потому что они нам больше ничего не поставляют. И кончится это дело тем, что с нами вообще не будет торговать.

  А. ДУРНОВО: Огромное Вам спасибо. Это было «Особое мнение» Валерии Новодворской на канале RTVi, на «Эхо Москвы» и на сайте «Эхо Москвы». Всего доброго.
 • 2009.08.13 | omela

  нормально відповів

 • 2009.08.13 | Tschislin

  Re: Ющeнко відповів наномєдвєду

  Взагалі - добре. Достойно. Щоб послати нах... - багато розуму не треба. Мєдвєди і путіни, можливо й очикували істеричної реакції...
  Все гарно - і витримана пауза, і тон звернення Президента, - достойно!
  А послати нах, ми можемо й самі :).
  На випад мєдвєда взагалі можно було не відповідати - за самим фактом цього випаду кремль опинився у повному гівні.
  ... Хоча, звичайно, шкода втраченого (?) шансу оголошення облогового стану (притиснути до нігтя 5-ту колону, інтернувати верховну зраду, якою є, на жаль, наш законодавчий орган, ввадення прямого президентського правління на невеликий строк (2 - 3 роки), зі скликанням конституційної асамблеї і прийняттям нової Конституції, natürlich, з перенесенням виборів президента на ці 2 - 3 роки і зобов'язанням чинного президента не виставляти свою кандидатуру, - жест необхідний (НМД) з огляду на надзвичайні обставини). Прошу пробачення у шановного панства за "сумбур і какофонію"...
  Слава Україні!
 • 2009.08.13 | Анатоль

  Медведєв - Ющенко: 0-3

  Перший гол Медвєд забив в свої ворота.
  Навіть якби ніякої реакції української сторони не було, була реакція Європи і США. І вона не на корись Медвєда.

  Другий гол Медвєд одержав через неправильний розрахунок реакції від свого послання. Він надіявся, що воно мобілізує 5-ту колону в Україні, а вийшло навпаки - гостро відреагували патріотичні партії.
  А 5-та колона (Янукович, Симоненко) лише показали себе слухняними провідниками кремлівської політики в Україні.

  Ну і третій гол запишемо на Ющенка.
  Спокійна, виважена відповідь. Без істерики і понтів.
  Як доброзичливий вчитель пояснив учню суть української політики.
  Не стараючись чимсь образити, але й не поступаючись інтересами України.
  Після такої відповіді очевидна абсурдність звинувачень Медведа і 5-ї колони, що Ющенко винен в погіршенні відносин.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.21 | Oza

   Re: Медведєв - Ющенко: 0-3

   И еще за упоминание про скачки добавить четвертое очко. Очень чудненько показано, что на самом деле российский режим не желает диалога с украинской властью.
 • 2009.08.14 | OLexandra

  А все-таки, добре, що в Ющенка виникла можливість

  знову розповісти Мєдвєдєву, Путіну, всім іншим москалям, а також нашій 5 колоні, про прописні істини: про історію, мову, НАТО, церкву, ЧФ, Грузію... І зробив він це спокійно та толерантно.
 • 2009.08.14 | ОлегS

  Спокойно, аргументированно, разумно.

  Немного не понравилось в части про НАТО (там где речь о референдуме и о том, что не против России). Здесь прохоже на оправдания. В целом достойно руководителя державы.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua