МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кузьмін каже, що його хочуть арештувати (/)

08/13/2009 | Sean
Генпрокуратура вивчала діяльність голови Верховного суду Василя Онопенка щодо його можливої причетності до тяжких злочинів.

Про це заявив заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю Фокусу, зазначивши, що перевірку проводило слідче управління ГПУ, яке він до недавнього часу курував.

На питання, про які злочини може йти мова, він відповів: "Не можу розкривати слідчу таємницю, інакше засвічу джерела інформації".

"Але хочу зауважити, що один з високопоставлених чиновників, близьких до Онопенка, через народних депутатів повідомив мені, що зараз реалізується кампанія з моєї дискредитації, мета якої - моє звільнення і арешт за сфальсифікованими звинуваченнями", - заявив Кузьмін.

"Цей державний чиновник просив мене передати, що вже "вирішено питання" про винесення відносно мене " вироку суду, який вступив у законну силу". І моє відсторонення від слідства - це тільки початок", - сказав заступник генпрокурора.

На запитання чи він на увазі під "високопосадовцем" зятя Онопенка, заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, він відповів: "Без коментарів".

Відповідаючи на питання, чи є в конфлікті Кузьміна з Корнійчуком і Онопенком особисті мотиви, заступник генпрокурора сказав: "Особистих мотивів ніколи не було. Просто я вважаю, що призначення голів судів зараз здійснюється незаконно".

"Є рішення Конституційного Суду про те, що президент не може призначати голів. Але оскільки закон щодо цього ще не прийнято, глава Верховного суду ці повноваження присвоїв собі", - заявив він.

"Що стосується Корнійчука, то його в незаконній діяльності, пов'язаній з юридичним обслуговуванням "Нафтогазу", звинуватив один відомий народний депутат", - сказав Кузьмін, не уточнивши, кого він має на увазі.

"І ми перевіряли цей запит. Робота у мене така - перевіряти інформацію про можливі злочини. У відповідь на такі професійні дії опоненти почали боротися зі мною шляхом публікації всілякої чернухи. Стали погрожувати розправою. Ось вам і причина конфлікту", - заявив він.

Українська правда

Відповіді

 • 2009.08.13 | Sean

  і ще трохи каже (/)  Екс-суддя Ігор Зварич звинувачує деяких керівників держави в здійсненні махінацій на останніх виборах.

  Про це заявив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю Фокусу.


  "Зварич зараз багато цікавого говорить. І ще наговорить. Мабуть, сподівався, що його почнуть рятувати. І якщо цього порятунку не відбудеться, Зварич напевно буде мстити", - сказав він.

  "Зварич звинувачує деяких керівників держави в здійсненні махінацій на останніх виборах. У тому числі вважає, що його гірка доля - це результат помсти керівництва країни за те, що він відмовився виконувати деякі незаконні рішення", - зазначив Кузьмін.

  На питання, кого саме звинувачує екс-суддя, заступник генпрокурора відповів: "Загляньте в телевізор, деякі серйозні політичні гравці є і у свідченнях Зварича. Аж до верхівки держави".

  "В усякому разі, є письмова офіційна заява Зварича, у якій він пов'язує свій арешт з виборами і паном Олійником - на той момент головою Львівського штабу "Нашої України", колишнім заступником глави секретаріату президента", - заявив Кузьмін.

  Крім того, він заявив, що екс-заступник голови СБУ Тиберій Дурдинець може мати компромат на посадових осіб.

  "Він міг акумулювати у себе компрометуючі документи на дуже широке коло посадових осіб, тому складно розмірковувати про те, допомогли йому втекти по дружбі, від страху або з політичних міркувань", - сказав Кузьмін.

  "Отже, не можна виключити можливість появи перед президентськими виборами якихось "плівок Дурдинця". Чекати-то залишилося недовго", - заявив заступник генпрокурора.

  "У відношенні Дурдинця порушено кілька кримінальних справ. Частина з них закрита судами, законність цих рішень оскаржується прокуратурою. Частина кримінальних справ, як і раніше, розслідується", - зазначив він.

  Українська правда
  http://pravda.com.ua/news/2009/8/13/99824.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua