МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Епістолярій. Ющенко - Тимошенко

08/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Глава держави направив листа Прем'єр-міністрові, в якому висловлює серйозне занепокоєння ситуацію, що склалася з фінансовим та інституційним забезпеченням сфери зв'язків із закордонним українством – одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики України.

Зокрема, кардинально порівняно з 2005 – 2008 рр. зменшено щорічне фінансування бюджетної програми «Заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України», що ставить під загрозу виконання відповідної державної програми; повністю ліквідовано бюджетну програму щодо встановлення культурних зв'язків з українською діаспорою.

«Таким чином, наша держава, яка має одну з найбільших світових діаспор, постала перед проблемами слабкої керованості, фінансової незабезпеченості, безініціативності в цій сфері», – констатує Президент.

Глава держави звертає увагу керівника уряду і на те, що стратегія збереження й розвитку духовно-інтелектуального ресурсу нації дотепер відсутня. «Приблизно 5 мільйонів наших громадян, які вимушені шукати кращої долі за кордоном, залишаються поза належною увагою уряду: в багатотисячному апараті органів державної влади й донині ніхто спеціально й системно не опікується проблемами так званої «четвертої хвилі», які все більше загострюються», – аргументує Президент.

Віктор Ющенко висловлює переконання, що нинішня криза не привід до бездіяльності: вона повинна слугувати поштовхом до більш скоординованих дій, до всезагальної мобілізації фінансового, матеріального, духовно-інформаційного потенціалу української нації, ширшого залучення світового українства до участі в конструктивних процесах, які відбуваються в Україні.

«Очікую від Кабінету Міністрів України активізації роботи із відповідними українськими організаціями, які діють в Україні та за кордоном, зокрема з Українською всесвітньою координаційною радою, Світовим конгресом українців, Товариством зв'язків з українцями за межами України, Європейським конгресом українців тощо, вжиття дієвих заходів щодо реалізації пропозицій, висловлених делегатами IV Всесвітнього форуму українців (2006 рік), IX конгресу Світового конгресу українців (2008 рік)», – зазначає Президент у своєму листі.

З огляду на викладене, на важливість порушених питань Президент просить Прем'єра взяти вирішення зазначених проблем під особистий контроль, персонально зустрітися з представниками Світового конгресу українців, надавши можливе сприяння в проведенні річних загальних зборів СКУ, які відбудуться 20 – 21 серпня цього року в м. Львові.
Про результати Прем'єр-міністр має інформувати Главу держави оперативно.

http://www.president.gov.ua/news/14685.html

sean

Відповіді

  • 2009.08.14 | Иларион

    Re: Епістолярій. Ющенко - Тимошенко

    Треба ставити ци питання перед урядом России, чого не робить т. з. "проросийська опозиция" и уряд. Не все ж коштом Украини. Куди украинци платять податки - там мають клопотатися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua