МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пікет Генерального Консульства Російської Федерації у Львові.

08/14/2009 | nupress
Участь у пікетуванні взяли представники націоналістичних та національно-патріотичних політичних партій та громадських організацій Львівщини: УНП, НРУ, КУН, УРП «Собор», УП, УНА-УНСО, МНК, ЦНВ ім. Степана Бандери, Молодого Руху, Українська справа+ та ін.

Поряд з великою кількістю державних, революційних та партійних прапорів пікет майорів дуже красномовними плакатами: «Кремлівські карлики, не пхайтеся до Великої України!», «Імперська Росіє – геть руки від незалежних держав!», «Медведову більше не наливати!», «Медвєдєв: не шукай тріску в чужому оці! Вийми колоду з власного!».
Також на плакатах був вказаний список семи правозахисників, які загинули в Росії, їхні портрети з траурними стрічками і запитання «Хто наступний?». Був і заклик до української влади: «Українські лідери, облиште чвари та об’єднайтеся проти спільного зовнішнього ворога».
Виступаючі на пікеті заступник голови ЛОО УНП Ярослав Тимчак, голова ЛКО НРУ Ярослав Пітко, голова секретаріату ЛОО КУН Ігор Данилиха, член проводу ЛОО УРП-Собор Лев Величко, голова ЛОО УП та ЛОВ ЦНВ Юрій Антоняк та ін. у своїх виступах підкреслили, що від сьогодні у Львові розпочинається публічне обговорення звернення Президента РФ до української влади і українського народу в цілому. Учасники мітингу висловили підтримку політичній позиції Президента України Віктора Ющенка, який єдиний серед вищих керівників держави веде послідовну проукраїнську політику
Виступаючі наголосили на тому, що з наближення Президентських виборів в Україні Російська Федерація буде підключати всі свої ресурси, у тому числі фінансові і духовні (РПЦ), щоб посадити тут проросійського кандидата. Також пікетники засудили позицію інших українських лідерів, які претендують на пост Президента, але вважали за необхідне промовчати і публічно не відреагували на заяви Медведєва у бік України.
«Що сказав Янукович? Вже б’є чолом. Яценюк теж дав зрозуміти, що так має бути. Юлія Володимирівна настільки хитра, що вирішила нічого не говорити. Єдино правильну позицію висловив Президент України і частина правих сил», – наголосив Ярослав Тимчак.
У виступі Юрія Антоняка прозвучали пропозиції щодо відновлення ядерного статусу України, приведення мережі навчальних закладів з російською мовою викладання в Україні у відповідність з мережею україномовних шкіл у Російській Федерації та вимога закриття Генерального консульства Росії у Львові.
Виступаючі наголосили на тому, що ніхто не має права вказувати українцям, кого вшановувати як національних героїв, як будувати власну зовнішню політику та якою мовою спілкуватися всередині держави.
Ярослав Пітко зачитав перед учасниками пікетування Заяву, яку передали консулу-раднику генконсульства РФ у Львові Аврааму Вранчану.
Подаємо текс Заяви у повному обсязі:
«Заява Президента Російської Федерації Д.Медведєва, глави держави, в якій і досі триває війна на Північному Кавказі, гинуть журналісти і правозахисники, викликала неоднозначні почуття, що межують з обуренням. Але найголовніше, вона повністю підтвердила те, що неоімперіалізм стає державною політикою Росії, і апетит до втрачених територій колишньої «1/6 частини суші» з кожним днем зростає.
Звертаємо увагу на неприпустимий тон заяви і на те, що вона містить цілий ряд тверджень, які мають ознаки грубого втручання у внутрішні справи України як суверенної держави. А непризначення посла РФ в Україну вважаємо відверто недружнім кроком, який можна розцінювати як початок підготовки військової агресії щодо України.
Ми, учасники пікетування Консульства Російської Федерації у Львові, вимагаємо:
 безумовної поваги до державного суверенітету і територіальної цілісності України, а отже припинення антиукраїнської істерії, яка поширюється в Росії;
 офіційного вибачення перед законно обраним Президентом України та усім українським народом за образливі висловлювання про національних героїв України та зневагу пам’яті жертв геноциду-голодомору в Україні 1932–1933 рр;
 відкриття українських шкіл в Росії відповідно до кількості діючих в Україні шкіл з російською мовою навчання та адекватного їх бюджетного фінансування, державної підтримки українського книгодрукування, а також відкриття українських ЗМІ та церков і забезпечення умов для їх належного функціонування.
Ми вважаємо, що, згаданий вище, випад з боку керівництва Росії напередодні 18-ої річниці Незалежності України є безпрецедентним порушенням норм міжнародного права і нехтуванням світових традицій дипломатії.
Україна поважає непорушність кордонів усіх держав Європи і готова до співпраці з усіма на засадах взаємоповаги».

Відповіді

 • 2009.08.15 | Sychovyk

  Re: Пікет Генерального Консульства Російської Федерації у Львові.

  Московській Панді !
  Українські ветеринари розглянули заяву і прийшли до висновку, що це перед здохом.
  Взагалі, як що тобі Пандо щось не подобається в Україні-зробіть перевибори у своєму зоопарку і все наладиться.
  Чекати змін в Україні,вигідних тобі-марна справа .
 • 2009.08.15 | kom8407

  Re: Пікет Генерального Консульства Російської Федерації у Львові.

  До якого часу будете кидатися на Росію, як бик на червоне?
  Виплюньте антиросійську жвачку. Росія - наші брати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua