МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пастки на лікарів, або про те, як швидко знищити неонатологію

08/15/2009 | Василь Сивий
На трьох центральних каналах телебачення 6 серпня з'явилися повідомлення про те, що в Кривому Розі в пологовому будинку №1 правоохоронцями відділу боротьби з економічними злочинами викрито цілу систему рекету. Від породіль вимагали платити величезні гроші за ліки, які були в пологовому будинку й мали надаватися безкоштовно. Внаслідок цього померли діти, рівень дитячої смертності дуже великий. Правоохоронці проводять обшук лікарні й вилучають документацію. Проти адміністрації будинку порушено кримінальну справу.

Мова йшла про дуже специфічний препарат "Куросурф", що вводиться виключно недоношеним дітям до 34 неділь розвитку з профілактичною і лікувальною метою. Проблема препарату в його високій ціні (біля 4 тис.грн. за флакон). Про те, що це відверта брехня (за винятком порушення кримінальної справи й обшуку) інформація з’явилася в Інтернеті та пресі вже протягом двох наступних днів. Об'єктивну інформацію надрукували "Україна молода" сьомого, а "Українська правда" восьмого й десятого серпня.

Однак брехня про злочинну організацію лікарів у пологовому будинку №1 м.Кривого Рогу вмить рознеслася по Україні й так само швидко потрапила до вух людини яка працює, коли інші невідомо чим займаються. Тобто до Юлії Тимошенко. Справа, яка й так страннями прокурорів стала резонансною, вмить стала резонансною у квадраті. Складається таке враження, що пані прем'єрці просто нема з ким працювати. Бо ті скандальні новини які "на вуха не натягнеш" вона сприйняла на повному серйозі й саме ними керувалася. Запрацювавшись, вона якось "не помітила", що кримінальну справу уже порушено на підставі припущень правоохоронців та прокурора, одночасно із організованою піар-кампанією.

Ні об'єктивні публікації, ні голос головного неонатолога МОЗ України, доктора медичних наук, завідуючої кафедрою неонатології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, професора Єлизавети Шунько про проблеми перинатальної медицини, як і її фахову думка про неонатологів чомусь не було почуто. Натомість є вказівка "у двотижневий термін провести перевірку діяльності всіх пологових будинків у частині відповідності вимогам законодавства призначення і використання лікарських засобів". Бачите, як гарно, під підозрою в Україні опинилися педіатри-неонатологи – лікарі, яких залишилися одиниці. Їх і захищати нікому й у самих на захист коштів нема, це не вотчину Лозінського розгрібати чи кошти на ліки знайти. Тож на прикладі побиття беззахисних та, що працює, покаже опонентам, які невідомо чим займаються, що справедливість є і за неї варто боротися. Особливо перед виборами...


Що ж відбувається у пологових будинках?

Перинатологічна служба має дві складові. Одна добре всім відома, це акушери-гінекологи. Їх задача допомогти народити. І все. Далі новонародженого передають педіатрам-неонатологам. Їх задача допомогти новонародженому адаптуватися до життя в перші 28 днів. Про цих лікарів мало хто знає. Бо ця спеціальність існує в нас лише із 1987 року. Правильна оцінка стану й подальше ведення новонародженого в перші дні життя визначає його подальший розвиток. Тому в розвинених країнах цій галузі надають величезного значення й фінансування.

Щодо України то тут справи кепські. Бо така служба є вкрай невигідною. Для всіх.

По-перше вона незрозуміла матерям, принаймні третина з них ображаються на лікаря, котрий щось там робить з їх новонародженою дитиною, не виписує додому, вводить навіщось якісь там ліки, проводить маніпуляції. Певно чогось хоче від мами, адже з точки зору мами у малюка все прекрасно. І це нічого, що малюка мати бачить вперше, або вдруге у житті, а через руки кожного неонатолога за рік прходить їх більше тисячі. Є й інша категорія, яка впевнена, що заплативши певну суму акушеру-гінекологу вона отримає 100% гарантію народження здорової дитини. Тож смерть дитини у свідомості батьків завжди на неонатологах. Та що казати, якщо навіть правоохоронці вже стали непереваршеними експертами з надання допомоги новонародженим. Це ж не пологи приймати, що тут складного, треба лише діяти за інструкціями?!

Акушери-гінекологи не задоволені, бо неонатолог оцінює новонародженого як професіонал, перевіряє рефлекси, загальний стан, дає його оцінку. Фактично він оцінює результат роботи акушера й виявляє його похибки, наслідки яких можуть стати очевидними лише далеко згодом. Кому потрібен контролер?

Адміністрація також не може бути цілком задоволена. Дуже часто псує неонатологічна служба показники, надто багато з нею мороки й проблем. Наприклад, недоношену дитину цілком можна записати в статистику як плід, викидень. Але плода не лікують. І тоді наявність неонатологічної служби, що займається виходжуванням таких дітей, цьому заважає. Якщо зважити, що саме недоношені діти найбільше "псують" статистику, то отримує розгадку парадокс, коли пологовий будинок,котрий не має неонатологів дає кращі показники, ніж з ними.

Звичайно, останніх двох цілком влаштує неонатологічна служба в упослідженому стані, яка завжди готова взяти на себе вину інших, яка на все згоджується й нічого не вимагає. Тоді нехай, тоді іноді згодиться, хай працює, але нишком.

Невигідна неонатологія й майбутнім лікарям, в силу описаних вище обставин. Тож випускники туди не йдуть. Порівняйте зайнятість посад акушерів-гінекологів (укомплектованість практично повна) й неонатологів, і все стане ясно. Шокуючий контраст. Тож служба ця потихеньку вмирає.

А з минулого, 2008 року неонатологам розставили справжні пастки.

Недоношені новонароджені з вагою від 500 до 1000 стали вважатся дітьми. До того, якщо такий новонароджений не прожив 6 діб, він вважався пізнім викиднем. Одночасно розпочалася інформаційна кампанія з пропаганди вихожування таких дітей. Й у батьків склалося враження що лише погані лікарі не хочуть рятувати їх півкілограмових дітей. Але за даними ВООЗ, у багатьох європейських країнах виживання новонароджених дітей з вагою 500—999 грамів досягає 60—75%, і з них 20—30% мають той чи інший ступінь інвалідності. Що ж казати про нас з нашим фінансуванням та оснащенням! Тож скандальний "Куросурф" виявився справді необхідним препаратом, але досить дорогим. Але з бюджету профінансовано лише 20% від потреби. От і опинилися неонатологи поміж Сціллою та Харібдою, не в змозі задовольнити висунуті до них вимоги. Не застосував препарат - винен (якщо дитина померла, або батьки поскаржаться, або прокурор не зрозумє чому не застосував), застосував - також винен (бо може то було нецільове використання, або особиста зацікавленість).


Що ж трапилося у Кривому Розі?

Міський клінічний пологовий будинок №1 – єдиний у Кривому Розі, що має більш-менш укомплектовану неонатологами службу. Настільки, що тут ще залишилася цілодобова допомога лікарів-неонатологів. Хоча з п’яти неонатологів двоє уже пенсійного віку. У двох інших пологових будинках є лише по одному лікарю-неонатологу. В тому числі й у щойно модернізованому за останнім словом техніки №2, який Президент відкривав. Тож саме у пологовий будинок №1 спеціалізується на виходжуванні недоношених, тут є навіть відповідне відділення.

Пологовий будинок №1 приймає найбільшу в Кривому Розі (місто з населенням 700 тис.) кількість пологів. За 2008 рік народилося живими 4018 немовлят, з них 207 недоношеними, 21 з вагою менше 1000 грамів, 34 з вагою до 1500 г. З них померло 14 (з них 11 недоношених, з них 5 вагою до 1000 грамів - Детальну статистику дивіться у таблиці внизу статті або тут). Такий високий рівень виживання у пологовому будинку є свідченням високої майстерності лікарів й сестер. Правда, потрібно сказати, що цифри смертності не є остаточними, адже діти переводилися до інших стаціонарів. Й це при тому, що медичне оснащення пологового будинку залишає бажати кращого. Наприклад, є лише один вітчизняний дихальний апарат "Малятко", який з'явився тільки у 2008 році і вже давно не відповідає сучасним вимогам щодо респіраторної підтримки новонароджених. Так само є лише одна лампа для проведення фототерапії, за яку лікарі буквально сваряться між собою.

А тепер цікаве питання. А чи вижили б ці діти без куросурфу?

Введення "Куросурф" було освоєно лікарями у 2007 році. Препарат показано недоношеним дітям до 34 тижнів розвитку з лікувальною або профілактичною метою. Процедура введення складна й потребує високої кваліфікації лікаря. Через тонкий зонд в трахею вводиться препарат з наступною штучною вентиляцією легенів. Це потрібно зробити за 20 секунд й при цьому треба змінити положення дитини. Це вимагає колосального психологічного та фізичного напруження, точності рухів. Адже один неправильний рух і ліки не потраплять туди, де потрібно. Лікарю допомагають, як правило, дві висококваліфіковані медичні сестри. Процедура проводиться в умовах суворої стерильності. Тому присутність батьків виключена.

У 2008 році у Пологовому будинку №1 81 недоношених немовлят мали синдром дихального розладу. Тобто цим дітям "Куросурф" був необхідний з лікувальною метою. Лікувальна доза складає два флакони. Тобто, безумовно потрібно приблизно 162 флакони на суму 640 тис.грн. Щодо аналогічного препарату "Неосурф" то можете порівняти його з препаратом "Куросурф": 25 мг/мл проти 80 мг/мл сурфактанта (діючої речовини). Вартість флакона неосурфу (2 мл., 50 мг. сурфактанта) складає 980 грн.(зверніть увагу, що на сайті виробника інформація про форму випуска відсутня) і флакон "Куросурф" (1.5 мл., 120 мг. сурфактанта) вартістю 3600 грн. От і рахуйте об'єми й вартість!

Скільки ж було отримано куросурфу у 2008 році? Централізовано надійшло 11 флаконів, а за кошти місцевого бюджету (подяка меру) лікарнею придбано 29 флаконів і 29 придбано батьками немовлят за власні кошти. Всього 69 флаконів, котрі введено 50 дітям, тобто менше половини від наймінімальнішої потреби. То що мали робити лікарі, як мали "ділити" препарат?


Що встановили правоохоронці?

В кінці матеріялу наведено фотокопію постанови Прокурора про обшук.

З документу випливає, що увагу правоохоронців привернули два факти.
1)Придбання препарату "Куросурф" батьками (Марченко) в той час як був бюджетний. Чому так сталося сказати більше ніж через рік важко. Але певно, що об’єктивні пояснення з цього приводу були подані правоохоронцям.
2)Придбання препарату "Куросурф" й одночасно списання бюджетного (новонароджений Септа). Тут взагалі проблем не може бути. В наявності був один флакон, а потрібно було два. Тому один флакон використаного бюджетного куросурфу було списано як це передбачено, а інший віддали батькам. А в чому злочин?

А читайте уважно перший абзац постанови Прокурора: "...однако при необходимости указанный медицинский препарат не был предоставлен новорожденным бесплатно, что повлекло за собой тяжкие последствия, выразившиеся в смерти детей". Ще раз уважно читайте текст. З нього виходить, що препарату було достатньо, а лікарі його за безплатно давати не бажали навіть за необхідності. Саме так це всі й розуміють. Що це як не зловживання службовим становищем!!! Ні, не лікарями, а слідчими, які так гарно маніпулюють словом.

В офіційному документі допущено аж дві дуже серйозні помилки (або слідчим зроблена умисна фальсифікація). По-перше, новонароджений Марченко не народжувався. У пологовому будинку народився Варченко. І не 15.04.08, а 15.05.08, тобто різниця складає місяць. Тож певно це про нього йде мова? Читаючи документ ми маємо припустити, що ці малюки померли. Певно такої ж думки був і прокурор відкриваючи кримінальну справу. Однак і дитина Варченко і дитина Септа були живими переведені до інших стаціонарів й на сьогодні живі. Де оті смерті?

І ось на підставі цих двох "підозрілих" випадків (брехню, що показували в репортажах до справи не долучали бо то є повний абсурд) відкривається кримінальна справа, проводиться обшук й одночасно на трьох телеканалах цій справі надається небувалого резонансу. При чому загальний тон вражає агресією, маніпуляціями й безапеляційністю. Далі до справи долучається прем'єрка й усе відразу набуває політичного смаку ... Бачите яка увага до тривог народу?!!!

Гляньте, наприклад, коментарі, що висять на сайті ТСН:
немовля 6 серпня, 22:05
мочить козлов, как минимум мочить, это же чикатилы самые натуральные, только тот мочил не ради денег
АнтиЮщ 6 серпня, 22:04
Ну и что? Пусть живут? Может пора самосуд устраивать без этой продажной власти? Что, там рыба с плавника начала тухнуть, а не с главврача? Я уже дед, но если бы с моей внучкой что то сделали, я без объявления уничтожал бы эту мразь по одному.
Харьковчанин 6 серпня, 22:03
Собрать этих врачей в одной комнате, облить бензином и поджечь!!! Без суда и следствия!


Тож якщо народ бажає "облить бензином и поджечь!!!", то воля народу для неї Закон.


Чи могли лікарі торгувати бюджетним препаратом "Куросурф"?

Це практично виключено. Чому? Препаратом в Кривому Розі торгують лише дві аптеки: "БАДЕН" і "Галлен" та дистриб'ютори "НІКОМЕД", перевірити рух препарату можна дуже просто. В схемі продажу має бути задіяно надто багато людей. Лікар, дві медичні сестри, старша медсестра, медичний представник фірми, головний лікар. Усі вони мали перед батьками спектакль розігрувати? Бачите, шановні, лікарі не політики й не депутати ВР, вони полювання на людей не влаштовують, дітей не грабують і масово совісті не втратили. Вони такі ж як і усі ми, пересічні українці, може, не такі чуйні й лагідні, як би хотілося, але й не виродки. Запитайте себе чи здатні ви й ваші друзі на таке? Отож! І заради чого?

То може медики порушили порядок роботи з препаратом? Окремих форм та інструкцій щодо взяття на облік, спеціального зберігання (в холодильниках-сейфах), введення (при свідках), списання (комісійно як наркотичних препаратів) не було і немає. Розробка таких документів не є справою практикуючих лікарів чи навіть адміністрації лікувальних закладів. Наказ МОЗ №484, яким введено в дію протокол, де суттєво звужено показання до застосування сурфактантів порівняно з інструкцією виробника, з'явився аж 08.07.2008 року. Протокол мали впровадити лише з 01.01.2009 року, а мова ж іде про 2008 рік! Як заднім числом лікарі мали знати вимоги протоколу котрого не було? Та й там мова йде лише про призначення препарату. Тож "Куросурф", як і всі ненаркотичні препарати, зберігався у холодильнику на посту, де його міг взяти лікар чи навіть медсестра. І зважте, ніхто не поцупив!

Щоправда, залишається ще один дуже брутальний спосіб. Коли окремий лікар бере з батьків гроші за бюджетний "Куросурф". Але це зовсім інша стаття. Службова недбалість тут явно ні до чого. Тоді батьки не отримують чек, чека взагалі нема, і їм не повертають використані флакони. Та це треба бути Остапом Бендером, а не медиком. Таких фактів поки що не виявлено.


Кому це потрібно і навіщо?

Є серйозні підстави вважати, що справа ця виникла не випадково. Й рухають нею чиїсь великі інтереси. Бачите, акушерство має одну специфіку. Є досить багато людей, що бажають заплатити непогані гроші, аби пологи приймав певний лікар. Як правило досвідчений й іменитий. Це десь 1000-1500 гривень у Кривому Розі за одні пологи, залежно від обставин . Ні, акушери не відмовляють іншим в допомозі. Для інших є досить інших лікарів, не таких іменитих, які просто робитимуть свою роботу й будуть раді, якщо їм віддячать, а як ні так ні. Не відмовиться допомогти й іменитий лікар, якщо так складуться обставини. Свою роботу вони робитимуть у будь-якому випадку. Але в будь-якому випадку пологовий будинок це досить вигідна справа.

То ж чому б не зруйнувати державну систему, аби на її місці створити приватні структури з гарантованим викачуванням грошей з клієнтів? А заодно й продемонструвати рішучість й принциповість в боротьбі за справедливість на беззахисних і невинних. Головний лікар, що організував "злочинну схему" виходжування недоношених має бути звільнений і ... облить бензином и поджечь!!! Без суда и следствия! Який класний піар перед виборами: Справедливість є, злочинці-лікарі - будуть сидіти!!!


То хто врятує лікарів і неонатологію від остаточного погрому і знищення? Кому вона потрібна?

Певно не владі, адже в неї є Феофанія, найкращі ліки та найкращі клініки за кордоном за державний кошт.

А скільки ж потрібно коштів, аби забезпечити недоношених новонароджених сурфактантами? Їх частка складає 5% від новонароджених. У 2008 році народилося 510 тис. дітей, отже це приблизно 25 тисяч дітей. Ящо взяти витрати в середньому 4 тис. на недоношеного новонародженого то отримаємо 100-150 млн.гривень. Певно, це дуже велика сума, абсолютно нереальна для влади?! Тоді не зле нагадати, , що 50 мільйонів гривень для комфортного перебування депутатів й чиновників у Феофанії (на закупівлю телевізорів й холодильників), витрачених цього року виявилося замало. Тож, та що працює, 11 серпня 2008 року відшукала ще 15 млн. на ремонт корпусів, бо певно дах провалився. А вже наступного дня, 12 серпня доручила зайнятися перевіркою пологових будинків аж трьом міністерствам (з міліцією включно, лише цікаво, що вона робитиме), аби бюджетні кошти економили. І це за умов роздутої упередженої кампанії проти лікарів у засобах масової інформації. А якщо порахувати у скільки ті перевірки обійдуться?! Гарно ж певно працюється, хоч і заважають?!

Які прогнозовані наслідки цієї кампанії? Очевидно, що відбудеться остаточне руйнування неонатологічної служби в Україні. Виходжування недоношених плавно перетече в приватні структури, як і клієнти з грошима та кваліфіковний персонал. А найближчі півроку-рік пацієнтам пологових будинків розраховувати на кваліфіковану лікарську допомогу для новонароджених не варто. Самі розумієте, що і як призначатиме лікар, не порадившись з прокурором та запрацьованою прем'єркою. А про "Куросурф", певно надовго варто забути.

І варто задуматися, невже пара упереджених й падких до піару слідчих з відділу боротьби з економічними злочинами можуть завдати такого лиха!? І не нести жодної відповідальності? А може їх змусили?



Відповіді

  • 2009.08.17 | лікар

    Re: Пастки на лікарів, або про те, як швидко знищити неонатологі

    Звичайні акушери-гінекологи лише заробляють гроші. Головні лікарі, то мікрофеодали, які не тільки не контролюють, але і змушують підлеглих заробляти для них(в Ужгороді до 1000 $ в місяць). В Стрию (Львівська область)головний лікар роддому призначив нову завідуючу відділення (без належної кваліфікації) за 20 тисяч $, попередньо оголосивши неофіційний конкурс. З кожних родів лікар зобовязаний віддавати йому частку, інакше не допускається до родів. На одну ставку працює до 4-х лікарів (кожний з яких заплатив за роботу кілька тисяч доларів). Головний може приймати роди чи робити кесареве "під мухою". Кошти виділені на ліки відмиваються через приватні аптеки, а всі ліки породіллі купляють самі.Кожний місяць головний лікар віддає частку головному спеціалісту-акушеру області за прикриття.Відсутність контролю в державі породжує отаких монстрів. Тому не треба прикращати дійсність. Справи насправді є ще гірші. Бо навіть заплативши гроші акушеру ви навіть не маєте розуміння, чи він(вона) насправді знають що роблять при існуючій системі навчання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.17 | igorg

      В пологовому будинку про який йде мова

      є вільний доступ родичів й партнерські пологи. Це коли батько може бути присутнім в процесі пологів. Більше того, це заохочується. Матері й діти на спільному перебуванні. Тобто, відкритість максимальна. Й залежність від персоналу зведена до мінімуму. Забезпеченість ліками в основному задовільна. За винятком дуже дорогих. Але це за рахунок бюджету міста. Породілля в основному приносять засоби гігієни та догляду: рідке мило, паперові рушники й т.п. Перевірки майже не вилазять, постійно щось контролюють.
      Про побори з боку головного лікаря мови нема. Є правда досить жорсткі вимоги щодо утримання господарства в належному стані. Пологовий будинок дуже великий. Про стан допомоги можете подивитися на форумі, там є лінк.

      Скільки пологів у рік приймають в будинку про котрий Ви пишете?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.17 | Almodovar

        Re: В пологовому будинку про який йде мова

        Аспект інший: а чому, власне, всі документи ДЕРЖАВНОГО органу, який контролює виконання законів, в тому числі, Закону про мови, писано іноземною мовою????
        Так яку мову гноблять, цікаво?
  • 2009.08.17 | Евгений

    Re: Пастки на лікарів, або про те, як швидко знищити неонатологію

    Уважаемый автор.
    Что-то у Вас с арифметикой.
    Читайте внимательно инструкции к препаратам.
    Стартовая доза неосурфа 100мг/кг, а куросурфа 200 мг/кг.
    На килограмового ребенка надо 2 флакона неосурфа и полтора флакона куросурфа.
    2400 грн=10600 - чувствуете разницу?
  • 2009.08.17 | igorg

    Офіційна реакція МОЗ від 08.08.09 щось раніше

    її на сайті не видно було
    http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13266

    08.08.2009

    За попередньою інформацією Головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської ОДА 6 серпня 2009 року у м. Кривому Розі Центрально-Міською прокуратурою було порушено кримінальну справу щодо посадових осіб комунального закладу “Міський клінічний пологовий будинок № 1”, згідно якої медичним працівникам пологового будинку № 1 пред`явлено звинувачення у нецільовому використанні лікарського засобу “Куросурф”, придбаного за рахунок бюджетних коштів, в корисних цілях.

    З метою перевірки фактів, викладених у Постанові прокуратури та висвітлених засобами масової інформації, наказом Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА від 6 серпня 2009 року № 392 “Про створення комісії” була створена Комісія, яка виїхала до пологового будинку № 1 і на теперішній час продовжує роботу в лікувально-профілактичному закладі.

    У зв’язку з тим, що 6 серпня 2009 року медична та бухгалтерська документація пологового будинку була вилучена прокуратурою Центрально-Міського району, здійснення перевірки Комісією вищезазначених фактів унеможливлюється.

    Довідково:

    Дихальні розлади у новонароджених є провідною причиною захворюваності та смертності новонароджених, що потребує забезпечення родопомічних закладів та неонатологічних відділень дитячих лікарень препаратами для лікування розладів дихання. Ефективність надання медичної допомоги визначає ранній початок лікування новонародженої дитини в перші години та дні життя.

    Основними причинами легеневої патології недоношених новонароджених є синдром дихальних розладів, що розвивається внаслідок дефіциту сурфактанту.

    Вирішення проблеми своєчасного лікування та профілактики розладів дихання у недоношених новонароджених полягає в забезпеченні родопомічних лікувальних закладів препаратами фосфоліпідів природного походження з метою включення їх в комплекс лікувально-профілактичних заходів при бронхо-легеневих захворюваннях у новонароджених дітей шляхом здійснення замісної сурфактантної терапії.

    На жаль, навіть при застосуванні всього необхідного комплексу лікування, навіть в таких країнах, як США та Європейські країни, рівень виживаємості немовлят до 1000,0 гр. вагою не перевищує 30%, а від 1000,0 до 1500,0 – 70%.

    За даними Державного фармакологічного центру МОЗ України на території України зареєстровані і можуть використовуватися в медичній практиці лікарські засоби "Неосурф", "Сузакрин", "Куросурф", які вводяться через дихальні шляхи (трахею).

    На виконання заходів Державної програми "Репродуктивне здоров`я нації" на період до 2015 року"", згідно розрахунків фахівців на новонароджених немовлят з вагою тіла від 500 до 1499 грамів потреба у лікарських препаратах для лікування дихальних розладів сягає понад 11,0 млн. грн., у 2009 році виділено для закупівлі 3156,0 тис. грн. У тому числі на Дніпропетровську область виділено 268,0 тис. грн., що складає 20% від потреби, яка вказувалась у заявці регіону. Подібна ситуація і по Україні в цілому.

    У відповідності до процедури МОЗ України передає закуплені препарати до обласних управлінь охорони здоров’я, які надалі розподіляють їх по території.

    Наслідки світової фінансово-економічної кризи призвели до збільшення ціни на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що, у свою чергу, зменшило обсяги їх закупівлі. За результатами вже проведених торгів ціни зросли на 40%.

    Зокрема, МОЗ України під час формування проекту Державного бюджету на 2010 рік подало пропозиції про збільшення кількості коштів на суму понад 10,0 млн. грн.

    У 2008 році для Дніпропетровської області централізовано закуплено було 54 флаконів препарату "Куросурф" та 111 флаконів "Неосурфа" для введення через дихальні шляхи. В поточному році Міністерством для області здійснено закупівлю препарату "Куросурф" 33 флакони (потреба 250 флаконів) та поставлено в липні до регіону. Препарату "Неосурф" закуплено 66 флаконів (потреба 127 флаконів) та буде поставлено в регіон.

    Прес-служба МОЗ України
  • 2009.08.17 | igorg

    А от і КПРФ підвязалася, а що думає ПДРС?

    http://kprf.ru/international/69729.html

    А ось і наші родімія
    Рабочая Информационная Служба
    http://proletar.org.ua/news/3583/07082009-ubivali-novorozhdennykh-iz-za-4-tysyach-griven

    Мда, плохо работаете ПДРС! Отстаете от злобы дня.
  • 2009.08.17 | Сергій Кабуд

    це виглядає як провокація проти лікарів, але не зрозуміла мета

  • 2009.08.17 | igorg

    Черговий матеріал про лікарів. Знову пологовий будинок

    знову тенденційне подання матеріалу на ICTV. Мова й де про Черкаси. Вагітна зі СНІД скаржиться, що лікарі не хочуть йти на кесарів розтин, вимагають якісь довідки, ніби її бажання це зробити не досить. Саме так це і виглядає.

    Так само маса звинувачень і узагальнень при відсутності фактів. Усе на емоціях однієї вагітної. Лікаря чомусь показують так, ніби він ховається, хоча вочевидь він намагається пояснити безпідставність претензій пацієнтки й зовсім не уникає камери. Саме він буде нести відповідальність за стан матері. Саме він перебуває під безпосередньою загрозою інфікування й практично нічим не захищений від цієї біди. Але він є ворогом. Бо вагітна почула по ЗМІ що кесарів розтин зменшує ймовірність зараження дитини. Так, але для цього має бути спеціальна методика, й здоровя матері має це дозволяти. Це як мінімум. Може медицину перевести в режим супермаркета: що бажаєте? розтин? пологи?
    До речі, кореспондент не поцікавилася чи вистачає антивірусних препаратів і чи приймає їх вагітна й чи взагалі знає про них.

    Вочевидь розгорнута кампанія проти лікарів. Гарний об'єкт перед виборами. Так, медицина працює в умовах 20-30% фінансування від реальних потреб. Й при цьому якось ще виконує свої функції. Звичайно що маса незадоволених. Незадоволені й лікарі й пацієнти.
    Здається відпрацьовується технологія як стравити між собою різні соціальні групи й викликати в суспільстві безпредметну ненависть.
  • 2009.08.17 | doctor13

    Реальная стоимость лечения

    Сравнивая инструкции к неосурфу и куросурфу можно обнаружить, что у этих препаратов разные стартовые дозы и на лечение ребенка массой 1 кг необходимо 2 флакона неосурфа стоимостью 2400 грн(2 флакона) и 1,5 флакона куросурфа стоимостью 10600 грн (оптовая цена БАДМ 5300 флакон, но оставшиеся пол флакона вряд ли пригодятся). Вот вам и арифметика.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.17 | igorg

      Є невеличка тонкість, це обєми емульсії

      які слід ввести в легені. Для Куросурфа це 1.2 -1.5 мілітра, а для Неосурфа 4 мілілітра. Прикиньте різницю в об'ємі легенів кілограмової дитини й ваші. До того ж Неосурф почав надходити лише у 2009 році. До того був вітчизняний препарат Сукрим (суха речовина) яка розводилася перед застосуванням, викликала багато ускладнень. Знята з виробництва через скандал з нестерильністю. Що буде з Неосурфом ще подивимось. У всякому разі батьки мають бути інформовані про це й мати право вибору. Наприклад МОЗ могло б частково компенсувати витрати батьків. Але за даних підходів, коли інформування видають за вимагання ...
  • 2009.08.19 | igorg

    Ще одна кримінальна справа проти лікарів

    http://life.pravda.com.ua/problem/4a8ad3d55d76f/
    У понеділок вранці у Донецьку після щеплення від дифтерії та правця померла чотиримісячна дитина. УП дає зважену інформацію. Цікава й реакція прокуратури:"Прийнято рішення про порушення кримінальної справи по частині 2 статті 140 Карного кодексу - за фактом неналежного виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником, що призвело до смерті неповнолітнього", - сказали у прес-службі.
    Наказом №48 вакцинуються клінічно здорові діти. Однак, існує ціла група імуно-дефіцитних станів які можуть клінічно не проявлятися, але для таких дітей вакцинація протипоказана. Лабораторна діагностика таких станів складна і тому не може проводитися усім дітям на рівні дільничної педіатричної служби. Так само як і діагностика збільшення вилочкової залози. Для таких дітей вакцинація може спровокувати гостре захворювання з важкими наслідками. Пневмонія не відноситься до поствакцинальних ускладнень вакцини "Пентаксим", що говорить саме на користь наявності імуно-дифіцитного стану дитини.
    В чому вина лікарів? На підставі яких фактів службового недбальства порушено кримінальну справу. Тим більше до висновків медичних комісій.

    Упереджений матеріал про подію подано на телебаченні.

    Варто нагадати, що аналогічна подія яка трапилася 22 травня цього року на Львівщині до відкриття кримінальної справи не призвела http://tsn.ua/ukrayina/na-lvivshchini-pislya-shcheplennya-pomerlo-5-misyachne-nemovlya.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.20 | Сергій Кабуд

      так само як провокація з щепленням яку ворог називав КАКА

  • 2009.09.18 | igorg

    Про оснащення пологових будинків неонатологічним

    обладнанням.
    Ось тут є гарний список з цінами
    http://www.ukrmedsys.com/uploads/posts/price_rozd.htm
    Що необхідно для нормальної роботи пологового будинку на 3-5 тис. новонароджених на рік, з яких 200-300 недоношені?
    Принаймні 4-5 реанімаційних комплексів, 10-20 пеленальних столів з підігрівом, 8-10 кувезів для недоношених, 2-4 апарати для штучної вентиляції легенів, лампи фототерапії 3-5 шт. Це по мінімуму.
    Ось така дешева медицина й неонатологія. Це звісно дрібниці, якщо порахувати кількість і вартість супер-іномарок в Україні й Кривому Розі.
    Але ж це все має бути тіпа безкоштовно ...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".