МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

24-го серпня військові обіцяють прем'єру ББМ "Козак"

08/18/2009 | Майдан-ІНФОРМ
На параді до Дня незалежності України 24 серпня вперше буде представлено новітню вітчизняну бойову броньовану машину для сил спеціальних операцій ББМ «Козак».

Про це УНІАН повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України.

Як повідомлялося, під час параду на День незалежності України, серед демонстрованої техніки і озброєння, буде показано новинки – танк «Оплот», БТР-4 «Ладья» і легкоброньований транспортний засіб «Дозор-Б».

Проте, як сказав УНІАН військовий експерт керівник проекту «Флот2017» Дмитро ТИМЧУК, Міноборони і Генштаб ВСУ до останнього моменту не анонсують прийняте рішення показати на День незалежності ще одну новітню унікальну розробку українського військово-промислового комплексу - бойову броньовану машину для спеціальних підрозділів ББМ «Козак».

«Це транспортний засіб виготовлений Науково-виробничим об`єднанням «Практика», є новітнім зразком вітчизняного виробництва з бойовими й технічними характеристиками сучасного світового рівня. ББМ «Козак» призначена для застосування у складі спеціальних підрозділів», - повідомив Д.ТИМЧУК.

Як відзначили в НВО «Практика», за словами директора об`єднання Олега ВИСОЦЬКОГО, «ще наприкінці минулого року ми запропонували керівництву Міністерства оборони й Генерального штабу Збройних сил України розробити такий бронеавтомобіль». Він уточнив, що зараз «Козак» проходить випробування.

За оцінками експертів, бойова машина «Козак» за своїми характеристиками не поступається сучасним світовим аналогам і може ефективно використовуватись як для проведення спеціальних операцій, так і в миротворчих місіях.

Як відзначають в НВО «Практика», весь процес створення бронеавтомобіля здійснювався за рахунок коштів розробника. Збройні сили України при цьому не витратили жодної копійки, що важливо в нинішніх умовах їх обмеженого фінансування з боку держави.

ББМ «Козак» важить 5,5 тонни, забезпечений двигуном потужністю 176 кінських сил, що розвиває швидкість до 120 км/г.

Днище бронетранспортера здатне витримати вибух міни масою не менш як 3 кг у тротиловому еквіваленті, а каркасний принцип побудови капсули салону дає змогу екіпажу з п`яти осіб при цьому залишатися неушкодженими.

Також «Козак» має GPS-навігатора, прилад радіаційної й хімічної розвідки, камеру заднього виду, парктронік, кондиціонер, систему ABS і підвищені звуко- й термоізоляцію.

На озброєнні бронетранспортер має два кулемети й автоматичний гранатомет.

http://www.unian.net/ukr/news/news-331628.html

sean

Відповіді

  • 2009.08.18 | Олекса

    Re: 24-го серпня військові обіцяють прем'єру ББМ "Козак"

    А чи узгодили це все з Москвою, чи надали їй повну інформацію щодо розробок?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua