МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що насправді сказала Меркель?

08/19/2009 | ЗаХар
Першими новину повідомили ИТАР-ТАСС та Лента.Ру

Канцлер ФРГ Ангела Меркель заявила, что Германия будет противодействовать героизации нацизма и национал-социализма на Украине, а также везде, где будут наблюдаться подобные тенденции

І почалось

.РГРК Голос России Германия поможет России бороться с неонацизмом на Украине

Оружие России Канцлер ФРГ Ангела Меркель на совместной пресс-конференции с Дмитрием Медведевым заявила, что Германия будет оказывать противодействие героизации нацизма и национал-социализма на Украине и в других местах, где будут наблюдаться подобные тенденции.

І так далі і тому подібне. З посиланням на російські джерела новину повідомили в Ізраїлі Меркель пообещала Медведеву бороться с пропагандой нацизма на Украине і Білорусії

До компанії швиденько залучились і вітчизняні агенції.

Регион Киев медиа


Ангела Меркель неожиданно для многих европейцев поддержала Кремль в очередном конфликте с Украиной.

УРА -информ (з посиланням на ИТАР-ТАСС)

Меркель пообещала Медведеву бороться с украинским нацизмом

АМИ -новости Украина http://newsukraine.com.ua/news/146827/

Меркель пообещала Медведеву бороться с героизацией нацизма в Украине

Не минуло й 15 хвилин як новину скопіював ForUM

Полемика

[URL=http://polemika.com.ua/news-46118.html]Меркель обещала Медведеву бороться с украинским фашизмом

[/URL]

Взагалі всіх перераховувати -ніяких сторінок не вистачить. Втім, це все Інтернет. Але ж не проминуло відзначитись і телебачення Ось 1+1

Меркель пообіцяла Мєдвєдєву боротися з героїзацією нацизму в Україні

Все всім зрозуміло? Навіть "Свободі", котра негайно заявила про "Сочинську змову" та розгорнула акції протесту.

Але деякі дрібнички не давали спокою

В репортажі 1-го російського каналу про прес-конференцію основну увагу приділено економічній співпраці двох країн. Трохи сказали обидва лідери про ситуацію з захистом прав людини в Чечні. Щодо України інформація показово досить коротка:

Российский лидер прокомментировал и свое решение пока не отправлять на Украину посла РФ.

І все.

Читачі Росбалта, хоч і прокремлівські налаштовані, але зазвичай добре проінформовані про настрої європейців. Їх коментарі суттєво контрастують з тим,що пише російська преса і концентровано можуть бути вкладені в одну фразу – "Меркель дозволила собі повчати Росію з приводу Грузії, але Медведєв їй вказав на місце".

Намагання знайти звіт про прес-конференцію на сайті Вести.Ру, де він спочатку був розміщений викликав відповідь "Ошибка 404: Запрашиваемый документ не найден".

То ж в пошуках істини довелось звернутись до німецькомовного сегменту Інтернету. Результати виявились вельми повчальними.

Перед поїздкою "Kurier" зазначав, що окрім основної теми сочінської зустрічі – підготовка до економічного самміту – Меркель дуже цікавить ситуація на Кавказі, між іншим питання відновлення територіальної цілісності Грузії та вбивств правозахисників в Чечні.

Ці ж теми для німецької преси були основними і в звітах по результатам зустрічі. Ось, наприклад "Spiegel" Газета в основному акцентує увагу на кавказьких темах. Попри весь дипломатизм, Меркель було досить відвертою. Вона зажадала виведення російських військ з Грузії ("Sie forderte den Abzug der russischen Truppen aus Zentral-Georgien") і хоча відмовилась визначати винуваться конфлікту однозначно назвала Південну Осетію частиною Грузії (die georgische Provinz Südossetien). Наголосила вона й на тому, що відправною точкою для вирішення конфлікту є визнання територіальної цілісності Грузії. ("Die territoriale Integrität Georgiens ist Ausgangspunkt" für die Lösung des Konflikts, sagte die Kanzlerin) . А коли канцлер нагадала Медвєдєву, що росіяни, як учасники конфлікту, мають покинути район, той навіть почав виправдовуватись. До речі – дуже недолуго.

"Wir sind nicht gegen internationale Friedenstruppen", sagte Medwedew. Doch Abchasen und Südosseten vertrauten nur russischen Friedenssoldaten"

("Ми не проти міжнародного миротворчого угрупування." – сказав Медвєдєв. "Але абхази і південно-осетинці довіряють лише російським солдатам")

Про те що грузини кілька років до минулорічного конфлікту говорили про свою недовіру російським миротворцям він,звичайно, промовчав.

Україна в контексті зустрічі згадувалась лише одного разу – там де Меркель хоча й відмовилась від визначення конкретних термінів все ж зазначила, що двері НАТО і для Грузії і для України лишаються відкритими.

А що ж зі згаданою прес-конференцією? На відміну від російськомовних німецькі ЗМІ вона не зацікавила. Звіт про неї вдалось відшукати лише на офіційному сайті німецького уряду

Багато говорили про економічну співпрацю. Цікаво, що коли Мєдвєдєв зробив наголос на "Північному потоці", Меркель з ним погодилась, але поставила цей проект в один ряд з "Набукко". Скандальне питання пролунало вже на завершення конференції.

Frau Bundeskanzlerin, die russische Führung, insbesondere Präsident Medwedew, hat in seiner Botschaft an die ukrainischen Führungskräfte sein Unverständnis gegenüber einigen Tatsachen in der Ukraine zum Ausdruck gebracht, so insbesondere hinsichtlich der Heroisierung des Nationalsozialismus. Wie steht Deutschland dazu?...

BK'IN DR. MERKEL: Was Ihre Frage bezüglich der Heroisierung des Nationalsozialismus in der Ukraine angeht, so kann ich nur sagen: Die Verurteilung des Nationalsozialismus und die Auseinandersetzung mit dem Nationalsozialismus ist für die Bundesrepublik Deutschland immer klar gewesen. Wir wissen um diese Zeit. Wir wissen nicht nur um die Ablehnung, sondern auch um die Einzigartigkeit des Holocaust und der Shoah. Für Deutschland hat das die deutsche Verantwortung auf der Welt für immer geprägt. Wo immer wir auf der Welt Tendenzen begegnen egal in welchem Land, die versuchen, den Nationalsozialismus zu relativieren, werden wir von deutscher Seite mit aller Entschiedenheit dagegen vorgehen. Das ist vollkommen selbstverständlich egal, wo und wie das passiert

"Пані канцлер, російське керівництво, перш за все президент Медвєдєв, в своєму зверненні до українського лідера висловив своє непорозуміння з приводу окремих фактів в Україні, зокрема того, що стосується прославляння націонал-соціалізму. Яка з цього приводу думка Німеччини?...

Меркель. Стосовно Вашого питання про прославляння націонал-соціалізму в Україні можу сказати лише одне: засудження націонал-соціалізму та протистояння націонал-соціалізмові для Федеративної Німеччини завжди були річчю само-собою зрозумілою. Ми пам'ятаємо про це. Ми не лише відхиляємо але й засуджуємо Голокост і Шоа ("шоа", іврит. – катастрофа, термін, який частина єврейських авторів використовує замість "голокост" -авт.). Для Німеччини зрозуміло, що німці відповідальні перед світом за все, що сталось. Скрізь в світі, де ми стикаєтесь з подібними тенденціями – не залежно від того в якій країні – виправдати націонал-соціалізм ми будемо з німецького боку відповідно реагувати без жодних вагань. Це само собою зрозуміло, не залежно від того, де все відбувається."

Ну і де тут засудження пані канцлером України, про яке нам вже тиждень розповідають?

Я можу зрозуміти російських журналістів, котрим творити з України ворога сам Кремль велів. Не дивують Білорусь та Ізраїль. Для обох вказане повідомлення лише закордонні новини. Але ж українські медівники могли ж перш ніж тиражувати новини перевірити її достовірність. Що це -непрофесіоналізм, незнання однієї з найпоширеніших в світі мов та звичка не знайомитись з першоджерелами а сприймати світ з російських перекладів? Чи антидержавна заангажованість "українських" журналістів? Дуже хотілось би сподіватись, що перше, та на жаль впевненості в цьому немає.

На завершення думка українки єврейського походження, мешканки Відня, котра допомогла мені в подорожі по німецькомовному Інтернету

"можно смоделировать ситуацию так:

Журналист (особой прессы): Фрау Меркель, г-н президент Медведев в своем послании тем, кто у власти в Украине, выразил возмущение тем, что президент Украины носит на голове нестиранный носок. Что думает Германия о таком поведении президента Украины?

Фрау Меркель: Что касается Вашего вопроса о том, что президет Украины носит на голове нестиранный носок – я могу только сказать, что мы все знаем, что это плохо пахнет – носить на голове нестиранный носок, плохо для президента любой страны, и если увидим на голове у президента – неважно, какой страны – нестиранный носок, то сразу начнем с этим непримиримую борьбу, в какой бы стране, повторяю, ни правил бы этот президент.

Пресса (особая): Фрау Меркель объединилась с Медведевым в борьбе против стремления президента Ющенко истребить русский язык, возродить фашизм и носить на голове носок."

Відповіді

 • 2009.08.19 | GreyWraith

  Бойкот "українським" ЗМІ

  Все, що з цього приводу можна написати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.20 | Сергій Кабуд

   насправді звідки час береться на ці ЗМі не знаю

   я не встигаю навіть експертні джерела переглядати, навіть найкращі, з антикомуністиного 'табору' so to speak
 • 2009.08.19 | Mykola_2007

  Було питання стосовно України. І вона не сказала,

  що нема претензій, до України. Тому все що говорилося говорилося і про Україну.

  Якщо все так райдужно, чому Німецьке посольство не висловить протест проти перекручування державними СМІ Росії, офіційної заяви? Бо ті фактично звинуватили Україну у фашизмі, при цьому посилаючись саме на неї...

  А так це нагадує російського ведучого Сванідзе, який всякий бред Єльцина намагався розшифрувати, як щось розумне.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.19 | observеr

   спробуйте на це дивитись немоскальськими очима

   меркель не знає як воно насправді, чи правда те, що говорить мєдвєдєв про україну, а тому відповіла на питання всеохоплююче: якщо це правда, то ми це засуджуємо

   Mykola_2007 пише:
   > що нема претензій, до України.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.19 | GreyWraith

    Re: спробуйте на це дивитись немоскальськими очима

    observеr пише:
    а тому відповіла на питання всеохоплююче: якщо це правда, то ми це засуджуємо
    Я би так само відповів. НМД для того, щоб у відродженні пам'яті про українських героїв вбачати прославлення націонал-соціалізму, потрібно мати звихнені мізки. Хоча б з тієї причини, що українські націоналісти воювали і з тими ж німецькими націонал-соціалістами і були жертвами репресій також з боку німецьких націонал-соціалістів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.19 | Mykola_2007

     Де офіційне спростування від посольства Німечини в Москві?

     Чи їм байдуже, як інтерппретують їхні висловлювання в Росії і Україні. Те що висловлювання можно зрозуміти як хто хоче не означає, що Ви або я зрозуміли його правильно.

     Тим більше "любов" Меркель до України очевидна. А якщо взяти її відмову від вшанування пам'ятника "Жертв Голодомору", принаймі про таке читав, то її відповідь добре вписуеться у російський коментар.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.19 | Bogun

      А чого Ви чекаєте від німецького комсорга?

     • 2009.08.20 | observеr

      спростування чого? газетного повідомлення? ви це серйозно?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.20 | Mykola_2007

       А Ви що думаєте, це лише "Сегодня" надрукувала

       Так більшість російських ЗМІ передають. Тому німецьке посольство просто забов'язано прокоментувати данну заяву, і розставити акценти. Тим більше якщо пішов такий резонанс. Або вона погоджуеться, і Ви тішете себе ілюзіями.

       Справа у тому що Меркель сказала так, що це можна використати проти України, що Росія і робить. І те що вона показово мовчить... це дивно. Вона не покійник, і спитати її, не така важка справа.

       Уявіть її подібну відповідь стосовно Ізраїлю... думаю всі посольства вже теревенили б, про те що малось на увазі щось не те, про що всі подумали.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.08.20 | О'Тарнавський

        Годі це вже обсмоктувати

        Треба вести власну інформаційну кампанію і підтримувати армію у боєздатному стані - все буде добре.
 • 2009.08.19 | О'Тарнавський

  всі питання до газети "сегодня"

  навіть російський офіційний переклад нічого про україну і тим більше "галичину" не говорить. Меркель дипломатично з"їхала:

  По-перше, на прес-конференції жодним словом не було згадано дивізію СС "Галичина" – відповідно, Ангела Меркель за визначенням не могла виступити проти цього військового підрозділу.

  По-друге, широко розтиражована українськими ЗМІ нібито цитата Меркель "Що стосується героїзації нацизму в Україні, то Німеччина засуджує це" насправді є не цитатою, а вільною імпровізацією газети "Сегодня". Наводимо справжню фразу дослівно – з офіційного сайту президента РФ:

  В том, что касается вашего вопроса насчёт героизации нацизма в Украине, то могу сказать, что осуждение национал-социализма и обсуждение национал-социализма для Федеративной Республики Германия всегда ясно. Мы знаем все об этом времени. Не только отрицание холокоста и этой большой катастрофы – это всё отразилось на Германии.

  И где мы такие тенденции только ни наблюдаем, не важно, в какой стране, где они попробуют сделать из национал-социализма какое-то относительное явление, то, конечно, мы – Федеративная Республика Германия – со всей решимостью будем действовать против этого. Это само собой разумеющийся факт, абсолютно само собой разумеющийся факт, вне зависимости от того, где и как это произойдёт.

  http://blogs.pravda.com.ua/authors/solodko/4a8978d84c345/
 • 2009.08.19 | DADDY

  Цікава була б реакція Меркель на заяву В.А.Ющенко такого змісту:

  "Напередодні парламентських виборів в Німеччині хочу заявити: Україна не бачить перспектив покращення українсько-німецьких відносин за нинішнього керівництва ФРН. Переконаний, що за нового керівництва Німеччини, за нового складу правлячої коаліції у Бундестазі, вдасться переломити ті негативні тенденції, які потужно проявилися за останні роки..."
 • 2009.08.19 | Сергій Вакуленко

  Трохи точніший переклад

  Узагалі-то цій дамочці до Ціцерона далеко. Її стиль справляє приблизно таке враження, як Литвинове базікання по-українському. Смакуйте:

  Засудження націонал-соціалізму та критичні висновки з націонал-соціалізму для Федеративної Республіки Німеччини ніколи не підлягали сумніву. Ми знаємо про цей час. Ми знаємо не лише про несприйняття, але й про унікальність голокосту та “шоа”. Для Німеччини це назавжди визначило німецьку відповідальність у світі. Хоч би де у світі, байдуже, в якій країні, з’являлися тенденції, спрямовані на відбілювання націонал-соціалізму, ми з німецького боку виступатимемо проти. Це абсолютно самозрозуміла річ, байдуже, де й як це відбувається.

  І це ще трохи "відбілений" варіянт, бо відтворити її стилістичну безпорадність засобами перекладу дуже тяжко...
 • 2009.08.19 | АБВГ

  "Не читайте в Украине российских газет" "Так других нет?"

  "Вот никаких и не читайте".
  Сказав би професор Преображенський.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.19 | GreyWraith

   З одного боку це так...

   ... а з іншого - втеча з поля бою є поразкою.

   Вихід: створити свої газети "з блекджеком і шльондрами". Якщо буде у них рівень хоч трохи вищим за плінтус, то успіх при паскудності теперішньої "української" преси гарантовано.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.20 | Сергій Кабуд

    офіційно: Нюйорктаймс публікує на рівні останього класу школи

    не вище,
    бо не буде масового читача, який є тупенький

    важливо мати доступні але правдиві матеріали

    не такі які публікує нюйорктаймс))) це лише для прикладу
 • 2009.08.19 | Историк

  Ей следовало всего лишь перед "Heroisierung" вставить

  что-то вроде "предполагаемая", "предположительная" (angeblich). Так она наверняка сказала бы про любую страну ЕС (а то бы нарвалась). Плюс понимала, что подыгрывает Медведеву. Немецкие журналисты связали это если не с политикой, то, точно, с этими верфями. Кр.того - а кто занимается именно "героизацией"? По-моему, те, кто могут подразумеваться в данном случае, изо всех сил открещиваются от национал-социализма, тем более от его "героизации". Так что, тут есть нюансы...
  "Was Ihre Frage bezüglich der Heroisierung des Nationalsozialismus in der Ukraine angeht",
 • 2009.08.20 | Историк

  Бриты тевтонов насквозь видят (л). Как и наоборот...

  http://inosmi.ru/print/251744.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua