МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Удар з тилу

08/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Армія залишилася без грошей. Начальник Генштабу остерігається, як би «бунт каструль» не перетворився на «бунт автоматів»
Геннадій БИКОДІР
http://umoloda.kiev.ua/number/1472/116/51805/

Українському війську бракує фінансування, передбаченого в держбюджеті на поточний рік. Ресурсів вистачає лише на забезпечення роботи «бойових» підрозділів та на найперші соціальні потреби військовослужбовців. Скасовано масштабні навчання військ, тепер у Генеральному штабі Збройних сил Ук­раїни (ЗСУ) міркують, як профінансувати хоча б обов’язкові для вояків стрільби. Міноборони планує просити у держави ще грошей.

«Нинішнього року з державного бюджету Збройним силам виділено всього 17,5 мільярда гривень, з них 11 мільярдів 650 мільйонів — спецфонд ЗСУ, тобто кошти, які повинне отримати Міноборони в результаті продажу надлишкового майна, що в нинішніх умовах практично не реально. Армії потрібно 30 мільярдів гривень, аби підтримувати боєздатність і не заморожувати програми з модернізації війська», — повідомили «УМ» у прес–службі Генерального штабу. Наразі ж фінансування армії ведеться в «ручному режимі» — вільні кошти, щойно вони з’являються, направляють у «найкритичніші сектори». «Військовослужбовцям доведеться забути про будь–які надбавки до зарплатні, вистачило б на забезпечення військових частин, що несуть бойове чергування. Зокрема, в Повітряних силах цього року за рахунок бюджетних призначень бойовою підготовкою займається лише винищувальна авіація, яка залучається до бойового чергування», — зазначають у Генштабі.

«Це тільки «квіточки». Коли відключають від енергоживлення парк військової частини, то ми ще знаходимо варіант, як його охороняти. Але коли відключають житлове містечко, де мешкають дружини військовослужбовців, діти, це, звичайно, викликає обурення. Поки що це лише обурення дружин, і не дай Боже, щоб воно не перейшло в обурення тих людей, які щодня мають справу зі зброєю», — застеріг начальник Генерального штабу Сергій Кириченко. Отож щойно відкриється чергова сесія парламенту, Міноборони виступить із вимогою внести зміни до держбюджету «стосовно цьогорічного фінансування Збройних сил і замовлення на фінансування Збройних сил у 2010 році на рівні не нижче 20 мільярдів», зазначає пан Кириченко.

sean

Відповіді

 • 2009.08.19 | Koala

  Але при цьому проводиться парад за кількадесят мільйонів

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.19 | Мартинюк

   Тимошенко якби моглпа то й парад би не проводила

   Непроведення параду абсолютно не покращило би фінасування Тимошенко армії.
   То добре що хоч таким чином гроші на арміюю пішли - льотчики політали, солдати черевики попідшивали і в стройовому кроці повправлялися.
 • 2009.08.19 | igorg

  Уряду армія нє нужна, оскільки вона українська

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.19 | Koala

   Уряду армія не потрібна, бо не проголосує за Юлю. От і все.

 • 2009.08.19 | Сергій Кабуд

  майже як підступна провокація бунту: ворог робе все шоб дестабіл

  дестабілізувати Україну


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua