МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Громадської ініціативи А.Яценюка "Фронт Змін"

08/20/2009 | Майдан-ІНФОРМ
20 серпня 2009 року

Заява Громадської ініціативи Арсенія Яценюка «ФРОНТ ЗМІН»

Громадська організація «ФРОНТ ЗМІН» глибоко стурбована тим, що політики потурають розпалюванню міжнаціональної ворожнечі в Україні.

Нагадаємо, 6 серпня мер Ужгорода Сергій Ратушняк напав на волонтерку громадської організації «ФРОНТ ЗМІН», а потім відверто пояснив засобам масової інформації свій вчинок расистськими міркуваннями. Розпалювання міжнаціональної ворожнечі посадовою особою мало б дістати юридичну, політичну і моральну оцінку з боку всіх політичних сил України, але українські політики здебільшого промовчали. А деякі - навіть виступили на захист Ратушняка, виправдовуючи і вчинок мера і його нацистську мотивацію.

Першим на захист Ратушняка виступив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який сказав: для порушення справи за фактом нанесення тілесних ушкоджень проти Сергія Ратушняка немає підстав, оскільки побита мером волонтерка не надала правоохоронним органам медичних довідок про наявність тілесних ушкоджень. Міністр не міг не знати, що тілесні ушкодження було зафіксовано медиками негайно після побиття, а зараз триває судмедекспертиза, на яку законом відведено місяць.

17 серпня 2009 року лідер Соцпартії Олександр Мороз назвав «штучним» конфлікт в Ужгороді, а також зазначив, що «за змістом його пояснень у нього (Ратушняка) дуже багато речей правдивих, наприклад, щодо особливостей формування фінансового лобі в Україні».

18 серпня 2009 року однопартієць Сергія Ратушняка голова Верховної Ради Володимир Литвин назвав ситуацію непорозумінням: «Те непорозуміння, яке мало місце, та нестриманість, воно підхоплене і роздмухується до рівня глобального конфлікту для того, щоб на цьому фоні отримати додаткові бали».

Серія висловлювань політиків, які відносять себе до «вищої ліги», примушує громадськість поставити низку запитань. Чи часом не думає пан Луценко в те, що дівчина сама напала і побила Сергія Ратушняка? Чи погоджується пан Мороз з Ратушняком в тому, що в Україні існує імовірність погромів? Може, він вважає їх за доцільні? Чи розуміє пан Литвин, що непорозумінням є те, що Ратушняк досі очолює Закарпатський осередок Народної партії, представленої в парламенті України, європейської держави?

Расистська природа дій Ратушняка очевидна для будь-кого, хто читав чи бачив його інтерв’ю. Політики, які захищають цю людину, або не знають, про що ішлося в його виступах, або солідаризуються з його нацистськими поглядами.

Будь-яка дія, будь-яке висловлювання українського посадовця є позицією української держави. Тому вчинок Ратушняка є неприпустимим і повинен бути покараний. Українські політики мають рішуче показати, що українська держава готова захистити мирні відносини між усіма національностями, бо всі вони є рівними і всі разом складають народ України. Тому закликаємо всі політичні сили рішуче засудити прояви ксенофобії, расизму та нацизму в політиці України, а правоохоронні органи – сприяти покаранню Ратушняка та всіх інших, хто розігрує в своїй політичній діяльності міжнаціональну карту.

Прес-служба Громадської організації «ФРОНТ ЗМІН»

****
sean

Відповіді

 • 2009.08.20 | Володимир

  Re: Заява Громадської ініціативи А.Яценюка "Фронт Змін"

  По суті Ратушняк висловився вірно. І не є ніяким антисемітизмом вказувати на привілейоване становище гебреїв, тим більше, що вони його використовують ах ніяк не на користь Україні. Взяти хоча б підконтрольні гебреям ЗМІ,які тягнуть українців "back to the USSR".Звісно, цій публіці не хочеться, щоб на них тикали пальцями. Вони люблять обдєливать дєлішкі у тіні.
  Так що здря Сєня за цю тему взявся. Краще б він її не педалював, а плавно з'їхав. Може, підтримку пінчуків та коломойських він і здобуде, а простий піпл від нього відвернеться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.20 | Shadow

   Re: Заява Громадської ініціативи А.Яценюка "Фронт Змін"

   Володимир пише:
   > По суті Ратушняк висловився вірно.

   Та висловитися мэр может как угодно. А вот когда мэр бьет горожан - это ж не налазит ни на какую голову. В Европе кому-то такое рассказать - не поверят.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.20 | Володимир

    Re: Заява Громадської ініціативи А.Яценюка "Фронт Змін"

    Наскільки ви могли помітити, я не стверджував, що ратушняг правильно побив дівчину. Саме за це його і слід переслідувати (каламбур-с). А Яйценюк та каломойські зсунули акценти зовсім в інший бік. Де вони були, коли жєня чірвонєнко на шустро-свободі фактично звинуватив українців у організації голокосту? Що українці, буцімто, навчили наївних німців голокостити гебреїв? Чому сєня промовчав тоді? Мав образитися - і як українець,яким він себе вважає, і просто як, здогадно, порядна людина. Ото був дійсно хрестоматійний випадок розпалювання нац. ворожнечі. А коли ратушняг вказав на фактичних власників і не зовсім, а, вірніше, зовсім нечесні способи набуття тієї власності, то певна публіка відразу ж заволала: онтєсємітізьм! Та ні, рєбяткі. Доведеться все те колись віддавати взад. Дай Боже дожити до того дня.
   • 2009.08.20 | толя дейнека

    Re: когда мэр бьет горожан

    скажімо така подія як перенесення базару на край міста викликає значно більший рівень напруженості і насильства, із залученням підрозділів міліції і перших посадових осіб міста. Як правило, такі події цікаві лише на місцевому рівні.
    Власне, схожі претензії висловив до ФЗ мер Ужгорода. Звичайно, не дуже приємно, що виникла сутичка між мером і дівчиною, але іноді робота буває напруженою, з кожним може статися.
    Чи був дозвіл в Яценюка займати місця під намети, проводити агітацію до офіційного старту виборчої кампанії? Внятної відповіді ми не почули. Мова одразу переведена в інше русло: "Ратушняк має бути покараний!", такі собі талмудичні мотиви
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.20 | Pavlo

     Саме так.

     толя дейнека пише:
     > скажімо така подія як перенесення базару на край міста викликає значно більший рівень напруженості і насильства, із залученням підрозділів міліції і перших посадових осіб міста. Як правило, такі події цікаві лише на місцевому рівні.

     Ратушняк здійснив дуже грамотну операцію зачистки центра Ужгорода від Шанхай-базару.

     http://pav1o.livejournal.com/17889.html?mode=reply
     http://pav1o.livejournal.com/18060.html

     За неї Раті колись встановлять пам"ятник. :)
     Тим не менше, бити дівчаток негарно.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.20 | толя дейнека

      бити дівчаток негарно

      підпишуся, бити дівчаток негарно

      тому є низк5а питань
      - чи було побиття
      - які наслідки
      - хто був ініціатором, або винним
      надіюся, міліції вистачить холоднокровності і професіоналізму, щоб відповісти на ці питання близько до істини. А щоб відповісти на питання всеукраїнське шоу, влаштоване з події, не потрібно і шкодитиме
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.20 | Анатоль

       А ксенофобія - ще гірше.

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.08.20 | толя дейнека

        Ратушняк висловився проти жидівської мафії

        я думаю вам має вистачити розуму, щоб розрізняти ці речі
        для ілюстрації, місцева юдейська громада поставилася до позиції Ратушняка значно толерантніше, ніж гастролер Яценюк
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.21 | Анатоль

         Гітлер теж з "жидівською мафією" боровся. А українська мафія

         його не хвилює?
       • 2009.08.20 | Володимир

        Re: А ксенофобія - ще гірше.

        Ксенофобія чєрвонєнків стосовно українців? Так, це дійсно іще гірше.
       • 2009.08.21 | Володимир

        Re: А ксенофобія - ще гірше.

        А ксенофобія чірвонєнків до українців - іще гірше.
 • 2009.08.20 | Тарас Токар

  Яценюк тепер повністю зробить свою програму на Ратушнякові?

  Йому нічого більше сказати?
 • 2009.08.20 | yes

  Не ясно, для чого Сєня акцептує, що євреї не біла раса?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua