МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ти неси мене ріка ....

08/20/2009 | yes
Процес, як річка, з нею можна все, що завгодно робити, але не можна змінити напрямок. Можна загатити греблями, можна розбити на сотні дрібних каналів - отже уповільнити її рух, навіть приховати від стороннього ока напрямок течії; чи та річка стоїть на місці чи рухається у протилежному напрямку і т.п. Але приходить час і річка розриває греблі, прориває русло і знищує те все, шо було неприроднє їй нав"язано.

І один до одного, можна сказати, це відбувається із суспільним процесом, або національним процесом.

Є люди, які можуть і знають як маніпулювати свідомістю, а є інші - маніпульовані. Ті, які можуть маніпулювати свідомістю і знають, як з цього отримати власну вигоду, будуть у першу чергу брати під свій контроль інформаційний простір. Вони будуть щоденно говорити маніпульованим: не має напрямку, стоїмо на місці, рухаємося назад, хіба ви не бачите. Коли суспільство дезорієнтоване, то йому легко прививати якісь інші цінності, цілі, завдання іт.д. Наприклад, переконувати його, що бути злодієм, не підкорятися суспільним законам, жити сам за себе, без взаємодопомоги і.т.д. це є правильно, це є краще.

Об"єктивні причини поділу суспільства за ознакою світогляду закладаються від створення світу і діляться просто - добро і зло. (Із тієї ж історії людства ми знаємо, що добро неминуче перемагає зло). Будь-яка суспільна система є у загальному чи у першому наближенні є двохполюсна, двостатева, дипольна, інь-янь, тощо. Це, як правило, різні модифікації чи варіанти поняття "добро-зло".

Якщо члени суспільства живуть за якими-небудь, ними вигаданими, законами, то це означає - живуть чесно. Якщо члени суспільства порушують ті закони, то вони живуть не чесно. Якщо всі не чесні, або всі чесні, то поділ буде відбуватися за будь-якими іншими ознаками, типу "тупоконечники та гостроконечники" чи як у нас "захід-схід".

В Україні, щоб уникнути поділу суспільства на чесних і не чесних, тобто на тих, що живуть за законом і ні, були прикладені всі інформаційні зусилля і засоби для збереження історичного поділу на "схід-захід" на фоні, звичайно, нечесності. Тобто, як казав колись Юхим Зв"ягільський: "Чого мене судите, я вкрав тільки 30 мільйонів. Чому ви не судите тих, що вкрали 100 мільйонів!"


2002-2004 рік: поява морального авторитету, лідера чесних, тих, що не можуть, не вміють чи яким не подобається порушувати закон.

Цього, звичайно, ті, що вміють маніпулювати і знають, як з цього витягнути власну вигоду, допустити не можуть, бо зникне автоматично той важливий фон "всі злодії", на якому вже можна вибудовувати всі інші диполі, типу "схід-захід", тупоконечники-гостроконечники. З комерційної точки зору, з т.з. власної вигоди для маніпуляторів в Україні, важливо зберігати поділ України на "схід-захід", бо є сусідня держава, яка добре платить і надає інші вигоди за це. Поява морального лідера - це загроза виплеканій системі, це загроза добробуту і збагаченню маніпуляторів.

Моральний лідер суспільства повинен бути ліквідований. Невдача. Його моральний авторитет зростає і стає непохитним. Тоді атака маніпуляторів на сім"ю, дітей, психологічний тиск на членів сім"ї. Мета одна, постійно доводити суспільству, що морального лідера не має, що його чесність позірна, що всі злодії, а цей просто найбільше маскується. Так триває п"ять років, з дня у день...

Зроблено все - його закидали камінням, він вже ніхто і на нього вже ніхто не звертає уваги. Але є щось інше - процес. Те, що не може змінити напрямок, те, що неминуче прорветься, як би його не зупиняли і не перешкоджали його рухові.

Ось це і є ті об"єктивні причини, які здавен відомі - суспільство ділиться на тих, що поважають і дотримуються закону і тих, хто цього не хоче робити задля власної користі.

Якраз ці тенденцій сьогодні прориваються в Україні на поверхню. Вибори, а головне передвиборча дискусія, повинні прискорити цей процес звільнення українського суспільства від перешкод його рухові вперед.

Відповіді

 • 2009.08.20 | OlalaZhm

  Re: Ти неси мене ріка ....

  2002-2004 рік: поява морального авторитету, лідера чесних, тих, що не можуть, не вміють чи яким не подобається порушувати закон.

  _______________________

  Вот імєнна. Мені боляче це говорити, але після того, як при Ющенкові хабарі не лише не зникли, а стали вимагати більші, за посади у держструктурах почали платити ледь не у відкриту (от і нині за доволі престижну посаду знайомій мені людини пропонують заплатити десь з 150-200тим у.є - і вона заплатить, і піде...), йолго вже не треба закидувати камінням. Люди, яким не подобається порушувати закон йому не можуть довіряти. Мені один з активістів і штабістів Помреви після виборів так здивовано заявив: "А чого це ти не хочеш друкувати в газеті те, що тобі ми кажемо? Та, колишня, влада казала, то ви ж слухалися?"
  Я його послала, звісно, але ніяк не можу зрозуміти: він справді так швидко забув, що у нас усі неприємності якраз і були із-за того, що при "тій" владі ми борсалися і вопєлі про вільну пресу і правду? І що його ж ми часом і захищали від "тієї" влади. І що після тих слів він для мене ще гірше за кучмістів, бо захотів не лише того, що вони під себе тягли, а навіть більше - щоб ми ще й кайфували від його самодурства.
  А біля Ющенка усі такі. Ніби й наші (колись), але раптом якість змінені. А нормальних - нікого. Сімптоматично, нє?
  Біля Юльки взагалі мрак...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.20 | yes

   Re: Ти неси мене ріка ....

   OlalaZhm пише:
   > 2002-2004 рік: поява морального авторитету, лідера чесних, тих, що не можуть, не вміють чи яким не подобається порушувати закон.
   >
   > _______________________
   >
   > Вот імєнна. Мені боляче це говорити, але після того, як при Ющенкові хабарі не лише не зникли, а стали вимагати більші, за посади у держструктурах почали платити ледь не у відкриту (от і нині за доволі престижну посаду знайомій мені людини пропонують заплатити десь з 150-200тим у.є - і вона заплатить, і піде...), йолго вже не треба закидувати камінням. Люди, яким не подобається порушувати закон йому не можуть довіряти. Мені один з активістів і штабістів Помреви після виборів так здивовано заявив: "А чого це ти не хочеш друкувати в газеті те, що тобі ми кажемо? Та, колишня, влада казала, то ви ж слухалися?"
   > Я його послала, звісно, але ніяк не можу зрозуміти: він справді так швидко забув, що у нас усі неприємності якраз і були із-за того, що при "тій" владі ми борсалися і вопєлі про вільну пресу і правду? І що його ж ми часом і захищали від "тієї" влади. І що після тих слів він для мене ще гірше за кучмістів, бо захотів не лише того, що вони під себе тягли, а навіть більше - щоб ми ще й кайфували від його самодурства.
   > А біля Ющенка усі такі. Ніби й наші (колись), але раптом якість змінені. А нормальних - нікого. Сімптоматично, нє?
   > Біля Юльки взагалі мрак...


   Вони будуть щоденно говорити маніпульованим: не має напрямку, стоїмо на місці, рухаємося назад, хіба ви не бачите. Коли суспільство дезорієнтоване, то йому легко прививати якісь інші цінності, цілі, завдання іт.д. Наприклад, переконувати його, що бути злодієм, не підкорятися суспільним законам, жити сам за себе, без взаємодопомоги і.т.д. то є краще.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.20 | OlalaZhm

    Не зовсім так Re: Ти неси мене ріка ....

    Я знаю і бачу напрямок. І мені є з ким у тому напрямку пробивати дорогу. Але ніхто з нинішнього політикуму у число тих людей не входить. Ця компашка згнила на корню
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.20 | yes

     Re: Ага, у нас Тимошенко теж пробиває, насправді засмічує +

     своєю енергією навколишнє українське середовище.


     OlalaZhm пише:
     > Я знаю і бачу напрямок. І мені є з ким у тому напрямку пробивати дорогу. Але ніхто з нинішнього політикуму у число тих людей не входить. Ця компашка згнила на корню
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.20 | OlalaZhm

      Re: Ага, у нас Тимошенко теж пробиває, насправді засмічує +

      Я ж писала:

      Біля Юльки взагалі мрак...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.21 | yes

       Re: Ага, у нас Тимошенко теж пробиває, насправді засмічує +

       OlalaZhm пише:
       > Я ж писала:
       >
       > Біля Юльки взагалі мрак..
       Я ж не про Юльку, а про Вас ..."І мені є з ким у тому напрямку пробивати дорогу"

       Та дорога давно є, просто нею мало ходять, а намагаються щось довбати чи пробивати. Це щось мені нагадує бажання зразу дитину віддати у десятий клас - чого вона має тяжко мучитися і протирати штани дев"ять років.

       Треба тільки якусь дорогу напростець пробити чи тунель прорити і ти зразу у іншому царстві-государстві.
  • 2009.08.20 | Shadow

   Re: Ти неси мене ріка ....

   OlalaZhm пише:
   > 2002-2004 рік: поява морального авторитету, лідера чесних, тих, що не можуть, не вміють чи яким не подобається порушувати закон.
   > _______________________
   >
   > Вот імєнна. Мені боляче це говорити, але після того, як при Ющенкові хабарі не лише не зникли, а стали вимагати більші, за посади у держструктурах почали платити ледь не у відкриту (от і нині за доволі престижну посаду знайомій мені людини пропонують заплатити десь з 150-200тис у.є - і вона заплатить, і піде...),

   А що за посада?

   > його вже не треба закидувати камінням. Люди, яким не подобається порушувати закон йому не можуть довіряти. Мені один з активістів і штабістів Помреви після виборів так здивовано заявив: "А чого це ти не хочеш друкувати в газеті те, що тобі ми кажемо? Та, колишня, влада казала, то ви ж слухалися?"
   > Я його послала, звісно, але ніяк не можу зрозуміти: він справді так швидко забув, що у нас усі неприємності якраз і були із-за того, що при "тій" владі ми борсалися і вопєлі про вільну пресу і правду? І що його ж ми часом і захищали від "тієї" влади. І що після тих слів він для мене ще гірше за кучмістів, бо захотів не лише того, що вони під себе тягли, а навіть більше - щоб ми ще й кайфували від його самодурства.
   > А біля Ющенка усі такі. Ніби й наші (колись), але раптом якість змінені. А нормальних - нікого. Сімптоматично, нє?
   > Біля Юльки взагалі мрак...

   +100

   Горькая правда в том, что изменить это можно, но скорее всего сразу исправить не получится. Европа стала "честной" и "демократической" маленькими шажками, за 300 лет. Нам еще долго придется выбирать между большим и меньшим Г, а не между Г и конфеткой.

   На этих выборах роль "большего Г" за Педей и Януковичем. Это наша сегодняшняя ступенька - провалить их.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.20 | OlalaZhm

    Re: Ти неси мене ріка ....

    Shadow
    Re: Ти неси мене ріка ....

    Перекласти (eng рус укр)

    OlalaZhm пише:
    >
    А що за посада?


    _________________________

    Не скажу! Я вже й так перелякала ту людину, сказавши що я про все це думаю. :) :) Може, зробить висновки... Хоча... Може, й краще би цій людині йти, ніж цю почсаду купить якась інша дешева корумпована тварина?
   • 2009.08.20 | yes

    Європейській демократії 50 років, а от законопослушності - 300Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua